Poprzedni artykuł: Ultraobjętość i dłuższe włosy w 5 minut? Ten oszukany kucyk robi wraże... Następny artykuł: Już są! Te kosmetyki do włosów podbiły USA, a teraz można je kupić w R...

5 rzeczy, które najczęściej niszczą twoje włosy. Tego się nie spodziewałaś!

Stan Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia? Być może nieświadomie sama się do tego przyczyniasz. Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z pięciu poniższych grzechów.

Czego powinnaś unikać podczas codziennej pielęgnacji i stylizacji włosów? Oto lista:

1. Zbyt częste farbowanie. Kolor włosów zmieniaj nie częściej niż raz na trzy miesiące, szczególnie jeśli je rozjaśniasz. Chociaż rozjaśnianie daje natychmiastowy efekt, to równie szybko może niszczyć włosy. Farbujesz włosy w domu? W takim razie korzystaj z szamponetek koloryzujących lub ewentualnie farb bez amoniaku, które są mniej inwazyjne niż produkty zawierające ten składnik.

2. Stylizacja termiczna. Aby nie pogorszyć stanu włosów, ogranicz stosowanie urządzeń do stylizacji, takich jak prostownica czy lokówka. Wysoka temperatura wysusza oraz sprawia, że włosy stają się słabsze, a tym samym łatwiej ulegają uszkodzeniom. Żadne włosy nie lubią też suszarki, ale jeżeli nie możesz się bez niej obejść, wybieraj chłodny strumień powietrza.

Dodatkowo, za każdym razem przed stylizacją na gorąco używaj kosmetyków termoochronnych. Linią, która pomaga chronić włosy przed zniszczeniami, jakie powoduje prostowanie, kręcenie lub suszenie, jest Biotin+ Repair 7 od TRESemmé. Na kolekcję składa się szampon, odżywka i maska. Szampon i odżywka idealnie nadają się do codziennego stosowania. Po maskę należy sięgać 1-2 razy w tygodniu. 

3. Tarcie mokrych włosów ręcznikiem. Mokre włosy mają rozchylone łuski, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu po umyciu obchodź się z nimi bardzo delikatnie, a chcąc je osuszyć – nie pocieraj, ale po prostu owiń głowę na kilka minut ręcznikiem.

4. Częste i gwałtowne szczotkowanie. To jeden z najbardziej popularnych błędów. Zbyt częste szczotkowanie narusza strukturę włosa, osłabia pasma oraz przyczynia się do ich nadmiernego wypadania i elektryzowania – zwłaszcza jeśli robimy to w pośpiechu. Żeby nie narażać włosów na uszkodzenia, nie szczotkuj ich częściej niż dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

5. Ciasne upięcia. Lubisz ciasne koki albo kucyki tuż przy samej skórze głowy? Uwaga, Twoje włosy cierpią w takiej fryzurze, a jeśli nosisz ją zbyt często, to staną się łamliwe i cieńsze. Zwróć też uwagę na gumki i inne akcesoria do włosów, których używasz. Metalowe elementy mogą je ciągnąć i wyrywać, a także powodować złamania.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje