Poprzedni artykuł: Tych butów także nie wolno nosić Meghan Markle. Wszystko przez... król... Następny artykuł: Kasia Cichopek znowu pod ostrzałem krytyki. Internauci: 'Te papcie to...

Dlaczego królowa Elżbieta II zawsze nosi jaskrawe kolory? Powód jest zaskakująco prosty

Królowa Elżbieta II w trakcie swojego długoletniego panowania miała na sobie już prawdopodobnie wszystkie kolory tęczy. Ciekawi was dlaczego tak chętnie nosi mocne barwy?

Podstawowy wyznacznik stylu królowej Elżbiety II? Odpowiedź nie może być inna - mowa rzecz jasna o jaskrawych kolorach. Królowa Elżbieta II to prawdopodobnie najbardziej kolorowa ikona stylu, która uwielbia stylizacje od stóp do głów utrzymane w jednej barwie. Elżbieta II od wierna jest jednemu typowi stroju, na który składa się płaszcz oraz kapelusz w identycznym kolorze. Co ciekawe dodatki zazwyczaj pozostają niezmienne - królową zazwyczaj zobaczymy z czarną torebką na krótkim pasku oraz pantofelkach z klamrą. Skąd jednak u Elżbiety tak wielka miłość do mocnych barw?

Dlaczego królowa Elżbieta nosi mocne kolory?

"Tajemnicę" noszenia przez królową Elżbietę II mocnych kolorów rozwikłano w dokumencie "The Queen at 90.". Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej - Zofia, hrabina Wessexu, wyjaśniała, że takie barwy mają być gwarancją tego, że królowa nigdy nie pozostanie niezauważona, a podczas wystąpień publicznych dostrzegą ją wszyscy poddani.

Królowa musi się wyróżniać przed ludźmi, aby mogli oni później powiedzieć "Widziałem królową". Nie zapominajmy, że gdziekolwiek się nie pojawi, zawsze towarzyszą jej tłumy ludzi ustawione w rzędach. Wszyscy muszą mieć szansę zobaczenia choć kawałka jej kapelusza, kiedy będzie przechodziła - wyjaśniała hrabina Wessexu

Podobno sama królowa miała wypowiedzieć się na temat swojej miłości do kolorów, o czym przekonywał jej biograf Robert Hardman.

Nie mogę nosić beżu, bo nikt nie zdawałby sobie sprawy z tego, kim jestem - miała powiedzieć Elżbieta  II.

Czy księżne Kate i Meghan biorą przykład z królowej Elżbiety? Pierwsza z nich regularnie  pokazuje się mocnych kolorach, ale księżna Sussex nosi wyłącznie neutralne barwy. Może robi to specjalnie i dba o to, by nigdy nie przyćmić królowej? ;)

Zobacz także: Elegancki i odpowiedni na każdą okazję - ulubiony lakier do paznokci królowej może mieć każda z nas!

Zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 07:30

Zobacz także

Nasze propozycje