Calypso, Demaquillage, Make-up Remover (Gąbki do demakijażu)

Calypso, Demaquillage, Make-up Remover (Gąbki do demakijażu)

Pojemność 2 szt

Remove Make up to płatki celulozy przeznaczone do demakijażu.
Są miękkie i zawierają naturalne włókna roślinne.
Stosowane razem z mleczkiem lub tonikiem czyszczą i pozostawiają skórę odświeżoną.
Hipoalergiczne – dla wszystkich rodzajów cery.

gąbki
do twarzy
zestaw
Wykonanie
sztuczne włosie

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Fajny pomocnik w pielęgnacji, jestem na TAK!

Na wstępie zaznaczę, że nigdy nie byłam zwolenniczką tego typu produktów. Takie gąbeczki zawsze kojarzyły mi się z siedliskiem bakterii i uważałam ze więcej z nimi zachodu niż korzyści. W końcu są przeznaczone do twarzy a ja mam bzika na punkcie czystości .

Ale raz trafiłam na nie na promocji w Rossman za niecałe 4 zł za dwie sztuki, więc pomyślałam, przekonam się co są warte.

Gąbeczki są pakowane po dwie sztuki w foliowym opakowaniu, hmn... chciałabym aby było bardziej eko. Zwykłe tekturowe pudełeczko by wystarczyło i o niebo lepiej by to wyglądało.

Po rozpakowaniu ukazują się brzoskwiniowe okrągłe kółeczka celulozowe wzmocnione włóknami bawełny. Wygladają na bardzo solidne. W moim odczuciu są miękkie i bardzo przyjemne.
Hipoalergiczne wiec mogą być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze.

Gąbeczki stosuję na dwa sposoby do demakijażu szczególnie przy etapowym zmywaniu olejków i innych tego typu produktów, oraz do zmywania maseczek.

W jednym i drugim sposobie gąbki spełniają należycie swoją rolę. Po namoczeniu są miękkie ale dość wyczuwalne na twarzy, można z nimi zrobić solidny masaż:) gabka dziala trochę jak naturalny peeling.
Są mega ułatwieniem przy zmywaniu maseczek szczególnie tych glinkowych lub tych cięższych tłustych o olejowej formule.
Gąbka dobrze zmywa makijaż i idzie to bardzo szybko. Naprawdę jestem zaskoczona jak za parę złotych zrobiono tak dobry produkt.

Jeśli chodzi o higienę takiej gąbki to wystarczy ciepła woda i pianką do twarzy lub samo mydło. Czyści się raz dwa. Należy jednak pamiętać aby trzymać ją po uzyciu w czystym o przewiewnym miejscu najlepiej suchym aby dobrze wyschła. Po wyschnięciu robi się twarda i trochę zmniejsza objętość. Wystarczy ponownie zmoczyć ja wodą aby wróciła do swojego idealnego stanu. Wiadomo raz na jakiś czas trzeba je wymienić to tak jak z gąbkami do mycia ciała.

Nie byłam przekonana a jestem bardzo zadowolona. Odkąd je mam nie wyobrażam sobie bez nich żyć :)

Bardzo Wam polecam chociaż spróbować.❤

Dlaczego odkryłam je tak późno?

Gąbeczki kupiłam z polecenia pewnej Youtuberki. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się po nich wiele dobrego. Ależ się pomyliłam!

W foliowym opakowaniu znajdują się dwie sztuki gąbek. Ja bym popracowała trochę nad tym opakowaniem, poszukała czegoś bardziej eko, ale może wymagam zbyt wiele...?

Gąbeczki po zmoczeniu wodą stają się przyjemnie miękkie. Używam ich już od dobrych kilku miesięcy i nigdy nie zdarzyło się, by jakkolwiek mnie podrażniły, a mam skórę suchą z tendencją do powstawania niedoskonałości. Wydaje mi się, że jedynie wrażliwcy powinni uważać, bo jednak taka gąbeczka jest mniej delikatna niż dłoń.

To, co bardzo doceniam to fakt, że gąbeczki nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Wystarcza bieżące czyszczenie ich wodą i suszenie. Bez większego wysiłku z naszej strony, możemy się cieszyć ich idealnym stanem przez dłuższy czas (oczywiście bez przesady z tą długością, bo to jednak gąbeczka, którą ja porównuję do gąbek do ciała, a te przecież podlegają częstej wymianie). Niemniej jednak, nie jest to produkt, który po pierwszym użyciu ląduje w koszu.

Ale zaraz, nie napisałam najważniejszego! Recenzowanych gąbeczek używam do zmywania maseczek, szczególnie tych problematycznych, typu peel off czy zawierających glinki. Maseczek używam częściowo dla relaksu i irytowało mnie, gdy ten relaks był zakłócony przez kłopot ze zmyciem. Gdy odkryłam gąbeczki, weszłam na wyższy level pielęgnacji ;). One nie tylko pomagają mi usunąć maseczkę czy jej resztki, ale dzięki temu, że są tak mięciutkie, przyjemnie masują skórę.

Od czasu do czasu gąbeczek używam również do zmywania makijażu, ale w tym przypadku nie jest to mój must have. O ile usuwania maseczek bez ich użycia już sobie nie wyobrażam, o tyle podczas demakijażu radzę sobie bez nich całkiem nieźle.

Podsumowując, recenzowane gąbeczki są ciekawym "gadżetem". Żałuję, że odkryłam je tak późno. Cena około 5 złotych za produkt, który ułatwia życie jest wręcz śmiesznie niska. Zwłaszcza, że przecież w opakowaniu mamy dwie gąbeczki. Podczas pisania recenzji uświadomiłam sobie, że moja jest już nieźle zjechana, więc nie będę wstawiać jej zdjęcia, za to mam pretekst do kolejnej wizyty w Rossmannie :D.

Duże ułatwienie w pielęgnacji ;)

Miękkie, celulozowe gąbki Calypso to niezwykle delikatne, a równocześnie niezawodne, wielorazowe płatki do usuwania wszelkiego rodzaju kosmetyków z twarzy, od makijażu po "trudne" maseczki. Usunięcie nimi z twarzy zastygniętej glinki to dosłownie kilka ruchów i mamy idealnie czystą skórę. Tak samo łatwo usuwam nimi rozpuszczony olejowym kosmetykiem makijaż.
Nie wymagają specjalnego prania. Wystarczy je wypłukać pod bieżącą wodą i gotowe :)

Dobre, ale mocne

Gąbeczek używam do zmywania oleju do demakijażu. Sprawdzają się dobrze jednak myślę, że przy cerach wrażliwych nie warto próbować. Są dość mocne, mam wrażenie, że trochę peelingują.

Rewelacja

Gąbkę kupiłam przypadkiem z ciekawości, ponieważ nigdy nie używałam tego typu rzeczy do mycia twarzy i jestem zachwycona. Gąbka jest mięciutka, świetnie oczyszcza skórę z makijażu( oczywiście w zestawie z jakimś kosmetykiem do mycia), skóra po jej użyciu jest oczyszczona i mega gładka. Jak dla mnie rewelacja!

Niezbędna

Gąbki staram się używać regularnie, ponieważ wtedy jest największa szansa na jej skuteczność. Produkt ma do mnie wszechstronne zastosowanie, ponieważ nie korzystam z niej tylko do celu zmycia makijażu, ale także stosuje jako pomoc w oczyszczeniu i wygładzeniu mojej cery. Opłaca się bardzo je kupić, ponieważ za taką cenę mamy dwie gąbki, które przy odpowiedniej pielęgnacji starczają na długi czas. Gąbka po namoczeniu wodą i nałożeniu na nią naszego ulubionego kosmetyku staje się miękka i nie powoduje podrażnień na twarzy. Produkt jest odpowiedniej wielkości dlatego też nie sprawia żadnych problemów w użytkowaniu. Polecam ja szczególnie osobom, które tak jak ja zmagają się z zaskórniakami i trądzikiem.

Super

Gąbek już zuzylam kilkanaście także jestem z nich bardzo zadowolona. Są miłe dla twarzy i tanie. Używam codziennie wieczorem do demakijażu nakładając zel do twarzy masuje skore i usuwam makijaż również z oczow. Czasami używam do zmycia z twarzy maseczki tez super się sprawdzają.

Hit!

Zdecydowanie jest to mój hit ostatnich tygodni. Gąbki kupiłam z zamiarem używania ich zgodnie z przeznaczeniem, czyli do demakijażu. Jednak u mnie super sprawdzają się jako delikatne gąbeczki do peelingu. Po zmoczeniu wodą dodaje żel do mycia twarzy i oczyszczam cerę. Skóra po takim zabiegu jest bardzo miękka, gładka i nawilżona. Plusem jest bardzo niska cena jak na taką jakość produktu oraz wydajność ponieważ jedna gąbeczka według zapewnień producenta powinna starczyć na około 3 miesiące. Na zdjęciu porównanie gąbeczek. Większa jest nowa, mniejszej używam miesiąc.

Bardzo dobre

Bardzo dobre gąbki.
Niezbędne do codziennej pielęgnacji cery.
Trwałe
Tanie
Lekko złuszczają.
Dobrze spieniają żel do mycia twarzy
Jest to wersja wegańska!