For Your Beauty, Drewniana szczotka do masażu z naturalnego włosia końskiego

For Your Beauty, Drewniana szczotka do masażu z naturalnego włosia końskiego

Pojemność 1 szt

Szczotka do masażu z naturalnego włosia końskiego sprawia, że masaż skóry jest przyjemny. Poprawia samopoczucie całego organizmu i pobudza krążenie. Dobrze przymocowana taśma z tyłu szczotki sprawia, że podczas masażu szczotka nie wyślizguje się.

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Precz z martwym naskórkiem i cellulitem!

Szczotka to dla mnie wygodniejsza alternatywa peelingu na co dzień i w podróży. Przed każdym goleniem dokładnie wyszczotkowane ciało pozwoliło mi na zdarcie starego naskórka, czego efektem były gładsze nogi.
Ale nie tylko efekt „przed” jest godny pochwały, lecz również efekt „po”. Dzięki temu, że szczotkowałam ciało, włoski nie wrastaly, nie tworzyły się krostki i stany zapalne, co u mnie było codziennością.
Warto się odnieść również do walorów zdrowotnych - pobudzone krążenie pomaga na „puchnięcie” ciała, nie czujemy się tak ociężali, a cellulit staje się mniej widoczny.
Szczotka jest bardzo trwała (od roku nic się z nią nie dzieje) oraz można ją wszędzie zabrać. Zdecydowanie polecam!

pogromca cellulitu

mimo że jestem szczupła to problem cellulitu mnie nie ominął. profesjonalne kremy nie pomagały. aż trafiłam na tą szczotke.

już po tygodniu codziennego szczotkowania na sucho cellulit sie zmniejszył. truskawkowa skórka także. nogi są bardziej gładkie a skóra napięta. stosuje po prysznicu, często po peelingu kawowym.

polecam.

Przydatna

Szczotkę mam od dwóch miesięcy ale stosuje ją dopiero od 1 miesiąca, jakoś nie byłam do niej przekonana bo jest to jednak trochę dyskomfort dla skóry drapiąc ją takim włosiem. Ale naczytałam się opinii i stwierdziłam, że przetestuję ją i zobaczymy czy faktycznie pomoże na te wrastające włoski. I byłam w szoku bo naprawdę po kilku dniach stosowania dzień w dzień (jakoś się przemogłam) skóra się poprawiła, i stała się delikatniejsza a co najważniejsze włoski się poddały i nie wrastają. Także na taki problem jestem zdecydowanie na tak :)

Polecam, działa cuda

Do niedawna nie zdawałam sobie sprawy jakie szczotkowanie np. nóg jest ekstra. A ta szczotka z Rossmanna na prawdę daje radę, nie jest ani zbyt sztywna, ani zbyt miękka. Genialnie pozbywa się truskawkowej skórki i włoski się nie wrastają. Zapach ma typowy dla końskiego włosia, wiec tu nic nie mogę jej zarzucić.

Efekty widoczne gołym okiem wydziałam po 3 dniach stosowania, najczęściej wieczorem. Mega fajny sprzęt za niewielkie pieniądze. Trwała i wygodna w użyciu. Z czasem włoski się nie niszczą, nic się z nią nie dzieje. Ja myje swoją pod wodą i zostawiam do suszenia na cały dzień na ręczniku i wszystko z nią w porządku ;)

Warto

Ostatnio natknęłam się na filmik na YT, w którym usłyszałam peany na temat szczotkowania skóry na sucho, postanowiłam kupić szczotkę i spróbować. Postawiłam na tę, sugerując się wysoką oceną na KWC oraz niską ceną - dodatkowo trafiłam na promocję w Rossmannie (widocznie była mi pisana ;)). Szczotka jest wygodna w użyciu, naturalne włosie nie jest ani zbyt delikatne ani za twarde. Szczotki używam przed prysznicem, szoruję wówczas ciało zaczynając od nóg i przesuwając się ku górze, aby pobudzić krążenie krwi i limfy. Na pewno pomaga w zwalczaniu krostek i wrastających włosków, jest to rodzaj peelingu wykonywanego na sucho. Martwy naskórek zostaje złuszczony, dzięki czemu po prysznicu i nałożeniu kosmetyków pielęgnujących skórę efekt jest dużo bardziej zauważalny. Skóra jest miękka, delikatna w dotyku, bardziej napięta. Liczę na to, że przy regularnym stosowaniu pomoże w odzyskaniu jędrności i walce z cellulitem.

Ulubiony rytuał

Szczotki używam do szczotkowania ciała na sucho. Pierwszy raz próbowałam tego kilka lat temu, a niedawno wróciłam do szczotki i przypomniałam sobie, jakie cudowne uczucie pojawia się po jej użyciu... :)

Zaznaczę, że szczotkowanie uzupełniam dobranym do potrzeb skóry kremem, ale same te kosmetyki nie dały przez kilka miesięcy takiego efektu, jaki w duecie ze szczotkowaniem pojawił się w tydzień.

Szczotki używam codziennie rano, masując energicznie przez kilka minut nogi, zaczynając od kostek. Już po tygodniu różnica była widoczna - skóra stała się miękka i gładka jak nigdy przedtem. W ciągu około dwóch kolejnych tygodni zauważyć można było ujędrnienie skóry na udach i dużo mniejsze wzrastanie włosków po depilacji (zmagam się z tym właściwie... od zawsze). Mam spory cellulit i po miesiącu regularnego używania oczywiście nie zniknął, ale dzięki temu, że skóra jest bardziej napięta i ujędrniona, wygląda duuużo lepiej, a cellulit jest mniej widoczny.

Zabieg ten uwielbiam, pobudza lepiej niż kawa i pozwala zacząć dzień od czegoś, co bardzo lubię.

Wracając natomiast do samej szczotki - wykonana jest bardzo porządnie, mam drugi egzemplarz i jedynie na początku wypadło kilka włosków. Włosie nie odkształca się ani nie niszczy mimo częstego używania i mycia, a jego twardość jest taka "w sam raz" i nie podrażnia mojej skóry. Stosując przed laty miękką szczotkę szybko wróciłam do tej :)

Jedynym minusem dla mnie jest wielkość, ponieważ mam małe dłonie i trudno mi tę szczotkę objąć. Przyzwyczaiłam się jednak już do tej cechy i coraz mniej mi przeszkadza.

Niska cena w stosunku do dobrej jakości zachęca do wypróbowania... :)

Najlepsza

Miałam już kilka szczotek do masażu, jednak ta jest najlepsza ze wszystkich. Używam ją do masażu ciała na sucho - aby zmniejszyć widoczność cellulitu na udach i pośladkach. Szczotka jest idealna do dłoni, łatwo się nią operuje, nie wylatuje z rąk. Ma wygodny kształt. Włosie jest idealnie wyprofilowane, dzięki czemu można stopniować nacisk. Korzystnie pobudza krążenie. Kosztuje naprawdę grosze.

Szczotka do masażu - wstęp do mini SPA

Od jakiegoś czasu pod wpływem płynących z różnych stron informacji na temat szczotkowania na sucho sama chciałam spróbować. Nie ukrywam, że szukałam tańszej opcji bo nie wiedziałam czy to jest dla mnie i czy mi się zwyczajnie spodoba. Szczotkę zakupiłam w Rossmanie w cenie regularnej za 15 zł. Szczotka zapakowana jest w twarde plastikowe opakowanie. Szczotkę posiadam cała z włosia, bez tych dodatkowych kulek. Szczotka jest porządnie wykonana, nic mi z niej nie odpada ani się nie osypuje. Dzięki taśmie podtrzymującej nie wylatuje z ręki podczas masażu. Szczotki używam ponad trzy miesiące z różną częstotliwością. Na początku masaż wykonywałam lżej oraz krócej, po czym skóra się przyzwyczaiła i mogę śmiało powiedzieć że jest to dla mnie relaks. Szczotkę używam najczęściej wieczorem przed gorąca kąpielą. Zdarzało mi się jej używać po skorzystaniu z sauny - efekt jeszcze bardziej widoczny. Miałam problem z wyrastającymi włoskami na nogach oraz sucha skóra że względu na twardą wodę. Po szczotkowaniu problem zanika. Mam wrażenie, że również problem z cellulitem trochę się zmniejszył, skóra jest jakby bardziej nawilżona oraz gładka.

Skóra jest wygładzona

Posiadam szczotkę z wypustkami, dzięki którym dodatkowo nasza skóra jest masowana. Szczotkuję nią skórę codziennie, robiąc ruchy ku górze (ważne jest, żeby szczotkować ciało od dołu do góry, np. od kostek do pośladków). Co zauważyłam? Jeżeli chodzi o cellulit, to myślę, że samo szczotkowanie nie da spektakularnych efektów. Na pewno trochę ujędrni skórę, ale nie zredukuje całkowicie cellulitu, ponieważ na tworzenie się go ma wpływ wiele czynników, między innymi picie zbyt małej ilości wody. Dlatego jeżeli nie będziemy na niego działać "od środka", to sama szczotka nic nam nie da.

Ale wracając do efektów... Używam jej już dłuższy czas (ok. roku), z dłuższymi lub krótszymi przerwami i jedno co mogę stwierdzić to na pewno to, że dzięki tej szczotce mam wygładzoną skórę na nogach (bo tylko w tym miejscu jej używam). Często miałam problem z małymi kosteczkami (szczególnie w okolicy ud), które nie były widoczne, ale było je czuć pod palcami. Bardzo mnie to denerwowało i nie wiedziałam co na to poradzić. Ta szczotka spadła mi jak z nieba ???? Kupując ją nie wiedziałam, że pomoże mi z moim problemem. Chciałam tylko, żeby pomogła mi trochę ujędrnić ciało, a ona pozbawiła mnie tych wkurzających krostek.
Oczywiście kiedy przestaję szczotkować nogi na dłuższy czas, to krostki się pojawiają, ale wystarczy kilka dni pod rząd jej użyć i już problem znika.
Myślę, że szczotka pomaga także na wrastające włoski. Mam też z tym delikatny problem i zauważyłam, że ilość wrastających włosków trochę się zmniejszyła.

Jeżeli chodzi o ból - szczotkowanie nie jest jakieś super przyjemne, szczególnie gdy zaczynamy. Jednak później idzie się przyzwyczaić. Głównie chodzi o to, że te włoski są sztywne u trochę drapią, ale z czasem na prawdę można się do tego przyzwyczaić.
Szczotkowanie wykonuję tyle, ile mogę. Słyszałam gdzieś, że dobrze jest szczotkować 15 minut, ale ja chyba jeszcze ani razu nie doszłam do tak długiego szczotkowania (chociaż stosunkowo go wydłużam).

Podsumowując jak najbardziej polecam tą szczotkę, szczególnie osobom, które mają problem jak ja. Koszt tej szczotki jest na prawdę niewielki, zważywszy na to, że zostanie ona z nami na długo, dlatego jeżeli jesteś chętna/chętny, to nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz! Na pewno ta szczotka Ci nie zaszkodzi.

Plusy:
- dobra jakość
- niska cena
- wygładza i ujędrnia skórę
- małe krostki w okolicy ud znikają

Minusy:
- nie zauważyłam

Poprawia krążenie

Używanie tej szczotki codziennie rano to sama przyjemność. Skóra po dokładnym wymasowaniu od dołu do góry jest oczyszczona i ujędrniona. Krążenie jest poprawione. Zawsze na koniec tego porannego rytuału spłukuję ciało chłodną wodą. Taki zabieg działa lepiej niż kawa. Pobudza do życia. Ujędrnienie, oczyszczenie i poprawienie krążenia to jedno, ale po dłuższym regularnym stosowaniu skóra ma znacznie poprawiony koloryt. Wygląda po prostu pięknie. Szczotka jest wykonana solidnie. Posiada pasek, który ułatwia trzymanie szczotki w dłoni. To jeden, z tych gadżetów, bez którego już nie wyobrażam sobie porannego prysznica.

Bardzo dobry produkt

O szczotkowaniu ciała i jego spektakularnych efektach trochę czytałam. Zachęcona opiniami przypadkiem zwróciłam uwagę na właśnie tę szczotkę w Rossmannie i uznałam, że przy takiej cenie mogę spróbować. Jestem bardzo zadowolona.
Pozytywne opinie nie są przesadzone. Szczotka jest wykonana z dosyć sztywnego włosia, dodatkowo ma masujące wypustki. Jest porządnie wykonana. Włosie nie wypada, a praktyczny uchwyt pozwala nią wygodnie operować.
Szczotkuję całe ciało. Na początku starałam się robić to delikatnie, teraz stopniowo zwiększam intensywność regulując siłę nacisku. Zabieg jest bardzo przyjemny, uwielbiam to mrowienie, które dodaje energii. Skóra jest świetnie ukrwiona, balsam stosowany po, błyskawicznie się wchłania. Dzięki temu, mimo sezonu grzewczego, moje ciało jest gładkie, włoski nie wrastają.
Mimo, że używam szczotki od ok. 2 miesięcy nadal wygląda jak nowa. Naprawdę warto ją wypróbować. To niewielka inwestycja zarówno finansowa jak i czasowa, a efekty widać gołym okiem.

Szczotka do masażu

Szczotka jest z naturalnej szczeciny, ma zaokrąglone wypustki, które uprzyjemniają masaż. Szczotka nie jest zbyt szorstka, przyjemnie się jej używa. Bardzo dobrze złuszcza naskórek, peelinguje, skóra staje się gładsza, ujędrniona, poprawia się krążenie skóry. Uchwyt zapewnia wygodne użycie podczas masażu. Nie gubi włosia, ani nie zniekształca się. Używam jej na sucho jak i z różnymi olejkami do ciała, masaż jest wtedy jeszcze bardziej przyjemny.Szczotka jest łatwa w czyszczeniu, do czyszczenia wystarczy użyć np. szamponu i gotowe. Moim zadaniem jest fajnym dodatkiem do pielęgnacji.