Tołpa, Optimum Nature, Krem nawilżający torfowo-ziołowy do skóry mieszanej, normalnej i suchej

Krem nawilżający o lekkiej, aksamitnej konsystencji przeznaczony jest do pielęgnacji skóry mieszanej, normalnej i suchej. Zawarty w nim ekstrakt z soi bogaty w aminokwasy, proteiny i polisacharydy wchodzące w skład naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), przywraca optymalny poziom wilgotności skóry. Ekstrakt torfowy oraz ekstrakt z lukrecji dostarcza niezbędnych składników odżywczych, odbudowując naturalną barierę lipidową. Alantoina i d-pantenol głęboko nawilżają, łagodzą podrażnienia i przyspieszają gojenie mikrourazów. Zawarta w kremie witamina E pozwala skórze zatrzymać młodość i chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

SKŁADNIKI:

- ekstrakt torfowy - badania potwierdziły niezwykłą przydatność ekstraktu w procesach odnowy komórkowej i tkankowej, chroni błony komórkowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników zapobiegając tym samym procesom starzenia się skóry, zawarte w ekstrakcie liczne aminokwasy i fitohormony i inne substancje czynne wspomagają naturalny czynnik nawilżający NMF(Natural Moisturising Factor -występujący w warstwie rogowej skóry), przyspieszają proces regeneracji i odnowy naskórka.

- ekstrakt z soi - bogaty w aminokwasy, proteiny i polisacharydy przywraca optymalny poziom wilgotności skóry.

- ekstrakt z lukrecji - dostarcza niezbędnych skłaników odżywczych, posiada dziłanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, antyutleniające, tonizujące. Zatrzymuje wilgoć w skórze z doskonałym efektem ją nawilża i odżywia.

- alantoina - pobudza regenerację skóry, przyspiesza gojenie tkanek zranionych, łagodzi podrażnienia.

- d-pantenol (prowitamina B 5- wnika głęboko w skórę, aż do skóry właściwej; nawilża skórę, nadaje jej miękkość i gładkość.

- witamina E - przyspiesza regenerację skóry po urazach, oparzeniach lub zranieniach. Stanowi też naturalną ochronę przed nadmiernym utlenianiem pewnych związków, bierze udział w usuwaniu z organizmu "wolnych rodników". Uważana jest za witaminę młodości.

Cena: 17zł / 50ml

/m/

Podoba mi się

Świetny krem za niewielkie pieniądze o fajnym składzie. Używam go na noc i spisuje się rewelacyjnie (na dzień tylko matujące). Krem bardzo ładnie się wchłania, prawie do matu ale zostawia delikatny nawilżający film. Skóra od razu robi się gładziutka i delikatna. Rano buzia jest nawilżona i gładka. Świeżo i przyjemnie pachnie, zresztą jak pozostałe kosmetyki Tołpy. Mam zamiar wypróbować również inne produkty tej firmy ponieważ bardzo mi przypadły do gustu.

Używam tego produktu od: trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

lekko, gładko, przyjemnie

Ten krem zrobił mi na półce z kosmetykami niezłą rewolucję. Do tej pory używałam różnych kremów, z czasem przyzwyczaiłam moją kapryśną, mieszaną skórę do Bielendy. Ale Tołpa bije i Bielendę i Eris, a także używane przez mnie inne marki na głowę!
To lekki krem, o ciekawej, dość gęstej, nieco żelowej konsystencji (to właśnie przez ten torf, który nadaje mu też lekko brązowy kolor). W pudełeczku wyglądał mi na coś zbyt ciężkiego dla mojej skóry, ale po nałożeniu fantastycznie się wchłonął.
Nie zatyka porów, skóra jest mięciutka, co więcej przebarwienia po trądziku goją się jakby szybciej (i znów pochwała torfu..).

Ogólnie KWC, bo tani, wydajny, doskonały i nie zawiera chemicznych świństw. Mam gwarancję, żę kładę sobie na buzię trochę więcej natury:)

Testuję obecnie kilka serii Tołpy i jeśli nie znajdę czegoś lepszego jeszcze (ale nie wiem czy jest coś lepszego...) to przestawiam się na tą markę zupełnie.

Używam tego produktu od:miesiąca