Neutrogena, Ultra Sheer, Dry -Touch Sunblock with Helioplex SPF 55

Neutrogena, Ultra Sheer, Dry -Touch Sunblock with Helioplex SPF 55

Neutrogena Ultra Sheer to przełom w ochronie przeciwsłonecznej. Ustabilizowany dzięki kompleksowi Helioplex, dostarcza najwyższej, szerokiej ochrony przeciwko sprzyjającym starzeniu się skóry promieniom UVA, oraz wywołującym oparzenia promieniom UVB. Kompleks Dry Touch zapewnia lekkie i matowe wykończenie.
- odporny na wodę, pot i ścieranie
- nie zatyka porów, polecany do skóry wrażliwej
- Oil & PABA free

Składniki aktywne: Active Ingredients: Avobenzone (3%), Homosalate (10%), Octisalate (5%), Octocrylene (2.8%), Oxybenzone (6%)

Skład: Water, Butyloctyl Salicylate, Styrene Acrylates Copolymer, Silica, Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, VP Hexadecene Copolymer, Dimethicone, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Methicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Stearate, BHT, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Trideceth 6, Behenyl Alcohol, Trimethyl Siloxysilicate, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Methylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance

Cena: ok. 9USD / 88ml
/e/

dobry

Dobry krem z filtrem. Chroni skórę przed promieniowaniem.

plusy
+dość niska cena jak na taką jakość
+dobrze chroni przed promieniowaniem, nie opaliłam się prawie w ogóle podczas jego użytkowania w miesiącach letnich
+jest rzeczywiście dosyć matowy
+nie powoduje warzenia się makijażu
+nie powoduje wzmożonego świecenia się skóry

minusy
-cery wrażliwe może lekko szczypać podczas aplikacji
-dostępność, tylko na allegro, nigdzie stacjonarnie

Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

dobry do ciała

A mnie ten filtr nie pasował. Na ciało jest OK i doskonale sie sprawdza, ale stosowanie na twarz to tragedia, która zaczyna się od szczypania. Mam cerę mieszaną, ale chyba wrażliwą. Stosowałam wiele filtrów chemicznych i mineralnych, ale żaden nie działał na mnie jak ten. Pewnie dla mniej wrażliwych cer byłby OK.

Używam tego produktu od:1 miesiąca

bardzo dobry

krem dostałby maksimum gwiazdek, gdyby nie to, że jakoś nie do końca wierzę w ustabilizowanie Parsolu 1789. niezbyt podoba mi się tez obecność filtra benzophenone-3 (oxybenzone), który moze powodować alergie i jest zaliczany do tzw. filtrów "przenikających".

Oprócz tego ma praktycznie same zalety:
- pięknie i szybko się wchłania; daje matowo-satynowe wykończenie (oczywiście nałożony zalecana czyli grubą warstwą); po żadnym filtrze skora nie wyglądala tak dobrze; wygląda jak posmarowana lekkim kremem nawilzającym; określenie "dry-touch" jest w pełni uzasadnione
- twarz po nalożeniu kremu jest jedwabista, śliska w dotyku i bardzo gładka (to pewnie zasługa polimerów zawartych w kremie)
- nie pobiela
- ma przyjemny zapach (chociaż dość intensywny; być moze nie każdy to lubi)

minus: może podrażniać- zdarzyło mi się, że piekła mnie skóra po nalożeniu kremu (a nie mam skóry wrażliwej)

Używam tego produktu od: około 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 opakownie czyli 88ml

póki co mój numer jeden

Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, z licznymi zaskórnikami, krostkami.

Filtr:
+ ma przyjemną, lekką konsystencję
+ nie ma zapachu standardowego filtra
+ po wchłonięciu nie zostawia tłustej skóry - jest matowy, ale pod koniec dnia twarz potrafi sie znów błyszczec. Ja wtedy zmywam go i nakładam nową warstwę.
+ dobrze i bardzo szybko się wchłania
+ bardzo lekko pobiela, ale po chwili efekt znika
+ jest tani
+ nie zapycha
+ pięknie nawilża skórę

- jeśli wymigruje do oczu, powoduje łzawienie i szczypanie
- lekko pokreśla suche skórki (wybiela je), ale po dokładnym rozsmarowaniu da się tego uniknąć. Dodatkowo przy stosowaniu tego filtra po kilku dniach suche skórki to przeszłość.
- kolejny minus, to fakt, że tak na dobrą sprawę nie wiem, czy Avobenzone ustabilizowany przez Helioplex to prawda, czy tylko marketingoey chwyt (???). W internecie jest niewiele publikacji na ten temat, i większość pachnie mi reklamą sponsorowaną. Jednak używając w trakcie urlopu wakacyjnego filtra z Helioplexem na ciało nie nabawiłam się poparzeń słonecznych po całym dniu - może więc coś w tym jest.

Filtr jest fantastyczny, szczególnie jeśli spojrzy się na jego cenę, czas przez jaki pozostaje całkowicie matowy i fakt, że nie zapycha. Ciesze się, że po niego sięgnęłam, po nieudanych próbach z jedo "odpowiednikiem" o faktorze 70. 70 i 55 to (na szczęście) dwa różne kosmetyki.

Używam tego produktu od: tygodnia