Everyday Minerals, Original-Glo Mineral Foundation (Rozświetlający podkład mineralny)

Lekki i tak naturalny, że możesz w nim spać. Odpowiedni dla każdego typu cery, zarówno problematycznej, trądzikowej jak i alergicznej, wrażliwej.

Formula Original-glo, o najmniejszym stopniu intensywności z formuł podkładów EDM, daje efekt "dewy look", ukrywając co trzeba ukryć a jednocześnie rozpromieniając twarz.

Bardzo szeroka gama kolorów zadowoli nawet najbardziej bladą twarz. Odcienie od ciepłych, złocistych, przez zimne, neutralne beże aż do oliwkowych.

Skład: Skład: mica (CI 77019), titanium dioxide (CI 77891), zinc oxide (CI 77947), iron oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: ultramarines (CI 77007).

Cena: 12USD / 8g

/mw/

najlepszy!

Przygodę z minerałami zaczęłam od Everyday Minerals. A dokładnie od czasu, kiedy to ponad pół roku temu zamówiłam zestaw sampli. Zamówiłam z czystej ciekawości, szczerze mówiąc nie wierzyłam w cudowne właściwości minerałów.

W zestawie sampli wybrałam między innymi formułę Original Glo, która póki co do dziś pozostaje moją ulubioną :) Już za pierwszym razem trafiłam na odcień idalny - Buff Fairly Summer, i mimo że używam też innych to zawsze do niego wracam ;)
Uwielbiam ten kosmetyk za wszechstronność - nadaje się i na sucho, i na mokro, i do mieszania z kremem. Zimą stosowałam na mokro, czyli psikałam pędzel termalką i tym mokrym pędzlem nakładałam proszek. Teraz od jakiegoś czasu nakładam puder na krem, suchym pędzlem.

Original Glo, szczegolnie nakładany na sucho, nie kryje większych niedoskonałości, dlatego wspomagam się korektorem, jednakże znakomicie łączy się z innymi kosmetykami. Stosowany na sucho trzyma mat zdecydowanie dłużej niż na mokro.
Sam efekt na twarzy jest zniewalający - jeszcze nigdy żaden podkład nie wtapiał mi się tak idealnie jak ten. Zero efektu maski, zero odcinania się. Bardzo naturalny efekt, twarz staje się wypoczęta, promienieje.
Original Glo nie kryje mocno, dlatego dla tych, które mają dużo do ukrycia polecam formułę intensive.

Zmywa się bardzo dobrze, nie "marze" się, nie robi plam ani zacieków w ciągu dnia - jeśli się ściera to w miarę równomiernie.

Zaraziłam tymi kosmetykami już siostrę, ciocię i wiele koleżanek. Odkąd odkryłam EDM żaden podkład nie pasuje mi tak bardzo jak ten - pozbyłam się wszystkich innych i na stanie mam już same minerały :)

Używam tego produktu od:ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań:kończę 2 opakowanie, kilka sampli na stanie i kilka w drodze ;)

jeszcze nie ideał

Kiedy użyłam go po raz pierwszy, byłam totalnie na "nie". Po formule Intensive miałam wrażenie, że podkład kompletnie nic nie kryje, ponadto irytowały mnie drobinki. Z czasem zaczęłam doceniać jego lekkość: podkład kryje, no oczywiście że kryje - po prostu nie robi z twarzy otynkowanego muru. A że potrzebny jest korektor? Przynajmniej poznałam boski Sunlight.

Proszek idealnie stapia się ze skórą, nie podkreśla niedoskonałości, bardzo subtelnie rozświetla skórę - bez nachalnych drobinek ani nieestetycznego błysku. Skóra wygląda po prostu lepiej, i ten stan trwa cały dzień. A pisząc "dzień", mam na myśli studenckie życie od 7 rano do pierwszej w nocy ;]

Polecam, bardzo prosty i przyjemny w obsłudze.
Krzywdy nie robi, nie zapycha, nie uczula - niby nie ma prawa, ale skóry bywają różne.

Minus jedna gwiazdka, bo jednak brakuje mi dostatecznie jasnego odcienia, i mimo że używam chętnie, czuję że to jeszcze nie TO...

mój KWC

To najlepszy podkład jaki miałam w życiu!!!
A przetestowałam ich całe setki, bo moja skóra jest mocno problematyczna, naczynkowa, mieszana, czerwieniąca się z byle powodu i łuszcząca. W dodatku nie mogę używać tradycyjnych podkładów mocno kryjących bo wszystko spływa mi z twarzy, waży się i wygląda okropnie. Znalazłam kilka podkładów w płynie, które dawały radę ale i tak nie umywają się do EDM (ale tylko i wyłącznie w formule Orginal-glo. ) Inne - np intensive i semi -matt wysuszały moją skórę i trudno je było nałożyć bez obaw o placki na twarzy.

Natomiast o-g jest rewelacyjna:
- kryje nie tworząc maski,
- nie wysusza,
-nie waży się i długo trzyma na miejscu,
- nie widać różnicy pomiędzy twarzą a szyją,
- wygląda supernaturalnie,rozświetla,
- można nakładać warstwami bez obaw o placki na twarzy nawet bez lusterka,
Z minusów to tylko fakt, że nakładając minerałki można obsypać sobie ubranie (ale to dotyczy wszystkich).

Polecam gorąco, warto spróbować zanim porwiecie się na bardziej kryjące rodzaje podkładów.

dziwny

Oceniam odcień Light Medium.
Formuła o-glo raczej nie jest odpowiednia do mojej cery jako podkład. Za to świetnie spisuje się jako puder wykończeniowy na wieczór. W naturalnym świetle widać za dużo mieniących się drobinek na buzi, co dla mnie jest irytujące.
Niestety podkład daje bardzo słabe krycie i dość szybko przetłuszcza się po nim strefa T.
Jego zaletami są duża wydajność oraz naturalny efekt bez podkreślania zmarszczek bądź suchych skórek.
Ogólnie - bez rewelacji.

Używam tego produktu od: ok. dwóch miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: 1.

KWC moj ukochany!

moj number one! jest naj, naj, naj! pieknie rozswietla cere, twarz wyglada na rozpromieniona, swieza i wypoczeta. satynowa, miekka w dotyku skora, gladka jak nigdy i naturalna! nakladam go na puder edm w formule intensive, sprawdza sie w tej wersji idealnie! tanie, wydajne, super efekt...czego chciec wiecej...nie zapycha, nie zatyka, nie brudzi mocno ubran. i jak wszystkie produkty edm bogata kolorystyka!kocham go!

Używam tego produktu od:2 tyg
Ilość zużytych opakowań:w trakcie kilku

jarzeniówki niestraszne!

kto by pomyślał, że dla mojej mieszanej, z bliznami, zaczerwienieniami cery na razie będzie najlepsza formuła rozświetlająca w odcieniu olive medium?(nie miałam pojęcia że mam oliwkową skórę, ja raczej określiłabym ją jako brzoskwiniową; wzięłam tę próbkę, żeby używać jej ewentualnie jako bronzera)
są tu drobinki, tak jak i w Intensive, ale w ilości bardzo umiarkowanej, nie tak jak w FF Meow; na przebarwienia itd. nakładam ten podkład pędzlem do korektora BE i mam efekt o jakim marzyłam - świeża, gładka cera bez efektu maski;
bardzo dobrze nakłada się na wszystkie moje kremy, na sucho i zwilżonym pędzlem (w tym filtry Avenki, i nawet SVR wygląda znośnie!), nie stosuję ich bazy ryżowej ani żadnej innej jak na razie.
no i tak jak w tytule - pierwszy raz wyglądam dobrze w świetle jarzeniowym!
tak jak większość minerałów może wysuszać lekko przy niedbaniu o dostateczne nawilżenie
co do spania w nim - hm, jeśli wieczorem zmyjemy dzienny makijaż i nałożymy nowy, to mamy mniejszą szansę na obudzenie się z pryszczami niż przy płynnym tłustym podkładzie, ale raczej nie poprawia to stanu skóry;
ogółem, wart wypróbowania podkład

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:jedno

cud miód i wiórki kokosowe

Formuła original-glo jest zdecydowanie najmniej kryjąca spośród wszytskich w EDM. Daje rześkie, lekkie pokrycie, rozpromienia twarz.
Używam odcienia sandy fair i jest to chyba najbliższy mojej karnacji z podkładów edm.
Uzywając go korzystam dodatkowo z korektora na plamkę na policzku, natomiast samodzielnie o-glo świetnie sprawdza się pod oczy, ale tu wystarczy dosłownie odrobinka- także używając innych formuł omijam skórę pod oczami, bo orininal-glo jako najlżesza z formul jest tutaj super.
Poza tym są to w 100% czyste minerały, lekkie i bezpieczne dla skóry, pośród 70 odcieni na pewno każda dziewczyna znajdzie swój, dotąd w nie dostałam dla siebie dostatecznie jasnego podkładu, EDM zapełniło wielką lukę w moim kuferku :)
Najlepiej nakłada mi się O-glo pędzlem kabuki na sucho, potem spryskuję twarz wodą termalną avene.
Polecam przetestować choćby zestaw próbek, jest darmowy a może naprawdę odmienić życie- uwielbiam hasło, że kolorówka staje się pielęgnacją.Używam tego produktu od: 3 tygodni