Fitomed, Żel ziołowy łagodny do higieny intymnej (stara wersja)

Fitomed, Żel ziołowy łagodny do higieny intymnej (stara wersja)

Żel jest preparatem o charakterze naturalnym; ma zapobiegać stanom zapalnym oraz ich nawrotom, wzmacniać barierę ochronną naskórka chroniąc przed mnożeniem się drobnoustrojów. Bardzo delikatnie myje, łagodzi i oczyszcza nie powodując podrażnień

Łagodny i aksamitny!

Idealnie nadaje się do codziennego użytku. Nie podrażnia i nie wysusza wrażliwych okolic intymnych.
Delikatnie się pieni tworząc aksamitną piankę.
Mimo dość rzadkiej konsystencji jest bardzo wydajny. Cenię go także za dużą ilość ekstraków ziołowych w składzie. Ma niedrażniący, delikatny zapach.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Rewelacyjna ochrona

Doskonały żel do higieny intymnej. Choć konsystencja jest rzadka, wydajność jest dobra. Doskonale się pieni, przy czym nie sprawia jednocześnie problemów podczas spłukiwania. Myje, pielęgnuje i nie podrażnia.
Działanie jest fenomenalne, żadne infekcje nawet najdrobniejsze nie łapią się mnie ;)
Szkoda tylko, że opakowanie nie jest oryginalnie wyposażone w dozownik w formie pompki, byłby wtedy idealny pod względem szybkości i łatwości użytkowania. Mimo wszystko uwielbiam go stosować.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Jednym słowem: REWELACJA

Żel do higieny intymnej to nieodłączny element mojej codziennej pielęgnacji, dbania o higienę. Nie wyobrażam sobie by go nie było.
- płyn mimo swojej "ziołowości" ( czy jest w ogóle takie słowo? ) pachnie bardzo delikatnie, nie drażni nosa - nie jest to przeszkadzający zapach
- co najważniejsze: płyn nie podrażnia, nie wysusza, nie czuć szczypania ani pieczenia
- pieni się bardzo delikatnie - i całe szczęście, bo ta piana w okolicach intymnych wcale nie jest jakoś szczególnie potrzebna
- mimo dość rzadkiej konsystencji, kosmetyk jest wydajny, ponieważ do jednorazowego zastosowania używa się bardzo niewielkiej ilości płynu..
Jako z kosmetyku do higieny intymnej jestem z niego BARDZO zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: na końcówce 1

Bardzo dobry jak jego brat do ciała ;)

Ma nieco lejącą konsystencję, ale nie aż tak, by przepływała przez palce. Kosmetyk pachnie ładnie, ziołowo, lecz delikatnie. Na pewno nie jest to intensywny aromat ziół i większość ludzi odebrałaby go neutralnie.

Na pewno różni się kolorem i kilkoma składnikami (ekstraktami na początku składu). Tutaj pienienie się jest intensywniejsze, jednak wydaje mi się, że to przez rozmiar obszaru, który jest myty - ilość żelu jest podobna co do umycia ręki, a piana znacznie obfitsza. Produkt jest łagodny. Nie zaobserwowałam żadnego szczypania, pieczenia czy uczulenia. O wysuszeniu również nie ma mowy.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Polecam:)

Żel mieści się w wygodnej buteleczce, brakuje mu tylko pompki i byłoby świetnie ale ten drobny mankament można przecierpieć. Zapach ziołowy, bardzo przyjemny typowy dla kosmetyków marki Fitomed, konsystencja niezbyt gęsta ale nie spływa z dłoni, żel wytwarza delikatną piankę, którą dokładnie możemy umyć okolice intymne. Nie podrażnia i nie wysusza, na długo odświeża. Śmiało mogę także powiedzieć że łagodzi podrażnienia. Jak dla mnie jest on wystarczający, zaspokaja wszystkie moje potrzeby i jestem zadowolona z jego działania. Żel jest wydajny więc starcza na bardzo długo. Polecam:)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Godny polecenia

Żel do higieny intymnej firmy Fitomed, jest kolejnym produktem opartym na mydlnicy lekarskiej. Opakowanie to plastikowa butelka o pojemności 200 ml z zamknięciem typu klik. Zapach żelu jest bardzo przyjemny, naturalny. Konsystencja jest gęsta, dzięki czemu jest naprawdę wydajny. Muszę przyznać, że po raz kolejny obietnice producenta są w 100 % zgodne z prawdą. Żel jest bardzo delikatny i nie powoduje kompletnie żadnych podrażnień. Stosuję go ja oraz moja 10-letnia córka, która maleńkości była bardzo wrażliwa i nie raz miała podrażnienia, np po zastosowaniu mydła. Teraz kiedy po szkole bierze prysznic (ma 2 godziny zajęć fizycznych + 2 godziny basenu) zawsze używa
tylko tego płynu, od pierwszego zastosowania aż do chwili obecnej nie wystąpiło żadne podrażnienie. Żel dobrze się pieni i łatwo spłukuje. Żel ma działanie oczyszczające, dezynfekujące i osłaniające - jest polecany w profilaktyce zapobiegającej stanom zapalnym oraz do skóry wrażliwej. Produkt na prawdę godny polecenia.

Używam tego produktu od: 08/2013
Ilość zużytych opakowań: 2 po 200 ml

Godny polecenia

Żel zachęca obecnością ekstraktów roślinnych wysoko w składzie, co prawda SLS też jest, ale nieco dalej.
Zawartość ziół co prawda mnie nie ochroniła przed infekcją (może w "normalnych" warunkach daje radę, natomiast u mnie teraz "normalnych" warunków nie ma ;)), ale i tak uważam, że jest produktem godnym polecenia.

Myje łagodnie, po zastosowaniu nie zaobserwowałam nieprzyjemnych odczuć (infekcja nie jest wynikiem stosowania żelu). Pieni się wystarczająco, a zapach ma delikatny/.

Jedyne co mi przeszkadza to opakowanie - przyzwyczaiłam się do dozownika i teraz trudno mi się przekonać do wylewania żelu z butelki, która na dodatek jest zbyt miękka, co powoduje, że wylewa się za dużo żelu.

Myślę, że będę do niego wracać.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Żel nie tylko do higieny intymnej ;)

Żel do higieny intymnej jak każdy kosmetyk Fitomed ma przepiękny delikatny zapach i herbaciany kolor. Po otwarciu buteleczki, która swoją drogą jest prosta, przyjemna dla oka i solidna nasze nozdrza łechta przepiękny ziołowy zapach. Ja lubię takie zapachy więc używanie tego kosmetyku to dla mnie jedna wielka przyjemność ;) Skład żelu jest na duży plus, co prawda znajdziemy tutaj SLS, ale jego pozycja jest dość daleka w porównaniu z innymi żelami do higieny intymnej. Jak wiecie Fitomed produkuje kosmetyki naturalne, tak więc w tym żelu znajdziemy: wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, liścia szałwii, echinacei, korzenia prawoślazu i babki lancetowatej. Już sam skład wskazuje, że żel ma działanie odświeżają, kojące i delikatnie oczyszczające. Kosmetyk ten jest bardzo wydajny, jedna kropla tworzy delikatną pianę, która doskonale oczyszcza, odświeża i łagodzi podrażnienia. Żel ten bardzo pomógł mojej skórze wrócić do stanu idealnego po depilacji okolic intymnych. Żel do higieny intymnej Fitomed jest idealny do skóry wrażliwej i uważam, że śmiało można go stosować do całego ciała. Ja używam ten żel również do mycia włosów. Tak! Tak! tych włosów na głowie! W tej roli sprawdza się znakomicie. Wyobraźcie sobie, że jako szampon delikatnie myje włosy, łagodzi podrażnienia na skórze głowy, zapobiega swędzeniu i co najlepsze rewelacyjnie wpływa na włosy, które po umyciu są lekkie, mięciutkie i niesamowicie błyszczące ;)
Tak więc żel do higieny intymnej FITOMED, to kosmetyk uniwersalny - takie 3w1. Żel ten można stosować zarówno do mycia okolic wstydliwych (;p) jak i całego ciała oraz do mycia włosów ;)

Używam tego produktu od: marzec 2013

Delikatny i dobry

Żel ma konsystencję przezroczystego lejącego żelu, kolor brązowawy. Zapach bardzo przyjemny i delikatny, ziołowy. Nie jest to zapach nachalny lecz delikatny. W sam raz jak na produkt do mycia intymnych miejsc. Po zmieszaniu z wodą żel lekko się pieni, a pianką jaką tworzy jest delikatna i bardzo puszysta.
Produkt ten używamy razem z mężem. Tak on też używa moich żeli do higieny intymnej. Żel Mydlnica lekarska używam już jakiś czas. Mimo, że jestem bardzo wrażliwa na zmianę tego typu żeli i nie zawsze mogę je stosować gdyż odczuwam dyskomfort po niektórych z nich, ten żel akurat przypadł mi do gustu. Jest delikatny i nie podrażnia moich wrażliwych na zmianę środków do higieny intymnej miejsc.
Żel bardzo dobrze odświeża, myje i oczyszcza. Czuję się po nim świeżo i czysto. Jest bardzo wydajny. Wystarczy użyć jedną kropelkę aby się dokładnie umyć i odświeżyć.
Myślę, ze spokojnie mogę polecić go osobom miewającym problemy z nawracającymi infekcjami miejsc intymnych. Żel ziołowy jest bardzo delikatny wiec dodatkowo nas nie podrażni, a jak zapewnia producent wzmacnia barierę ochronną naskórka i chroni przed rozwojem "złych" drobnoustrojów.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

spełniający swoją funkcję

Żel zamknięty jest w prostej, przezroczystej butelce, z wygodnym otwarciem z \'dziubkiem\'.
Mimo dosyć rzadkiej konsystencji nie wylewa się go za dużo z butelki.
Jest bardzo łagodny, nie podrażnia, absolutnie nie powoduje szczypania czy innych nieprzyjemnych \'doznań\' jakie nie raz zafundowały mi żele.
Pieni się bardzo delikatnie. SLS są w składzie, ale dopiero na szóstym miejscu. Za to już na drugim mamy ekstrakty.
Zapewnia długotrwałą świeżość.
Pachnie przyjemnie, zioło.
Wydajny i niedrogi, w dodatku z dobrym, naturalnym składem żel spełniający swoją funkcję ;)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

jak na razie the best

Spodobał mi się jego oszczędny skład, wprawdzie ma SLS, ale dopiero w połowie.
Płyn łagodny, delikatnie się pieni, ma przyjemny, ziołowy zapach i brązowy kolor - miło kontrastował z wcześniejszą Sorayą. Jak dla mnie to bardzo wydajny, przez kilka tygodni używałam również do mycia twarzy - świetnie zmywał tusz :-). Brak pompki specjalnie nie przeszkadza, całkiem ładnie się dozuje (nie było potrzeby przelewać do zużytej "pompki" ).
Na pewno będę do niego wracać (wracać - bo nie chcę stosować jednego kosmetyku non stop)
Używam tego produktu: kilka miesięcy

Łagodny

Bardzo dobry płyn do higieny intymnej. Jest łagodny, dobrze się pieni, nie podrażnia. Zapach ziołowy. Wydajnosc średnia. Przy wiekszej pojemnosci (500 ml) jest dostepny w opakowaniu z pompka.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy