Facelle, Menstruationstasse (Kubeczek menstruacyjny)

Facelle, Menstruationstasse (Kubeczek menstruacyjny)

Kubeczek menstruacyjny dobry dla Ciebie i dla środowiska. Rozmiar S, M oraz L. Z silikonu medycznego. Zawartość: 1 kubeczek menstruacyjny + 1 woreczek do przechowywania.

podpaski, wkładki, tampony
antybakteryjne, ochronne
bezzapachowa, bez alkoholu

Doskonała jakość, świetna cena

Mam ten kubeczek już od wielu lat. Jest o wiele tańszy niż popularne konkurencyjne, jest trwały, wygodnie się go usuwa i nie ulega żadnym uszkodzeniom. Dla mnie hit!

Podpaski i tampony poszły w kąt. To duża oszczędność pieniędzy. Mam jednak jedno "ale" - wymaga wprawy i przede wszystkim - dużych nakładów cierpliwości

Już od dłuższego czasu chciałam przetestować jakikolwiek kubeczek menstruacyjny. Nie boję się spróbowania nowych rzeczy, a jeśli są to produkty, które mają docelowo ułatwić nasze ciężkie, kobiecie życie - czemu by nie dać szansy?

Zdecydowałam się na kubeczek Facelle, ponieważ na tamten moment był najtańszy i po prostu bardzo łatwo dostępny (da się go kupić w Rossmanie na promocji poniżej 30 zł). Kupiłam rozmiar S.

1. Początki
Początki były trudne, przyznaję. Ogarnięcie sposobu aplikacji i demontażu kubeczka to był pot, krew i łzy. Ale nie zrażałam się, bo wiedziałam z opinii, że wymaga to wprawy i wyczucia kubeczka. Już na samym etapie podobała mi się jego miękkość i fakt, że łatwo się go zginało. Co prawda przy każdym kolejnym próbowaniu poprawnej aplikacji dostawałam lekkich podrażnień - ostatecznie wyczułam go na tyle, że w ciągu dnia bardzo mi się sprawdzał.

2. A jak w nocy?
W nocy kiepsko, niestety przeciekał i musiałam ratować się dodatkowym zabezpieczeniem. Przy początkach okresu zawsze nie dawał rady, pod koniec przy tych już "słabszych" dniach nie przeciekało nic a nic.

3. Czy są jeszcze jakieś minusy?
Zafarbował się. Próbowałam go przywrócić do stanu normalności, ale niestety nic nie podziałało (ani soda, ani ocet)... ostatecznie musiałam kupić nowy kubeczek. ALE! Ale używałam go prawie 1,5 roku. Wiecie jaka to oszczędność w tym czasie bez wiecznego kupowania podpasek, tamponów? Nie są to tanie rzeczy. W kubeczek warto zainwestować właśnie przez to, że jest to duża oszczędność i z chęci bycia eko (podpaski to plastik, ehhh).

Aktualnie używam kubeczka innej firmy, ale jestem wdzięczna Facelle, że umożliwia nam nabycie tego typu produktu w całkiem przyjaznej cenie. Naprawdę nie zrażajcie się, w pewnym momencie poczujecie, że to to i nie będziecie chciały wrócić do innych form zabezpieczeń. Czasami zapominam, że go mam, a okres przestał być już takim utrapieniem. W końcu czuję się świeżo i czysto i można powiedzieć 'lekko' :)

jestem zadowolona

Na prawdę ten kubeczek kupiłam jako pierwszy kilka miesięcy temu i tak jak przez pierwszy miesiąc ciężko było to wyczuć, tak teraz? bezproblemowo. Najważniejsze by widzieć jak nakładać i jak poprawić jego umiejscowienie w środku (chodzi o to by wszystko dobrze się tam zassało). Dla mnie wygodny, ekologiczny i wydajny pomysł. Nie wrócę już chyba do podpasek czy tamponów.

Nie spełnił moich oczekiwań…

Z kubeczka menstruacyjnego korzystam od lat. Pierwszy kubeczek jaki miałam to SelenaCup w rozmiarze S. Kupiłam go w rossmannie na promocji i stosowałam przy każdym okresie przez około 3 lata. Niestety podczas jednej z podróży gdzieś go zapodziałam i musiałam kupić nowy. Padło na ten z facella. W wyborze rozmiaru sugerowałam się rozmiarem poprzedniego kubeczka i tym co jest napisane na opakowaniu. Jest dość szczupła i mam około 164 cm - według producenta zalecany jest rozmiar S. Muszę przyznać że bardzo zawiodłam sie na tym kubeczku… Przecieka nawet przy niewielkim krwawieniu, przesuwa sie, a wyciągnięcie go jest bardzo ciężkie… z poprzednim kubeczkiem nie miałam podobnych problemów, zdarzało sie że czasami po włożeniu nie „otworzył” sie i przeciekł, ale było to bardzo rzadkie. Niestety w przypadku kubeczka z facella nie znalazłam żadnych informacji o jego wymiarach i pojemności… podsumowując niepotrzebnie wydane pieniądze.

Sprawdził mi się

Tego kubeczka używam już ponad rok, jestem zadowolona.
Cena bardzo przystępna, nie warto wydawać więcej pieniędzy na kubeczek .
Fajnie , że można dostać kubeczek w każdym rossmannie .
Wygodny , nie wyczuwalny .
Do kubeczka dołączony jest woreczek do przechowywania.
Napewno kupię ponownie .
Śmiało oznaczam jako mój HIT!

Nie jest zły ani dobry

Produkt jest cudowny, nie czuć go, nic nie przecieka, aplikacja też jest łatwa ale zapach po użytkowaniu jest obrzydliwy, pomimo opłukiwania, wyparzania zapach nie znika. W 3 dniu użytkowania miałam go dłużej niż zawsze bo aż 12 godzin i po wyjęciu, zapach był nie do zniesienia. Chciałabym dalej korzystać z kubeczka menstruacyjnego ale podejrzewam że nie z tej firmy . Może inne firmy mają inny materiał i nie wchłaniają aż tak bardzo tego zapachu.

Mój pierwszy i najlepszy jaki przetestowałam.

Kubeczek sam w sobie jest miękki i łatwo się nim manipuluje, co bardzo pomaga i dzięki temu dobrze mi się z nim współpracuje. Szybko się dopasowywuje i w ogóle go nie czuć.

Początki mogą być zniechęcające, bo potrzeba trochę wprawy i po prostu załapania jak to najlepiej działa w naszym przypadku, sugeruje na start stosowanie z wkładkami higienicznymi dla komfortu. Instrukcja jest bardzo przydatna, z dobrymi radami. Jeśli kubeczek przecieka to znak, że źle został włożony, nie zassał się dobrze. Jeśli ciężko go wyciągnąć może za wcześnie chcemy to zrobić (im bardziej się napełni, tym łatwiej go wyjąć), a jeśli nie w tym sęk to trzeba zachować spokój i popracować mięśniami. Najważniejsze jest to, że trzeba ucisnąć dół dwoma palcami lub nacisnąć na niego z jednej strony, tak aby się odessał (słyszy się to), inaczej "nie puści".

Rozmiar S (pojemność 20ml) sprawdza mi się zgodnie z wytycznymi producenta, że jest on dla osób "z drobną budową ciała (<170cm), które nie rodziły". Myślę, że jest to taki najbardziej uniwersalny rozmiar, XS ma być dla osób z wyćwiczonymi mięśniami miednicy, a M dla tych co rodziły.

Stosuje go już prawie dwa lata i jest moim ulubionym produktem w czasie okresu, ale niestety nie eliminuje całkiem tamponów ze względu na to, że jego wymiana jest problematyczna gdy jest się długo poza domem. W dniach z obfitym krwawieniem, w których nie chce się stresować że kubeczek zbyt szybko się napełni, a ja nie będę miała czasu ani odpowiednich warunków do opróżnienia go i higienicznego włożenia z powrotem, muszę z niego zrezygnować. Jednak myślę, że to jest ogólna wada kubeczków, a nie tego konkretnego.

Porażka

Ten kubeczek to porażka.

Zacznę od tego, co najbardziej mnie przeraziło - wyciąganie go. Ścisnęłam ściankę, by odessać, a potem spędziłam półtorej godziny w każdej możliwej pozycji próbując to wyciągnąć. Końcówka jest tak mała i śliska, że graniczy to z cudem.

Przecieka, przesuwa się na boki, zsuwa w dół po pięciu minutach od założenia, mimo że założyłam go poprawnie (słyszałam to charakterystyczne zassanie).

Już nie mówiąc o tym, że przeszukałam cały internet i nie ma mowy o informacji, jakie są wymiary i pojemność danego rozmiaru.

A 2 dychy w te czy we wte wydawne raz na 5 lat nie robią różnicy :)

Najlepszy jaki miałam

Kubeczka menstruacyjnego używam już od kilku lat. Niezmiennie właśnie tego z Rossmana. Ich żywotność jest na tyle długa, że zmieniałam go tylko pod wpływem impulsu. Widząc promocje w wyżej wymienionej drogerii oraz to że mój jest już wyraźnie przebarwiony. Ani razu nic mu się nie stało.
Fakt trzeba się nauczyć go używać, no i czasem można wyjść z wyprawy, jednak moim zdaniem to nie problem. Sylikonu jest miękki ale równocześnie dość twardy. Trzeba opracować własną strategie wkładania go.
Ani razu mi nie przeciekł, chyba że źle go włożyłam.
Denerwująca jest jednak końcówką/uchwyt. Jest moim zdaniem źle opracowana. Zawsze sprawiała mi dyskomfort, dlatego każdy nowy od razu po zakupie został odcięty nożyczkami. Silikon wybacza, bez problemu można ją usunąć, a końcówkę zaokrąglić. Jest ona całkowicie zbędna, kubeczek bez problemu można wyjąć palcami.
Używając go co miesiąc przez kilka miesięcy z czasem z jasno różowego robi się ciemno fioletowy, nieładnie przebarwiony, mimo zachowania higieny i wyłączania go we wrzątku. Nie jest to jednak duży problem, bo nikt poza mną go przecież nie widzi.
Piękny i przydatny woreczek.
Kubeczek polecam każdej koleżance.

najlepszy!

Jest dla mnie idealny, przy odpowiednio dobrym rozmiarze jest świetny. Według producenta wytrzyma 8-12h, jednak mimo że nie mam obfitej miesiączki to starcza mi on na maksymalnie 9h (mam rozmiar M), dlatego przy obfitej miesiączce polecam wziąć największy rozmiar.

Rozwiązał mi wszystkie problemy... No prawie wszystkie

Kubeczek dobrze się sprawdza i jest dość uniwersalny. Nie jest ani za miękki ani za twardy, a wbrew swojemu niepozornemu rozmiarowi potrafi dużo pomieścić, a wiem co mówię, bo mam bardzo obfite okresy. Jedynym "ale" jest to, że oróbowałam nosić kubeczek przez cały rok kres, ale przez pierwsze dwa dni nie ważne czego bym z nim nie zrobiła to przecieka mi, ale nie jestem pewna, czy to jest kwestia kubeczka, czy moja.

nie polecam

Męczyłam się z tym kubeczkiem w rozmiarze S.
Nie chciał się rozłożyć. Kupiłam XS i też nie działa, wszystkie przeciekają, a jestem niska, drobna, nigdy nie rodziłam i na pewno to nie kwestia większego rozmiaru.
Nie mam cierpliwości i przede wszystkim czasu, żeby spędzać w wc 25 min i kręcić sobie w bożenie... i martwić się, czy akurat tym razem kubeczek nie zrobi mi plamy na pół majtek w pracy.
Nie, nie, nie.