Facelle, Menstruationstasse (Kubeczek menstruacyjny)

Facelle, Menstruationstasse (Kubeczek menstruacyjny)

Kubeczek menstruacyjny dobry dla Ciebie i dla środowiska. Rozmiar S, M. Z silikonu medycznego. Zawartość: 1 kubeczek menstruacyjny + 1 woreczek do przechowywania.

moje odkrycie roku!

Długo zastanawiałam się nad zakupem, odstraszała mnie cena, ale wreszcie załapałam się na promocję w Rossmannie i nabyłam kubeczek za 29 zł.
Uważam, że wynalazca tego kubka powinien dostać nagrodę Nobla.
Wybrałam rozmiar M z racji, że jestem niska (160cm wzrostu) i urodziłam jedno dziecię. Rozmiar idealny.
Aplikacja jest banalnie prosta, nawet za pierwszym razem nie miałam z tym problemu.
Nigdy już nie zamierzam wracać do tamponów i podpasek i wywalania co miesiąc kasy na te ustrojstwa. Kubek podobno może nam służyć nawet przez kilka lat, ale pożyjemy, zobaczymy.
Nasza planeta zmierza ku tragedii ekologicznej, i mimo iż jej nie powstrzymam, staram się być jak najbardziej eko, a kubek idealnie wpisuje się w ten trend.
Kubeczek prawidłowo założony jest niewyczuwalny, w pewnym momencie ogarnęłam, że zapomniałam iż mam miesiączkę;). Tylko ten nieszczęsny ogonek czułam i bardzo mnie uwierał, ale rozwiązanie było proste - nożyczki i ciach. I już mam stuprocentowy komfort.
Zdejmowanie i mycie także jest dziecinnie łatwe. Po prostu wyciągam, wylewam zawartość i płuczę gorącą wodą (w toalecie publicznej wycieram go do czysta chusteczką nawilżaną i jest git).
Kolejnym plusem kubeczka jest to, że krew nie pachnie tak paskudnie przy zmianie, muszę przyznać że nie cierpię tego charakterystycznego smrodku krwi menstruacyjnej, a kiedy używam kubeczka aromat jest minimalny dzięki bardzo krótkiemu kontaktowi krwi z tlenem.
Polecam z całego serca.

super kubeczek

Jest to mój drugi kubeczek. Pierwszy miałam OrganiCup, czasami mi przeciekał, ale trochę łatwiej go się wyjmowało. Ten kubeczek nie przecieka, jest super! Dodatkowo w rossmanie często jest na promocji i kupiłam go w naprawdę niskiej cenie w porównaniu do innych kubeczków. Mega polecam!

Niewygoda i nie dla wszystkich kobiet.

Zazwyczaj moim środkiem podczas menstruacji były tampony bądź podpaski , nigdy nie szukałam jakiś wynalazków , raczej myślałam że sposoby które od lat mi są znane są najbezpieczniejsze , miewam bardzo obfite miesiączki i czasem naprawdę męczące jest wymieniać podpaskę co kilka minut bądź tampon , kubeczek menstruacyjny zaproponowała mi Pani ginekolog podczas wizyty kontrolnej , nigdy o niczym takim nie słyszałam a tyle zalet nadmieniła więc zdecydowałam się zakupić i wypróbować. Kubeczek zakupiłam w rozmiarze S bo jest przeznaczony dla kobiet o drobnej budowie ciała do 170 wzrostu w sklepie Rossmann w kwocie 39 złotych. Podczas pierwszej miesiączki nie potrafiłam tego kubeczka zaaplikować , było to dla mnie bardzo ciężkie zadanie co za tym idzie pierwsza noc i zmiana pościeli i pidżamy bo przesiąknięta. Nie poddałam się spróbowałam ponownie i kubeczek znalazł się na swoim miejscu , po godzinie odczułam straszny dyskomfort i bóle podbrzusza , co bardzo mnie zdziwiło bo przy intensywnym krwawieniu powinniśmy kubeczek opróżniać po 4 godzinach , niestety ból się nasilał i musiałam wyjąć i przerzucić się na wkładkę higieniczną , ginekolog nie powiedział mi że te kubeczki nie powinny używać kobiety które posiadają endometriozę a ja choruję na nią dość długo. Kolejnym nie komfortem było dla mnie opróżnianie go , co jak co ale podpaskę się zawinie i wyrzuci do śmietnika a tu jest nie lada problem nie dość że trzeba wyjąć i opróżnić to i wypłukać a w miejscu publicznym nie za komfortowo czy to w centrum handlowym czy gdziekolwiek myć kubeczek w zlewie gdzie każda osoba ręce myje , producent sobie chwali że że kubeczki menstruacyjne są bezpieczniejsze od tamponów w kontekście bardzo niebezpiecznego zespołu TSS (toxic shock syndrome) – wiązanego z używaniem tamponów. I z tym się niestety nie zgodzę , kubeczek menstruacyjny również może wywołać TSS w mniejszym stopniu ale jednak.

dobry produkt

Kubeczek dostępny jest w stacjonarnej drogerii co jest jego olbrzymim plusem. To mój pierwszy kubeczek więc nie mam porównania ale jest mięciutki, nie ma problemu z otwieraniem go w sobie, nie przecieka, jest atrakcyjny cenowo i nie przesuwa się

Super

Posiadałam dwa kubeczki menstruacyjne, z ani jednym ani drugim nie mogłam do końca się "dogadać". Wydawało mi się, że były odpowiednio wsadzone, rozkładały się prawidłowo, ale jednak ciągle przeciekały. Zobaczyłam w Rossmanie, że ichniejszy jest na promocji i się skusiłam - nie żałuję! Mam 165 cm wzrostu, wzięłam rozmiar M, pasuje idealnie, od pierwszego włożenia nic nie przecieka, nic nie czuć. Jedyne moje zastrzeżenie jest takie, że wyciąga mi się go najciężej ze wszystkich. Mocno się trzyma, a pręcik jest trochę za krótki i miękki, by komfortowo można było wysunąć kubeczek, więc muszę chwytać za podstawę kubeczka.

Czuję się jakby to był mój pierwszy okres

I to nie jest komplement pod adresem tej metody. Trauma, pieczenie i ból na podobnym poziomie. To moje pierwsze użycie i musiałam dać upust swojemu rozczarowaniu. Włożenie kubeczka zajmuje mi sporo czasu, potem długo go czułam, następnie bałam się, czy założyłam go szczelnie. Raz się udało, innym razem nie. Ale wyjmowanie to już masakra. Nie mam tyle czasu aby grzebać i go szukać, po za tym żadne zero waste chyba nie jest warte tych wszystkich otarć i skaleczeń. :(

Chciałam spróbować kubeczka i wybrałam ten z powodu ceny, ale nie skontaktowałam się z lekarzem, który pomógłby mi zmierzyć wysokość szyjki macicy i być może ten kubeczek jest dla mnie za krótki. (Wybrałam S, a mam 175cm wzrostu). Po opiniach wywnioskowałam, że ten będzie najbardziej miękki, dlatego się zdecydowałam na ten.

Dajcie znać, czy dłuższy kubeczek (przynajmniej łodyżka) jest szansą na to, że ta metoda u mnie zadziała.

EDIT: Przeżyłam z nim pierwszy okres i muszę przyznać, że chyba dam mu jeszcze szansę. Generalnie już jest lepiej :) Myślę, że to fajna alternatywa dla tamponów i dziewczyny które poradziły sobie kiedyś już z urwaniem sznureczka łatwiej przejdą pierwszy okres z kubeczkiem ;)

Kubeczek menstruacyjny, czyli lepsze dziecko tampona i podpaski

Spotkałam się z nim, ponieważ ostatnio w internecie jest wielka wrzawa, jakie to kubeczki menstruacyjne nie są super, potrzebne każdej kobiecie, ekologiczne itd.
Postanowiła wypróbować. Po obejrzeniu paru filmików na youtubie i przeczytaniu ulotki postanowiłam go użyć.
Jest czymś nowym, to prawda. Z jednej strony obrzydza i fascynuje mnie to, że widzę własną krew menstruacyjną. Jest dobry na długi spacer, spanie, pójście do sklepu i zrobienia zakupów.
Powoli się do niego przekonuję, ale jeszcze nie jestem pewna, czy całkowicie nim zastąpię produktu, które używałam dotychczas. Dlaczego?

Tego kubka używam już od kilku miesięcy, sporo kobiet go polecało i jest w dobrej cenie. Co mogę o nim powiedzieć? Dobry jakościowo, nie zniszczył się przez ten czas. Jest bardzo wygodny w noszeniu i aplikacji. Łatwo utrzymać go w czystości. Nie odstaje jakościowo od tych droższych kubków ;)

Świetny!

Bardzo długo rozważałam zakup kubeczka, jednak wciąż odkładałam na później. Chyba bałam się, że sobie z tym nie poradzę. ;) Pod wpływem impulsu, bez zastanowienia, kupiłam kubeczek w Rossmanie - gdyby okazał się niewypałem, nie byłoby mi aż tak szkoda kasy (niecale 40 zł). Po pierwszej, mega szybkie i łatwej aplikacji, totalnie zakochałam się w kubeczki - nie wyobrażam sobie już okresu bez niego. Dziewczyny, nie wahajcie się! :)

Kubeczek menstruacyjny Facelle

Kubeczek masakra... Przecieka, nie trzyma się w jednym miejscu tak jak powinien (prawidłowo założony)
Nie wygodny, w cale nie czuje się z nim komfortowo.
Pomijam już fakt tego że (tak jak mówi instrukcja) trzeba zakupiony kubeczek wyparzyć gorąca wodą. Natomiast ten kubeczek poprostu puszcza swój kolor i farbuje. A potem po wyciągnięciu z wody poprostu ma nie przyjemny zapach.

działa!

Ojjjjj streszowałam się strasznie jeżeli chodzi o używanie kubeczka menstruacyjnego a w sumie nie ma czego ;p Myślałam że będzie dość mocno wszystko czuć, że nie dam rady go póxniej wyciągnąć a to wszystko w sumie na spokojnie idzie :p 1-2 razy i już wszystko jest skumane. Ani razy mi nie przecieklo, materiał jest bardzo delikatny, dostępność też jest fantastyczna bo w każdym rossmannie chyba to go widziałam plus cena :d

Nigdy nie wrócę do innych środków higienicznych

Do kupna zbierałam się bardzo długo. Bałam się, że sobie nie poradzę. Nic bardziej mylnego. Samo „obsługiwanie” kubeczka jest intuicyjne i banalnie proste. Wcześniej używałam tylko podpasek, które były wyczuwalne, niehigieniczne i podrażniały. Nie wyobrażam sobie ich teraz używać. A to dopiero drugi dzień użytkowania kubeczka. Najwygodniejsza rzecz na świecie. Niewyczuwalny i super praktyczny. Polecam każdej z was spróbować, za taką cenę na prawdę warto.