Selenacup, Kubeczek menstruacyjny z medycznego silikonu

Selenacup, Kubeczek menstruacyjny z medycznego silikonu

Pojemność 1 szt

Selenacup to elastyczny kubeczek menstruacyjny wykonany z wysokiej jakości silikonu medycznego. Jest wygodną, bezpieczną, zdrową i przyjazną dla środowiska alternatywą dla tamponów czy podpasek. Zapewnia dyskretną i komfortową ochronę w czasie menstruacji - do 12 godzin bez wymiany. Jeden kubeczek menstruacyjny może Ci służyć nawet przez kilka lat.
Zdrowie
Zdrowa, antyalergiczna alternatywa dla tamponów i podpasek wykonana z bezpiecznego materiału, który nie zaburza naturalnego pH pochwy.
Cena
W porównaniu z innymi, jednorazowymi produktami do higieny intymnej, kubeczka Selenacup możesz używać nawet przez kilka lat. Jego cena zwraca się już po czterech miesiącach.
Wygoda
Kubeczek jest bardziej pojemny niż tampony czy podpaski. Chroni Cię nawet do 12 godzin. Jest wygodny zarówno w dzień jak i w nocy. Możesz pływać, jeździć konno, tańczyć i uprawiać inne sporty.
Ekologia
Dzięki temu, że kubeczka używasz kilka lat, nie produkujesz szkodliwych odpadów dla środowiska i przyczyniasz się do poprawy kondycji naszej planety.
Dostępny w rozmiarze: S i M.

• 100% Silikon Medyczny

Game changer

Kubeczek kupilam w 2018 roku, mialam dosc uzerania sie z tamponami wymienianymi co 2-3h i podraznieniami, ktore powodowaly i ogolny niesmak z powodu patrzenka na zakrwawione tampony. Kupilam swoj pierwszy kubeczek w rozmiarze S i to byl strzal w dziesiatke. W tym samym momencie zalozylam wkladke hormonalna wiec moj okres byl bardzo skapy i kubeczek spisywal sie idealnie. W 2020 zmienilam wkladke na miedziana, ktora powoduje intensywne krwawienie i moj ukochany kubeczek mi ciagle przeciekal... Nie poddalam sie i kupilam nowy - tym razem w rozmiarze M. Sytuacja opanowana, wszystko wrocilo do normy. Polecam ten kubeczek z calego serca! Nie rozumiem niektorych opinii, ze to obrzydliwe, trzeba odkazac, patrzec na krew, itd. Halo, od kiedy uzywam kubeczka przestalam sie brzydzic okresu i zrozumialam, jak niewiele krwi nam ubywa.. Przepraszam, ale uzywajac tamponow czulam sie jakbym zabijala cielaka, tyle bylo krwi, ciagle wyjmowanie, wkladanie, ten dziwny zapach, martwienie sie czy jak wychodze poza dom to bedzie tam lazienka, zeby przebrac tampona.. Kubeczek oprozniam rano i wieczorem, zdarza sie, ze w ciagu dnia „sprawdzam sytuacje” i wtedy wymieniam 2x dziennie. Przestestowalam kubeczkek na basenach, wakacjach, stokach narciarskich... Zakladanie i wyjmowanie to bulka z maslem. Uwierzcie mi, dzieki niemu okres staje sie bardziej znosny. Mam 170cm wzrostu, ponizej 30 lat i nigdy nie rodzilam :)

Dobrano mi zły rozmiar :(

Jestem niska, niewiele ważę- co kwalifikuje mnie pod rozmiar S, ale mam dwójkę dzieci, które rodziłam przez CC. Miałam wątpliwości podczas wyboru i zdecydowałam się na konsultację telefoniczną. Podczas rozmowy kilkukrotnie zaznaczałam, że rodziłam przez cesarskie cięcie. Byłam pewna, że fakt, że mam dzieci, ale nie rodziłam ich naturalnie, nie ma wpływu na rozmiar kubeczka. Konsultantka doradziła mi jednak rozmiar M z uwagi na to, że byłam w ciąży więc napewno ma to znaczenie. Nie byłam przekonana, no ale komu mam zaufać, jak nie doświadczonemu doradcy? Kupiłam rozmiar M. No i to był błąd. Kubeczek jest ewidentnie za duży, nie mam co do tego wątpliwości. Kupowałyśmy ten kubeczek razem z siostrą, która jest o 20 cm wyższa ode mnie i ma jedno dziecko, które rodziła naturalnie. Jej także dobrano rozmiar M. Siostra jest wręcz zachwycona. Ja niekoniecznie, bo aplikacja jest dla mnie nieprzyjemna. Nie używam, ale wiem, że gdybym miała dobrany dobry rozmiar pokochałabym ten kubeczek. Żałuję, że nie pokierowałam się intuicją.

Super produkt!

Kupiłam go w Rossmanie. Używam go już prawie rok. Na początku miałam problem z założeniem, ale po 2 miesiącach było już wszystko okej. Kilka razy mi niestety przeciekł, głównie w 1 lub 2 dniu miesiączki. Bardzo wygodny - około 15-30 minut po założeniu właściwie go nie czuć i zapominam, że mam okres:) razem z pudełeczkiem zajmuje mało miejsca w torebce. Polecam!

Genialny kubeczek

Kubeczek Selenacup jest genialny, bardzo łatwy w aplikacji, nie przecieka. W ogóle go w czasie noszenia nie czuję, nie przeszkadza w aktywnościach fizycznych. Usuwanie jest także bardzo łatwo, dużo ułatwia końcówka za którą można wyciągnąć.

Odkrycie życia

Kubeczek jest naprawdę świetny i polepszył moje funkcjonowanie podczas okresu. Miałam problemy z innymi produktami-podpaski podrażniały mi skórę i nie chroniły do końca przed zabrudzeniami, a tampony były dla mnie niewygodne i problematyczne w obsłudze. Z kubeczkiem nie mam absolutnie żadnych problemów, jest bardzo wygodny i nie trzeba go co chwilę wymieniać. Jedynym minusem jest to, że trzeba się nauczyć poprawnie go używać, co na początku może być kłopotliwe.

Super zakup

To był bardzo dobry zakup, moja szwagierka mi poleciła właśnie Selecacup. Nie mam porównania z innymi kubeczkami ale ten mi się sprawdził. Używanie jest bardzo proste, po roku nic się z nim nie dzieje, czuję się o wiele bardziej komfortowo niż stosując tampony czy podpaski. Dla mnie super, twardość ok, dzyndzelek pomaga go wyciągnąć.

Totalny przełom

Przy drugim podejściu wybrałam ten kubeczek i jestem na prawdę zadowolona. Nie za miękki nie za twardy dobrze się dopasowuje
Pierwszym wyborem był kubeczek z facell z Rossmana i niestety nie zdał egzaminu. Brudziło mi niestety wkładkę wydaje mi się ze był po prostu za miękki.
Ten od selena cup S jest idealny. Jestem przed 30, nie rodziłam, waga adekwatna do wzrostu do tego uprawiam dużo sportu.
Z czystego sumienia polecam każdej z was. W końcu koniec z podpaskami i tamponami

Zmienia życie

Żałuję, że tak późno go odkryłam, dopiero po 30-stce. Ale jak już wypróbowałam, to nie wyobrażam sobie powrotu do podpasek (czułabym się jak w pieluszce;). Kubeczek mam od około 2 lat, nic się z nim nie dzieje.
Pierwsze dwa dni wymieniam częściej w ciągu dnia, potem tylko rano i wieczorem, zdarza mi się zapomnieć, że mam okres.
Pierwsze aplikacje były niepewne, ale dochodzi się do wprawy. Aby nie przeciekał, należy sprawdzić czy się dobrze rozwinął. Wyjmując, nie trzeba ciągnąć na siłę, wystarczy ścisnąć jedną ściankę, aby się odessał.
Używam również na plaży, na basenie, wymieniałam też w publicznych toaletach (wystarczy butelka z wodą). Od kiedy stosuję, nie miałam żadnej infekcji.
Jest higieniczny, bezzapachowy i ekologiczny. Warto spróbować!!

Zmienił komfort mojego życia

Kilka miesięcy zajęło mi przekonanie sie do kubeczków menstruacyjnych. Obecnie używam go od ponad roku i nie jestem sobie w stanie wyobrazic tych dni bez niego. Szybko nauczyłam się aplikacji, łezka na końcu bardzo ułatwia jego wyciąganie nawet z długimi paznokciami. Nie przecieka, nie barwi się, ani nie przemieszcza się podczas używania. Kubeczek idealny!

edit: po około półtora roku użytkowania delikatnie się przebawił, ale dalej spełnia swoje zadanie :)

najlepsze co mnie spotkało :)

Do kubeczków przekonywałam się BAAARDZO DŁUGO. Byłam nastawiona sceptycznie, bo po prostu się bałam - że np źle go rozłożę i mi przecieknie, albo że szarpnę za mocno podczas wyjmowania i wyleję całą zawartość na podłogę lub na siebie. Ale używam go już na prawdę wiele miesięcy, i nie było jak na razie żadnej dramatycznej sytuacji :)

Okej, na początku, jak jeszcze nie wiemy co robimy, jak kubeczek rozłożyć itp, lepiej stosować dodatkowo podpaski, i tak też robiłam ja, i w sumie słusznie. Ale nie było żadnych przypałowych sytuacji, zawsze wygodnie mi się go zakłada, wyjmuje, nigdy nie mam problemu z jego umyciem itp. Jest milion razy lepszy niż tampony, chociaż nie chciało mi się w to wierzyć. Poza tym czuję się lepiej. świeżo, nie martwię się o nic. Kubeczki to fantastyczny wynalazek <3 + nie zużywamy ton podpasek i tamponów, które nie są zbyt lubiane przez nasze środowisko :)

Ostrzegam - może się skończyć u lekarza

Kupiłam Selenacup zwabiona dobrymi opiniami. Kubeczek ładny, różowy, aplikacja bezproblemowa, ale ogromnie trudno kubeczek wyjąć. Parę razy mi się udało użyć i wyjąć, ale po ostatniej nocy kubeczek przemieścił się wysoko, głęboko i tak zassał, że mimo wielu prób nie umiałam go wyjąć. Gdy kubeczek "zawędruje" wysoko jest zassany i przyblokowany przez mięśnie, ledwo mogłam dosięgnąć końcówki i nie mogłam jej nawet złapać, bo uchwyt jest mały i śliski. Nie dało się go ani pociągnąć, ani obrócić, ani nacisnąć z boku by się odessał, jak radzi producent.
Moja przygoda z kubeczkiem Selena skończyła się wizytą u lekarza i nieprzyjemną procedurą wyciągania głęboko umieszczonego, zassanego przedmiotu, którego nawet nie ma za co dobrze złapać. Ginekolog potwierdził, że nie było szans, bym sama sobie to wyjęła.
Rozmiar był dobrany według wskazań producenta, na ulotce brak ostrzeżenia, że kubeczkek może utknąć nie nie dać się wyciągnąć mimo wszystkich porad.
Ostrzegam i odradzam.

Miesiączka nabrała nowego wymiaru

Słowami nie da się opisać jak bardzo zmieniło się moje życie od kiedy zaczęłam stosować kubeczek menstruacyjny. Selenacup to mój pierwszy i na razie jedyny wybór. Kubeczka używam od lata 2018 roku i jestem zachwycona komfortem i czystością jaką odczuwam. Na początku trudno mi było aplikować i wyciągać kubeczek, ale wystarczyły około dwie miesiączki, aby robić to sprawnie i szybko. Wyciąganie utrudniały mi długie paznokcie, ale było to wykonalne. Czyszczenie jest bardzo łatwe. Kubeczek wpisuje się idealnie w moje ekologiczne podejście do życia, ponieważ nie generuję masy niepotrzebnych śmieci. Okres odczuwam tylko przez około 3 h w miesiącu, kiedy nie wezmę ibuprofenu i odczuwam silne skurcze. Natomiast całe zaplecze higieniczne i związany z tym dyskomfort zniknął. Przez całą miesiączkę czuję się świeżo, czysto i komfortowo. U mnie okres trwa 7 dni, ale tylko 1-2 dzień jest średnio obfity, a pozostałe dni raczej słabo. To słabe krwawienie jest kluczowe, bo ni to wkładka ni to podpaska... A kubeczek za to idealnie, bo można go trzymać 10-12 h. Świetnie sprawdza mi się także w nocy.
Mam też dwa odczucia, które mogą dotyczyć tylko mnie. Po pierwsze te dwie małe dziurki trudno doczyścić, ten sylikon się rozwarstwia w tym miejscu. Wątpię czy to mój błąd, bo czyszczę go zgodnie z instrukcją, nie mam porównania, bo to mój pierwszy kubeczek. Po drugie w chwili, kiedy mam obfitsze krwawienie i skurcze zdarza się, że kubeczek się przelewa, mimo, że nie jest pełen. Zauważyłam, że jest to tylko w tym 1. dniu miesiączki. Nie wiem o co chodzi, sprawdzam czy kubeczek dobrze siedzi i się rozłożył, wydaje mi się, że rozmiar jest w porządku, większy raczej odpada. O coś chodzi, ale jeszcze tego nie rozgryzłam :P Teraz spróbuję zamówić nowy kubeczek i będę miała porównanie, gdyby nie to, to byłabym najszczęśliwsza. Niestety czasami przelanie zdarzyło mi się w kryzysowej sytuacji i przysporzyło problemów, wiadomo, ale mnie to wcale nie zraża. Fakt uczucia czystości i mniejsza ilość generowanych odpadów wynagradza taki rzadki wypadek. Uświadomiłam sobie również, że od czasu stosowania kubeczka nie miałam żadnej infekcji intymnej. Ma to również związek z zaprzestaniem stosowania wkładek i tzw. wietrzeniu narodowym (akcja polegająca na spaniu bez majtek).
Żałuję tylko jednego... że na taką formę higieny podczas miesiączki zdecydowałam się tak późno. Naprawdę odmieniło to moje życie.