Facelle, Intim, Waschlotion Fresh (Żel do higieny intymnej)

Facelle, Intim, Waschlotion Fresh (Żel do higieny intymnej)

Wyjątkowo delikatny żel do higieny intymnej, bez zawartości mydła. Opracowany specjalnie do codziennego mycia i pielęgnacji zewnętrznych obszarów strefy intymnej. Żel nadaje się również do delikatnego mycia całego ciała.

Skład: Aqua, Coco Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Extract, Persea Gratissima Extract, Dosodium Cocopolyglucose Citrate, Allantoin, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Urea, Sorbitol, Ethoxydiglycol, Sodium Chloride Parfum, Citric Acid, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, cl42051,

bardzo dobry

Produkt wart polecenia, jest delikatny do higieny intymnej ale dość mocno wysusza skórę twarzy ( często miewałam problemy z cerą więc używałam jego do mycia twarzy i był naprawdę pomocny) Jedynie co troszkę mi przeszkadzało, to, że wysuszał mi twarz..ale nie można go za to winić, ponieważ jest przeznaczony do innych części ciała :)
Cena super, żel jest bardzo wydajny i spisuje się rewelacyjnie!

Świetny jako All in 1. Dobry na podróż i w domu.

Będąc ostatnio w Ross przyjrzałam się dokładniej zachwalanym płynom do h.i. Facelle. Do wyboru były 3 wersje: sensitive, 50+ oraz fresh. Nie będę ukrywać, że do zakupu wersji fresh skłonił mnie jej zapach. Co prawda do najpiękniejszych to on nie należy, ale jest zdecydowanie przyjemniejszy niż w dwóch pozostałych wersjach. Nie wiem zatem czy skuszę się kiedykolwiek na wypróbowanie tych dwóch wersji, bo ich chemiczny smrodek trochę mnie odstrasza, a spodziewałam się raczej czegoś bezzapachowego. No ale przyszłość pokaże :)

Tymczasem o wersji Fresh...

Zacznę od tego, że jakiekolwiek problemy "tych miejsc" zdarzają mi się baaardzo rzadko. Jeśli już coś mi doskwiera to z reguły jest to tylko lekkie i krótkotrwałe uczucie ściągnięcia po użyciu niektórych specyfików do mycia. Nie wiem zatem jak spisałby się Facelle Fresh w przypadku jakichś poważniejszych problemów ze "strefą" intymną, niemniej sądzę, że w kryzysowej sytuacji i tak kupowałabym ten mniej znany, prosty żel, a nie np. droższy Lactacyd z odrażającym składem.

Facelle Fresh ma postać średnio gęstego żelu o lekkim zielonym zabarwieniu. Już niewielka ilość wystarcza na dokładne umycie miejsc intymnych. Piana jaka się wytwarza jest bardzo delikatna, umiarkowana, łatwo ją spłukać.

Facelle Fresh swoje podstawowe zadanie spełnia znakomicie. Świetnie sprawdza się przy higienie intymnej każdego dnia: bardzo dokładnie myje, a jednocześnie robi to delikatnie. Skład tego płynu jest przyzwoity i bezpieczny, nie zawiera agresywnych środków myjących oraz posiada kwas mlekowy wysoko w składzie, a nie na szarym końcu. Dzięki temu śluzówka nie jest wyjałowiona po myciu, a to już wielki plus, bo w ten sposób mamy szansę na uniknięcie infekcji, podrażnień i dyskomfortu. Po umyciu naprawdę czuć świeżość, a zarazem ukojenie.

Ogromnym plusem jest wydajność tego żelu - wystarczy go naprawdę niewiele by dokładnie się podmyć. Żel używany tylko zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem ma szansę wystarczyć nam nawet na kilka miesięcy co w połączeniu z niewielką ceną bardzo się opłaca.

Lecz pierwotne przeznaczenie tego żelu nie jest jego jedynym. Facelle Fresh można również z powodzeniem stosować do twarzy, ciała a nawet włosów. Sprawdziłam dokładnie wszystkie jego możliwości i stwierdzam, że w każdym niestandardowym zastosowaniu sprawdził się dobrze. Co prawda, trochę spadła wtedy jego wydajność, ale to logiczne i nieuniknione.

A więc pokrótce:

DO H. INTYMNEJ:

-> dobrze i delikatnie myje
-> nie ściąga i nie przesusza skóry
-> chroni

-> nie wysusza
-> dobrze myje
-> dobrze się spłukuje

DO WŁOSÓW:

-> nie tłumi naturalnego połysku
-> dobrze się pieni gdy go rozcieńczymy
-> nie plącze nadmiernie włosów
-> zachowuje ich świeżość
-> w połączeniu z odżywką umożliwia delikatną pielęgnację

Być może w swoich niestandardowych zastosowaniach nie działa na stówę dając oszałamiające efekty gładkiej skóry czy czegoś tam, ale na pewno się sprawdzi i warto o tym wiedzieć i pamiętać np. gdy przed nami pakowanie kosmetyczki na wyjazd - ten żel skutecznie zminimalizuje jej ciężar, bo jest uniwersalny. Ja co prawda nie stosuję go "do wszystkiego" na co dzień, bo zwyczajnie mi go szkoda, ale gdybym np. była na wyjeździe lub gdy w domu by mi czegoś zabrakło, to to byłby mój All in 1 pewniak.

Jakieś minusy? Coś mi nie gra jeśli chodzi o butelkę. Oczywiście, posiadam już to nowe opakowanie bez pompki. Brak pompki mi nie przeszkadza, bo butelka ma odpowiedniej wielkości otwór przez który dobrze się dozuje. Niemniej, nakrętka wydaje mi się jakaś niedopracowana, często porusza się w kierunku góra-dół zwłaszcza gdy manipulujemy zatyczką aby otworzyć opakowanie. Ale nic mi nigdy nie wyciekło ani się nie wylało, więc to naprawdę szczegół, którego większość Użytkowników pewnie nawet nie zauważa. Zresztą, producenci często zmieniają wygląd i kształt opakowań, więc pewnie w przyszłości i tak będą zmiany.

Polecam!

używam do wszystkiego

Świetny produkt. Naprawdę można go użyć do wszystkiego, począwszy od tego, do czego jest przeznaczony, czyli do higieny intymnej, kończąc na myciu włosów.

Jeżeli chodzi o higienę intymną, to sprawdza się bardzo dobrze, chociaż przyznam szczerze, że nie mam po nim aż tak fajnego uczucia czystości jak po kilku innych płynach. Aczkolwiek grzechem będzie nie stwierdzić, że bardzo go lubię i używam chętnie. Myje, nie podrażnia, nie powoduje pieczenia.

Używam go także jako żelu pod prysznic i szamponu.

Jako żel pod prysznic bardzo dobrze się sprawdza - przyjemnie się pieni, ma odpowiednią konsystencję. Delikatny zapach uprzyjemnia stosowanie. Nie ma absolutnie żadnych problemów ze spłukaniem, a co najważniejsze po wyjściu spod prysznica czuję się po prostu czysta, "domyta". Nie stosuję jednak tego żelu codziennie, bo przy regularnym stosowaniu mam wrażenie, że odrobinę wysusza skórę, tzn. czuję, że jest odrobinę bardziej ściągnięta niż zawsze. Muszę tu jednak zaznaczyć, że taka sytuacja miała miejsce tylko i wyłącznie po siłowni, gdy przez kilka dni z rzędu nie miałam możliwości użyć mleczka czy balsamu.

Jako szampon:
Świetnie oczyszcza, włosy aż skrzypią. Należy przygotować się na splątane włosy - tzn. odżywka po jest nieodzowna, chociaż przyznam, że zdarzyło mi się ze dwa razy nie użyć nic po i dało radę rozczesać moje splątane kudły grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Po wysuszeniu włosy są miękkie, błyszczące, słowem: płyn nie robi z nimi nic negatywnego, tzn. nie wysusza, nie powoduje puszenia, nie obciąża. Aktualnie jest to chyba jeden z moich ulubionych produktów do włosów, czasem z nudów sięgam po coś innego, ale szybko wracam do tego płynu.

Piorę w nim też pędzle, czasem użyję do twarzy.

+ multifunkcjonalny :D
+ niziutka cena, świetna dostępność
+ delikatny zapach
+ delikatny dla skóry i włosów
+ bardzo wydajny, używam do wszystkiego, a dopiero kończy mi się buteleczka.

+/- opakowanie. Nie udało mi się załapać na wersję z pompką, mam to zwykłe i coś jest nie tak, bo klapka się nie domyka.

Wielkich minusów absolutnie brak. Kolejna wizażowa perełka, której będę wierna :D.

Teraz mam zamiar sięgnąć po wersję Sensitive, chociaż na mój nos zapachem i składem się nie różnią.

Mój hit!

Jest to genilany wielofunkcyjny produkt, sprawdza się jako:
- płyn do higieny intymnej (nie podrażnia, myje świetnie, łagodzi podrażnienia)
- szampon do włosów (myje świetnie, nawet oleje zmywa bez zastrzeżeń, nie przesusza)
- żel do ciała i mydło do rąk (nie wysusza skóry, nie uczula i doskonale myje)

Uwielbiam go :) zwłaszcza wersję sensitive. Ogromny plus za niska cene i dobrą wydajność.

Używam tego produktu od: 2009 roku
Ilość zużytych opakowań: wiele :)

Multum zastosowań.

Przyznam szczerze, że na produkt te nawet RAZ nie spojrzałam, zanim nie przeczytałam przypadkowej recenzji gdzieś w internecie. Taka mała, taniutka, niepozorna rzecz...a takie bogactwo!!!

Produkt jest w moim odczuciu delikatniejszą, bezzapachową wersją żelu KopfbisFussa z Babydream. Ma genialny, prosty, bez slsowy skład, który swoimi zastosowaniami bije na głowę wszystkie inne żele.

Super sprawdza się jako płyn do higieny intymnej, to oczywiste. Świetnie łagodnie myje, nie podrażnia, jest neutralny, zapewnia zabezpieczenie przed infekcjami, jest NIE TESTOWANY NA ZWIERZĘTACH co u mnie zdyskwalifikowało dotychczas uwielbiany przeze mnie Lactacyd, ma wielką pojemność i niską cenę.

Ponad to, genialnie działa jako codzienny szampon do włosów, zmywa nawet oleje, nie plącze włosów, nie przesusza ich, jest delikatny dla skóry głowy, czego chcieć więcej?

Co więcej, świetnie myje buzię, a dzięki zawartości kwasy mlekowego wspaniale rozprawia się z nieprzyjaciółmi na cerze skłonnej do wyprysków i zaskórników. Głęboko, ale łagodnie oczyszcza twarz bez ściągania skóry po myciu, nie nasila przetłuszczania jak wiele innych slsowych żeli przeznaczonych tylko do tego celu, za kilka złotych mamy produkt bijący na głowę wszystkie dermokosmetyczne produkty do oczyszczania twarzy.

I wreszcie- świetnie myje całe ciało. Preferuję żele z zapachami, ale gdy np moja skóra ma gorszy okres, przesusza się, pojawia się na niej jakaś alergia albo jest podrażniona po depilacji- ten produkt od razu ją koi.

No, i świetnie myje pędzle do makijażu i pierze muślinowe szmatki do twarzy ^^

Generalnie hit, żałuję, że nie produkują go w litrowych butlach. Wspaniale spisuje się na wyjazdach, zastępuje w walizce n-ilość innych produktów. Dlaczego więc nie KWC?

Bo nie jest w tym wszystkim oryginalny :) Wspomniany żel z Babydream chociażby ma dokładnie tak samą mnogość zastosowań. Mianem KWC określam tylko produkty, które wybijają się jakąś niezwykłą cechą. Ten produkt jest po prostu świetnym bo świetnym, ale jednak "jedynie" uniwersalnym środkiem myjącym.

Używam tego produktu od: miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilka

Dobry, ale są lepsze

Dobry płyn do higieny intymnej, średnio się pieni, nie za pięknie pachnie, nie łagodzi jakoś specjalnie, ale przydaje się na wyjazdy, gdyż robi za 3 kosmetyki - płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic i do mycia twarzy. Łagodny i można stosować na całe ciało i to mu się chwali :)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Rewelacja!

Najlepszy żel do higeiny intymnej jaki można sobie wymarzyć. Ma idealny skład do tego jest bardzo wydajny, ma delikatny i przyjemny zapach, delikatnie się pieni do tego nie podrażnia.

Ilość zużytych opakowań: kilka sztuk

prawie ideał

Po nieprzyjemnym doświadczeniu z Lactacydem Plus szukałam zwykłego ( bez wszelkich leczniczych wzbogaceń) płynu do higieny intymnej. Produkt Rossmana sprawdził się fantastycznie:
- żadnego swędzenia, wysuszenia
- całkiem w porządku zapach(bez szału, ale też nie irytuje)
- w bardzo dobrej cenie, zwłaszcza że skład ma zacny

Mój zachwyt nad nim jest tym większy, że używam go do mycia całego ciała i sprawdza się wyśmienicie - zupełnie zapomniałam o "przymusie" codziennego balsamowania się. Wcześniej używałam ziajowych żeli pod prysznic i bez balsamu ani rusz. Przy Facelle Intim, mam jeden balsam od ponad 6 m-cy (zużyłam jakąś połowę z 400 ml) i raczej nie zapowiada się bym musiała kupić nowy. Przy okazji upadł mit, że mam twardą wodę w kranie ;)

Jedyny minus, to wydajność - jakoś za szybko mi się kończy. Może, po prostu, za dużo leję na myjkę, albo prawdopodobnie mam tajemniczego używacza w mieszkaniu :] Muszę to sprawdzić :)

Polecam!

Szukałam jakiegoś delikatnego płynu do higieny intymnej. Sugerowałam się składem - nie chciałam, żeby widniał tam z przodu SLS, bo po co mi taki ostry detergent w tego typu płynie?
Wybór padł na ten taniutki płyn (mam wersję bez pompki, przelałam sobie do innej butelki).

Jestem bardzo zadowolona. Dobry żel na co dzień. Złagodził mi świąd towarzyszący infekcji.
Jedyne co mi trochę wadzi, to jego zapach - mógłby być jakiś konkretniejszy i ładniejszy...ten jest taki...nijaki.

okej

bardzo dobry płyn, lepszy niż niejeden droższy preparat.

konsystencja w sam raz, dobrze myje, ładnie pachnie, jest niedrogi, odświeża - same plusiki! :) mnie nie uczula [w sumie nic mnie chyba nigdy nie uczuliło;]

POLECAM!

Używam tego produktu od: używałam dawno temu, wystarczył na kilka miesięcy

lepszy od lactacydu

Dobry, odświeżajacy żel. Nie wysusza, nie podrażnia. Moim zdaniem lepszy od lactacydu(przereklamowany) i od AA HELP(tego aptecznego). Cena dobra, mozna nim umyć również twarz i ciało. Polecam.

Używam tego produktu od:3 lat

Nie potrafię się przekonać

Żel sam w sobie nie jest zły, a tak naprawdę to całkiem dobry. Sprawdza się zarówno do higieny intymnej jak i mycia twarzy. Ma delikatny i dobry skład. Jest niesamowicie wydajny. Używam go prawie od roku i jeszcze trochę zostało.

Jednak są rzeczy, których nie potrafię mu wybaczyć. Po pierwsze zapach .. dla mnie nie ważne jak dobry jest kosmetyk, ale żebym go stosowała, musi pachnieć przynajmniej neutralnie dla mnie. Tego niestety nie jestem w stanie zaakceptować, denerwuje mnie i nie mogę nic na to poradzić. Druga rzecz.. pompka. Żel zasycha u jej ujścia i rozpryskuje się po całej łazience :/ .

Nie wiem, może kiedyś skuszę się na wersję sensitive, na tą na pewno już nie.