Bourjois, Smoky Eyes, Trio Eyeshadow (Potrójne cienie do powiek)

Bourjois, Smoky Eyes, Trio Eyeshadow (Potrójne cienie do powiek)

Pojemność 4,5 g

Każdy z kolorów Smoky Eyes Trio Eyeshadow Bourjois wypiekany jest w foremkach według technologii Bourjois. Metoda ta pozwala osiągnąć świetlistość kolorów i delikatne tekstury. Dzięki formule zawierającej mikro cząsteczki, Bourjois Smoky Eyes Trio Eyeshadow charakteryzuje się zdolnością przenikania kolorów oraz 8 godzinną trwałością makijażu na skórze. Formuła cieni zawiera macicę perłową i puder mineralny. Dodatkowo zostały przebadane oftalmologicznie. Potrójne cienie do powiek Bourjois są odpowiednie dla osób o wrażliwych oczach i noszących szkła kontaktowe.

04 - nude ingenu

Dostałam te cienie rok temu w prezencie, od tamtej pory nie wyobrażam sobie bez nich codziennego makijażu. Mój zestaw to 3 bardzo ładne, naturalne, ciepłe brązy. Cienie są perłowe, bardzo ładnie rozświetlają powiekę.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Bourjois Smoky Eyes Trio Eyeshadow

Nawet gdybym chciała to nie mam się do czego przyczepić ;)
Ładne zestawienia kolorystyczne.
Dobrze się ze sobą blendują.
Nie pylą i nie osypują się.
Makładanie banalnie proste...wystarczy dobry pędzelek.
Bardzo przyzwoita trwałość.
Stosowane na bazę mają jeszcze ładniejsze, głębsze kolory.
Opakowanie proste...ale liczy się zawartość .

Koszmarne.

Coś strzeliło mi do głowy i kupiłam tę paletkę. Spodobały mi się kolory (mam Rose Vintage), poza tym, uwielbiam róże z tej firmy.
Niestety, już pierwsza aplikacja brutalnie sprowadziła mnie na ziemię...

Do plusów należą: ładne i funkcjonalne opakowanie zamykane na klips, całość prezentuje się naprawdę śliczne, wspaniałe kolory - każda paletka posiada trzy cienie, idealnie ze sobą harmonizujące, dostępność oraz fakt, że nie uczulają.

Niestety, tych cieni nie da się nałożyć w żaden sposób na powiekę. Nie próbowałam dołączonym aplikatorem, bo to śmiech na sali, ale próbowałam pędzlami z naturalnego oraz syntetycznego włosia, próbowałam gąbeczką, zwykła, silikonową, próbowałam palcem, po prostu zero efektu. A nie, przepraszam, najlepiej widoczny był najjaśniejszy, biały cień opalizujący, choć i tak ich pigmentacja to czysta kpina. Ja rozumiem, że cienie są wypiekane, ale dlaczego nie dają się nabrać w żaden sposób? Nakładanie ich palcem tez było ciekawe, tarłam, szorowałam, bach! palec kolor miał, jak najbardziej, a na powiece guzik było widać. Wiem, że moje kolory są neutralne, ale uwierzcie, efekt był tak mizerny, że musiałam i tak wykonać makijaż oczu innym produktem.
W tej sytuacji, cena jest znacznie zawyżona (za 50 zł można mieć sporo innych cieni, lepszych jakościowo). Nie jestem w stanie ocenić ani ich trwałości, ani efektów, nie wiem, czy dobrze się blendują, czy się nie rolują- nie wiem, ponieważ tym produktem nie udało mi się ani razu wykonać makijażu, a próbowałam wielokrotnie.
Być może trafiłam na felerny egzemplarz?
Choć nie sądzę, bo wg Świeżomierza data produkcji jest świeża, tak więc cienie powinny być okej, a tak nie jest.
Daję 2 gwiazdki wyłącznie za wybór kolorów, wygodne i ładne opakowanie oraz za to, nie uczulają.

Nie polecam.

Przyjemne

-mam wrażenie, że na początku jest ich trochę za dużo, bo te kulki są bardzo wypukłe i przy wkładaniu w nie pędzla/palca, zaczynają się kruszyć,
-za wysoka cena, obecnie na rynku te cienie trochę się zmieniły, za tę cenę można mieć całą paletę np. Makeup Revolution, jakościowo identycznych, a tria z innych firm, np. Bell, można mieć za pół ceny tej paletki,
-ten aplikator to jakaś kpina,

-/+produkt z którym mam trochę love-hate relationship, z jednej strony je uwielbiam, mam dwa komplety, ale z drugiej zdaję sobie sprawę, że cena jest kompletnie nieadekwatna, za dwie paletki możemy mieć np. paletę Zoevy,
-/+to są cienie w starym stylu, tzn. takie perły, wątpię, żeby spodobały się obecnej młodzieży, mnie się podobają,
-/+bez bazy niestety nie dają rady, znikają, rolują się, o matko, z drugiej jednak strony, nie uważam, żeby cienie były przeznaczone do nakładania bez bazy, po prostu mi się spieszyło i tak tylko przeciągnęłam po powiece palcem, niestety kiedy potem zobaczyłam się w lustrze, żałowałam swojej decyzji,

+śliczne opakowanie, zamyka się na taki klips, bardzo wygodny, a solidny, do tego kwestia wizualna, ona po prostu cieszy oko,
+wiele opcji kolorystycznych, ja mam brązową i różową, można nimi wyczarować wiele,
+doskonale się blendują,
+na bazie siedzą aż do zmycia,
+szeroko dostępne,
+pigmentacja naprawdę mocna,
+przystosowane do użytku amatorskiego, ciężko sobie nimi zrobić krzywdę, nawet palcem nakładają się idealnie,
+dosyć mokra konsystencja, bardzo przyjemna,
+doskonale się zmywa

Dobre ale nie rewelacyjne

Mam wersję szarą i byłam niezwykle podekscytowana ich zakupem bo mam zaufanie do marki Bourjois i może właśnie dlatego czuję niedosyt. Największym minusem jest ich nietrwałość i obsypywanie się przy aplikacji. Jeśli jednak uporamy się z aplikacją prezentują się super. Podsumowując poprzeczka postawiona bardzo wysoka jednak nie przeskoczona :(

Piękne kolory na powiece!

Mam dwie paletki - w odcieniach szarości i niebieskie. Te szare prawie zużyłam - jestem z nich niebywale zadowolona! Nie są to kolory duże więc o tyle dobrze, że nie leżą w kosmetyczce nie wiadomo ile :) Pod cienie daję jak zawsze bazę, więc nie mam problemu z trwałością produktu. Lekko się osypują podczas aplikacji ale jak większość produktów. Kolory niebieskie są piękne na ręce ale na twarzy już trochę gorzej, nie kupiłabym ponownie ale paletka szara - boska!!
Mogli tylko aplikator zastąpić jakimś pędzelkiem ale to moja sugestia...

kosmetyczny zawód: nietrwałe cienie

Paletkę Smoky Eyes, Trio Eyeshadow kupiłam z myślą o dziennych makijażach, miałam nadzieję, że skoro to marka Bourjois to produkt będzie trwały. Nic bardziej mylnego :( Okazało się, że nie dość, że cienie nie są trwałe, to jeszcze przy samej aplikacji bardzo się osypują i brudzą wszystko dookoła. Jestem zawiedziona tym zakupem, mam wrażenie, że wyrzuciłam kasę w błoto. Na pewno nie sięgnę już nigdy po te cienie. Straciłam też zaufanie do marki, mimo że niektóre inne produkty Bourjois, które mam i stosowałam w przeszłości się sprawdziły, to wydaje mi się, że marka nieco przestała dbać o jakość cieni :(

Fajne cienie

Kolory cieni są ślicznie skomponowane i efektownie wyglądają na powiece. Cienie są dobrze napigmentowane, jednak dosyć twarde i zbite co utrudnia nakładanie ich pędzlem - najlepiej wychodzi to pacynką lub palcem. Co do trwałości to szału nie ma, kilka godzin wytrzymają bez problemu, jednak po całym dniu widać ubytki w intensywności. Używałam Gris Dandy i Vintage Rose, teraz zastanawiam się nad Vert Jungle, aczkolwiek tylko z tego względu, że odcienie mnie zachwyciły. Użytkowanie ich nie należy jednak do najłatwiejszych.

Kupiony w: U konsultantki

Zależy czego oczekujemy

Mam dwa opakowania: w kolorach różu i szarości.
Są faktycznie błyszczące, delikatne, świetliste i wszystkie paletki mają spójne kolory.
Są słabo napigmentowane, ale opis o tym uprzedza, natomiast mnie nie zadowalają pod tym względem, różnią się od siebie tylko pozornie. Na oku nie ma prawie różnicy między jasnym i średnim i średnim a ciemnym.
Ale potwierdzam trwałość i wydajność.

hmm

te cienie to mój prezent bożonarodzeniowy. niby dobre i fajne, ale po tej marce spodziwałam się więcej

PLUSY :
- ładne zestawienie kolorystyczne,
- najjaśniejszy cień dobrze się sprawdza jako rozświetlacz na nosek i kości policzkowe,
- wygodne opakowanie

MINUS :
- cena,
- cienie się osypują i są średnio napigmentowane

Uwielbiam je

Mam te cienie od kilku miesięcy i nie żałuję zakupu. Były w TK Maxx w bardzo dobrej cenie. Cienie długo się trzymają na powiekach, mają ładne kolory. Łatwo się je aplikuje. Opakowanie też mi się podoba. Oprócz nich mam też potrójne Intense Smoky, ale nie mogę ich ocenić na wizażu, bo ich nie ma. Też fajne.

Bez szału

Mam te cienie od dawna i nie mogę ich skończyć. Ciężko się nimi maluje, a przy aplikacji palcem barwią palce na zielono :confused: Do tego jeden z kolorów dość szybko zasechł i nie da się z nim nic zrobić. Za taką jakość, są zdecydowanie za drogie.