Yasumi, Green Tea Konjac Sponge (Gąbka konjac do mycia twarzy z zieloną herbatą)

Pojemność 1 szt

Green Tea Konjac Sponge S to mała w 100% naturalna gąbka do oczyszczania oraz masażu twarzy i ciała. Gąbka Green Tea Konjac Sponge S wykonana jest z korzenia drzewa azjatyckiego KONJAC. Wzbogacono ją o ekstrakt z zielonej herbaty. Posiada ona bardzo delikatną strukturę dlatego zalecana jest do każdego rodzaju skóry. Szczególnie polecana dla skóry tłustej i mieszanej oraz ze skłonnością do podrażnień. Struktura gąbki zapewnia masaż wybranego obszaru, dokładnie oczyszcza skórę i stymuluje ukrwienie skóry. Zawiera naturalny czynnik nawilżający, który to łagodzi podrażnienia, nawilża oraz przywraca komfort suchej skórze. Ekstrakt z zielonej herbaty zawarty w Green Tea Konjac Sponge S wpływa regenerująco i tonizująco hamując jednocześnie rozprzestrzenianie się drobnoustrojów i rozwój stanów zapalnych. Ekstrakt ten wykazuje także własności ściągające i normalizujące pracę gruczołów łojowych. Duża zawartość katechin i polifenoli gwarantuje ochronę komórek skóry przed wolnymi rodnikami. Green Tea Konjac Sponge S jest w 100% biodegradowalna. Nie zawiera konserwantów, barwników i dodatków chemicznych.

Zawarte w Green Tea Konjac Sponge S składniki aktywne:
• Korzeń azjatyckiego drzewa Konjac; • Ekstrakt z zielonej herbaty;
Korzyści ze stosowania Green Tea Konjac Sponge S:
• Oczyszcza skórę i stymuluje ukrwienie skóry; • Zmniejsza wydzielanie sebum; • Redukuje zaskórniki i zanieczyszczenia; • Normalizuje skórę tłustą i mieszaną; • Nawilża i przywraca komfort suchej skórze; • Pobudza proces regeneracji i wpływa na poprawę jędrności i elastyczności; • Chroni przed promieniami UV; • Łagodzi podrażnienia i przesuszenia;

gąbki
do twarzy
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Małe niepozorne odkrycie

Na te gąbeczki zerkałam już tak długo ale w końcu zdecydowałam się na tą z Yasumi. To moja pierwsza gąbeczka konjac, nie chciałam wydawać dużo nie wiedząc czy mi się spodoba. Kupiłam ją na Top Estetic za ok 15 zł, jest naturalna i zawiera wyciąg z zielonej herbaty polecany dla skóry mieszanej - czyli mojej więc pomyślałam, że będzie idealna. Gąbeczka to kawałek korzenia drzewa konjac, które ma specyficzne właściwości.

Kiedy ją otrzymujemy jest całkiem twarda, trzeba ją zamoczyć ok 5-10 min w wodzie aby stała się mięciutka. Po wyschnięciu znowu twardnieje i jest to całkiem naturalne. Kiedy jest miękka jest nieco bardziej gumowata od tradycyjnych gąbek. Można jej używać z żelem i mycie nią jest mega przyjemne. Gąbeczka wykonuje masaż i bardzo delikatny peeling, skutecznie myje i oczyszcza. Po ok tygodniu używania dwa razy dziennie zauważyłam, że pory są dobrze oczyszczone i bardziej zwężone. Słyszałam, że tego typu gąbeczki lubią pleśnieć, u mnie nic takiego się nie dzieje. Używam jej rano i wieczorem więc tak ok co 12 godzin, przez ten czas całkiem nie wysycha - wystarczy ją tylko przepłukać i uzywać, nie trzeba moczyć. Ze względu na to jaka jest milusia i przyjemna w używaniu bardzo chętnie po nią sięgam. To na pewno nie moja ostatnia gąbeczka konjac, żałuje, że tak późno się na nią zdecydowałam.