Make Up Store, Matt Foundation (Podkład matujący, wygładzający)

Make Up Store, Matt Foundation (Podkład matujący, wygładzający)

Matt Foundation firmy Make Up Store gwarantuje idealnie matową skórę, jednocześnie nawilżając ją i wygładzając. Podkład sprawia, że skóra wygląda młodziej. Jest lekki, nie daje efektu maski. Zapewnia perfekcyjny wygląd przez cały dzień. Dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, od bardzo jasnego (prawie białego) do ciemno-brązowego.

Krycie
lekkie
fluidy
matujące
z pompką

dobry do cery problematycznej, ale nie suchej

Wczoraj testowałam, pani w stoisku Make Up Store zrobiła mi nim makijaż, ale do nakładania użyła szerokiego płaskiego pędzla (!!!), a na to nałożyła puderek. W połączeniu z tym pudrem krycie było mega dobre. Ale ten podkład ma mega plusy i minusy.

Plusy:
- mega plus za to, że mają bardzo jasne odcienie (też wybrałam Milk)
- jak na podkład o tak lekkiej konsystencji krycie jest naprawdę dobre (porównajcie sobie np. L\'Oreal Perfect Match albo Dax Cosmetics Cashmere, które są lekkie, więc cera problematyczna nie będzie zbyt obciążona, ale krycie jest słabe, do tego szybko się zmazują, po 3 godzinach prawie nie kryją nic i też ciemnieją i to o wiele bardziej ciemnieją niż Matt Foundation)
- jest wodoodporny - świetny i na lato i na zimę
- jest beztłuszczony - dobry do cery problematycznej
Minusy:
- przez to że matuje, cera sucha i mieszana są zagrożone uwidocznieniem skórek
- przez to, że dobrze kryje nałożenie na niego jeszcze pudru powoduje utworzenie się efektu maski

Jeszcze zastanawiam się, czy to kupić.

Cena jak na taki dobry produkt jest w miarę ok. Tylko że Make up Store ma tylko 1 sklep (Warszawa Promenada), więc dziewczyny z innych miast muszą szukać tego na allegro lub aukcjach zagranicznych. Ale warto.

Używam tego produktu od: okazjonalny test
Ilość zużytych opakowań: okazjonalny test

ok

Mam najjaśniejszy odcień, czyli milk. Bez bicia przyznaję że podkład kupiłam tylko ze względu na ten mleczny, jaśniutki kolorek.
No i co? Podkład ciemnieje! Nieznacznie, ale jednak. I to moim zdaniem jego największa wada.
Konsystencja jest bardzo rzadka, wodnista, co bardzo mi odpowiada. Kosmetyk błyskawicznie zastyga na skórze, więc makijaż należy robić sprawnie i precyzyjenie, bo mogą powstać smugi. Nie polecam nakladania go palcami - o niebo lepiej spisuje się tu lateksowa gąbeczka.
Faktycznie jest bardzo trwały - u mnie w stanie niemal nienaruszonym wytrzymuje cały dzień (pomijając już to, że lekko ciemnieje). Nie starszne mu były upały ani moje intensywne treningi, podczas których się pociłam.
Delikatnie odwadnia skórę, może też podkreślać suche skórki. Krycie jest umiarkowane. Umiejętnie nałożony nie tworzy maski. Uwaga: źle współpracuje z filtrami a nawet bazami pod podkład (przynajmniej bazą diora i chanel).
Ogólnie jestem zadowolona z tego podkładu.
Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze