Ewa Schmitt, Boutique, Gąbka Konjac do demakijażu

Ewa Schmitt, Boutique, Gąbka Konjac do demakijażu

Pojemność 1 szt

Gąbka Konjac to produkt naturalny uzyskany z korzenia drzewa azjatyckiego o nazwie konjac. Gąbka jest w 100% biodegradowalna. Zawiera naturalny środek myjący, który pomaga wyrównać odczyn PH skóry i posiada właściwości nawilżające. Gąbka wspomaga ochronę skóry i odpowiada na jej potrzeby nawilżenia i oczyszczenia. Jest idealna do pielęgnacji zanieczyszczonej skóry każdej dorosłej osoby. Gładka powierzchnia gąbki pozwala delikatnie usunąć makijaż i zanieczyszczenia ze wszystkich zakamarków cery. Daje dodatkowy zastrzyk wilgoci i przyjemne uczucie świeżości skóry.
Gąbka wykonana jest w 100% z włókna naturalnego, nie zawiera barwników i sztucznych dodatków, włókna cieńsze niż u gąbek syntetycznych i frotte, przeznaczona do wszystkich typów skóry, idealna dla cery trądzikowej i z problemami dermatologicznymi, nie podrażnia skóry w trakcie oczyszczania, nawilża w sposób naturalny, czyni skórę miękką i elastyczną , pobudza krążenie krwi, zapobiega zanieczyszczeniom skóry, można ją prać mechanicznie w delikatnym cyklu 60 stopni C bez środka zmiękczającego, produkt biodegradowalny.

gąbki
do twarzy

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Ogolnie to szału nie było

To moja pierwsza gąbka konjac.
I mam wobec niej mieszane uczucia tym bardziej , ze potem kupiłam znacznie lepszą innej firmy.
Sama gąbka konjac jest fajna do umycia buzi rano, ale ta nawilza krótko, nie podoba mi sie ze jest barwiona i szybko się rozpada...naprawdę szybko.

Nie marnujcie pieniędzy na tę tanią podróbkę

Gabkę kupiłam chcąc znaleźć zamiennik dla ściereczki do mycia twarzy metodą OCM - na czym u mnie polega - poniżej.
Ja połączyłam OCM i dwufazowe mycie twarzy: najpierw dopasowaną mieszanką olejków do swoich potrzeb skóry usuwam wodoodporny makijaż i resztki sebum/kurzu/kremów, po czym myję skórę środkami na bazie wody.
Tej metody używam od ponad roku. I moja skóra naprawdę przeszła metamorfozę. Nie czuję już potrzeby używać ściereczki, ponieważ moja skóra już nie ma zaskórników i nie ma takiej ilości martwego naskórka. Więc poszukiwałam alternatywy - i wpadłam na gąbkę Konjak.

Długo nie byłam przekonana do niej ponieważ bałam się że trudno będzie ją domyć jak to gąbkę. Ponadto będzie dłużej schła.

Moim totalnym błędem było kupno tej gąbki w Rossmanie. Oryginalna gąbka Konjak Company (czyli firma kt zapatentowała te gąbki) kosztuje około 37-50 zł, co w porównaniu do ceny z Rossmana -8 zl jest to bardzo duża różnica która powinna dać do myślenia w pierwszej kolejności!

- Sama gąbka ma bazę syntetyczną w sobie - ponieważ naturalne gąbki Konjac kiedy wysychają tak jakby się zapadają, nine utrzymują formy - i jest to rzecz absolutnie naturalna! Wynika to z procesu produkcyjnego. Gąbka Ewa Schmitt z Rossmana pozostawała dokładnie taka sama. Czyli nici z ekologiczności i naturalności.
- Wbrew opisom i recenzjom nie było czuć tej "żelkowatości" gąbki, miałąm wrażenie że jest to delikatna owszem ale gąbka do mycia naczyń.
- Bardzo słabo się sprawdziła słabo, źle zbierała resztki olejku i trzeba było naprawdę sporo razy nią przejechać po twarzy żeby ją domyć.
- I na koniec OGROMNY MINUS gąbka zaczęła się rozwalać na 3 dzień użytkowania. Najpierw popękała wszędzie, po czym zaczęły odpadać kawałki gąbki (zdjęcie poniżej)

+ W miarę ok poradziła sobie z porannym myciem - czyli tylko środkiem na bazie wody. Świetnie spienia produkt.

Podsumowując - "skąpiec płaci dwa razy". Nie warto iść w tanie zamienniki żeby wypróbować coś nowego, bo można mieć totalnie błędne przekonanie o produkcie. Widzę że gąbka ma ogrmony potencjał zastosowania u mnie, jednak te z Rossmana są kompletną porażką i nie są warte ani grosza.

Numer 1

Bardzo lubię wszelkie gąbeczki oraz myjki do twarzy . Jednak to KONJAC jest moim numerem jeden . Bardzo ładne , sterylne opakowanie skrywa w sobie cuda nie wyglądające za dobrze , ze względu na szarawy kolor oraz twardą strukturę .Gdy pierwszy raz w nią zetknęłam przypominała mi najzwyklejszy pumeks. Jednak po namoczeniu gąbeczka stała się mięciutka , delikatna i co bardzo fajne jest BEZZAPACHOWA .
Kosmetyk posiada sznureczek co ułatwia jego wysychanie po użyciu . A co najważniejsze jest w 100% naturalna .
Konjac można stosować zarówno z kosmetykiem do higieny twarzy oraz bez . Ja stosuje na przemian - rano bez , wieczorem z kosmetykiem . Gąbeczka delikatnie oczyszcza twarz , odblokowuje pory oraz zmywa resztki makijażu . Bez problemu można nią myć okolice oczu - nie powoduje pieczenia . Delikatnie otula naszą twarz przyjemnie ją masując . Twarz po zastosowaniu staje się mięciutka , nawilżona i przyjemna w dotyku .

Rozpadla sie po tygodniu

Gabke zakupilam zachecona niska cena. Po uzywaniu rano i wieczorem przez tydzien, gabka podarla sie. Nie polecam. Po uzyciu mialam wrzaenie ze nie do konca oczyscila skore.

Odkrycie

Zagłebiając się w otchłań Youtube znalazłam filmik o pielęgnacji cery problematycznej. Gąbeczka miała być zbawieniem dla rozszerzonych porów więc musiałam ją kupić.
+ niska cena, dobrze dbając o gąbeczke może posłużyć jakiś czas
+ sznureczek, który ułatwia jej wyschnięcie
+ jest biodegradowalna więc idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o środowisko
+ naprawdę super oczyszcza skórę
+ przy regularnym stosowaniu pory są dużo mniejsze
+/- trzeba na nią uważać
- długo wysycha więc dla osób, które dużo podróżują (zwlaszcza wyjazdy gdzie co noc śpimy w innym miejscu ) może być to problemem

Moja pierwsza gąbka konjac

Pierwszy raz kupiłam ją już kilka lat temu (wtedy była jeszcze w kształcie serduszka). Z początku nie byłam przekonana do tego typu produktów, bo uważałam że są niehigieniczne, ale na fali popularności koreańskiego rytuału pielęgnacyjnego zdecydowałam się na zakup.
Używałam już wielu gąbek konjac, zarówno tych tanich jak i droższych. Uważam że gąbka marki Ewa Schmitt jest bardzo przystępna cenowo, a nie ustępuje wcale tym drogim. Z tego powodu wielokrotnie wracałam do niej i zapewne jeszcze nie raz kupię.
Zwykle rano namaczam gąbeczkę, wyciskam nadmiar wody i oczyszczam twarz po nocy tylko nią (bez żelu bądź innego płynu do demakijażu). Twarz jest porządnie umyta, a jednocześnie nie jest naruszona jej bariera hydrolipidowa, w ogóle nie mam potrzeby natychmiastowej aplikacji toniku czy kremu. To mi się podoba. Zwykle po takim umyciu rano wklepuję odrobinkę esencji i nakładam lekki krem-żel, chwilkę później mogę robić makijaż.
Wieczorem robię demakijaż płynem micelarnym, a w drugim kroku myję buzię gąbką konjac i odrobinką żelu (wystaraczy dosłownie minimalna ilość). Tak oczyszczona twarz jest gotowa na przyjęcie pielęgnacji, a ja mam pewność że zniknęły wszelkie pozostałości makijażu.
Gąbeczkę przechowuję zawieszoną w łazience na tym sznureczku - ona się wtedy suszy.
Zwykle wymieniam ją po ok. 2-3 miesiącach używania, albo gdy pojawią się na jej powierzchni jakieś ubytki. Jednak gąbki tej firmy są bardzo wytrzymałe i zwykle muszę pamiętać kiedy zaczęłam ich używać ;-)
To dobra gąbka konjac na początek, żeby się przekonać czy taka forma oczyszczania twarzy nam odpowiada, a nie chcemy przepłacać. To fajna gąbka w świetnej cenie.

Taka sobie

To moja pierwsza gąbka Konjac. Spodziewałam się czegoś lepszego - jeśli mam być szczera.
Jestem wizażystką, pasjonatką makijażu - przetestowałam tą gąbke zarówno na dziennym, delikatnym makijażu, jak i na mocniejszym wieczorowym.
Po 1 - dla mnie jest za twarda, myślałam, że będzie miększa w dotyku,
Po 2 - nie do końca poradziła sobie z mocniejszym makijażem twarzy. Bardzo długo zajeło mi usunięcie go poprzez użycie gąbki. Nie nakłania to do częstego stosowania.
Po 3 - wolno schnie.
Po 4 - nie zauważyłam dobrego wpływu na stan mojej cery, nie zauważyłam nawilżenia cery który obiecuje producent.

Dla mnie produkt bardzo średni, nie kupiłabym ponownie.

bardzo dobra

Od dawna używam gąbek konjac.
Najczęściej stosowałam te z Sephory i Douglasa.
Postanowiłam wypróbować jednak dużo tańszy produkt dostępny w drogerii Rossmann.
Szczerze mówiąc, nie widzę różnicy.
Gąbka firmy Ewa Schmitt dobrze myje, nie podrażnia cery.
Zużywa się w podobnym tempie jak inne produkty tego typu(po około 2 miesiącach zaczęłam widzieć na niej pęknięcia).

Bardzo przydatna

Jest to już moja druga gąbka konjac i jestem z niej naprawdę zadowolona.

Z reguły wieczorem stosuję głębsze oczyszczanie skóry z peelingami i maseczkami, rano myję twarz delikatnym żelem, spryskuję tonikiem no i nawilżam. Ostatnio wpadłam na pomysł żeby rano dołożyć do tego mycie gąbką konjac. Na początku nakładałam na nią żel, ale mały ma to sens, skoro ona sama w sobie ma oczyszczać i nawilżać. Teraz myję twarz żelem, spłukuję, a potem przemywam porządnie namoczoną gąbeczką. Dzięki temu mam 100% pewności, że na mojej skórze nie pozostały żadne resztki niespłukanego żelu i że pozbyłam się resztek nocnej pielęgnacji oraz obumarłego naskórka w żaden sposób nie podrażniając przy tym skóry. Gąbeczka po namoczeniu staje się mięciutka i lekko śliska. Trochę mnie martwi, że nie robi się twarda kiedy schnie, nie wiem czy to nie oznacza, że nie wysycha do końca i mnożą się na niej bakterie? Ale póki co nie szkodzi mojej skórze, a na pewno pomaga. Skóra po porannym myciu jest bardziej pobudzona i promienna. Nie jest w ogóle wysuszona ani ściągnięta, za to jest bardzo dobrze oczyszczona. Będę jej używać regularnie, później kupię kolejną

Fajny gadżet :)

Ja używam tej gąbeczki głównie do masażu skóry twarzy i szyi. Skóra jest po tym masażu doskonale oczyszczona i gładka, a zatem gotowa na kolejne etapy oczyszczania/pielęgnacji :).

Jedyny minus - trochę długo trzeba moczyć tą gąbeczkę żeby była odpowiednio miękka, ale jak najbardziej warto poczekać.

Oczywiście jak każdy taki produkt, tą gąbeczkę również należy po maksymalnie 3 miesiącach wymienić, bo po prostu traci swoje właściwości.

Fajnie, że gąbki są produktem biodegradowalnym, a zatem nie szkodzą zbytnio naszemu środowisku.

Uważam, że są to dobrze wydane pieniądze i kilka zużytych opakowań o tym świadczy :).

Zawsze rano i wieczorem :)

Spróbowałam i się uzależniłam. Super pomocny przy codziennej pielęgnacji. Używam codziennie rano i wieczorem razem z żelem do mycia twarzy. MUST HAVE - Co tu więcej pisać :)

Bardzo fajny gadżet

To moja pierwsza gąbka konjac, więc nie mam za bardzo porównania. Czytając wiele informacji na temat samego surowca i gąbki jako takiej, mam wrażenie że ten konkretny produkt spełnia wszystkie warunki, więc raczej nie jest to tani bubel czy podróbka.
Gąbki używam od ponad 6 miesięcy i nadal jest zdatna do użytku. W żadnym miejscu nie pękła, nie porobiły się dziury, pachnie normalnie.
Gąbeczka służy mi do mycia twarzy, ale również przy pomocy żelu zmywam nią makijaż. Wiem, że do mycia twarzy można używać samej gąbki, ja jednak wolę dodać jakiś produkt do mycia twarzy.
Nie mam żadnych podrażnień ani na twarzy ani w okolicy oczu.
Gąbeczkę stosuję już na tyle długo, że mogę śmiało wypowiedzieć się o rezultatach. Po tych kilku miesiącach stan mojej skóry znacznie się poprawił. Jest ona zdecydowanie lepiej oczyszczona i dobrze umyta. Świadczy o tym chociażby czysty wacik, którym jeszcze przemywam twarz na koniec. Widzę to głównie w momentach kiedy nie użyję gąbeczki do demakijażu. Z reguły pozostają jeszcze lekkie zabrudzenia na waciku. To oczywiście też zależy czym myję twarz, ale z pełną świadomością mogę powiedzieć, że gąbeczka znacznie lepiej domywa skórę niż sam żel czy płyn micelarny.
Od momentu włączenia jej do pielęgnacji, zmniejszyła się również liczba niedoskonałości ,zaskórników a co najważniejsze pory są znacznie mniej widoczne.
Gąbeczka jest solidnie wykonana, posiada sznureczek na którym można ją pozostawić do wyschnięcia. Początkowo bałam się że w tym miejscu pewnie zaraz pęknie i będzie po sznureczku, ale tak się oczywiście nie stało.
Z pewnością ten mały gadżet pozostanie ze mną już na zawsze.