Ewa Schmitt, Boutique, Gąbka Konjac do demakijażu

Ewa Schmitt, Boutique, Gąbka Konjac do demakijażu

Pojemność 1 szt

Gąbka Konjac to produkt naturalny uzyskany z korzenia drzewa azjatyckiego o nazwie konjac. Gąbka jest w 100% biodegradowalna. Zawiera naturalny środek myjący, który pomaga wyrównać odczyn PH skóry i posiada właściwości nawilżające. Gąbka wspomaga ochronę skóry i odpowiada na jej potrzeby nawilżenia i oczyszczenia. Jest idealna do pielęgnacji zanieczyszczonej skóry każdej dorosłej osoby. Gładka powierzchnia gąbki pozwala delikatnie usunąć makijaż i zanieczyszczenia ze wszystkich zakamarków cery. Daje dodatkowy zastrzyk wilgoci i przyjemne uczucie świeżości skóry.
Gąbka wykonana jest w 100% z włókna naturalnego, nie zawiera barwników i sztucznych dodatków, włókna cieńsze niż u gąbek syntetycznych i frotte, przeznaczona do wszystkich typów skóry, idealna dla cery trądzikowej i z problemami dermatologicznymi, nie podrażnia skóry w trakcie oczyszczania, nawilża w sposób naturalny, czyni skórę miękką i elastyczną , pobudza krążenie krwi, zapobiega zanieczyszczeniom skóry, można ją prać mechanicznie w delikatnym cyklu 60 stopni C bez środka zmiękczającego, produkt biodegradowalny.

gąbki
do twarzy

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Gąbka sama w sobie jest bardzo fajna i przyjemna w użyciu.
Po namoczeniu robi się miękka, miło jej się używa. Myje twarz nią + żelem i zostawia to fajna, delikatną buźke.
Długo potem trzeba ją wyciskać ale daje się wyczyścić.

Jak na jej cenę jest bardzo dobra. Warto ją kupić, ja na pewno zrobię to kolejny raz :)

Delikatniejsza wersja dla oczyszczania skóry twarzy, co ważne w żadnym razie nie mogę stwierdzić, ze gorsza od szczoteczki sonicznej- raczej uważam, że jest to inny schemat pracy...

Zanim stałam się posiadaczką szczoteczki sonicznej swoją przygodę z dogłębnym oczyszczaniem rozpoczynałam z gąbeczkami typu konjac. Przez moje ręce przeszło już bardzo dużo tego typu gąbek. Jednak faktycznie wersja Ewy Schmitt według mnie jest jedną z najlepszych propozycji. Dlaczego??... Wyjaśnię w dalszej części moich wywodów na temat produktu.

Był taki okres gdzie faktycznie po zakupię urządzenia sonicznego zupełnie odstawiłam gąbkę. Ta zaś spokojnie czekała kiedy powrócę do niej z podkulonym ogonem. Tak też się stało. Szczoteczka soniczna jest wspaniałym urządzeniem do oczyszczania skóry, jednak drgania soniczne są bardzo intensywne co za tym idzie przesada może doprowadzić do skrajności. Tak właśnie na początku naszej wspólnej drogi doprowadziłam do przesuszenia skóry w wyniku nadmiernego, dogłębnego jej oczyszczania. człowiek uczy się na własnych błędach. Z niczym nie można przesadzać. Wypracowałam swój schemat gdzie wieczorem oczyszczam buzię urządzeniem, zaś każdego ranką gąbeczką konjac.

Produkt zakupiłam online. Podczas zakupów wrzuciłam do koszyka. Jest to wydatek rzędu dwudziestu kilku złotych. Jak dla mnie w tym temacie kwota do zaakceptowania.

Kilka słów typowo technicznych. Gąbka Konjac jest to produkt, który w stu procentach jest naturalny- wytworzony z korzenia drzewa azjatyckiego o nazwie konjac. Jak łatwo się domyślić :) Gąbka jest w 100% biodegradowalna- co dla osób zwracających uwagę na tego typu aspekty ma sens, warto docenić.

Zawiera naturalny środek myjący-nasączona jest nim, który pomaga wyrównać odczyn PH dla skóry i posiada właściwości nawilżające- co według mnie jest kolejnym pozytywnym aspektem godnym uwagi. Gąbka wspomaga ochronę skóry i odpowiada na jej potrzeby nawilżenia i oczyszczenia- co ważne tutaj dopracowanie odpowiedniej techniki oczyszczania i odpowiednia ilość czasu poświęcona na masaż oczyszczający.

Jest idealna, łatwo dostępna i uważam, ze nie droga- najlepsza do pielęgnacji zanieczyszczonej skóry każdej dorosłej osoby.
Gładka powierzchnia gąbki pozwala delikatnie usunąć makijaż i zanieczyszczenia, jak i martwe komórki naskórka ze wszystkich zakamarków cery.

Gąbka wykonana jest w 100% z włókna naturalnego- korzenia rośliny konjac, nie zawiera żadnych zbędnych barwników i sztucznych dodatków- co bardzo sobie cenię, włókna cieńsze niż u gąbek syntetycznych i plastikowych sztucznych elementów.

Gąbeczka dedykowana jest dla wszystkich typów skóry- idealna dla cery trądzikowej i z problemami dermatologicznymi, nie podrażnia skóry, nie przyczynia się do rozsiewania niedoskonałości na twarzy. Podczas oczyszczania, nawilża w sposób naturalny, czyni skórę miękką i elastyczną , pobudza krążenie krwi, zapobiega zanieczyszczeniom skóry.

Przed pierwszym użyciem ważne jest aby gąbkę odpowiednio długo zmoczyć- ponieważ jest kamiennie twarda. Co jak dla mnie nie było absolutnie żadnym minusem.

Podsumowując oczyszczanie i co ważne pielęgnacja skóry we współpracy z gąbeczką jest jednym z moich najlepszych wyborów. Jedna sztuka służy mi spokojnie na rok czasy- w momencie gdy zaczyna się kruszyć wiem, ze konieczna jest wymiana na nowy egzemplarz.

Doceniłam ją na wyjeździe

O gąbce Konjac nasłuchałam się od siostry, która już nie pierwszy raz podarowała mi coś bardzo dobrego. Chwaliła gąbkę, której używa od dłuższego czasu i udzieliła mi kilku rad jak prawidłowo z niej korzystać i przechowywać tak aby jak najdłużej zachowała swoje właściwości.

Przed pierwszym użyciem po otwarciu opakowania lekka jak piórko, bezzapachowa gąbka wygląda jak zaschnięta czerwona pianka do uszczelniania okien lub drzwi ze sznurkiem, który docelowo służy do zawieszenia w miejscu gdzie po użyciu gąbka może w naturalny sposób powrócić do swojej pierwotnej formy czyli zasuszonej, twardej pianki. Trochę to było dziwne dla mnie ale ufam siostrze.

Aby gąbka nabrała miękkości szczególnie przez pierwszych kilka użyć należy zanurzyć ją na dłuższą chwilę w ciepłej wodzie. Po tym czasie zwiększa swoją objętość, nabiera wody do siebie i staje się miękka na tyle aby móc nią oczyścić i wymasować twarz. Z początku myłam nią twarz z moim sprawdzonym żelem, który jest niezawodny w pozbywaniu się makijażu z twarzy. Gąbka Konjac dobrze łączy się z żelem( wystarczy odrobina żelu) i ładnie usuwa makijaż pochłaniając go przez co kilka razy wyciskałam brudną gąbkę i trzymałam pod strumieniem bieżącej wody, aby naciągnęła czystą wodę- zajmuje to 2-3 sekundy. Po umyciu twarzy skóra jest gładka i czysta. Dodatkowy plus to taki, iż gąbka w naturalny sposób przywraca prawidłowe Ph skóry czyli może zastąpić tonik w razie ,,W''. Gąbkę odwiesiłam aby naturalnie wróciła do pierwotnej postaci w ten sposób używałam jej przez kolejne 3 miesiące aż do momentu kiedy wyraźnie wyblakła i zrobiła się chropowata- to oznaka, że naturalna bylina azjatycka uległa zniszczeniu i nie nadaje się do użytku.

Moje wielkie ..W" nastąpiło kiedy miałam wyjazd i musiałam spakować niezbędne rzeczy. Jak na złość nie mogłam nigdzie znaleźć mniejszego opakowania jednego z żeli czy pianek, które używam naprzemiennie. Z tego powodu sięgnęłam po pierwszy lepszy żel do mycia twarzy w mini wersji. To był czas kiedy gąbkę konjac używałam od dwóch tygodni jeszcze jej nie doceniając. Wrzuciłam ją do bagażu gdyż jest lekka i zajmuje tyle miejsca co nic. Wieczorem myłam twarz żelem w mini wersji całkowicie zapominając o gąbce. Po umyciu twarzy oczyściłam ją tonikiem i o zgrozo na wacikach zebrałam sporą ilość podkładu i brudu szczególnie koło włosów i uszu. No masakra pomyślałam, jak ja dotrwam do końca- pozostało 6 dni do powrotu. Na drugi dzień przeprosiłam się z gąbką i umyłam nią twarz tylko i wyłącznie używając bieżącej wody. Od razu po umyciu twarzy poczułam, że jest ona bardzo gładka. Przetarłam twarz wacikiem nasączonym tonikiem i on był praktycznie czyściutki. Gąbka Konjac sama, bez żadnych żeli czy pianek, mydełek i innych środków rewelacyjnie oczyściła, wymasowała i wygładziła mi twarz- byłam w szoku i od tamtej pory nie wyobrażam sobie dnia aby nie umyć nią twarzy. Jest rewelacyjna, naturalna i można korzystać z niej przez kilka miesięcy. Mam cerę mieszaną z tendencją do trądziku zaskórnikowego a gąbka konjac posiada naturalne właściwości oczyszczające, jest pozbawiona jakichkolwiek bakterii, które mogą przeniknąć w skórę oraz jest bogata w witaminy: A, B1, B6, B12, C, D, E, kwas foliowy, a także węglowodany, białko, cynk, fosfor, żelazo i miedź. Dla mnie bomba !

Dno.

Dawno nic nie było dla mnie taką porażką.

Kupiłam tę gąbkę na wyjeździe, ponieważ zapomniałam konjaca w domu (mam gąbkę z Sephory) różnica pomiędzy tą a tamtą jest OGROMNA. Ta jest twarda, nawet po namoczeniu, tzn mięknie ale nie ma takiej przyjemnej "żelowej" konsystencji jak prawdziwy Konjac. Mam wrażenie, że to zwykła celuloza a nie konjac...
Po pierwszym myciu już zaczeła się kruszyć.

Jeżeli jakaś dziewczyna ma trądzik to BROŃ BOŻE niech nie używa tego bo wypryszczy cię jeszcze bardziej a nie pomoże (jak dla mnie to zwykła celuloza a nie żaden konjac). Szkoda nawet złotówki na ten produkt.

Pomocna

To małe cudo odkryłam stosunkowo niedawno, ale już wiem, że to będzie mój hit.
Lubię stosować naturalną pielęgnację więc szukałam czegoś, co mi ją uzupełni. Szczególnie borykałam się z małym problemem zaskórników zamkniętych na co ta "zwykła" niezwykła gąbka mi pomogła (oczywiście wraz z innymi produktami).
Używam jej wieczorem wraz z żelem i rano samodzielnie. Moją suchą skórę zostawia gładką, zmniejsza widoczność porów i usuwa wszelkie wągry i zaskórniki.

Codzienne łagodne złuszczanie naskórka

Konjac to najlepsze codzienne narzędzie do mycia twarzy jakie miałam, nawet wrażliwej i podrażnionej. Pozostawia buzię gładką, miękką i świetnie oczyszczoną. Używam po prostu z żelem do mycia twarzy, po zmyciu makijażu.

Trzeba jednak suszyć na kaloryferze lub latem na słońcu, bo pod prysznicem nie wysycha i zbiera bakterie.

Widzę tu negatywne opinie, bo nie oczyscza porów - bez przesady, nie wyssie cudownie zanieczyszczeń z głębi skóry. O porach fajnie tłumaczy v-blogerka Liah Yoo: https://www.youtube.com/watch?v=THwHCB3OHGs

Przydatna w oczyszczaniu

Warto spróbować. Włączenie gąbeczki do codziennego oczyszczania może naprawdę pomóc w zmianie stanu skóry(na lepsze oczywiście). Po odpowiednim namoczeniu jest super delikatna(chociaż gdy mam podrażnioną cerę to wolę ją odpuścić), pomaga dobrze doczyścić twarz i delikatnie ją złuszczyć. Nie wiem skąd historie o pleśni, ja dokładnie ją wypłukuję i zawieszam na haczyku od ręcznika, używam co wieczór(czasami i rano) i oprócz koloru nic się nie zmieniło. Jest również bardzo pomocna przy zmywaniu maseczek, a kosmetyki po użyciu jej lepiej się wchłaniają.

Dramat, żenada i masakra

Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami postanowiłam kupić ten magiczny produkt. Jakże cieszę się, że to "jedynie" 10zł. A jedynie, ponieważ jest to 10zł za nic. W dotyku jest twarda i sztuczna, mam wrażenie, że więcej dobrego przyniosłaby mi zwykła gąbka do naczyń.
Mam wrażenie, że gąbka jedynie pogorszyła stan mojej cery i teraz moje policzki są w dramatycznym stanie :(
"Gładka powierzchnia gąbki pozwala delikatnie usunąć makijaż i zanieczyszczenia ze wszystkich zakamarków cery" a to jest największy żart. Nie wiem ile czasu spędziłam na delikatnym masażu twarzy, żeby gąbka zrobiła cokolwiek poza rozmazaniem mojego makijażu po całej twarzy. Próbowałam nawet nałożyć żel na gąbkę i przy jej pomocy zmyć makijaż z oczu - wciąż dramat. Skończyło się na zmaltretowanej twarzy i umyciu twarzy żelem.
"nie zawiera barwników" - serio?
Dziewczyny zdecydowanie wam N I E P O L E C A M

Sprawdza się w codziennej pielęgnacji

Postanowiłam wypróbować gąbeczkę od Ewy Schmitt, mimo, że chyba nie jest wykonana z prawdziwego i naturalnego drzewa konjac. Oczywiście tego nie jestem pewna (choć tak deklaruje producent), ale ten produkt jest tańszym odpowiednikiem droższych gąbeczek.
Na początku odniosę się do zapewnień producenta wypisanych na opakowaniu.
Gąbka ma posiadać właściwości nawilżające. Nie jestem w stanie tego zauważyć. Mogę jedynie powiedzieć, że nie wysuszyła skóry.
"Zawiera naturalny środek myjący pomagający wyrównać ph co czyni ją miękką i elastyczną"- myślę, że coś w tym może być bo użycie samej gąbki już nawet nieźle oczyszcza. Oczywiście jest miękka i sprężysta.
"Usuwa zanieczyszczenia ze wszystkich zakamarków"- i tak i nie. "Tak", gdyż jej kształt (połowy kuli) pozwala szybko oczyścić duże powierzchnie i jest w stanie dostać się w trudno dostępne miejsca jak skrzydełka nosa. "Nie", gdyż dla mnie to oczyszczenie nie jest dokładne. Gąbeczka posiada pory i mogę nią mocno trzeć o skórę, ale ona nie doczyści porów do końca. Usunie tylko tę część powierzchowną zaskórników, których pozostała część położona głębiej, w niedługim czasie znów zrobi się ciemna pod wpływem powietrza.
Zgodzę się z tym, że gąbeczka daje poczucie świeżości i nie podrażnia skóry. Jak wspomniałam, mogą nią mocno pocierać skórę bez naruszenia jej. Dodatkowo działam delikatnym peelingiem, na tyle delikatnym, że możliwym do codziennego wykonywania. Myślę, że posiadaczki cery wrażliwej mogą być zadowolone z gąbeczki tak jak i inne typy skóry.
Widzę dużo komentarzy na temat szybkiego pleśnienia. Nie zgodzę się z nimi, ponieważ właściwa higiena wykluczy ten problem. Oczywiście gąbeczka nie może być pozostawiona w łazience, najlepiej musi to być przewiewne miejsce. Warto wieszać ją za dołączony sznureczek, aby nie zbierała zanieczyszczeń z powierzchni, na której leży. Przed każdym użyciem starałam się ją wyparzyć, co wydłuża nam czas korzystania z gąbeczki. W ten sposób wyrzuciłam ją tylko ze względu na to, że gąbki trzeba wyrzucić po pewnym czasie.
Gąbeczka szybko pochłania wodę, jedynie za pierwszym razie wymagało to dłuższego czasu. Dobrze spienia produkty myjące.
Podsumowując, produkt jest jak najbardziej w porządku, ale dla mnie nie doczyszcza skóry w głąb porów i przez wyparzanie wydłuża się cały czas poświęcony na pielęgnację. Za takie pieniądze warto spróbować.

Bubel

Zlisiłam się na prawdziwego konjaca i kupiłam ten produkt. To coś nawet nie leżało koło tej prawdziwej i jedynej oryginalnej, a przy tym wyjątkowej gąbki. Jakość kiepska. To tylko zwykła myjka, a nie konjac, nie posiada więc takich właściwości...

Używa produktu od: próbka

Fajnie oczyszcza twarz

Skusiłam się na zakup tej gąbki ponieważ mam cerę skłonną do wyprysków i wągrów na nosie. Pierwsze użycie rewelacja,świetnie myje i skóra na twarzy jest delikatniejsza w dotyku. Zobaczę jak jak będzie się zachowywać w miarę użytkowania ale nie żałuję tych 12 zł

Idealna do olejków :)

Używam jej jako nawilzacz przed olejkami, na czystą twarz.
Delikatnie masuję skórę, dociskam, żeby pochłonęła więcej wody i wtedy nakładam opuszkami olejek i robię masaż :).
Zniknęły suche skórki,
lepiej nawilżona twarz,
mniej widoczne pory,
lepiej nakłada się kolejne kosmetyki, nie ma problemu z ich wchłanianiem,
miły gadżet.
Nie byłam jakoś specjalnie przekonana do tej myjki, ale bardzo polubiłam takie nawadnianie skóry.