Alterra, Olive & Lotusblute, Farbschutz - Shampoo (Szampon ochrona koloru `Oliwki i kwiat lotosu`)

Szampon Alterra ochrona koloru zawiera substancje czynne z oliwą z oliwek*, proteinami z migdałów, wyciągiem z kwiatu lotosu i prowitaminą B5 nadaje włosom farbowanym lub z pasemkami blasku i połysku, nie obciążając ich przy tym.
* Z kontrolowanej biologicznie uprawy.

Gwarantowane cechy produktu:
- nie zawiera syntetycznych barwników, substancji zapachowych i konserwujących,
- bez silikonów, parafiny i innych związków olejów mineralnych,
- łagodne związki powierzchniowo czynne i substancje aktywnie myjące z surowców roślinnych,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie,
- produkt nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego.

Ciągle do niego powracam...

Jak dla mnie ten szampon jest naprawdę bardzo dobry, biorąc pod uwagę cenę i dostępność. Dobrze myje włosy, pieni się, zawiera naturalne, organiczne składniki, oliwę i ekstrakt z migdałów. Nie wypłukuje farby - myślę, że to zasługa braku silnych detergentów. Nie powoduje szybszego przetłuszczania się włosów. Nie wysusza. Lekko nabłyszcza włosy. Obecnie nie znalazłam nic lepszego pośród organicznych szamponów i pewnie kupię go jeszcze nie raz. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 5 opakowan

To nie to...

Zdecydowanie nie kupię więcej.

Jest strasznie mało wydajny - trzeba dużo na raz zużyć, żeby się cokolwiek pieniło.
Cenowo może być.
Pachnie średnio.
Szału nie ma.
Gdyby nie odżywka, to bym przy czesaniu wyrwała sobie połowę włosów z głowy.
Także dziękuję bardzo...

Używam tego produktu od: wrzesień 2012
Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

Mój hit

Szampon jest naprawde fantastyczny. Jest to mój nieformalny hit. Ma w zasadzie same plusy, a dzięki naturalnemu składowi moje włosy odżyły. a mianowicie są puszyste, lśniące, dobrze się rozczesują i przede wszystkim nie przetłuszczają się tak bardzo jak po innych szamponach. Ma "glutowatą" konsystencję do której można się przyzwyczaić :) Bardzo przyjemny zapach, nie drażniący tych którzy są wrazliwi na wszelkiego rodzaju aromaty. Dobrze się pieni. Cena baaardzo niska. Ja za swój szampon zapłaciłam 6zł w cenie promocyjnej.

Plus:
+cena
+zapach
+skład
+działanie

Minus:
- taki malutki za to, że jest dostepny tyko w rossmanie

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

nie warto!!!

Witam

szampon kupiłam ze wzgledu, iz robiłam keratynowe wygładzanie i szukałam kosmatyków które nie mają w sobie sztucznych składników. Jedyny plus jaki moge dac to za skład, reszta beznadziejna, mam geste grube wlosy po umyciu maiałam wrażenie że zrobił mi sie jeden wielki kołtun, bez uzycia odzywki nie byłabym w stanie rozczesac włsow,kolejny minus - szampon uzyłam na 4 razy, gdyz wogóle sie nie pieni i musiałam gu uzyc w wiekszych ilościach.

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

ohydny natłuszczacz

Do trzech razy sztuka: po zachwycie nad dwoma innymi wersjami szamponów tej marki trafiłam w końcu na bubel. Wersja do włosów farbowanych okazała się w moim przypadku kompletnym niewypałem i pozostawiła po sobie duży niesmak.

Konsystencja tego szamponu różni się nieco od galaretowatej gęstości dwóch poprzednio wypróbowanych przeze mnie wersji – jest bardziej płynna. Zapach jest okropny, kojarzy mi się z zapachem syropu, który musiałam łykać w dzieciństwie i po którego zażyciu natychmiast wymiotowałam :( Komfort stosowania był więc w moim przypadku zerowy.

Najgorszy jest jednak efekt na włosach po ich wysuszeniu. Szampon pozostawia na włosach dziwną tłustą powłokę, która je obciąża i sprawia, że fryzura jest oklapnięta. Tuż po umyciu włosy nie wyglądają na przetłuszczone ale kilka godzin później już tak. Nawet na dopiero co umytych i wysuszonych włosach czuć taką dziwną tłustość i lepkość. Może to wina oliwy z oliwek w składzie? Może to właśnie ona ma chronić kolor włosów przed blaknięciem? Niestety nawet tego nie robi – intensywny odcień znika w tempie ekspresowym.

Używanie tego szamponu było dla mnie istnym horrorem. Mam przetłuszczające się włosy, problem ten nasilił się w ostatnich miesiącach, więc nie dość że musiałam myć głowę codziennie to i tak nie dawało to żadnego pozytywnego efektu, bo szampon tylko wzmagał uczucie tłustości. Po zużyciu połowy butelki kupiłam inny szampon a ten stosowałam w weekend i to bez jakiejkolwiek przyjemności – ot po prostu aby w końcu go zużyć.

Nie polecam, jeden z najgorszych szamponów jakich używałam.

Używam tego produktu od: używałam latem tego roku
Ilość zużytych opakowań: jedno zmęczyłam

Całkiem przyzwoity szampon z niezłym składem.

+ fajny skład
+ ładny zapach nie nachalny
+ łatwo dostępny
+ dobrze oczyszcza nie obciążając włosów

- mało wydajny trzeba go dużo użyć
- za mała pojemność w stosunku do wydajności ( inne szampony tej pojemności były bardziej wydajne i
starczały na dłużej)
- nieco placze włosy

Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego opakowania

hmmm

+ skład
+ naprawdę dobrze oczyszcza
+ włosy bardziej lśniące
+ nie obciąża moich cienkich włosów

- mało wydajny
- ciężko się go stosuje, bo mało się pieni
- nieszczególny zapach

szukam dalej...:)

Ilość zużytych opakowań: kończe pierwsze

Trudno ocenic

Szampon kupilam pod wplywem \'alterromanii\', ktora ogarnela internet w ostatnim czasie. I musze stwierdzic,ze wielka fanka tej marki po poznaniu tego szamponu nie zostalam...

Plusy:
+ sklad - ok, nie ma SLS i jest \'naturalny\' ALE prawde mowiac do tej pory stosowalam szampony z SLS i... zylam :P I moje wlosy rowniez. Nie widze sensu w stosowaniu czegos na sile bo to modne bo bez SLS...
+ dostepnosc - Rossmanny
+ mnie spowodowal u mnie swedzenia itp ale to tez kwestia calkowicie indywidualna
+ jak na szampon z oliwkami nie spowodowal jakiego wzmozonego wydzielania sebum a mam wlosy przetluszczajace sie

Minusy:
- malutkie opakowanie a konsystencja taka,ze szamponu ubywa w widoczny sposob po kazdym myciu...
- zapach - ni mnie ziebi ni grzeje
- cena - raczej nieadekwatna do jakosci

Podsumowujac - to nie jest zly szampon ale rewelacyjny tez nie. Rozumiem,ze fajnie jest uzywac kosmetyki naturalne ale jesli komus sluza \'tradycyjne\', bardziej chemiczne kosmetyki to moim zdaniem nie ma sie czego wstydzic. Dla kazdego dobre cos innego.

Używam tego produktu od: miesiaca

Średniak

Plusy:
- włosy są błyszczące
- w miarę ładnie pachnie
- włosy są miękkie

Minusy:
- mało wydajny
- słabo się pieni
- małe opakowanie
- cena

Tego szamponu kompletnie nie opłaca się kupować, ponieważ z włosami jakiś cudów nie robi, a w dodatku jest mało wydajny i w małym opakowaniu. Za podobną cenę można mieć szampon lepszej jakości i to jeszcze w dużym opakowaniu.
NIE POLECAM!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

całkiem ok, ale słabo wydajny

Kupiłam ten szampon będąc w Rossmannie, gdyż potrzebowałam czegoś, co choć trochę przedłuży blask i kolor moich czerwonych włosów, gdyż po pierwszym farbowaniu i braku ochrony codziennie myjąc włosy miałam w wannie istne \'Morze czerwone\'. Sięgnęłam po ten szampon ponieważ skusił mnie swoim naturalnym składem i brakiem silikonów.
Swoją główną funkcję sprawuje całkiem ok - rzeczywiście, zauważyłam, że kolor mi schodził zdecydowanie mniej niż po pierwszym farbowaniu, gdy nie używałam szamponu ani odżywek do włosów farbowanych. Jednak na tym kończą się moim zdaniem plusy. Szampon jest niewydajny - przy codziennym stosowaniu starczył mi na zaledwie 3 tygodnie, gdzie inne o takiej samej objętości spokojnie na 2 miesiące. Zauważyłam, że muszę go zużyć więcej niż innych szamponów, ponieważ strasznie słabo się pieni i mała kropla nie pozwala na umycie moich włosów (a tak było dotychczas - moje włosy sięgają mi delikatnie za ucho). Zapach też nie jest jakiś cudowny, ale też nie okropny. Ogólnie nie jestem do końca przekonana do tego szamponu poprzez brak wydajności pomimo jakiegoś tam działania, jak obiecuje producent

NIE NIE NIE

Kupiłam, bo świeżo pofarbowałam włosy, a tu same pozytywne opinie. W dodatku był w promocji, więc myślę- spoko, czemu nie. I to był mój błąd.
Szampon jest mały, niewydajny. Bardzo słabo się pienił, praktycznie w ogóle.

Największa wada? STRASZNIE PRZETŁUŚCIŁ MI WŁOSY. Myjąc o 8:00, około 14 wyglądałam, jakbym nie myła włosów od miesięcy.

Ja nie kupię ponownie. U mnie kompletnie się nie sprawdził, więc nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno.

Fajny

U mnie średnio sie pieni-ale to nie jest najważniejsze, ważne,żeby dobrze czyścił. Wlosy w połaczeniu z odżywką z alterry sa miękkie, błyszczące, latwo się układaja i nie przetłuszczają.
Trochę mało wydajny-takie mam wrażenie,że musze go użyc ciut więcej niż nie eko.
Wg męża śmierdzi-ja nie zauwazyłam:)