Fudge, HeadPaint (Organiczna farba do włosów)

Fudge, HeadPaint (Organiczna farba do włosów)

Fudge HeadPaint to profesjonalna koloryzacja w 84 odcieniach. Specjalny, innowacyjny system, pozwala na użycie tej samej farby do koloryzacji trwałej i półtrwałej. To moc użytego aktywatora decyduje jak koloryzacja będzie trwała. Kremowa baza pozwala łatwo mieszać odcienie. Czyste pigmenty umożliwiają równomierną aplikację. Organiczne składniki odżywcze pozwalają nawilżać i wzmacniać włosy podczas koloryzacji.
Kremowa baza farby doskonale łączy się z kremowym aktywatorem (dostępne moce: No Lift (1,5%) oraz 3, 6, 9,12%), a zawarte w farbie organiczne składniki odżywcze, proteiny i antyoksydanty gwarantują ochronę, nawilżenie i dobrą kondycję włosa.

farby
fluid / krem
bez amoniaku
Trwałość
długotrwałe

Delikatne chłodne farbowanie

Na początku powiem, że farbuję włosy na różne zwariowane lub mniej kolory od lat i od farby wymagam, aby był maksymalnie delikatna i dawała naturalny, ale dość chłodny efekt na włosach.
Po wielu przygodach z farbami profesjonalnymi sięgnęłam, trochę w ciemno po tę farbę. Niestety opinii na naszym rynku o niej nie jest wiele, ale zaryzykowałam i...stała się na chwilę obecną moją ulubioną :)
Producent obiecuje, że farba zawiera minimalną ilość amoniaku. Ja niestety czuje jego zapach przy nakładaniu, ale cudów nie ma. Natomiast nie odnotowuję pogorszenia stanu włosów po niej. Tylko zaraz po farbowaniu są trochę szorstkie, ale całe szczęscie nie wypadają jak to miało miejsce w przypadku innych farb.
Mieszam kolory 8.2 i 9.1 na widzie 9% i z mojego bardzo ciemnego blondu/jasnego brązu dochodzę do średniego blondu o popielatym, ale naturalnym odcieniu. Zaraz po spłukaniu farby kolor jest bardziej ciepły, ale po jednym/dwóch myciach utlenia się i jest taki jak powinien być :)
Sama farba jest o konsystencji gestej emulsji.
Na włosy do pośladków musiałam zużyć 4 tubki, natomiast na odrosty, farbując je co dwa miesiące idzie już tylko 1/3 tubki x 2 :)

PLUSY:

+ Całkiem fajny skład jak na farbę

+ Delikatna dla włosów i skóry głowy

+ Daje ładny, naturalny kolor

+ Łatwo się ją nakłada

+ Bogata paleta odcieni

+ Cena nie odbiega od innych farb fryzjerskich

MINUSY:

- Dostępność

- Pojemność

Podsumowując:

Nie jest to może mój święty Graal w farbowaniu, ale do tej pory nie znalazłam dla siebie lepszej farbki. Ta jako jedyna pozwoliła mi uzyskać stosunkowo jasny blond z moich ciemnych włosów bez użycia rozjaśniacza.

Używam tego produktu od: około roku

Ilość zużytych opakowań: 6 tubek