Alterra, Handcreme Bio - Kamille & Bio - Jojoba (Krem do rąk `Rumianek i jojoba`)

Do skóry normalnej. Nawilżająca lekka pielęgnacja i wyjątkowo szybkie wchłanianie. Każda skóra zasługuje na indywidualną pielęgnację. Dzięki wysokiej jakości połączeniu składników w postaci ekologicznego oleju z jojoba i ekologicznego masła shea krem do rąk Alterra dostarcza skórze dobroczynnego nawilżenia i wyjątkowo delikatnie pielęgnuje. Receptura z ekologicznym rumiankiem z Niemiec działa kojąco na skórę. Lekka, delikatnie pachnąca formuła szybko się wchłania, pozostawiając na skórze uczucie miękkości.
Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

Bubel

Nabyłam ten krem za grosze parę miesięcy temu, kiedy był w promocji wiązanej razem z kremem do ciała Isany.

+ cena
+ ładne opakowanie

+-/ dość ciężka konsystencja, nie nadaje się na dzień (według producenta jest lekki i szybko się wchłania - to chyba jakiś żart)

- w ogóle nie nawilża
- zapach taki sobie

Używałam tego kremu przez ponad miesiąc codziennie na noc - czasem nawet w rękawiczkach. Uczucie nawilżenia utrzymywało się dopóki nie wstałam rano i nie umyłam rąk - po wytarciu ręcznikiem skóra dłoni była sucha jakbym w ogóle nie użyła wieczorem żadnego kosmetyku. 1/4 opakowania stoi w łazience i czeka na lepsze czasy, ale nie wiem czy kiedykolwiek zdołam zużyć ten krem do końca. Skład zachęca, ale niestety korzyści dla skóry brak. Dla mnie bubel.

Nie dla suchych dłoni

Moje dłonie często są przesuszone, więc potrzebuję kremów intensywnie nawilżających. Krem z Alterry zaliczyłabym do kremów dla skóry normalnej. Szybko się wchłania, lecz dla mojej skóry przynosi tylko chwilowe ukojenie.

Na co dzień w sam raz.

Bardzo miło wspominam krem Alterry z granatem dlatego postanowiłam wypróbować wersję rumiankową.
Produkt znajduje się w standardowej tubce zamykanej "na klik". Zamknięcie nigdy samo mi się nie otworzyło podczas noszenia w torebce i nie popsuło.
Krem ma bardzo przyjemny, kwiatowy, ledwo wyczuwalny zapach. Nie utrzymuje się na skórze.

Krem wchłania się lepiej i szybciej od wersji z granatem, niestety jest tez mniej nawilżający dlatego w okresie zimowym może okazać się za słaby. Jednak w okresie letnim, jesiennym lub wiosennym powinien być wystarczający. Dłonie po jego użyciu są gładkie i miękkie aż do mycia rąk. Niestety nie poprawi stanu mocno zniszczonych dłoni, jest za mało odżywczy, ale jeśli na noc używamy bardzo treściwego kremu to ten powinien być idealny do podtrzymywania efektów w czasie dnia.
Nie zostawia tłustego ani lepkiego filmu na skórze dlatego bez problemu po jego zastosowaniu możemy wykonywać codzienne czynności.

Skład jest naprawdę przyjemny, szczególnie w porównaniu do niskiej ceny. Dodatkowo krem jest wegański co jest moim zdaniem dużym plusem.

Skład:

Aqua- woda

Glycine Soja Oil- olej sojowy

Glycerin- alkohol, substancja nawilżająca

Acohol- alkohol etylowy, konserwant i środek dezynfekujący

Caprylic/Capric Triglyceride- emolient, stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, zmiękcza i wygładza

Cetyl Alcohol- emolient

Alcohol- konserwant i środek dezynfekujący

Glyceryl Stearate Citrate- emulgator

Butyrospermum Parkii Butter- masło shea

Cellulose- najbardziej obfity polimer, który można znaleźć w przyrodzie, naturalna alternatywa dla syntetycznych polimerów (np. PVP) znajdujących szerokie zastosowanie w masowych produktach do stylizacji włosów, również stosowany jako spoiwo i zagęszczacz w produktach kosmetycznych

Helianthus Annuus Hybrid Oil- olej z nasion słonecznika

Simmondsia Chinesis Seed Oil- olej jojoba

Chamomille Recutita Flower Extract- ekstrakt z Rumianku Pospolitego

Xantan Gum- stabilizuje emulsje, posiada właściwości żelujące, jest dobrze tolerowana przez skórę

Sodium Lactate- substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek)
Rhus Verniciflua Peel Cera- wosk z sumaka lakierodajnego

Tocopherol- witamina E, antyoksydant

Helianthus Annuus Seed Oil- olej z pestek słonecznika

Ascorbyl Pamitate- antyoksydant, pochodna witaminy C

Parfum- kompozycja zapachowa

Linalool- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach konwalii

Citronellol- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach róży i geranium

Używam tego produktu od: ok. 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

bardzo dobry

Dla mnie rewelacyjny. Szybko się wchłania, nawilża, regeneruje i przyjemnie pachnie. Do tego jest naturalny i niedrogi. Czego chcieć więcej. Na pewno będę go używać

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie 1

Przyzwoity krem do rąk

Bardzo dobry krem do rąk o naturalnym składzie w przyzwoitej cenie. Nie ma problemu z dostępnością produktu. Ładny, delikatny zapach. Dobrze nawilża skórę, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu.

Ilość zużytych opakowań: 4 całe opakowania

Dobry

Krem jest przeznaczony do skóry normalnej, dlatego nie spodziewałam się po nim intensywnej pielęgnacji. Kupiłam go jako krem do rąk do stosowania w pracy, gdy najważniejsze jest dla me szybkie wchłanianie się. Faktycznie, wchłania się szybko, ale jednak pozostawia lekko tłustą warstewkę, dlatego jako krem do rąk "na szybko" średnio się sprawdza. Nawilża bardzo skutecznie. Ten krem bardzo przypomina mi starszą wersję kremu do rąk z granatem tej samej firmy, ale zapach na szczęście na nieco lepszy, co nie znaczy, że szczególnie przyjemny. Za to tamten krem nie pozostawiał tłustej warstewki. W sumie jednak ta wersja rumiankowa bardziej przypadła mi do gustu.

Bez rewelacji.

Krem wybrałam na chybił-trafił z bogatego asortymentu Rossmann\'a. Nie mam problemu z suchością rąk, więc od kremu nie wymagam zbyt wiele.

Produkt ze standardowym opakowaniem, nie za duży, nie za mały. Początkowo strasznie nie odpowiadał mi zapach kremu, wydawał mi się bardzo sztuczny, lecz po dłuższym użytkowaniu przestałam zwracać na to uwagę. Co do działania - wchłania się szybko i dobrze spełnia swoją nawilżającą rolę.

Nieco drażniący zapach kremu jest powodem, dla którego więcej po niego nie sięgnę. Na rynku jest wiele przyjemniejszych produktów, które wole wypróbować.

bardzo dobry ale zapach trochę przeszkadza

Krem jest bardzo dobry, zapewnia komfort dłoniom bez zbędnego obciążania. Wchłania się szybko, zaraz po wsmarowaniu, nie zostawia tłustej ani lepkiej warstwy, możemy bez problemu wrócić do swoich zajęć. Jako że jest przeznaczony do skóry normalnej jest nieco lżejszy od wersji z granatem i aloesem, na zimę może być za słaby, dla mnie w okresie letnim jest wystarczający.
Nawilża dłonie do kolejnego mycia, odżywia skórę, przynosi ulgę, wygładza, dłonie są miłe w dotyku. Nawilżenie jest prawdziwe, nie jest to silikonowy krem , który tylko sprawia wrażenie że dobrze działa.

Konsystencja jest kremowa, nie jest zbyt gęsty czy zbyt rzadki.
Tubka jest miękka, można ją rozciąć; dozuje odpowiednią ilość produktu. Opakowanie jest ładne i zgrabne, idealne do torebki.

Skład bardzo dobry. Produkt wegański. Cena niska jak na produkt takiej jakości.
Jedynym minusem jest rumiankowy zapach- mdły, dość intensywny. Znacznie bardziej odpowiadał mi owocowy zapach grantu i aloesu. Z tego względu nie wiem czy kupię ponownie.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Mój ulubiony krem do rąk

Nie mam uporczywego problemu z bardzo przesuszonymi dłońmi, jednak nie zawsze idealna pogoda w połączeniu z kontaktem ze środkami chemicznymi i częstym myciem dłoni nie wpływa na nie dobrze.

Zalety:
+ Długotrwale nawilża (nie wiem, jak sprawdziłby się przy bardzo suchych dłoniach, ale na mojej, zwyczajnej skórze daje satysfakcjonujący efekt)
+ Pozostawia delikatną, jakby satynową powłoczkę, która NIE jest tłusta, lepka, osadzająca się
+ Stosowany regularnie utrzymuje skórki przy paznokciach w dobrym stanie
+ Ładnie pachnie
+ Wystarczy niewielka ilość na całe dłonie (około wielkości dwóch ziarenek grochu)
+ "Ujdzie" stosowanie raz dziennie, a dwa razy dziennie jest już zupełnie wystarczające
+ Jest niedrogi
+ Tuba jest miękka, wygodna, poręczna
+ Zamknięcie na zatrzask nie otworzy się samo, ale otworzenie go nie sprawia też trudu
+ Kosmetyk jest wegański

Wady:
brak : )

To kolejny bardzo udany kosmetyk Alterry. Nie planuję zmieniać tego kremu - jedyne, co kusi, to wypróbowanie wersji z granatem : )

Polecam!

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/3 jednego

zaskoczenie

Bardzo zaskoczyl mnie ten krem. Jako ze krem z granatem sie u mnie nie sprawdzil, bylam wrecz przekonana ze ten tym bardziej nie bedzie sie nadawac do rak, ktorych skora a zwlaszcza skorki wkolo paznokci sa czesto suche. Czailam sie na ten krem i czailam jak tylko sie pojawil, wkoncu kupilam. W odrozneniu od granatu, ktory jak dla mnie do suchych rak sie nie nadaje, ten krem jest swietny. Odzywia moje dlonie, dobrze sie wchlania pozostawiajac je aksamitnymi. Zapach rumianku to on nie ma, ale jest on przyjemny dla mojego nosa i delikatny, co ja sobie bardzo chwale. Wizualnie tez mi sie podoba. Bardzo ubolewalam ze wycofano pare lat temu wersje kremu rosa-sanddorn i zastapiono ja wersja z granatapfel. Musialam poczukac sobie naturalnego zamiennika i ciezko mi to szlo. Jak cos znalazlam to nie mozna bylo tego kupic za rogiem, tylko trzeba bylo sie ekstra wybierac do miasta, albo czekac jak rzuca w angebotach do sklepu. Wkoncu mam godny zamiennik starego kremu Alterra, ktory nota bene jest z tej samej marki kosmetycznej ;o)

dobry kosmetyk za dobrą cene

Bardzo fajny produkt.

- zapach kremu bardzo lekki oraz przyjemny,

- konsystencja jest lekka, bardzo łatwo się rozprowadza i bardzo szybko się wchłania, pozostawia lekką powłoczkę na dłoniach.

- opakowanie bardzo wygodne, nie miałam problemu z wydostaniem gdy była końcówka

- ręce po kremie zawsze były miękkie oraz gładkie w dotyku ale efekt jest bardzo krótkotrwały

Używam tego produktu od: 2014

Do torebki i na lato

Krem jest bardzo przyjemny, trzeba pamiętać, że jest polecany do skóry normalnej, która się nie przesusza, z która nie ma problemów, czyli albo dla posiadaczek mało wymagających dłoni albo do torebki i na lato. Dla mnie ta druga opcja. Jest idealny na co dzień. Szybko się wchłania, nie potrzeba go dużo, żeby nakremować dłonie, rozprowadza się szybko i przyjemnie, przez chwilę zostawia delikatną warstewkę, która po chwili znika i możemy pisać, czy to długopisem czy na komputerze ;) może bez problemu wrócić do normalnych czynności. Krem jest lekki, nawilża delikatnie, dlatego dla mnie będzie idealny na lato. Trochę szkoda, że Rossmann nie wypuścił go w cieplejsze miesiące. Ładnie pielęgnuje, dłonie stają się od razu przyjemniejsze w dotyku, wygładzone, miękkie, aksamitne. Mi służył za podtrzymywacz efektów mojego nawilżająco - odżywczego kremu, ale jeżeli ktoś chce go używać solo to efekt jest raczej krótkotrwały i prawdopodobnie po umyciu zniknie. Ma zapach charakterystyczny dla kosmetyków określanych jako rumiankowe, delikatny i przyjemny, czuje go tylko jak przytknę sobie nos do dłoni. Na pewno wrócę do niego latem, kiedy moja skóra wiele nie wymaga. Tubka jest miękka, łatwo się otwiera i wyciska zawsze tyle, ile sobie zażyczę.

Używam tego produktu od: od końca pażdziernika/początku listopada
Ilość zużytych opakowań: prawie jedno