Radical, Odżywka wzmacniająco-regenerująca do włosów osłabionych i wypadających (starawersja)

Średnia ocena: 3.64/5

Średnia ocena: 3.68/5

Preparat do włosów zniszczonych i wypadających, suchych i łamliwych, wymagających odżywienia i wzmocnienia. Receptura - naturalny ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, proteiny jedwabne, Inulina z cykorii - zapewnia regenerację i wzmocnienie włosów oraz je nawilża i odżywia, przywracając witalność, gładkość i zdrowy wygląd. Dzięki regularnemu stosowaniu odżywki Radical włosy stają się mocniejsze, odporne na uszkodzenia i rozdwajanie oraz pełne witalności i blasku.

Nic ciekawego:(

Kupiłam tą odżywkę, bo mam problem z wypadaniem włosów. Moje włosy ostatnio są w kiepskiej kondycji(wynik przebytej choroby) dlatego ratuję się czym mogę. Niestety ten kosmetyk ani nie pomógł, ani nie zaszkodził. Szczerze mówiąc nie zauważyłam żadnej poprawy. Jestem zawiedzina bo liczyłam na coś więcej niż jedno wilekie NIC. Odżywka, oczywiście jeśli można ten kosmetyk tak nazwać to po prostu zapachowy(ziołowy) płyn w fatalnym opakowaniu, którym polewa się włosy i skórę głowy. Zmieniłabym po pierwsze opakowanie. Szklana butelka z korkiem, przez który mało co leci to nie jest opakowanie na odżywkę. W ogóle, kto robi odżywkę o konsystencji wody?Mam wrażenie, że to wszystko spływa i nic się nie trzyma. Albo do opakowania powinna zostać dodana pompka i produkt powinien się nazywać mgiełka, albo opakowanie powinno być plastikowe, a odżywka gęsta. Nie jestem zadowolona z tego kosmetyku. Moja ocena jest połowiczna, dlatego, że w sumie nie bardzo wiem co mam sądzić o tej odżywce. Rewelacji nie uczyniła żadnej:(

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

cudów nie ma, ale jestem zadowolona

Nie jest to jakoś szczególnie popularna wcierka wśród włosomaniaczek, co mnie dziwi bo jak na razie jest najlepszą jaką stosowałam. W przeciwieństwie do Jantaru, kozieradki i innych specyfików widać jakiekolwiek działanie!

Produkt zamknięty jest w szklanym, przeźroczystym opakowaniu, o pojemności 100 ml. Pachnie trochę jak tania, bazarowa woda po goleniu, ale inaczej niż Jantar.
Kwestia aplikacji została rozwiązana kroplomierzem. Mi taka forma aplikacji zupełnie nie przeszkadza.
Wcierkę kupiłam za 10 zł (była w promocji).
Produkt jest bardzo wydajny, jedna buteleczka starcza mi na 3 miesiące.

Stosowałam ją po myciu, na suche włosy (czyli co jakieś 2-3 dni).
Wcierka dogadywała się z moim skalpem, dzięki czemu obyło się bez przyklapu, łupieżu, wzmożonego przetłuszczania, itp.
A teraz najważniejsze- DZIAŁANIE
-Normalnie włosy rosły mi maksymalnie 0,5 cm na miesiąc, teraz rosną 1 cm na miesiąc!
-Niestety wysypu baby hair nie zarejestrowałam.
-Włosy lecą nadal, ale w trochę mniejszych ilościach, chociaż na jesień problem znowu zaczął się pogłębiać...

Skład:

Aqua- woda

Alcohol Denat.- otrzymywany poprzez fermentacje węglowodanów lub syntetycznie z ropy naftowej, jest bardzo dobrym środkiem rozpuszczający dla licznych substancji, składnik o działaniu tonizującym, oczyszczającym, odtłuszczającym, odświeżającym, może wysuszać skórę

Equisetum Arvense (Horsetail) Extract- ekstrakt ze skrzypu polnego, wzmacnia włosy, normalizuje wydzielanie łoju, działa przeciwłupieżowo, wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu

Panthenol- prowitamina B5

Inulin- inulina, w kosmetyce jest stosowana od niedawna, nadaje włosom blask i objętość, uważa się, że inulina ze względu na swoje właściwości może hamować rozwój trądziku. obniża pH, zakwasza środowisko

Hydrolyzed Silk- hydrolizat protein jedwabiu, wygładza włosy

Camelia Sinensis (Green Tea) Extract- ekstrakt z zielonej herbaty, bogaty jest w garbniki, alkaloidy, witaminy z grupy B, witaminy K, C, P oraz sole mineralne, działa regenerująco, tonizująco, hamuje rozwój stanów zapalnych

PEG-40 Hydrogenated Castor Oil- substancja odtłuszczająca usuwająca zanieczyszczenia tłuszczowe z powierzchni skóry, emulgator

DMDM hydantoin- konserwant, pochodna formaldehydu, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%, należy unikać w czasie laktacji i ciąży

Methylchloroisothiazolinone- substancja konserwująca, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%

Methylisothiazolinone- substancja konserwująca, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w preparacie gotowym do użycia wynosi 0,01%

Citric Acid- regulator pH

Parfum- kompozycja zapachowa

Butylphenyl Methylpropional- substancja zapachowa, może uczulać

Citronellol- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach róży i geranium

Hexyl Cinnamal- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach jaśminu

ok

Polecam dla osób z mocno wypadającymi włosami.
U mnie zatrzymała wypadanie garściami do kilku włosów dziennie.

Przed : osłabione i wypadające włosy

Po 2 tygodniach : mocniejsze i mniej wypadające włosy

Po miesiącu : dużo mocniejsze i lśniące włosy

Zmieniłam też szampon na babydream z delikatnym składem i odżywkę na MOMO.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Ok

Włosy po miesiącu przestały wypadać. Używalam z szamponem z serii i brałam przy tym czasie skrzyp doustnie.
Do zalet należy:
+działa
+cena
+dostępność
Wadą jest
-opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: zużyłam całe opakowanie

Tragedia

Kompletny kicz nie pomagający na wypadanie włosów. Zwykła przezroczysta ciecz w tandetnej buteleczce. okropnie pachnie i bardzo nie fajny w użyciu. Szampon z tej serii również nie ciekawy i mało skuteczny. Jedyna zaleta to chyba cena nic wiecej.

Używam tego produktu od: 6 miesiecy