Eau Thermale Avene, Lotion Micellaire, Nettoyante, Demaquillante [Micellar Lotion, Cleanser and Make-Up Remover] (Płyn micelarny (nowa wersja))

Usuwa makijaż i oczyszcza skórę. Działa kojąco i łagodząco. Jego aktywne substancje powierzchniowo czynne w postaci miceli oczyszczają twarz. Jest tak delikatny, że można stosować go do demakijażu oczu. Wzbogacony w substancje nawilżające dostarcza skórze uczucia świeżości.
Woda termalna Avene, kojąca i zapobiegająca podrażnieniom, zapewnia skórze uczucie komfortu.
Płyn micelarny jest szczególnie polecany do skóry wrażliwej.

wrażliwa
nawilżające, łagodzące, oczyszczające, odświeżające
demakijaż twarzy, demakijaż oczu i ust
płyn
50 – 100ml, >100ml

Okropny!!!!!!!!!!

Najgorszy płyn micelarny jaki miałam !!!!!!!!!! Zanim go użyłam nie miałam problemów z alergiami itp mam cerę mieszaną ze skłonnością do suchej. Uczulił mnie tak, że piekła mnie cała twarz byłam czerwona przez jakieś 15 min ( jakbym miała jakiś mocny peeling chemiczny ), oczy strasznie szczypały - nigdy nie sądziłam, że do tego stopnia może wywołać uczulenie ,,zwykły płyn micelarny'' tym bardziej że jest z apteki i jest dosyć drogi .Zapach ma nie przyjemny i faktycznie pozostawia na skórze klejącą warstwę.
Nie polecam !!!!
Płynu użyłam raz i więcej nie zaryzykuje!

Szczypie w oczy

Płynu micelarnego używam przede wszystkim do usuwania makijażu oczu, bo podkładu używam góra co 2 dni.
Produkt ten poleciła mi pani w drogerii kiedy zapytałam o coś do skóry wrażliwej. O ile cały makijaż usuwa bardzo dobrze, to potwornie szczypie w oczy!!
Żałuję że kupiłam butelkę 400ml bo męczę się z nią już długo.
Nie jest wart swojej ceny. Dużo lepsze i tańsze są płyny micelarne Garnier i Dermedic.

Przyzwoity

Wpadł mi w ręce bo nie było biodermy w aptece.Dobra cena-36 zł za 400ml.
Płyn całkiem ok, zmywa makijaż i odświeża skóre ,nie podrażnia mnie. Przyzwoity zamiennik ukochanej biodermy.

Najlepszy z płynów micelarnych

Do niedawna używałam popularnego płynu micelarnego Biodermy, który oceniam również dobrze, ale Avene uważam za jeszcze lepszy specyfik - delikatny, a przy tym skutecznie usuwający makijaż. Nie podrażnia, zostawia skórę przyjemnie nawilżoną, szybko wysycha (nie czuć na skórze lepkości). Świetny do demakijażu oczu, lepszy od Biodermy, która nie zmywała tak skutecznie tuszu, jak Avene. Dla mnie numer 1 wśród płynów micelarnych.

Nie wart swojej ceny

Pierwszy płyn micelarny jakiego spróbowałam. Jest tak kiepski, że po jego użyciu zraziłam się do płynów micelarnych na kilka lat.
Myślałam, że skoro płyn takiej firmy jest tak kiepski, to jak beznadziejne muszą być te drogeryjne.

Do rzeczy.
Nie rozpuszcza zwykłego tuszu, słado zmywa makijaż. Trzeba się bardzo namęczyć żeby dokładnie oczyscić skórę. Zostawia na twarzy lepiacy film. Czasem trochę szczypie.

Jeden z gorszych jakich próbowałam.

Skąd takie niskie oceny?

Dla mnie płyn micelarny od Avene jest jak najbardziej godnym do polecenia dermokosmetykiem. Zmywa makijaż (nie używam wodoopornego, ale maluję zarówno twarz, oczy jak i usta), nie podrażnia skóry, nie wysusza. Posiada delikatną formułę (producent deklaruje, że nadaje się nawet do cery wrażliwej i oczu), ale skuteczny. Polecam go wypróbować - zwłaszcza osobom, które mają problemy z cerą - ja zauważyłam różnicę na plus. :-)

Szczypał w oczka :(

Produkt dostałam jako prezent dołączony do wody micelarnej, była to próbka o pojemności 100ml. Jest to moim zdaniem dobry produkt, dobrze usuwa makijaż, jednak zdarzyło mu się podrażnić moje oczy. Może nie w jakiś tragiczny sposób, ale jednak. Uważam, że można znaleźć w sklepach inne płyny o podobnym działaniu, jednocześnie tańsze.

Idealny dla wrażliwych oczu

Często mam problem z płynami micelarnymi i generalnie z produktami do demakijażu- większość podrażnia mi oczy. Noszę soczewki, pracuję po 10 godzin przed ekranem, więc nie potrzebuję dodatkowych podrażnień, a to funduje mi VIchy, Nivea, Kolastyna, Ziaja, Eveline i inne. Ten dobrze oczyszcza, jest delikatny, nie pieni się na skórze (Eveline Różany tak ma plus zostawia mi lepką warstwę). Lubię go. Chociaż nie robi nic oprócz oczyszczana.

Bardzo dobre oczyszczanie

To jak na razie mój jedyny płyn micelarny, z którego jestem zadowolona. Radzi sobie ze zmyciem zwykłego makijażu, a także - przy większej ilości aplikacji - z japońskimi tuszami (które potrzebują zazwyczaj demakijażu olejkami). Nie podrażnia oczu.
Ma wodnistą konsystencję, ale bogaty skład - po zastosowaniu skóra jest odświeżona, gładka, leciutko pachnąca, z odczuciem lekkiego chłodu. Jest też bardzo wydajny - stosuję go ponad 3 miesiące i jeszcze trochę zostało :)
Brawo Avene! U mnie ma stałe miejsce na półce!

Niestety :(

Płyn kupiłam w ofercie 400+400 - teraz żałuję, bo produkt nie spełnia swojego zadania, a nawet gorzej, bo podrażnia :(

Zużyłam bardzo wiele wacików i wymęczyłam skórę, aby dokładnie zmyć z niej makijaż - nie tak powinno wyglądać czyszczenie płynem micelarnym...

Nie polecam, zawód :(

Bardzo średni

Jak na hipoalergiczny produkt marki z renomą wsród dermokosmetyków, jest to produkt nieszczególnie udany.
Płyn radzi sobie z lekkim makijażem twarzy bezproblemowo, a nawet trochę nawilża cerę. Niestety, makijaż oczu rozmazuje i zmywa dosyć nieporadnie,trzeba powtarzać ten proces kilkakrotnie aż do skutku. Skóra pod oczami piecze i mrowi jeszcze jakiś czas po użyciu tego płynu.
Za tą cenę można zmywać makijaż lepiej i łagodniej.

Średni

Średni jedynie dlatego że nie radzi sobie z wodoodpornym makijażem.
Również jeśli było go za dużo na waciki i płyn dostał się do oka to niestety ale oczy piekły.
Oprócz tego to całkiem fajny produkt który dobrze oczyszcza twarz z podkładu. Nie podrażnia skóry, mam też wrażenie że działa również przeciw trądzikowi.