Donna Karan, DKNY Be Delicious EDP

Donna Karan, DKNY Be Delicious EDP

Cena PLN 150.00

DKNY Be Delicious to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Zapach został wydany w 2004 roku. Zapach stworzył Maurice Roucel.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, ogórek i magnolia;
nuta serca: tuberoza, róża, konwalia, fiołek i zielone jabłko;
nuta bazy: nuty drzewne, ambra i drzewo sandałowe.

wody perfumowane
50 - 100ml, <50ml
owocowe, drzewne, kwiatowe
Rekomendacja
wiosna / lato, na dzień

3% jesień/zima 97% wiosna/lato

• Flakon: 4

Nie wiem czemu kupiłam je dopiero niedawno

Te perfumy to święty Graal! Chyba każda z nas je zna, a właśnie ich rozpoznawalność wpływa na popularność. Mimo tego, ze często je czuć na ulicy nie denerwuje to w żaden sposób. Tak piękny zapach ma być prawo noszony. Delikatny, świeży, wodny, jabłkowy. Nie jest to tytan trwałości ale cóż.. to nie jest zapach z nutami wanilii, tonki itd. Przy lżejszych pozycjach ciężko o spora trwałośc. Mimo wszystko na mnie przez pierwsze 2 h pachnie intensywnie. Projekcja wyczuwalna poza strefę ramion. Trwalosc 5-6 h. Cena jest niska wiec można się psikac ile wlezie :)

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Klasyk.

Ten zapach jest klasykiem. Bardzo popularny produkt już od wielu lat. Postanowiłam, że też skuszę się na zakup i jestem zachwycona tym zapachem. Ma delikatny powiew świeżości przeplatany z zapachem kwiatów. Długo się trzyma na ubraniach, na pewno wrócę do tego zapachu ponownie. Opakowanie też jest bardzo wygodne i ładnie wygląda.

Nie odświeżenie, tylko odświeżacz

Z całym szacunkiem do wielu udanych kompozycji zapachów do domu, to kultowe jabłko to flakon podłej chemii.
Mam wiele perfum, wód toaletowych i mgiełek, lubię poznawać nowe, lubię mieć wybór i sięgać choćby co dzień po inną buteleczkę. Świeżaki nie należą do moich must have, ale zwłaszcza w letnie miesiące dobrze, żeby jakiś jeden był. Lubię często tu przytaczany light blue, a nawet prostą zieloną herbatę. Ale tego klasyka nie znałam z bliska. Postanowiłam, że najwyższy czas i bardzo żałuję. Jak na złość utrzymuje się na mnie wiele godzin, ale zauważyłam tę zależność przy zapachach, które mi ciążą. Otwarcie owszem cytrusowe, nawet rześkie. Po chwili czuję drażniącą nutę. Tak odbieram chyba ogólnie ozony i aldehydy. Miałam kiedyś zapach z najniższej półki drogerii, pamiętam go do dziś, bo to jedyny szklany flakon, który niemal pełny wylądował w koszu, nie mogłam go znieść i uważałam za najgorsze z najtańszych okropieństwo w złym guście. Szczękę zbierałam z podłogi, gdy poznałam be delicious, bo dla mnie to bliźniaki. A jak się wczepia w ubrania, ale nawet w ciało. I za każdym razem zostaję z konwalią, której nie wielbię i ogórkiem. Ogórkowe orzeźwienie to nie moja bajka, a jabłko nie jest tu owocowe. Dla fanów. I niech nikogo nie skusi kupować jako prezent, że niby lekki i nie powinien nikogo zmęczyć. Pozory, a w środku dusiciel.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Zielono wodny zapach

Jak bardzo można się zdziwić sugerując się górnymi nutami - czyli dlaczego Be delicious jest okrzyknięte jednym z najbardziej znienawidzonych zapachów dla kobiet.

Pierwszy psik w perfumerii i o! Jaki fajny świeżak! Taki fajny zapach, swojego czasu nawet kusił przy kasie w Biedronce. Fajna cena i w ogóle. O co tyle szumu?

Faktycznie nuty zapachowe pochodzące z flakonu imitującego kształtem jabłko są zielone, świeże, dodające energii. Pamiętam te reklamy soczyste zielone jabłka a atrakcyjna młoda kobieta wybiera flakon z perfumami i się mini spryskuje.

I powiem Wam, że faktycznie sądząc po pierwszym psiknięciu wita nas świeży ogórek nadający zielonego zapachu, a także grejfrut i magnolia. Jednak ten zapach wietrzeje tak szybko, że to aż niemożliwe. Zupełnie po chwili nie zostaje już nic co tak w pierwszym momencie dodawało energii. Świeżość i energię zastępuje zduszony płyn do mycia naczyń Ludwik o zapachu zielonego jabłuszka i skromny bukiecik konwalii prosto z babcinego ogrodu. Nie ma żadnej bazy. Zapach jest tak ulotny jakby był celowo rozcieńczany. Ta kampania reklamowa, kuszący kształt flakonu. Po co to wszystko?

Jestem totalnie zawiedziona. Czy o to chodziło? Czy ten zapach miał być delikatną mgiełką majaczącą gdzieś sennie w oddali? Rozumiem, że istnieją osoby, które nie lubią duszących, krzykliwych czy słodkich zapachów. Ale ten zapach pozbawiony jest jakiegokolwiek charakteru. Za nic w świecie nie chciałabym tak pachnieć.

Trwałość 1/5
Kompozycja: 2/5
Projekcja: 2/5
Cena: 5/5

Moja ocena: 1/5

Nuty głowy: Ogórek, grejpfrut, magnolia

Nuty serca: Zielone jabłko, tuberoza, fiołek, konwalia, róża

Nuty bazy: Nuty drzewne, drzewo sandałowe, bursztyn

Opinia na podstawie próbki 2ml - oryginalna w kartoniku, Testy rozłożone w czasie od wiosny do zimy 2022r.

Rewelacyjny produkt

Każda kobieta powinna znaleźć swój ulubiony zapach. Taki, który odpowiada jej charakterowi oraz urodzie. Moim zdecydowanie jest Donna Karan, DKNY Be Delicious EDP. Wyrazisty, zmysłowy, unikalny oraz bardzo trwały zapach. Polecam wszystkim, którzy uwielbiają owocowe nuty.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Mój absolutny HIT

Te perfumy to mój absolutny hit, jestem im wierna od lat.
Kocham w nich wszystko : zaczynając od ślicznego oryginalnego flakonu, przez zjawiskowy świeży owocowy zapach, aż po trwałość.
Nie wiem, który to już flakon, ale póki będą na rynku, póty będą też na mojej półce.
Próbowałam też innych "jabłuszek", wszystkie bardzo lubię, ale stara dobra zielona wersja ma szczególne miejsce w moim sercu.

Zapach lat nastoletnich

Kiedy widzę opakowanie przypomniana mi się czasy liceum, lata 2010/2013. Wówczas był on szalenie popularny. Sporo osób miało na jego punkcie obsesję, dla mnieto takie light blue tamtejszych czasow. Jest świeży, cytrusowy i bardzo lekki. Nie powala trwałością, natomiast jest bardzo uniwersalny i nadaje się na każdą porę dnia. Polecam go dla młodych dziewcząt które chcą ładnie pachnieć a nie mają budżetu na droższe propozycje. Ciekawa buteleczka , choć niezbyt poręczna.

Jabłkowy słodziak

Mój pierwszy flakon dostałam w prezencie. Jest to zapach nieoczywisty choć mocno wyczuwalne jest właśnie zielone jabłuszko.
Perfumy są świeże i orzeźwiające choć z trwałością troszkę kiepsko.
Mimo wszystko bardzo polecam na co dzień.

• Flakon: 5

Na koleżance pachną jabłkowo, na mnie z kolei jak świeże zielone ogórki...

Be Delicious DKNY to zapach znany jak świat długi i szeroki. Kojarzyłam go od lat, ale nigdy nie trafił do mojej perfumowej kolekcji. Niedawno jednak otrzymałam go prezencie i byłam bardzo ucieszona.

Te zapach to signature scent jednej z moich koleżanek z dawnych lat i pamiętałam jak pięknie pachniała zawsze tym zielonym jabłuszkiem. Niestety, moja radość nie trwała długo. Be Delicious EDP pachnie bowiem na mojej skórze jak świeże zielone ogórki. Same świeże ogórki rzecz jasna uwielbiam i zjadam ich pokaźne ilości, zwłaszcza latem, ale nie chcę nimi pachnieć. O co tu chodzi, nie wiem... Może te perfumy po prostu źle układają się na mojej skórze, a może nie współgrają z jej pH? Nie udało mi się rozwiązać tej zagadki. W każdym razie, to nie mój zapach inie czuję w nim nic, poza ogórkami (a powinnam czuć nuty owocowo-kwiatowe, w składzie są jeszcze poza wspomnianym ogórkiem m.in. jabłko, grejpfrut, magnolia, tuberoza, fiołek, róża i drzewo sandałowe.).

Flakonik za to bardzo przypadł mi do gustu. Jest ciekawy, nietuzinkowy. Buteleczka z zielonego szkła przyciąga wzrok i jest obiecującym preludium do tej, w moim przypadku niezbyt udanej zapachowej przygody. Zatyczką jest dobrze dopasowana. Atomizer wypuszcza delikatną mgiełkę i nie zacina się. Otrzymałam wariant 50 ml, buteleczka więc średnich rozmiarów, pewnie leżącą w dłoni. Dużo bardziej podoba mi się w przypadku Be Delicious właśnie opakowanie, a nie jego zawartość.

Co do parametrów, nie są złe. Zapach wyczuwałam na skórze do 6-7 godz., a na ubraniach nawet następnego dnia. Projekcja przyzwoita. Zapach jest wyczuwalny dla otoczenia, ale co mi po tym, skoro otoczenie wąchało ogórki zamiast zielonych jabłuszek...

Moja przygoda z Be Delicious DKNY zakończyła się. Przekazałam perfumy kuzynce, której się spodobały. Teraz wiem, że ten zapach to absolutnie nie moja bajka. Ma przyzwoite parametry, piękny flakon i gdyby nie pachniał jak jeden wielki ogórek, byłoby miło. A tak, poszedł w świat.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 5

Klasyk wśród owocowych świeżych perfum

Baaaardzo fajny owocowy świeży zapach, zwłaszcza na wiosnę i lato, ale nie tylko. Idealny kiedy nie ma się ochoty pachnieć ani szczególnie słodko, ani szczególnie ciężko. Fajna alternatywa do zapachu czystej świeżości, taka owocowa świeżość. Bardzo wyczuwalne zielone jabłko i ogórek. Ciężko znaleźć coś podobnego.

Słodkie Jabłuszko

Ten perfum to był kiedyś taki hit, że każda kobieta pragnęła go mieć! Lubię do niego wracać, szczególnie latem. Pachnie słodko, jabłko jest dominujące i praktycznie stanowi cały zapach. Projekcja nie powala, ja praktycznie po 10 minutach już wcale go nie czuję, chociaż to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Idealny jako świeżak na upalne dni

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Pięne

Perfumy idealne na każdą porę roku, chociaż dla mnie najlepiej używać je latem. Są delikatne ale zarazem wyraźne. Lekka nuta orzeźwiających zapachów. Opakowanie jest idealne do dłoni. Perfumy dość długo utrzymują się na skórze.