Valentino, Born In Roma Donna EDP

Średnia ocena: 3.76/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

REKLAMA

Woda perfumowana dla niej Born in Roma Donna od Valentino to kobiecy, kwiatowy zapach, który odzwierciedla nowoczesny styl haute couture. To propozycja dla pewnych siebie kobiet, które chcą na co dzień celebrować swoje korzenie i wartości, a jednocześnie nie boją się nowych wyzwań .

Kompozycję otwierają bergamotka i czarna porzeczka. Jednak to delikatne, jaśminowe nuty podkreślają wyrafinowany charakter całej aranżacji. Główną nutą baza jest słodka wanilia burbońska. Przełamują ją nowoczesne, drzewne akordy. Dzięki nim aranżacja nabiera wyjątkowego wymiaru, który przywodzi na myśl tętniące życiem, klimatyczne rzymskie uliczki.

Flakon jest ozdobiony ćwiekami- znakiem rozpoznawczym Valentino, a jego kształt inspirowany jest włoską architekturą.

44% jesień/zima 56% wiosna/lato

Kolejny osobisty słodziak do kochania

Od dłuższego czasu odnosiłam wrażenie , że w mojej ogromnej kolekcji perfum brakuje czegoś od Valentino , nie wiedziałam tylko na co się zdecydować . Sytuacja rozwiązała się sama za sprawą wizażowego testu . Co prawda nie brałam w nim udziału ale podpytałam moje wizażowe dobre duszyczki który tam z tych zapachów najlepiej rokuje . Kochana MissYou00 za sprawą której poznałam zapach <3 znając moje zapachowe preferencje poleciła mi właśnie to . I to był strzał w dziesiątke , gdyż swoją flaszkę kupiłam w ten sam dzień w który poznałam dzięki niej ten zapach .

Flakon bardzo przypadł mi do gustu . Rzuca się w oczy i przypomina karafkę . Super . Atomizer działa bez zarzutu i uwalnia perfumy jednostajną mgiełką .

Tym razem reklama perfum , bo zawsze się tym sugeruje kupując flakon jest moim zdaniem nie do końca trafiona . To znaczy reklama jest ładna : krajobrazy są przepiękne , muzyka zapada w pamięć jednak ta modelka w balowej sukni wsiadająca na motor mi osobiście podpowiadała , że będzie to zapach pełen kontrastów . No ale nie . Jest to oczywiście zapach z kategorii tych co działają na mężczyzn , ale jest to zapach na moim PH od początku do końca słodki .

Otwiera się u mnie dość kulinarnie : czuje bezę , podoba mi się to bo kocham takie cukiernicze aromaty , po jakimś kwadransie wybija się u mnie bergamotka , taka lekko rześka więc delikatnie łamię tę słodycz . Bergamotka niestety z mojego PH ucieka dość szybko i czuje coś czego nie ma w oficjalnym spisie nut . Fiołki mianowicie . Nie wiem czemu , może dlatego , że moje PH zapachy wysładza . I pytałam najbliższych też u mnie ten aromat fiołka czuli , ale gdy dałam do testu mamie ( jej PH wybija zapachy bardziej świeżo niż słodko ) tego fiołka nie było już czuć . Także tej nuty proszę sobie do serca nie brać , to taka uwaga na marginesie . W kolejnej fazie wyczuwam naręcze białych kwiatów i odrobinę pieprzu , no ale jednak ta beza na moim PH rządzi gdyż wyczuwam ciągle ją . Jaśmin u mnie się nie wybił , a szkoda bo czytałam recenzję które bardzo chwaliły formę jego podania w tej kompozycji . Czuję natomiast wanilię , słodką ale nie budyniową oraz leciutki aromat drewna , ale to na zasadzie igiełek zapachowych pod sam koniec projekcji która u mnie trwa z 8 godzin i jest dość blisko skórna .

Lubię go na co dzień , moim zdaniem nie wymaga jakieś większej oprawy bo to po prostu zapach z gatunku tych , które umilają mi dzień , po prostu tym że są . Jako fanka słodkich perfum ogromnie się cieszę , że mam go w kolekcji . Nie mniej jednak nie jest to zapach przełomowy i może wywołać odczucia " No spoko , ale to już było " dlatego nie jest to zapach który koniecznie trzeba mieć . No chyba , że jak ja lubicie albo macie zamiar powiększyć kolekcję o jakiś typowo słodki zapach bo macie braki .

Ode mnie 4 gwiazdki i niech się zdrowo chowa .

Przepiękny

Zapach jest po prostu piękny. Taki kwiatowy, kobiecy i ciepły Nie ma w nim żadnej nuty która by mi nie odpowiadała, wszystko do siebie pasuje. Jak dla mnie są to perfumy na każdą porę roku i na codzień jak i na większe wyjścia.
Myślę że można je brać w ciemno jeśli ktoś lubi słodkie zapachy ;)

Przepiękny, słodki, subtelny, kobiecy!

Zapach z nutą słodyczy, wanilii. Gdy pierwszy raz go powąchałam w galerii to wiedziałam, że musi być mój. Zapach pachnie oblednie. Jest wydajny, bardzo trwały i kobiecy. Porównałabym go nawet z LVEB od Lancome. Chociaż główna nuta zapachu idzie w trochę innym kierunku.
Zapach jest prześliczny, naturalny, słodki a przede wszystkim tajemniczy.
Opakowanie jest obłędne, luksusowe.
Polecam ten zapach głównie na wieczór. Latem może trochę dusić, dlatego najlepsza pora roku jest jesien, zima.
Nigdy wcześniej nie mialam perfum z tej firmy. Zaryzykowałam i jestem pod wrażeniem.
Trwałość jest największym atutem, Zapach czuć cały dzień.

Oryginalny i nietuzinkowy zapach.

Ten zapach to moja prawdziwa miłość <3 Nie mogę się od niego uwolnić nawet na jeden dzień. Używam codziennie i już zamówiłam kolejne opakowanie!

Wyraźnie wyczuwalna jest w nim moja ulubiona bergamotka. Do tego słodko-kwaśna czarna porzeczka. To tyle na początek, a z czasem jest coraz lepiej. Dołączają drzewne nuty i pozostają bardzo długo i wyraźnie. Całość jest bardzo zmysłowa i energetyczna. Uwielbiam czuć ten zapach na sobie. Dawno też nie dostawałam tylu komplementów na temat tego, czym pachnę :)

Trwałość jest fantastyczna. To zapach z ogonem, który ciągnie się za nami na wiele metrów. Czuć go na skórze i ubraniach wyraźnie i intensywnie przez wiele godzin.

Niech nie zwiedzie Was różowy kolor - to nie jest przesadnie słodka i landrynkowa kompozycja. Poczujecie się w jego towarzystwie bardzo kobieco i sexy, a co najważniejsze oryginalnie. Przekonajcie się same!

Dla mnie za słodki

I jest to słodycz landrynkowa.
Otwarcie, to jagodowe owoce z przewagą porzeczki. Potem dołącza lekko mdłe, mydlane piżmo (ja tam wcale nie czuję kwiatów, a już tym bardziej kwiatów jasminu). I dopiero końcówka jest nieco lepsza, bo zaostrzają ją wyraźne nuty drzewne. Odwrotnie, niż Yellow Dream - ta wersja zaczyna się słodko i łagodnie, a kończy ostrzej.
W sumie: niezbyt skomplikowany zapach na jesień i zimę dla osób lubiących niezbyt skomplikowane, słodkie zapachy ;-) Nie dla mnie.
Trwałość ok. 6-7 godzin, lekki ogon i niezła projekcja. #klubrecenzentki

Używa produktu od: próbka

Delikatnie słodki - taki jak lubię

Delikatnie słodki zapach, czyli dokładnie taki jak lubię. Trwały, ale nie przeszkadzający. Wystarczy po jednym "psiknięciu" za uszami, przez co perfumy na pewno są wydajne. Flakon bardzo ciekawy i ładny.

Zapach pełen energii.

Woda perfumowana Valentino Born In Roma Donna zamknięta jest w smukłym, szklanym flakoniku z ćwiekami. Wygląda bardzo ładnie, elegancko. Opakowanie 15ml. jest też bardzo praktyczne, idealnie zmieści się do torebki.Woda ma lekko różowy kolor.
Wyczuć tu można czarną porzeczkę, bergamotkę, jaśmin, wanilię,drzewne akordy. Jak dla mnie jest to zapach słodko kwiatowy ale zapach, który nie przytłacza, nie jest mdły, za słodki.Jest to zapach dość mocny,żywy, pełen energii. Dość długo utrzymuje się na skórze.Ma w sobie to coś. Zapach uniwersalny, nadaje się zarówno na dzień jak i na noc.

Dolce vita

Te perfumy to czysta słodycz. Z początku są jak landrynka porzeczkowa z dodatkiem bergamotki, po chwili dołącza do niej jaśmin. Potem rozwija się wanilia w przepięknym, słodkim wydaniu razem z nutami drzewnymi.
Są bliskoskórne, bez ogona, ale mają przyjemną głębię.
Jest tu wszystko, co lubię - porzeczka, wanilia, słodycz i zmysłowość. Nazwa nawiązuje do Rzymu i muszę przyznać, że tak, dla mnie Rzymskie wakacje pachną tak słodko, jak te perfumy.

Uwielbiam go <3

Valentino Donna Born in Roma w wersji różowej to trzeci i ostatni zapach, który przetestowałam w Klubie Recenzentki. Zostawiłam go sobie na koniec jako wisienkę na torcie, ponieważ to zapach, który przemówił do mnie najbardziej z całej trójki.

Opakowanie jest przepiękne. Szklany flakonik o ząbkowanym kształcie, smukły i wysoki, przy czym pojemność to 15ml (otrzymałam wersję mini, ale do wyboru są na pewno jeszcze ze 3 inne pojemności). Wyposażony w wygodny atomizer, który dobrze rozprasza zawartość.

Zapach jest cudowny<3 To jeden z wyjątkowych zapachów, w którym dominują kwiaty a on mi odpowiada i nie męczy mnie, nie mdli. Jest w tym wszystkim tak romantyczny i zmysłowy, że po prostu chce się po niego sięgać. Początkowo mocno wyczuwalne są tu jaśmin z porzeczką, które uderzają swoją słodkością, aby płynnie przejść w nuty ciepłej wanilii. Ta z kolei pięknie łączy się z zadziornymi drzewnymi akordami tworząc taką kompozycję, która w 100% do mnie trafia<3 To zapach nie tylko na wieczorną randkę, ale i na każdą okazję, w której ten zapach widzimy. Ja mam mocną fazę na ten zapach i mam ochotę nosić go non stop <3

Trwałość? Dobra, uff. W porównaniu do poprzednich dwóch zapachów Valentino, które testowałam to ten wypada najlepiej. Co prawda nie jest to mistrzowska trwałość, ale przynajmniej czuję ten zapach przez kilka godzin, na ubraniach trzyma się do samego prania i ciągnie za sobą piękny, aromatyczny ogon. Nie za mocny, nie męczący a bardziej intrygujący. Mój faworyt, którego już pokochałam i mam ochotę na większe opakowanie <3

Odurzająca słodycz wanilii...

Oto ostatni z zapachów, które było mi dane poznać dzięki testowi w Klubie Recenzentki i jest to zdecydowanie mój faworyt!
Donna Born in Roma już po nutach obiecuje nam bardzo wiele, a po zaaplikowaniu jej na skórę rozpoczyna się prawdziwa, zapachowa opowieść, która trwa i trwa....

Otwarcie wita nas miksem kwiatowej, odurzającej słodyczy (to ten jaśmin, mój ukochany!), przełamanej czarną porzeczką i bergamotką. Pazurka dodaje różowy pieprz, tu podany w sposób oszczędny, ale akcent jest zachowany, dzięki czemu unikamy zasłodzenia na amen ;). Wreszcie pojawia się Ona - wanilia bourbon, jedna z najpiękniejszych wanilii, jakie poznałam i to zdecydowanie ona tutaj króluje, krocząc dumnie z jaśminem u swego boku.
Słodycz tej dwójki przeplata się wzajemnie, współgra i przenika się raz po raz, co daje nam kompozycję miękką, pełną gęstej i rozkosznej słodyczy, która otula nas niczym obszerny szal.
Czasami wyczuwam w nich coś na kształt Scandal JPG, czasem jakby przebłyski z LVEB, ale spokojnie - to tylko moja pamięć zapachowa, a Donna wbrew powyższym skojarzeniom jest sobą, nikogo nie kopiuje i ma swój charakter.
Ona otumania, momentami onieśmiela, a jednak dodaje pewności siebie i jednocześnie zamyka nas w swych objęciach niczym w miękkim kokonie pełnym mlecznej słodyczy.
Baza jest drzewna, co w połączeniu z wanilią i jaśminem wybrzmiewa miękko, ciepło i kremowo.

Tutaj wszystko jest idealnie zgrane i dopracowane - zarówno sama kompozycja, jakość składników (najwyższa i to czuć!) jak i parametry - są zacne, wierzcie mi ;). Doskonała projekcja, świetna trwałość (na mnie spokojnie 8h) i te pytania innych, kto tak pięknie pachnie...

Wiem i rozumiem, że nie każdy lubi tego typu kompozycje i nie każdy dostrzeże w tych perfumach to samo, co dostrzegłam ja. Nie ukrywam, że uwielbiam perfumy wręcz ociekające słodyczą, ale przy tym mam alergię na tanią wanilię, która doszczętnie potrafi zepsuć odbiór całości i przyjemność noszenia perfum. Donna Born in Roma są przeciwieństwem taniości, tandety i mdlącej, nijakiej słodyczy - one są tak przestrzenne, kremowo otulające, mega kobiece i ciepłe, jak mało które.

Jeśli kochasz La Vie Est Belle, Mon Guerlain i inne zapachy w tym typie, to koniecznie wypróbuj tę różową propozycję od Valentino - nie zawiedziesz się! <3

kobieca słodycz

Wodę perfumowaną Valentino Born In Roma Donna otrzymałam w ramach akcji ambasadorskiej wizaż.
Flakonik jaki otrzymałam ma 15 ml jest bardzo kobiecy i elegancki.
Nieco słodszy, ale nie mdły, jest bardzo lekki i uniwersalny.
Co do trwałości to po ok 3-4 h nieco ulatuje zapach

Używa produktu od: próbka

Kwiatowa słodycz

Różowy produkt Valentino ,ktorego opakowanie przypomina różowe cukiereczki.
Jest to kwiatowa woda perfumowana skierowana dla kobiet śmiałych i odważnych, które są indywidualistkami. Kompozycja zawiera soczyste i orzeźwiające nuty włoskiej cytryny primofiore, którym towarzyszy bergamotka z Kalabrii, a całość wzbogaca liczi. I to właśnie jest całe serce zapachu! Wyczuwalna jest również róża i piwonia, które tworzą elegancki zapach. W składzie wyróżnione jest również piżmo ,jednak jak dla jest lekko wyczuwalne. Zapach bardzo dobrze aplikuje się zarówno na skórę jak i ubranie. Bardzo długo jest wyczuwalne.powiedzialabym nawet że do "następnego sprania" produkt idealny na każdą porę roku dla kobiety w każdym wieku .cena za opakowanie jest dość wysoka ,jednak jest to produkt z wyższej półki.