Clarena, Dermasebum Line, Matt Cream

Clarena, Dermasebum Line, Matt Cream

Cena PLN 72.00

Lekka emulsja matująca, odpowiadająca specyficznym wymaganiom cery tłustej i mieszanej. Unikalny kompleks absorbujący sebum oczyszcza pory, trwale regulując aktywność gruczołów łojowych. Preparat wygładza i poprawia wygląd skóry, zapobiegając powstawaniu zanieczyszczeń i gwarantując optymalne nawilżenie. Pozostawia ją świeżą, czystą i matową, zapewniając trwałość makijażu przez cały dzień.

Cena: ok. 72zł / 50ml
/m/

Zdezorientowana

Niestety muszę zgodzić się z koleżankami. Krem przesusza przy dłuższym używaniu, chyba że połączy się go ze stosowaniem na wieczór kremu nawilżającego.

Po ok 2 miesiącach moja skóra zaczęła się łuszczyć (co zdarza mi się niezwykle rzadko), a wcześniej zauważyłam że makijaż zaczyna mi się rolować podczas nakładania.

Plusy:

+ ładne szklane opakowanie z pompką, nabiera się tyle preparatu ile trzeba, widać również ile kremu jeszcze nam zostało

+ ładny zapach

+ dobrze się rozsmarowuje, szybko wchłania

+ nie wywołał uczulenia

+ na początku wysyp trądziku ale potem się unormowało w miarę+/- efekt matu - bez szaleństw

Minusy:

- mało wydajny, w porównaniu do np. kremu z kwasem pirogronowym tej samej firmy, dermasebum mat ucieka mi ze słoiczka w rekordowym tempie

- przesusza bardzo skórę - należy połączy go z jakimś nawilżaczem

- drogi

- ciężko z zakupem - kosmetyczka lub internet

- nie zauważyłam by zmniejszał pory + narosła tendencja do wyskakiwania małych syfków

- rolował się pod makijażem a nawet bez, po kilku godzinach w domu bez make-up jak potarłam skórę to się rolowało

raczej tylko dla cery tłustej, nie mieszanej

Na początku był super matowił, idealnie się wchłaniał, dobry pod makijaż. Niestety nie nawilża prawie wcale- przy połowie opakowania zauważyłam że skórę mam przesuszoną, łuszczącą. Nie polecam dla posiadaczek skóry mieszanej, raczej będzie dobry tylko dla skóry tłustej. Wbrew temu co pisze na opakowaniu nie łagodzi podrażnienia skóry-wręcz je nasila, powoduje jeszcze większy rumień i szczypanie skóry (również nie dla osób ze skórą wrażliwą). Nie polecam na codzień. Wytrzymałam połowę opakowania, może u mnie się sprawdzi na wielkie wyjście, używany sporadycznie. Osoby ze skórą tłustą powinny byc zadowolone.

plusy
-dobry pod makijaż
-dobrze matuje
- konsystencja- lekko gęstawa i łatwa w aplikacji
-ładne opakowanie
-ładny delikatny zapach, przypomina mi stary szampon dla dzieci bambino
-wydajny- wystarczy niewielka ilość na całą twarz
-wchłanie się idealnie do matu, nie pozostawia filmu
-naprawdę ładny delikatny zapach

minusy:
-cena
-brak spf
-nie nawilża- po połowie opakowania przesuszył mi skórę
-nie łagodzi podrażnień, wręcz je nasila (szczypanie)
-dostępność-internet lub kosmetyczka
-za mało nawilża, trzeba powtarzać aplikacje
- parabeny i silikon wysoko w składzie

** INCI: patrz-foto

Używam tego produktu od: już nie
Ilość zużytych opakowań: połowa

MATT

Zacznę że ma cerę strasznie przetłuszczającą się i czasem mnie wysypie, podkłady średnio się trzymają do 3h trzeba używać bibułek bądź przypudrować, a czasem niektóre po prostu spływają:(.
Ostatnio byłam u kosmetyczki i po zabiegu właśnie dała mi próbki tego kremu i Rewelacja!!!
Jest bardzo wydajny szybko się wchłania no i przede wszystkim matowi moją skórę.
Używam go razem z podkładem Colorstay i dłużej się trzyma niż z innymi kremami, a także fiksuję go na koniec moja własną mieszanka pudru matującego.
Oczywiście jestem przewrażliwiona na punkcie świecenia wiec wcześniej już widzę że się świecę niż inni.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: poczatki

bardzo dobry krem matujący!!!

zdecydowanie jest to świetny krem matujący dla cery mieszanej. jest najlepszy spośród tych, które stosowałam! ma dobrą konsystencję, zapach i doskonale się wchłania zostawiając cerę matową jak bibułkę UWIELBIAM to w nim :D
natomiast...nawilżanie jest hmmm takie sobie. na pewno krem ten nie wysusza cery ale dla mnie nawilżanie nie jest wystarczajace... potrzebuję koniecznie kremu nawilżającego na noc a marzy mi sie miec w łazience tylko jeden krem do twarzy, który spełni moje potrzeby.., ;)
POLECAM ;D

Ilość zużytych opakowań: 1 duże 200ml

trafiony!

Krem jest świetny! Na poczatku dostalam pare probek od kosmetyczki i po tygodniu moja cera sie uspokoiła. Kolejnym krokiem bylo kupienie kremu od razu 200ml! Jest świetny, już zuzywam drugie opakowanie.
Moja cera wyrażnie zmatowiała, uspokoiła się, wypryski są znacznie rzadsze (przed okresem nawet krem nie daje rady;/)-ale i tak sa lżejsze i szybsze w znikaniu. Cudownie nawilża, skora jest po nim mięciutka, nie świeci się. Do tego jest wydajny! 200ml starcza spokojnie na 4 miesiace.
Jedyny minus to fakt, ze jest kosmetykiem specjalistycznym i w drogeriach sie go nie uswiadczy.
Fajny! Moj typ :)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania po 200ml

mieszane uczucia

Zachęcona pozytywnymi opiniami nabyłam od razu 200 ml tego kremu.

Długo się zastanawiałam nad wystawieniem kolejnego komentarza na temat tego kremu (poprzednie w cudowny sposób znikały z wizażu). Teraz moja opinia będzie może bardziej rzetelna, bo krem stosuje już drugi rok (z przerwami).

Na początku stosowania bardzo podrażnił mi okolice oczu - tak, że były spuchnięte, czerwone i swędzące. Ale to moja wina bo z reguły ta strefa jest bardziej wrażliwa. Kolejne podejście już było ok - tzn obyło się bez podrażnień.
Dziewczyny stosując ten krem omijajcie szerokim łukiem okolice oczu !!!
Co do działania..
za tą cenę efekt jest zadowalający- tzn efekt długotrwałego zmatowienia - na ok 5 godzin. Na pewno nie łagodzi podrażnień. Słabo (albo wcale) tez sobie radzi z wypryskami i raczej im nie zapobiega ale mat jest ok. Moja cera jest mieszana ale szczególnie w lecie bardziej mi się przetłuszcza.
Krem pachnie ogórkowo ale mnie to akurat nie przeszkadza. Jest bardzo wydajny i nieźle się wchłania - nie pozostawia tłustego filmu ale mimo to delikatnie nawilża. Po zmyciu krem nie odczuwam ściągnięcia.
Nie kupię więcej bo nie lubie takiego lelum polelum - czyli jest a mogło by go nie być. Chyba wrócę skruszona do Normaderm.
Używam tego produktu od: drugi rok
Ilość zużytych opakowań: op 200 ml (chyba jest więcej jak polowa )

Godny polecenia

Co lubię najbardziej w tym kremie, to to, że dobrze matuje i nawilża skórę jednocześnie. Używałam wielu różnych kremów matujących i ten jest jednym z lepszych, ale i tak zapewnia efekt zmatowenia na max. 3-4 godziny (mam baaardzo tłustą cerę).

Krem całkiem ładnie pachnie, dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Absolutnie nie pozostawia tłustego filmu.

Lubię go

Zdecydowanie jeden z lepszych kremów matujących. Dzięki niemu twarz jest miękka, miła w dotyku a do tego nie świeci się. Nie wiem co prawda jak sprawdziłby się w warunkach letnich, kiedy świecenie skóry bardziej daje się we znaki, ale w chłodniejsze dni sprawdził się znakomicie. Matowi skórę na prawdę na długo, do tego pozostawia ją nawilżoną. Z czystym sercem polecam, ja na pewno jeszcze do niego wrócę.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

całkiem dobry

Mam cerę mieszaną, przez co skóra na czole, nosie i policzkach, tzw. jabłuszkach, ma skłonność do nadmiernego wydzielania sebum.
Krem kupiłam z polecenia kosmetyczki, która zawsze stosowała go na mojej twarzy po zabiegach.
Krem jest naprawdę fajny, choć moim wymarzonym nie jest.

Największym minusem kremu jest to, że nie matuje tak, jakbym chciała. W tej kwestii mam bardzo wysokie wymagania, więc jeśli ktoś szuka kremu, który lekko zmatowi cerę na parę godzin, to będzie strzał w dziesiątkę.
Kolejnym minusem jest zapach. A raczej jego obecność. Zapach sam w sobie jest ogórkowy, lekki i świeży, jednak ja lubię, kiedy kosmetyki do twarzy pozbawione są zapachu (przez co wprost kocham Clinique)

Do plusów należy zaliczyć fakt, że nadaje się pod wiele podkładów. Stosowałam go pod True Match L\'Oreala, Perfect Stay od Astor, ColorStay Revlona a także AMC Inglota i pod podkład matujący z AA. Za każdym razem podkład doskonale się rozprowadzał, nie rolował się. Oczywiście nie nakładałam podkładu na świeżo nałożony krem.

Ogólnie rzecz biorąc, krem jest niezły, jednak nie spełnił moich wysokich oczekiwań.

Używam tego produktu od: styczeń 2010
Ilość zużytych opakowań: jedno pełne opakowanie

REWELACJA

Moja skóra niedość, że skłonna do wyprysków to i świecąca blaskiem choinki przez cały rok. Każda posiadaczka takiej skórki wie, jak trudno znaleść złoty środek.
Kupiłam ten krem, gdyż z produktów clareny korzysta moja kosmetyczka w czasie oczyszczania, zawsze dostawałam mnóstwo próbek po których cera była nieskazitelna. Pomyślałam, czemu nie spróbować tego w domku? i to był strzał w 10!
Zamówiłam opakowanie 200ml, wydajna tubka zawierająca niebieską maź. Uwielbiam zapach kremu, kojarzy mi się z godzinami spędzonymi u kosmetyczki po których skóra mojej twarzy wygląda świetnie. Dodatkowo idealnie matuje moją twarz, nie musze dokonywać poprawek makijażu w czasie dnia.Wypryski pojawiają się sporadycznie, poprawił się koloryt skóry. Za co ogromny plus. Dodatkowo używam toniku i żelu.

Nie mam pojęcia skąd taka cena, która jest podana? 50 ml kosztuje w katalogu ok 70 zł. A na allegro można i 200ml za cenę 70 zł kupić.
POLECAM :)

Wymagająca konsumentka

Moja cera : bardzo tłusta,bardzo sucha,częste wypryski.Do tego lat 28.
Skupmy się teraz na kremie Matt Cream z serii Dermasebum Line.Generalnie krem polecam,ale...nie wierzcie we wszystko co przeczytacie na ulotce...
Oto moje zdanie a jestem konsumentką doświadczoną:
pamiętajcie o jednej ważnej sprawie: porównujemy również ten produkty do innych na rynku i wychodzimy z założenia że coś wybrać musimy!
Krem jest dobry,generalnie przy dłuższym używaniu wpływa pozytywnie na skórę twarzy,tonizuje ją lekko,delikatnie nawilża.Po nałożeniu kremu(po umyciu i stonizowaniu skóry twarzy tonikiem)odczuwam cudowną ulgę,jednak krem szybko zastyga i strona nawilżenia oraz odżywienia prawie zanika.Ale mimo wszystko przez cały dzień odczuwam komfort na skórze,czynniki działają przez cały dzień i to jest super!Największym plusem tego kremu jest to iż ogranicza on w ogromnym stopniu rozwój bakterii na twarzy,tym samym minimalizuje powstawanie stanów zapalnych!
TO DZIAŁANIE JEST WYŚMIENITE!Efekty po kilku miesiącach!
Zapomnijcie o: rewelacyjnym zmatowieniu skóry,podkład topi się na tym kremie( jakby skóra go wchłania).Używam tego produktu od: 8 mies
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Bez rewelacji

Kupiłam ten krem na wiosnę i lato. Niestety cera po nim szybko się błyszczy,dodatkowo wysuszona strasznie...
Może dla bardzo tłustej skóry jest dobry?

Używam tego produktu od:pół roku