Christian Dior, 5 - Colour Eyeshadow Palette (Paleta cieni do powiek)

Christian Dior, 5 - Colour Eyeshadow Palette (Paleta cieni do powiek)

Paleta pięciu kolorowych cieni Christian Dior 5 - Colour Palette, dostępna w wielu zestawieniach kolorystycznych i wielu edycjach sezonowych. Cienie Dior łatwo się nakładają, rozcierają i wytrzymują na powiece cały dzień.

Dobre ale nie najlepsze

Paleta jest piękna. Wykonana w piękny sposób.
Oczywiście szpatułki dodane w zestawie nie nadają się do niczego....szkoda że są w ogóle w zestawie. Wolałabym żeby paleta była bardziej kompaktowa i nie było ich w zestawie.
Same cienie są w pięknej kolorystyce.
Można wykonać nimi piękny makijaż, nawet ktoś kto nie jest specjalistą będzie mógł bez problemu zrobić piękny makijaż.
Niestety wszystkie kolory są perłowe, nie ma matu więc paleta jak dla mnie nie jest samowystarczalna ale jako paleta dodatkowa może być. Dzięki temu że jest mała i zawsze się zmieści do kosmetyczki więc mogę jej to wybaczyć.
Nałożone na bazę utrzymują się przez cały dzień.
Za takie pieniądze jednak oczekiwałam czegoś więcej.

hmm

Cienie są bardzo dobrej jakości, kolorki w palecie są ładnie zharmonizowane, w moim zestawie prawie wszystkie opalizują. Mogę nimi także modelować twarz i używać jako różu gdyż mają b.naturalne kolory (beże i róże)Cienie są miękkie i równomiernie się nakładają, minimalnie się osypują. Dosyć trwałe. Troszkę pod koniec dnia (po jakiś 10 g) w wewnętrznych kącikach powiek się zbierają. Wydaje mi się, że nie są wydajne. Używam już około 1 mies. codziennie i już widać zużycie.Ogólnie cienie są bardzo dobre ale nie jestem pod wrażeniem.

Christian Dior, 5 - Colour Eyedhadow Palette (Paleta cieni do powiek)

cienie pudrowe o dość dobrej pigmentacji jednak jak dla mnie cena jest z kosmosu. Można zakupić równie dobre parę razy tańsze , gdzie samych kolorów jest więcej.

Montaigne słabiutka, Undress nieco lepsza

Kupiłam sobie paletkę w kolorze Montaigne, ponieważ zawierała 'moje' kolory, czyli idealne odcienie na dzienny makijaż. Kolorki wypisz - wymaluj "moje", 3 jasne i dwa ciemniejsze, chociaż ten najciemniejszy i tak nie jest jakoś super ciemny.
Mamy jasny różowy, który po nałożeniu na powiekę lekko połyskuje, ale wciąż nie jest niczym mocnym. Drugi kolor to wanilia (tak ją sobie nazwałam), nadaje się do nałożenia na całą powiekę i pod łuk brwiowy, chociaż ja mieszam go z tym cieniem w środku i nakładam na całą powiekę tylko dlatego, że tak bardziej mi się podoba. Cień u dołu po lewej jest trochę ciemniejszy od tego w środku i lekko połyskujący, ja używam go do rozcierania innych cieni i w załamaniu powieki, natomiast najciemniejszy stosuję do przyciemniania zewnętrznego kącika. To tyle, bo niestety tą paletką nie da się za wiele zrobić, dlaczego? Już mówię.
Kolory nie są mocno napigmentowane, jest między nimi bardzo mała różnica, dwa najjaśniejsze słabo się od siebie różnią, praktycznie na powiece różnicy nie widać oprócz tej perłowej poświaty w różowym. Pomiędzy cieniem środkowym i drugim od końca też jest niewielka różnica, tym bardziej, że przy blendowaniu nawet najdelikatniejszym kolory bledną, trzeba dokładać, żeby cokolwiek było widoczne. Zarówno ze sobą, jak i z cieniami z innych marek łączą się świetnie, szkoda tylko, że właśnie takie słabe kolory na powiece wychodzą... Jeśli mowa o najciemniejszym kolorze, to on też nie powala na kolana. Trzeba go nałożyć dużo, żeby coś było widać, jednorazowa aplikacja to trochę za mało, żeby ten kolor był taki, jak prezentuje się w opakowaniu. Także używanie tej paletki to dość długa zabawa. Nie twierdzę, że ona jest zła, absolutnie nie, ale słaby dobór kolorów, dość słaba pigmentacja sprawiają, że ona będzie dla osób, które lubią naprawdę delikatne (niemalże niewidoczne) makijaże. Ja wolę cienie o dużej pigmentacji, których ewentualnie nakładam mniej, a nie chce mi się bawić w 3 krotne nakładanie cienia w jedno miejsce, żeby było co widać. Neutralne cienie to zdecydowanie moja bajka, ale nie aż tak neutralne... Nie wiem, co sądzić o tej paletce tak naprawdę, spodziewałam się czegoś więcej. I dla niej niestety dałabym tylko 2 gwiazdki.
Edit: Kupiłam sobie jeszcze jedną paletkę o wdzięcznej nazwie Undressed. Ta składa się z neutralnych, matowych odcieni. Dwa brązy, jeden róż, ale bardzo delikatny, jasny beż i ciemniejszy brąz. I odnośnie tej paletki mam nieco inne zdanie. Otóż odcienie są świetnie dobrane kolorystycznie, cudownie pasują do moich brązowych oczu, jednakże uważam, że zamiast dwóch bardzo podobnych średnich brązów można było do niej włożyć 1 taki brąz i coś innego, ale nie będę się czepiać, bo te dwa kolory mieszam razem i używam na załamanie powieki, więc tak czy siak zużyję. Cienie niestety mają suchą konsystencję i strasznie się pylą, przy każdorazowym dotknięciu pędzlem pylenie jest ogromne. Rozumiem, że to maty, ale mam maty z innych marek, które tego nie robią. Transferowanie na powiekę jest bardzo dobre, mam jedynie zastrzeżenia do tego różu, bo odnoszę wrażenie, że traci na intensywności podczas nakładania. Makijaż trzyma się cały dzień w niezmienionym stanie i kolory mi się podobają, bo fajnie do mnie pasują, ale jednak nie wiem, czy kupiłabym ją kolejny raz. Będę używać, bo jakość nie jest zła, trwałość też całodniowa, ale jednak jak płacę tyle hajsu za paletkę, to oczekuję że ona będzie perfekcyjna niemalże, a nie że będzie jakieś pylenie czy inne takie. Paletkę Undress oceniam na 4. Także średnia z moich dwóch doświadczeń z tymi paletami wyniesie 3 i taką ocenę im daję. Jakość zależna jest od palety, jaką mamy. A Dior, to Dior, więc te cienie powinny być idealne, są w porządku, ale nie takie zjawiskowe, żebym miała zamiar kupić jeszcze 3 paletkę.

Piękne!...opakowanie

Jestem sroką. Łatwo daję się nabrać na błyszczące opakowania. A tutaj taka piękna kasetka! Tak opalizuje cudnie, Dior do mnie mruga!
Postanowiłam poromansować z paletą 970 (Stylish Move), chociaż nie do końca byłam pewna czy te fiolety i róże będą ,,moimi" kolorami...
Pierwsze, rytualne wręcz, malowanie i psikus. Cienie były twarde, rozmywały się na powiece, nie potrafiłam przenieść kolorów z palety na powieki. Dokładałam (zwłaszcza najciemniejszego bakłażanu) jeszcze i jeszcze i jedyny efekt, który udało mi się osiągnąć to spektakularne limo. Oko wyglądało na solidnie podbite (to nie wina cieni oczywiście - taka ze mnie zdolna wizażystka po prostu:) )
Ale z uporem próbowałam jeszcze klika razy: z bazą, bez bazy, blendując kolory, decydując się tylko na jeden cień i nic. Nic spektakularnego, nic co by mnie zachwyciło i uzasadniało cenę (i fenomen!) tej palety.
Nie jestem jakąś psychofanką makijażu oczu, na co dzień wystarczy mi kreska, nie mam jakiś przesadzonych wymagań, ale za takie pieniądze spodziewałabym się czegoś pięknego...a mam tylko śliczną kasetkę.

Damn, nie!

Okropnie mnie rozczarowały. Jak cienie w tej cenie mogą być tak słabo napigmentowane? Nakładam najciemniejszy w załamanie, najjaśniejszy w kącik a po wyblendowaniu i tak wszystko wygląda tak samo. Nie uczuliły, nie podrażniły moich bardzo wrażliwych oczu, ale naprawdę nie robią tego i znacznie tańsze cienie.
Oczywiście bardzo ładne opakowanie.

mogą być

Zacznijmy od plusów. Cienie w tych maleńkich paletkach są bardzo dobrze napigmentowane, dobrze się rozprowadzają na powiece, świetnie się łączą i blendują, współpracują z innymi firmami. Niestety, ale minusem jest trwałość - po około 5 godzinach zaczynają się rolować, a za tak wysoką cenę miałam większe oczekiwania. Nie zużywają się zbyt szybko ze względu na wysoką pigmentację.

Piękne cienie

IPiękne kolory. Bardzo aksamitne w dotyku. Ładnie sie rozprowadzają. Świetnie wyglądają na oku.

Niestety nie sa bardzo trwałe, ale ja aktualnie nie używam bazy wiec po 10 godzinach cos tam mi sie zroluje.

Dodam jescZe śliczne opakowanie

rewelacja

Jedne z najlepszych cieni jakie używałam w życiu. Kupione na spontanie w kolorze 796 Cuir Cannage okazały się codziennym gadżetem. Łączą się fenomenalnie, blenduja kompletnie bez wysiłku. Makijaż robi się w kilka minut. Od kilku miesięcy nie używałam innych. Używam codziennie a ubytek jest znikomy.

+ pigmentacja
+ szybkie
+ trwałe
+ nie ścierają się
+ nie potrzebują bazy
+ jedne z niewielu w których dołączone "pacynki" dają radę

- Brak.

Kupię na pewno inne warianty kolorystyczne

Trafalgar - dla fanek subtelnego makijażu

Miałam rabat 20%, miałam ochotę kupić tę paletkę od dawna. Kupiłam i mam. Jednak z tego mania przyjemność niewielka. Mam dwa inne produkty makijażowe tej marki - róż i sypki puder. I tak jak z nich jestem bardzo zadowolona, bo są dokładnie tym, czego szukałam, tak z tej paletki - niekoniecznie.

Nie jestem makjażowym świeżakiem, umiem operować mocnymi kolorami, kontrowersyjnymi, tak, aby stworzyć z nich dzienny, ciekawy makijaż. Ta paletka miała być swojego rodzaju skokiem w bok. Po tym produkcie spodziewałam się kolorów stonowanych, wyrafinowanych, ale... nie ledwo widocznych. W moim odczuciu, największym minusem i rozczarowaniem jest stopień pigmentacji cieni. Żeby cokolwiek było widać trzeba się napracować. Przy blenowaniu cienie znikają i konieczna jest druga warstwa. Najbardziej lubią się z sephorową kredką jumbo nr 34 (Pretty Little Thing) w odcieniu rozbieloniego, matowego różu. Cienie same w sobie są mocno zbite, twarde, nie są miękkie i trzeba się trochę nadłubać pędzlem żeby nabrać odpowiednią ilość. Każdy cień jest połyskujący, choć trzeba im oddać uczciwość - nie robią brokatowej bombki na oku.

Paletki używam w te dni, kiedy mi się spieszy z rana, albo kiedy nie mam pomysłu na makijaż - takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Mam wówczas pewność, że przy minimalnym nakładzie pracy makijaż będzie zadowalający i trwały. Co oczywiście jest plusem.

Nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek sięgnę po te paletki.

Używam tego produktu od: ze dwa miesiące

Idealne

To pierwsze cienie do powiek, z których jestem w 100% zadowolona. Nie obsypują sie podczas malowania ani w ciągu dnia, doskonale się nakładają, bardzo łatwo się rozprowadzają, trzymają się cały dzień i są naprawdę wydajne. Na dodatek te przecudne kolory... To naprawdę najlepsze cienie, jakie kiedykolwiek miałam.

Używam tego produktu od: około pół roku

Cuir Cannage 796

Kupilam krotko po premierze nowych piatek Diora jesienia 2014, jest to moja druga 5 couleurs of Diora.

+Kolory, jasny cieply bez, jasny cieply braz, troske ciemniejszy jasny braz, sredni braz z domieszka fioletowego i ciemny zimny braz
+Pigmentacja, kazdy kolor ma dobra pigmentacje
+Konsystencja, maselkowate i miekkie
+Nie osypuje sie
+Latwo rozetrzec
+Sa lsniace, ale nie jak kula dyskotekowa sredni braz na srodku jest satynowy
+Ladne nowe opakowanie, bardzo eleganckie

-Nadal chcialabym aby Dior zrobil 5 z taka konsystencja ale satynowe i matowe cienie, byloby idealnie :)