Donna Karan, DKNY Be Delicious EDP

Średnia ocena: 4.61/5

notino.pl
Średnia ocena: 4.11/5

zobacz więcej ofertzwiń

DKNY Be Delicious to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Zapach został wydany w 2004 roku. Zapach stworzył Maurice Roucel.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, ogórek i magnolia;
nuta serca: tuberoza, róża, konwalia, fiołek i zielone jabłko;
nuta bazy: nuty drzewne, ambra i drzewo sandałowe.

wody perfumowane
50 - 100ml, <50ml
owocowe, drzewne, kwiatowe
Rekomendacja
wiosna / lato, na dzień

3% jesień/zima 97% wiosna/lato

Letniaczek

Typowy letni, zwiewny i lekki zapach. Kompletnie nieprzytłaczający i bardzo uniwersalny. Charakterystycznie owocowy, ale nie za słodki. Pewniak, który polubiłam, ale chyba nie pokochałam.
Od początku w tym zapachu czuć lekkość jabłka z odrobiną nutki ogórka. Minimalnie wyczuwalna jest magnolia, która odrobinę osładza całość. Z czasem przebija się konwalia, ale nie jest jakoś bardzo mdła. Końcowo odczuwalne są nutki drzewne, ale nie są za ciężkie.
Ogólnie zapach jest z tych lekkich, cytrusowych, świeżych. Dla mnie momentami bywa odrobinkę mdły, ale to za sprawą kwiatów. Nie jestem fanką kwiatowych zapachów; tu co prawda nie jest ich wiele, ale mimo wszystko czuję je. Akceptuję i czuję ich dopełnienie całego zapachu.
Perfumy należą do kultowych i trudno się nie zgodzić z mnóstwem pozytywnych opinii. Dla mnie są fajne i myślę, że po nie jeszcze sięgnę, ale nie mam pełnej miłości w stosunku do tego zapachu. Jest on też dla mnie niezbyt trwały. Nie oczekuję, że lekki zapach będzie się trzymał ze mną bardzo długo, ale za tę cenę i markę, oczekuję więcej.

• Flakon: 5

Intensywny ale jednak delikatny zapach

Perfum kupiłam właściwie w ciemno. Nie wiedziałam jak pachnie i czy w ogóle mi się spodoba. Skusiła mnie jedynie promocja.

Po otrzymaniu produktu, od razu wiedziałam, że podjęłam słuszną decyzję.

Przede wszystkim zacznę od tego, jak cudowny jest flakon. Zdecydowanie się wyróżnia. Nawiązuje również, do mocno odczuwalnej nuty jabłka.

Sam zapach jest przepiękny. Najbardziej przebija się zapach jabłka. Uwielbiam perfumy które sama czuję i tak też jest w przypadku tego. Wystarczy kilka psiknięć by poczuć jego intensywność. Trwałość również jest bez zastrzeżeń, na ubraniach utrzymuje się do kilku dni jak nie dłużej.

Jest to zdecydowanie perfum na co dzień.

Mogą być...

Dostałam te perfumy w prezencie. Po powąchaniu ich wyczułam odrazu nuty kwiatowe w pomieszaniu z zielonym jabłuszkiem i delikatnymi cytrusami. Niestety dla mnie zapach okazał się za delikatny i po paru godzinach zupełnie go nie czułam. Wole bardziej wyraziste owocowe kompozycje zapachowe. Polecam dla fanek delikatnych perfum na wiosenne dni.

Świeży zapach na dzień

Do tego zapachu wzdychałam już będąc na studiach, ale zawsze miałam ważniejsze wydatki.

Słynne jabłuszko DKNY to bardzo świeży i orzeźwiający zapach
Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, ogórek i magnolia;
nuta serca: tuberoza, róża, konwalia, fiołek i zielone jabłko;
nuta bazy: nuty drzewne, ambra i drzewo sandałowe.

Mocno wyczuwam tutaj ogórka, magnolie oraz konwalie. To iście wiosenny zapach, który dodaje energii. Świetnie nadaje się na dzień. Jest to taki dziewczęcy, radosny zapach.

Na mojej skórze utrzymuje się on długo. Od razu po aplikacji czuć jego moc, która stopniowo zanika, ale oczywiście nie całkowicie.

Uważam, że jak za te kwotę ten zapach jest naprawdę dobry jakościowo.

Flakon jest ciekawy, przypomina oczywiście jabłko.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Znany od lat

Perfum z wieloma słodkimi nutami owocowo-kwiatowy, często nazywany "zielone jabłuszko" - ten zapach ma uszlachetniony wieloma pięknymi nutami tworzącymi całość ciekawej i trwałej kompozycji. Zapach świetnie współgra z latem, używam go na co dzień, często do niego wracam i okazuje się że mam go zawsze. To zapach radości, szczęścia i dobra - tak zawsze go odbieram. Polecam - często można go kupić w świetnej cenie. Ponadczasowy!

• Flakon: 5

Idealny zapach w upalny dzien

Zapach jest bardzo świeży. Używałam go głównie w lato. Jest słodki, ale bez przesady. Nuty cytrusów i kwiatów są bardzo orzeźwiające Flakon jest oryginalny, w kształcie jabłka.
Słabo utrzymywał się na skórze. Nie wiem czy do niego wrocę

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 5

Ikona wśród świeżych zapachów

Moje ukochane, używane od lat, niezmiennie na pierwszym miejscu w osobistym top of the top !
Jestem fanką świeżych zapachów więc trudno się dziwić że była to miłość od pierwszego pociągnięcia nosem i mimo że czasem nawet bywam zła że nie mogę ich niczym zastąpić to jednak jestem przede wszystkim za ten zapach niesamowicie wdzięczna jego twórcom
Co tu dużo pisać ich nazwa jest w 100% adekwatna do nut które ze sobą niosą
Polecam wszystkim amatorom świeżych owocowych ale nieprzesłodzonych aromatów !

• Flakon: 5

Zapach jest bardzo świeży, fajny, słodki

Zapach jest bardzo świeży, fajny, słodki, trochę orzeźwiający. Wyczuwalna jest nuta jabłka, cytrusów. Jest bardzo intrygujący. Flakon jest oryginalny, przypomina trochę jabłko. Zapach jest rześki, lekki pół słodki. Trwałość to ok. 5-6 h. Idealny dla młodych, energicznych kobiet.

• Flakon: 2

Świeży, orzeźwiający- zapach dla każdego

Jeśli miałabym określić jednym słowem ten zapach to powiedziałabym o nim - pozytywny.
Może to trochę dziwne słowo określające zapach, ale wzbudza we mnie bardzo pozytywny nastrój. Jest bardzo świeży, rozbudza dobrą aurę. Zdecydowanie jest to fajny zapach, dla nastolatek, młodych dziewczyn ale także dla dojrzałych kobiet.
Raczej nie sprawdzi się (jak dla mnie) na wieczór czy wesele, ale jest to zapach serii sportowo- codziennych.
Jest trochę słodki, trochę orzeźwiający. Wyczuwam jabłko, trochę ogórka, a trochę cytrusów. Jest bardzo intrygujący.

Podoba mi się jego flakon, chociaż dla mnie jest nieporęczny i wolę tradycyjne flakoniki.

Co prawda nie jest to mój ulubieniec, ale bardzo go lubię i co jakiś czas do niego wracam.

Mieszane uczucia

Perfum dostałam w prezencie na imieniny i jest to mój pierwszy perfum marki DKNY. Buteleczka jest oryginalna, przypomina swoim kształtem jabłko, Początkowo byłam rozczarowana tym zapachem, z czasem jednak zaczął mi się bardziej podobać. Perfum jest rześki, lekki pół słodki, przy tym nie w pełni kobiecy. Zapach tylko na wiosnę/ lato. Uważam, że jego trwałość jest raczej krótka.

• Flakon: 4

Nie wiem czemu kupiłam je dopiero niedawno

Te perfumy to święty Graal! Chyba każda z nas je zna, a właśnie ich rozpoznawalność wpływa na popularność. Mimo tego, ze często je czuć na ulicy nie denerwuje to w żaden sposób. Tak piękny zapach ma być prawo noszony. Delikatny, świeży, wodny, jabłkowy. Nie jest to tytan trwałości ale cóż.. to nie jest zapach z nutami wanilii, tonki itd. Przy lżejszych pozycjach ciężko o spora trwałośc. Mimo wszystko na mnie przez pierwsze 2 h pachnie intensywnie. Projekcja wyczuwalna poza strefę ramion. Trwalosc 5-6 h. Cena jest niska wiec można się psikac ile wlezie :)

Klasyk.

Ten zapach jest klasykiem. Bardzo popularny produkt już od wielu lat. Postanowiłam, że też skuszę się na zakup i jestem zachwycona tym zapachem. Ma delikatny powiew świeżości przeplatany z zapachem kwiatów. Długo się trzyma na ubraniach, na pewno wrócę do tego zapachu ponownie. Opakowanie też jest bardzo wygodne i ładnie wygląda.