Gucci, Flora EDP

Gucci, Flora EDP

'Flora' to kompozycja kwiatowa i radosna. Zapach lekki, idealny na wiosnę. Inspiracją dla tej kompozycji był wzór w kwiaty o nazwie 'Flora', który po raz pierwszy pojawił się na apaszce zaprojektowanej dla Grace Kelly w 1966 roku.

Kategoria: kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusy, peonia
nuta serca: róża, osmantus
nuta bazy: paczula, drzewo sandałowe

Cena: 261zł / 50ml

>100ml, 50 - 100ml

22% jesień/zima 78% wiosna/lato

• Flakon: 3

coś nie tak

Dałabym temu zapachowi zdecydowanie wyższą ocenę, gdyby był na mnie bardziej trwały. Sama nie wiem czy to kwestia mojej skóry czy po prostu na Notino kupiłam chamską podróbkę.
Miałam już inne zapachy Gucci Flora - Gardenia i Magnolia i były naprawdę świetne, dlatego zakupiłam ten i niestety jestem lekko rozczarowana.

Bardzo mocno wyczuwalna nuta paczuli, jeśli ktoś lubi kwiatowe zapachy, to ten będzie świetnym wyborem - dużo nut kwiatowych, wybija się zdecydowanie róża.

Kwiatów moc.

Nie wiedzieć czemu kupiłam je w ciemno. Chociaż trochę wiem. Bo szukam zapachu, który kiedyś parę lat temu mnie uwiódł. Myślałam, że to ten Gucci Flora. Ale jest zbyt intensywny,ma inne nuty. Cóż będę szukać dalej. ???? Generalnie zauważyłam, że perfumy są mało popularne na grupach perfumowych. Upojny zapach białych kwiatów w ładnym flakonie. Zapach kwitnących drzew owocowych. Niestety dla mnie zbyt mocne. Za dużo wszystkiego na raz.

• Flakon: 4

Niekoniecznie...

Jak sama nazwa wskazuje perfumy są kwiatowe. Zapach należy do tych bezpiecznych, ponadczasowych, aczkolwiek nie są to moje nuty zapachowe. Perfumy są intensywne, trwałe. Nie są zbyt słodkie, ani infantylne.Zapach idealny na codzień. Flakon jest niewielkich rozmiarów, minimalistyczny.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

• Flakon: 5

Z reguły mój gust perfumowy jest bardzo elastyczny i podoba mi się większość zapachów, więc jeśli trafię na jakąś ciekawą promocję to kupuje a później perfumy dobieram pod kątem okazji i nastroju. W przypadku Flora by GUCCI zapach bardzo fajny. Troszkę kwiatowy ale z domieszką czegoś mocniejszego więc super nada się na wieczorne wyjścia jak i te w ciągu dnia. Zapach długo utrzymuje się na skórze. Bardzo fajny.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Ależ one są piękne!

To był test, szukałam zapachu od tak, po prostu, jeden pisk i przepadłam!
Piękny, kwiatowy zapach, chce się go wąchać non stop.
Subtelny ale z maleńkim pazurkiem, nie krzyczy, pięknie wije się w okół nosicielki.
Dla mnie to odkrycie nr 1 2021roku.
Trwałość na 5+.

Polecam testy wielbicielom kwiatowców.

mój zapach

Flora EDP jest jednym z moich ulubionych zapachów. Kocham jego równowagę między cytrusami, kwiatami i lekką goryczą. Ja uwielbiam ten perfum w niewielkiej ilości na co dzień. Opakowanie mam ponad rok, ale ja też oszczędnie używam perfum, nie lubię zbyt intensywnie pachnących ludzi dookoła, a tym bardziej siebie :D

Uwielbiam !

Perfumy ,w których się zakochałam ! Nie lubię słodkich zapachów a ten jest wręcz idealny. Cytrusy , pieprz i zapach kwiatów sprawiają ,że te perfumy są wyjątkowe .
Dodatkowym atutem jest fakt ,że perfumy nie wietrzeją i dlugo utrzymują sie na skórze a spryskasne nimi ubranie potrafi pachnieć przez kilka dni .
Bardzo elegancki flakon .

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Nie dla mnie

Dostałam te perfumy 4 lata temu i przez ten czas nie zużyłam nawet połowy opakowania.
Bardzo lubię ciężkie zapachy. I ten taki jest, ale wyczuwam w nim tylko i wyłącznie kwiaty. Zapach jest bardzo płaski, nie ewoluuje a tylko powoli znika. Brakuje mi w nim czegoś, wanilii może.
Opakowania za to bardzo porządne. Buteleczka kilka razy wpadła mi z rąk, a poskutkowało to tylko wyszczerbieniami na grubym szkle.
Nie wrócę.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Slodkie

Perfumy mocne..intensywne..typowe na wieczory...te romantyczne..czuc je z daleka.bardzooo trwałe. Troszkę tajemnicze..juz się kończą..ale za niedługo kupuje następne.. Są też zakupione jako prezenty dla sióstr.

• Flakon: 5

Zakochana już od paru lat :)

Najlepszy zapach jaki kiedykolwiek miałam, wystarcza na naprawdę długo. Wart swojej ceny! Zapakowany w piękne pudełko, cudo :) Dostałam właśnie w prezencie 4 opakowanie i na pewno kupię kolejne!

• Flakon: 5

Wiosenno - letni zapach !!!

Świeży, wiosenno-letni kwiatowy zapach. Ma ciekawy składnik : osmantus. Pachnie Flora przyrodą budzącą się do życia wiosną i dojrzewającą latem. Polecam Wizażankom !!!

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 4

Słodkie klimaty

Kocham perfumy, choć mam swoich ulubieńców w różnych przechdziałach cenowych, to nowe perfumy, niezależnie od tego, czy to mój prezent czy samodzielny zakup to wielka radość. Te perfumy mam już dobre dwa lata, a to wynika z tego, że nie używam ich codziennie, powiedziałabym nawet, że sporadycznie.

Buteleczka jest porządna, ale nie wzbudza we mnie jakichś emocji, czy zachwytu. Elegancka i powiedziałabym klasyczna.

Sam zapach jest dla mnie na pewno wyjątkowy, rzadko się takie spotyka. Na pewno nie jest to zapach uniwersalny, zapach który będzie dobry dla każdego i na każdą okazję. Jest on dość słodki, da się wyczuć w nim nuty kwiatowe, a także mandarynkowe. Uważam, że nadają się one na niezobowiązujące wyjście z przyjaciółmi latem. Na pewno w bardzo skromnej ilości, bo przesadzenie w tym przypadku mogłoby wprawić w mdłości kogoś, kto były zbyt długo i zbyt blisko nas. Nie jest to zapach na randkę, czy na spotkanie biznesowe. Jest ładny, przyjemy, ale jak powiedziałam od czasu do czasu, a także w bardzo wyważonej ilosci.

Zapach jest dość trwały i ładnie utrzymuje się on na skórze i na ubraniach . Wystarczy jedno rozpylenie ich, aby były wyczuwalne.

Ogólnie bardzo ciekawe i intersujace, na pewno wyróżniają się na tle innych i są w pewnym sensie unikatowe . Przed zakupem jednak zwłaszcza w przypadku takich cen warto zaopatrzyć się w tester bądź próbkę :)