Celia, Pomadka z kolagenem

Celia, Pomadka z kolagenem

Cena PLN 10.00

Dostępna w 12 pięknych odcieniach. Zawiera cenny kolagen, który wygładza usta, dba o ich jędrność i wyraźny kontur. Bogata w cenne składniki pielęgnacyjne.
Olej macadamia natłuszcza i nawilża Masło kakaowe zabezpiecza przed wysuszaniem, nadaje zdrowy połysk. Witaminy E i C chronią przed wolnymi rodnikami, spowalniają powstawanie zmarszczek.
Efekt makijażu: głęboka, karminowa czerwień, brudny róż czy delikatny pastelowy fiolet. Odżywione, jędrne usta będą wygladać pięknie w każdym kolorze.

Kremowa pomadka o wysokiej pigmentacji

Pomadka ma piękne matowe opakowanie, dodatkowo jest ono częściowo matowe, co jeszcze bardziej wpływa na jej walory estetyczne. Skuwka nie spada, trzeba mocniej przycisnąć by zamknąć produkt. Dodatkowo wybite jest logo firmy, co przykuwa uwagę. Nie ma to związku z samym produktem, jednak dla mnie wygląd ma znaczenie, ponieważ już to ma duży wpływ na jej odbiór i chęć użytkowania.
Pomadka ma kremową konsystencję, która na ustach delikatnie się błyszczy. Podczas aplikacji można zauważyć wysoki poziom nawilżenia jednak mimo wszystko nie rozmazuje się łatwo wokół ust. Jednak przegrywa często z kosmykami włosów i mogą pojawiać się kreseczki w kolorze pomadki na twarzy. Ja radzę sobie z tym, nakładając mniej pomadki, bądź odciskam jej nadmiar. Włosy mam długie, często rozpuszczone i muszę powiedzieć taka aplikacja ratuje sytuację.
Produkt aplikuje się jak masełko, dzięki jej kształtowi (przynajmniej na początku użytkowania) można bardzo ładnie wyrysować usta. Posiada wysoki poziom pigmentacji, już jedno pociągnięcie nadaje ładny kolor na ustach, który można budować. I efekt nakładania jednej, a dwóch warstw jest widoczny, z kolejnymi już znika.
Produkt w ciemniejszych wersjach kolorystycznych nie migruje na zęby. Ściera się równomiernie, nie pozostaje wyłącznie obwódka ust w danym kolorze. Produkt nie wysusza ust, wręcz przeciwnie dzięki kremowej konsystencji częściowo je nawilża. Trwałość jest odpowiednia, jednak po jedzeniu czy piciu zmniejsza się, jest to pomadka kremowa więc należy się z tym liczyć.
Noszenie produktu jest wygodne, ponieważ ma się wrażenie noszenia pomadki ochronnej, a nie kolorowego produktu. Nie wchodzi w zmarszczki na ustach, nie zbiera się w nich, co wyglądałoby bardzo nieestetycznie.
Pomadki tej firmy są jednymi z moich ulubionych więc zdecydowanie polecam tą wersję z kolagenem.

Klasyka

Posiadam klasycznie czerwoną szminkę z tej linii, kiedy ją kupowałam to była jedyna idealnie jasnoczerwona pomadka jaką mogłam znaleźć. Jest idealnie kremowa, ładnie trzyma się na ustach i nie wyjeżdża jeżeli zastosujemy konturówkę. Opakowanie jest eleganckie i trwałe, cena przystępna.

Świetna pomadka w niskiej cenie

1. Opakowanie

Piękne, eleganckie matowo błyszczące w kolorze złota.

2. Konsystencja

Bardzo kremowa, miękka, zbiera się w kącikach

3. Kolor

Posiadam trzy kolory: 507 (delikatny pomarańcz z maleńkimi drobinkami ), 509 ( czerwień z drobinkami ) oraz 603 ( delikatny róż bez połyskujących drobinek ). Moim ulubionym jest kolor nr 603.

4. Zapach

Łatwo schodzi ale równomiernie " wtapia " się w usta

7. Cena

Nie całe 10 zl w osiedlowej drogerii

Używam tego produktu od: ponad 1.5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 całe, 2 i 3 w trakcie :)

Kolejna, świetna pomadka od Celii

Posiadam odcień nr 104. Wybrałam go w ciemno, gdyż wybór kolorów był ograniczony zaledwie do 5, z czego tylko do 2 były testery... Chciałam nr 103, ponieważ miałam okazję go kiedyś użyć i kolor niezwykle mi się spodobał, no ale... jak się nie ma, co się lubi... ;) I nie żałuję, że padło na 104 :) Kolor opisałabym jako czerwony beż z kroplą różu :rolleyes: Ciekawy :ehem: U mnie nie wpada w rudości, nie jest ciepły, ale też nie chłodny, raczej neutralny. Nie zawiera błyszczących drobinek, ani perły, chociaż można w nim zauważyć jakieś "ciała obce" :brzydal: Takie same zauważyłam w mojej innej, celiowej szmince (nr 12 z serii Esencja kobiecości). Wtedy nie wiedziałam, co to za czarne mikro ziarenka... Ale zagadkę udało się rozwiązać - otóż ten czarny piaseczek to nierozpuszczone ziarenka pigmentu, zatopione w sztyfcie :/ Tyle, że w tamtej Celii było tego więcej i uprzykrzało stosowanie, a w Celii z kolagenem jest ich zdecydowanie mniej i tak nie rażą. Niektóre odcienie zawierają te ziarenka pigmentu (warto zaznaczyć, że zdarza się to w pomadkach z różnych serii m.in. Esencja kobiecości, pomadki z kolagenem i Woman z kwasem hialuronowym), trzeba mieć to na uwadze :/ Pomadka jest matowa (w sensie bezdrobinkowa) z wykończeniem półmatowym - nie błyszczy się jak w pomadko-błyszczykach, po nałożeniu daje efekt odżywionych, zdrowych ust. Chociaż u mnie, przy poprawkach w ciągu dnia wychodzi czasami niemal matowy mat :D Konsystencję jest przyjemna - dość kremowa, ale nie miękka i maślana - dobrze się rozprowadza, wystarczy jedna, góra dwie warstwy, by uzyskać głębokie nasycenie ust kolorem, gdyż pomadka jest kryjąca. Dzięki temu, ze wystarczy jedna warstwa usta nie są "oblepione" szminką, nie obciąża ich, co czasami zdarza się pomadkom kryjącym, więc mogę z czystym sumieniem napisać, że jest lekka (przy zachowanym dużym stopniu krycia).
Z trwałością jest raczej średnio, ale nie najgorzej :) Oczywiście, nie wytrzyma na ustach całego dnia, ale do 3 h max. 4 h bez jedzenia/picia i przy ograniczonym mówieniu. U mnie bez większego uszczerbku znosi jedną kawę lub np. batonik, wytrzymuje max. do 3 tzw. "kaw", przy jedzeniu np. obiadu nie ma szans :nie: W porównaniu do Celii Nude jest zdecydowanie wydajna.
Zapach jest przyjemny, bardzo go lubię - kwiatowo-owocowy, bliżej niezidentyfikowany ;) Zupełnie inny niż w serii Esencja kobiecości czy pomadko-błyszczyków, IMO ładniejszy ;) Smak nieco perfumowany.
Co do właściwości pielęgnacyjnych... Hmm... Raczej nie... na pewno gorzej niż w serii Care, czy Nude. Mi krzywdy nie wyrządziła. Nie używam pod nią żadnych smarowideł pielęgnacyjnych, maluję nią usta bezpośrednio, bo nie zbiera się w załamaniach itp. Potrafi nawet "podreperować" lekko przesuszone usta bezpośrednio po nałożeniu, ale na dłuższą metę ten efekt zanika. Czasami zdarza jej się "podsuszyć" wargi po całym dniu noszenia, w końcu jest kryjąca i półmatowa, więc to mnie nie dziwi. Jednak osoby ze skłonnością do pierzchnięcia ust mogą mieć z nią problemy, może wysuszać :rolleyes:

Doszły mnie słuchy, że seria z kolagenem jest powoli wycofywana :confused: Mam nadzieję, że to tylko plotki... I tak tą serię ciężko dostać (z innymi wcale nie lepiej), mam nadzieję, że ta coraz gorsza dostępność nie wynika z faktu wycofywania... Bo chciałabym wypróbować jeszcze kolor 103 i 107 :love:
Podsumowując:

Plusy:
+ polska marka!
+ cena - zapłaciłam niecałe 10 zł
+ estetyczna, solidna, metalowa oprawka -> zapewnia ochronę przed zgnieceniem, wysunięciem sztyftu, nie niszczy się. Sztyft jest dobrze osadzony, nie łamie się, nie chwieje i nie rozpuszcza
+ lekka i kremowa konsystencja -> łatwa aplikacja
+ kryjąca
+ wykończenie półmatowe (brak drobinek, aczkolwiek to zależy od odcienia, są kolory z niewielka ilością shimmera i bardziej błyszczące np. 102)
+ przyjemny zapach

+/- trwałość, raczej przeciętna

Minusy:
- skandaliczna dostępność! :mad:

Polecam wypróbować zanim zniknie na amen.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Super!

Oceniam kolor nude, nr 101

- pomadke kupiłam po uprzednich recenzjach na blogach, do tej pory bardzo rzadko malowałam usta, zawsze czułam sie dziwnie z jakimkolwiek kolorem, czy to mocniejszym czy to lżejszym, zawsze oscylowałam w tonacjach bardzo neutralnych, gdyż lubie mocny makijaz oka ; -)

PLUSY:

- kolor 101 piekny, naturalny nudziak, super podkresla kolor i naturalny pigment ust, byłam zachwycona juz po pierwszej aplikacji :-)

- pomadka naklada sie miekko, plynnie, czysta przyjemnosc, jezeli schodzi/sciera sie z ust to robi to tak dyskretnie, iz nic nie widac, cudotworczyni ; -)

- zgrabne opakowanie, zapach mi kompletnie nie przeszkadza no i cena, zaplacilam 9,99 zl ;-)

MINUSY:

- trwalosc, u mnie sie dosyc szybko zjada ale to maly pikus przy jej zaletach

Jestem jak najbardziej na tak, byc moze nawet siegne po mocniejsze kolory z tej serii :)

bez zarzutu

Jak dla mnie super:
-nawilża
-ładny kolor/ kolory
-dobrze się trzyma na ustach
-schodzi równomiernie, dyskretnie i nie jest to problem, gdy nie ma się możliwości poprawienia makijażu
-cena śmieszna (10 zł)
mam kolor 102 i 109
Problem jedynie ze znalezieniem jej w sklepach, ale jest coraz lepiej.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 całe i 2 w użyciu

trochę gorzej niż średnia, ale opakowanie super

Trochę się zawiodłam. Ok, jestem maniaczką pomadek, przerobiłam ich mnóstwo i moje oczekiwania są duże. Ta pomadka - mimo moich szczerych chęci - okazała się mocno nijaka.

Za co plusy:
- opakowanie jest cudne: minimalistyczne, metalowe, nie ściera się, wygląda dość ekskluzywnie i ten KLIK!
- kolor: 101 średni beż przełamany różem BEZ DROBINEK typu nude i nie wygląda tandetnie, żadnego wrażenia wysmarowania się podkładem
- przyjemnie się aplikuje, pokrywa usta pełnym kolorem, co lubię

Tak sobie:
- zapach: dla mnie trochę za intensywny, czasami czuję go pod nosem

Na nie:
- od razu po aplikacji czuję delikatny posmak pomadki w ustach :/
- wygląda dobrze tylko na przygotowanych ustach, posmarowanych np. balsamem, bo podkreśla nierówności, skórki
- trwałość niezadowalająca
- schodząc podkreśla pionowe bruzdy
- trochę wysusza
- czuć ją na ustach

Nie jest to produkt zły, ale drugi raz się nie skuszę. Dodaję punkty za opakowanie - za tę cenę cacuszko.

Używam tego produktu od: listopada (?)

Cudo!

Plusy:
-cena ( u mnie 11,50zł)
-powiększa usta i to znacznie
-bardzo dobrze nawilża usta
-wybór kolorów duży i bardzo fajny
Moja ma bardzo ładny kolorek lekko ciemnego różu i pięknie stapia się z moimi ustami.
-drobinki rozświetlają usta
-kolor na ustach pozostaje dość długo
-przyjemna w aplikacji, satynowa
-bardzo ładne stylowe opakowanie

Minusów nie widzę żadnych! Wszystko się mi w niej podoba. Bije na głowę moją ulubioną do teraz szminkę Airy Fair z Rimmel. Na pewno kupię sobie jeszcze inny kolorek!

Milutka

Mam kolor 510 taki ni to róż ni to czerwień ma fajny zapach jest bardzo tania.Po umalowaniu usta wyglądają bardzo ładnie, błyszczą są jakby nawilżone ale ten efekt po kilku chwilach mija pomadka wchodzi w usta i zostaje nijaki kolorek który się szybko zjada ...ot taka maziajka za parę groszy można poużywać.Wystarczy łyk wody ze szklanki i połowę pomadki nie ma.

Używam tego produktu od: od kilku tygodni

warta zakupu

Mam często szorstkie i suche usta, pomimo stosowania różnego rodzaju balsamów.
Znalezienie szminki która mi nie wysuszy ust to nie taka prosta sprawa a tu proszę !

Szminka naprawdę nawilża (co jest rzadkością) regeneruje, i sprawia, że są większe i pełniejsze :)
Trzyma się całkiem długo, ale nie dałabym gwarancji że wytrzyma bez poprawek kilka godzin ,ja nakładam kolejne warstwy po jakimś czasie.
Pasuje mi w niej wszystko - opakowanie, kolory, konsystencja, trwałość a zwłaszcza cena !

Używam tego produktu od: sierpien wrzesień

Dziwne uczucie

Nie mam pojęcia jaki posiadam kolor, bo napisy się wytarły :< ale była to taka jasna kawa z mlekiem, bardzo nude...

Plusy:
- piękne opakowanie
-kolor (naprawdę nude, co do niego nie mam zastrzeżeń)
- nawet trwała; nie wiem dokładnie ile czasu zostaje na ustach ale nawet po 2 czy 3 godzinach ją widać : )
-cena bardzo przyzwoita :D

Minusy:
-mała kolorystyka
-konsystencja pomadki jest dziwna i ciężka, jeśli nałożyć na nią błyszczyk jest ok, ale wolę matowy efekt... szminka sama w sobie wydaje mi się kurczyć na ustach, nie wysusza ich, ale ściąga i nie wygładza jak niektóre pomadki...

Przyzwoita

Mam ocień numer 102 czyli naturalny róż , tylko lekko widać ją na ustach i cieszę się że ją kupiłam bo ładnie wygląda na ustach a zarazem nie tandetnie co często się zdarza jeśli chodzi o tańsze pomadki .
Ma bardzo ładne eleganckie opakowanie .
Jest wydajna jednak nie utrzymuje się długo na ustach .
Ma przyjemny zapach . :-)