Perfecta, SPA, Masło do ciała ujędrniające czekoladowo - kokosowe

Perfecta, SPA, Masło do ciała ujędrniające czekoladowo - kokosowe

Puszyste masło do ciała o właściwościach ujędrniających i zmiękczających. Olejek kokosowy nawilża, wygładza i łagodzi podrażnienia. Masło kakaowe regeneruje, ujędrnia i zapobiega wysuszaniu skóry. Koenzym Q10 dostarcza skórze energii. Witamina B5 uelastycznia. Apetyczny zapach czekolady odpręża i poprawia nastrój.

Kulkuje się

Początkowo zapach tego masła wydawał mi się przyjemnie czekoladowy i nie mogłam się nim nacieszyć, później nieco mi się znudził, ale ogólnie bardzo mnie odprężał. Poza tym delikatnie przyciemniał skórę, miał fajną, lekką, nieco budyniową konsystencję, dość dobrze się wchłaniał. Stosowany w większej ilości niestety się kulkował na skórze.

Nie jest dobrze...

Dostałam go w prezencie. Czy sama bym go kupiła? Być może, bo kuszą mnie kosmetyki ujędrniająco-nawilżające i lubię zapach czekolady, jednak nie byłby to dobry wybór.

Plusy:
+ładny zapach
+wygodne opakowanie
+wydajny, przyjemna, gęsta konsystencja
-faktycznie nawilża
-jeśli uda się go nałożyć bez plam - ładnie brązuje

Minusy:
-roluje się na skórze. Przez kilka miesięcy, kiedy używałam go na zmianę z innymi balsamami chyba tylko kilka razy udało mi się go nałożyć tak, żeby nie zostały brudne plany (parę godzin po myciu, na czystą, suchą skórę. Ale zazwyczaj i to nie pomagało.)
-brudzi ubrania, piżama i pościel lądowały w pralce znacznie częściej
-zauważyłam, że zapycha pory skóry - na łydkach i udach, gdzie go używałam robiły mi się jakby "syfki"
-długo się wchłania, nawet bardzo cienka warstwa tworzy brudny, tłusty film

Podobno inne masła z tej serii są naprawdę godne polecenia i pewnie je wypróbuję, jednak za to - dziękuję, nigdy więcej...

Używam tego produktu od: przez kilka miesięcy, na zmianę z innymi balsamami
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Przyjemny

Krem dostałam w prezencie, sama z siebie bym go raczej nie kupiła. Konsystencja przypomina zdecydowanie bardziej mus niż masło - dopiero po dodaniu przeze mnie olejku uzyskał prawdziwie maślaną konsystencję. Rzeczywiście, grubsza warstwa potrafił brudzić białe ubrania, ale zdarzyło mi się to tylko 2 czy 3 razy. Nawilża/natłuszcza w porządku, skóra po nim jest miękka i nie swędzi, więc swoje podstawowe zadanie spełnia dobrze. Zapach - bardzo ładny, nie ma nic lepszego niż czekolada i kokos! Dobrze rozprowadza się na skórze, jest przyjemny w użytkowaniu. Pół gwiazdki odejmuję jedynie za okazjonalne brudzenie ubrań.

Używam tego produktu od: Grudnia/stycznia
Ilość zużytych opakowań: Połowa pierwszego

jestem rozczarowana

kupiłam masło na promocji w lidlu . Jestem troszke rozczarowana nim poniewaz brudzi ubrania i roluje sie na skórze , skóra wyglada jakby była brudna.Nie zauwazyłam efektu ujedrniania , zaleta tego masła jest ładny zapach , skóra po nim jest delikatna i gładka .
Wystarcza na długo - ja przez 2 lata mecze jedno opakowanie
Moze kupie jeszcze inne masło ale napewno nie to , nawet promocja mnie nie skusi

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie zuzyte do połowy

Parafinowy brudas

Kupiłam to masło zachęcona całkiem fajnym efektem jaki mojej skórze dawało masło wygładzające z tej samej serii. Uwielbiam zapach kokosa i czekolady, więc kiedy tylko wypatrzyłam je na promocji, od razu wylądowało w moim koszyku.

<b>Co o tym maśle mówi producent?</b>

<b>Pierwsze wrażenie:</b>
Mmm, puszyste masełko. Konsystencja super gęsta i zwarta, dokładnie tak, jak lubię. Dodatkowo jest w kolorze lekko brązowy, więc &#8211; w połączeniu z zapachem &#8211; ma się ochotę je zjeść, a nie wsmarować w skórę. Pachnie naprawdę ślicznie, jak kostka czekolady z wiórkami kokosowymi. Nie jest to sztuczny zapach, a prawdziwie naturalny. Idealny na zimę! Masełko fajnie rozprowadza się na skórze i pozostawia ją wyraźnie gładszą i nawilżoną (no wiem, parafina), ale i pięknie pachnącą.

<b>Po zużyciu całego opakowania:</b>
Ciężko jest mi jednoznacznie ocenić ten produkt. Z jednej strony mnie zachwycił i podobało mi się jego działanie, ale z drugiej brudził i nawilżał mnie głównie samą parafiną. Ale do rzeczy.
Na duży plus w tym produkcie zaliczyć można zapach, prawdziwie słodki, kokosowo-czekoladowy, który nie zmienia się na skórze. Świetna jest również jego konsystencja, prawdziwie zbita i gęsta; dokładnie przypomina masło. Kosmetyk nieźle nawilża skórę, po jego użyciu robi się ona widocznie i wyczuwalnie gładsza, jest miękka w dotyku. Oczywiście tutaj pierwsze &quot;ale&quot;, bo tym co tę naszą skórę nawilża jest w głównej mierze parafina, więc całe to uczucie jest dość złudne. Ale okej, o tym wiedziałam kupując ten produkt. Nie miałam jednak pojęcia, że będzie mnie on...brudził! Po jego nałożeniu trzeba naprawdę bardzo dokładnie go rozsmarować ponieważ zostawia paskudne brązowe smugi i plamy, które ciężko jest z siebie zmyć. Masło brudzi pidżamy i bieliznę pościelową, a wtedy ratuje nas już tylko pralka, bowiem samą wodą tego kosmetyku z tkaniny nie da się ściągnąć.
Na skórze ma tendencję do rolowania się. Parę razy zdarzyło mi się ściągać małe grudki masła ze skóry, co jest obrzydliwe według mnie.
Duże, niemiłe zaskoczenie. Zwłaszcza, że poprzednie masło Perfect, które stosowałam - marcepanowe - było naprawdę całkiem niezłe i nie sprawiało takich problemów.

<b>Plusy i minusy:</b>
+cudowny, słodki zapach;
+gęsta, &#8222;masłowata&#8221; konsystencja;
-parafina już na drugim miejscu w składzie;
-brudzi i zostawia plamy, które ciężko zmyć; pozostałości kosmetyku rolują się na skórze i sprawiają, że wygląda ona na...brudną.

Używam tego produktu od: używałam go od listopada 2014 do lutego 2015

Świetne działanie, ale paskudnie brudzi

Bardzo lubię masła do ciała. Zwłaszcza zimą doceniam ich działanie, ponieważ wtedy moja skóra potrzebuje naprawdę mocnej &quot;bomby&quot; odżywczej. Stosuję je głównie na noc oraz czasem rano, kiedy akurat nie muszę się nigdzie spieszyć z wyjściem z domu.
Miałam już kiedyś masło Perfecty - marcepanowe - i byłam z niego bardzo zadowolona, doceniłam je za konsystencję, działanie, jak i za zapach.
Czekoladowo-kokosowe masełko wybrałam zachęcona promocją w Lidlu, gdzie za niewielkie pieniądze dostępna była wersja XL opakowania (250 ml).

Jego plusy:
+ świetna, prawdziwie gęsta konsystencja masła;
+ przyjemny, nie sztuczny zapach czekolady z wiórkami kokosowymi;
+ bardzo dobre odżywienie, przy jednoczesnym - obiecanym - jej ujędrnieniu; poza tym skóra faktycznie jest gładsza, tak jak na opakowaniu obiecał to producent;
+ polska marka!

Jego minusy:
- brudzi! przy niedokładnym rozsmarowaniu zostawia brązowe plamy, których potem ciężko jest się pozbyć; łatwo również o umorusanie ubrań i bielizny pościelowej;
- skład (na drugim już miejscu mamy parafinę).

Słaby

Masło jest dużo gorsze od wersji pomarańczowo - waniliowej. Ma za to śliczny zapach (w sam raz na zimę) i nawilża pozostawiając trochę tłusty film, który po dłuższym czasię się wchłania, dlatego nie nadaje się do stosowania rano. Mazidło jest gęste i opakowanie ma wygodne. Niestety ma dużą wadę - po nałożeniu paskudnie się roluje na skórze, co wygląda jak brud, a co za tym dalej idzie brudzi ubrania. A szkoda bo zapowiadało się miło.

Używam tego produktu od: tygodnia

Byłby świetny - byłby.

Może od początku - kupiłam, bo lubię czekoladę w perfumach, kosmetykach itp. Kokos tez lubię. Generalnie lubię mazidla do ciała, ale to..
Zapach : Na początku byłam rozczarowana. Zapach nie był ulepnie słodka czekoladą z wiorkami kokosa, to raczej świeże kakao z nuta orzecha kokosowego, takiego surowego właśnie. Byłam zawiedziona, oczekiwałam czegoś slodszego. Dzisiaj twierdzę, że zapach jest cudowny. Gusta się zmieniają.
Konsystencja: cudo. Prawdziwe masło, gładkie, gęste i zbite, kolor kakao, łatwo je wmasować, działanie? szybko się wchłania, skóra delikatna, pachnąca, gładka, wszystko na piątkę.. no ALE..
Właśnie. Jest ale, które całkowicie skreśla ten kosmetyk w moim odczuciu. Brudzi. Jak juz się wchłonie - albo udaje, że się wchłonelo - wystarczy przejechać ręką, by warstwa na skórze się zrolowala. Masło jest ciemne i te tłuste waleczki specyfiku wyglądają jak brud na spoconej skórze, fuj. Za pierwszym razem, w lecie, sięgnęłam po to masło po kilku miesiącach od otwarcia, było gorąco i byłam pewna, że się po prostu zwarzylo i stad taki efekt, ale potem dostałam nowe opakowanie i było dokładnie to samo..
Szkoda. Więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok
Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 1

do zjedzenia...

Uwielbiam to masło za nieziemski zapach!!! :) Lubię też jego konsystencję - jest dość gęste, ale w miarę dobrze się je rozsmarowuje. Nie zauważyłam jakichś negatywnych oznak obecności parafiny, chociaż nie bardzo mnie ona cieszy. Co do nawilżenia, to pewnie mogłoby być troszkę lepiej, ale i tak masło jest moim mega hitem. Co do wydajności - starczyło mi na bardzo długo, ale miałam też dość sporą przerwę w stosowaniu. POLECAM!!!

Używam tego produktu od: dłuuuugo

dla mnie super:)

Ja nie mam nic mu do zarzucenia. Proponuje przed jego nałożeniem się umyć, albo zrobić peeling- wtedy problem z rolowaniem bądź smugami czy czymś tam jeszcze zniknie.
Pachnie jak nutella, szkoda że krótko utrzymuje się na ciele, i za to odejmuję gwiazdkę.
Nawilża dobrze, ale myślę że to zasługa parafiny na drugim miejscu.. :/
Zimowy wieczór, ciepła kąpiel,świeczki, skóra pachnąca czekoladą i herbatka :D

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Kupiłam zachwycona masłem do ciała innej firmy. Chciałam porównać i to był błąd.
Gęstość w sumie na plus ale to było tak ciężko wsmarować, wklepać w ciało, zęby nie brudziło ubrań, że bajka... Zapach - no utrzymywał się jakieś 5 min na ciele. Szał po prostu. Stwierdziłam, że zmieszam z innym balsamem - też klops, bo zanim rozrobiłam na odpowiednia konsystencję minęło dobre 30 min.
Nie polecam. Bubel jakich mało.

Ilość zużytych opakowań: 1 opk

Utrapienie

Po pozytywnym zaskoczeniu z użycia masła regenerującego tej samej firmy, postanowiłam szybko wypróbować resztę asortymentu. Masło czekoladowe skusiło mnie swoim pięknym zapachem, jednak ciężko porównać je z jego kakaowym odpowiednikiem. Konsystencja i działanie są zupełnie inne. Czekoladowy balsam oprócz wonienia pyszną cukiernią nie robi zupełnie nic. Nie wchłania się, na skórze pozostawia brudną, brązową &quot;warstewkę&quot; która roluje się wyglądając paskudnie, posmarowane nim ciało wygląda na solidnie nieumyte i po przejściach (czarnobyl, poligon, woodstock...). Poza tym nie robi najważniejszej rzeczy - nie nawilża. Dość mocno brudzi ubrania, ciężko je później doprać choć nie jest to niemożliwe. Do tego produktu z pewnością nie wrócę, masło oddałam koleżance o znacznie ciemniejszej niż moja karnacji i innym typie skóry i była całkiem zadowolona.

Używam tego produktu od: 2-3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: rozpoczęte pierwsze