Fitomed, Maseczka - peeling K+K

Fitomed, Maseczka - peeling K+K

Maseczka K+K jest hydrożelem bez dodatków tłuszczowych oczyszcza skórę, rozjaśnia naskórek, spłyca zmarszczki, oraz przygotowuje skórę do lepszego wchłaniania kosmetyków odżywczych. Działa powierzchownie. Polecamy stosować maseczkę do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej (bez czynnych wykwitów ropnych), oraz do cery tłustej, zmęczonej i dojrzałej. Doskonale się sprawdza w okolicach skroni, spłyca tak zwane `kurze łapki`.
W maseczce zastosowano kwas mlekowy o działaniu rozluźniającym spoiwo międzykomórkowe i złuszczającym nadmiar zrogowaciałych komórek. Usunięcie zrogowaciałej warstwy spłyca istniejące zmarszczki i odsłania `młodsze`, jaśniejsze warstwy naskórka. Koloryt skóry staje się jaśniejszy i bardziej wyrównany. Dodatek korundu - zmikronizowanego bardzo twardego minerału przyspiesza i pogłębia proces złuszczania.
Maseczka działa na zasadzie podobnej do popularnego zabiegu kosmetycznego pod nazwą mikrodermabrazja. Pozbawiony warstwy zrogowaciałych komórek `młody` naskórek kilkakrotnie lepiej wchłania substancje odżywcze.
Nie zaleca się stosowania do cery suchej, łuszczącej się i naczynkowej, oraz pod oczy. Należy indywidualnie dobrać częstotliwość zabiegu. Maseczkę nałożyć na twarz. Po ok. 2-3 minutach delikatnie wymasować skórę. Po tych czynnościach twarz dokładnie umyć letnią wodą. Posmarować kremem odżywczym.

Byle jaka

O tym produkcie czytam od paru lat same rewelacje, wręcz obrosła w legendę i to dosłownie, bo czar prysł, jak tylko zaczęłam jej używać. Nie zauważam żadnego korzystnego działania tej maseczki na skórze i po dłuższym stosowaniu mam o niej wręcz coraz gorsze zdanie. Powiem wprost, opinie na jej temat uważam za mocno przesadzone.

Maseczka w przypadku mojej cery nie robi kompletnie nic dobrego, nie oczyszcza porów, nie wygładza, nie złuszcza, ani nie rozjaśnia, jedyne co robi, to drapie dość ostrymi drobinkami korundu i matowi skórę w bardzo inwazyjny sposób, przesusza ją, bardzo ściąga. Po spłukaniu cera jest sucha i wygląda bardzo źle, niezdrowo, a w porach np. na nosie wciąż widać ciemne wągry, a na pozostałych partiach twarzy jakieś nierówności, kompletnie nie oczyszcza nawet w minimalnym stopniu nie pomaga się ich pozbyć. Nie zauważyłam również, żeby miała wpływ na zmniejszenie ilości pojawiających się wyprysków, wręcz przeciwnie, skóra po niej wariuje i z przesuszenia wypryski się mnożą.

Nie wiem, skąd się wzięły te zachwyty, ale stanowczo się z nimi nie zgadzam, w tej cenie można znaleźć skuteczne maseczki, mało tego, zanim kupiłam tę maseczkę, to wykonywałam kilka razy samodzielnie maseczki na jej wzór, które działały o wiele lepiej.

Nie widzę zalet, może jedną, taką, że maseczka ma lekką, żelową konsystencję takiego glutka, która nie zapycha porów i dobrze się spłukuje, nie jest tłusta.

Z ww. powodów nie polecam jej nikomu.

Prawdziwa perełka do walki z trądzikiem!

2 lata temu znienacka pojawił się u mnie trądzik. Okropnie mnie wysypało na brodzie i w jej okolicach. Miałam wstrętne, wielkie ropne bąble, które przybrały krwistego koloru, a na dodatek pełno grudek, które dało się wyczuć pod palcami - istny koszmar! Próbowałam przeróżniastych sposobów by pozbyć się tego dokuczliwego problemu - niestety bez skutku. Zdesperowana do granic możliwości oraz tracąc już nadzieję (i pieniądze) przeszukując internet natrafiłam na produkt marki Fitomed. Opinie na jego temat skłoniły mnie do kolejnego zaryzykowania - obiecałam sobie ostatniego. Największy problem był z kupnem. Nigdzie nie mogłam go znaleźć, a w internecie był czasowo niedostępny. Jednak któregoś dnia, gdy odwiedzałam swoją ulubioną mydlarnię zauważyłam owy peeling-maseczkę i bez zastanowienia go kupiłam. To była najlepsza decyzja jaką podjęłam! Postąpiłam wg instrukcji na stronie producenta i zostawiłam maseczkę na 2 minuty na twarzy, następnie delikatnie wykonując ruchy kuliste wykonałam peeling i dokładnie zmyłam wodą. Skóra po zabiegu jest niesamowicie oczyszczona, a na drugi dzień - wow! Takich czarów po pierwszej aplikacji się nie spodziewałam. Zmiany wyraźnie zaczęły się zmniejszać i blednąć, a gdy skończyłam pudełeczko zostało ich już niewiele.

Kocham ten produkt, bo tak wiele mu zawdzięczam. Nie jestem w stanie policzyć ile pieniędzy wydałam na inne specyfiki zanim udało mi się na niego trafić. Jedno jest pewne - zdecydowanie za dużo. W dalszym ciągu po niego sięgam gdy tylko na mojej twarzy pojawiają się niedoskonałości. Zwłaszcza, że można już go znaleźć w niektórych drogeriach :)

Odkrycie życia!

Ten peeling to REWELACJA! Dobrze ściera, rozjaśnia, wygładza i dodatkowo pielegnuje cerę. Zawsze nakładam go najpierw pod oczy ( bez pocierania) a po 2 minutach rozprowadzam pocierajac po całej twarzy. Efekt jak po wizycie w salonie kosmetycznym. Cera wyraźnie gładsza, rozjaśniona, miękka i bez zaskórników. Później już tylko tonik i ulubiony krem z tej samej firmy i tak wypielęgnowa twarz zawsze idealnie przyjmie każdy makijaż, nawet najmocniejszy. Nie ma suchych skórek, niedoskonałości więc wszystko wygląda nienagannie.

Świetny w walce z zaskórnikami

Peeling ten kupiłam z ciekawości w jednej z internetowych drogerii.
Przez pierwszy tydzień peelingu używałam zawsze wieczorem. Teraz stosuje go 1-2 razy w tygodniu.
Jeśli chodzi o aplikacje nie jest ona za przyjemna. Peeling bardzo dobrze "zdziera". U mnie skóra była trochę zaczerwieniona. Ważne jest, żeby po tym zabiegu zaaplikować skórze krem odżywczy.
Po miesiącu stosowania zauważyłam, że moja skóra jest rozjaśniona, pory są zwężone i oczyszczone. W końcu znalazłam swój peeling, który dobrze oczyszcza twarz!

hit alert ! hit alert !

Fantastyczny produkt będący jednocześnie peelingiem i maseczką, pochodzący od mojego kochanego Fitomedu!

Początkowo bardzo zachęciła mnie zawartość w składzie i korundu, i 4-procentowego kwasu mlekowego ! Taka mieszanka w kosmetyku nieprofesjonalnym, przeznaczonym do użytku domowego, to prawdziwa gratka ! Wiedziałam, że efekt będzie. Bałam się tylko, że może być zbyt intensywny i nieumyślnie mogę spowodować podrażnienie skóry twarzy ( takie ryzyko istnieje zawsze przy stosowaniu jakichkolwiek kwasów).

Przed pierwszym zastosowaniem czytałam instrukcję podaną na opakowaniu kilkakrotnie w obawie popełnienia błędu i ewentualnych późniejszych cierpień.
Postąpiłam zgodnie z zaleceniami dla cery trądzikowej, tłustej/ mieszanej z obecnością niedoskonałości- nałożyłam produkt na twarz i delikatnie wmasowałam (naprawdę delikatnie !). Trwało to niezbyt długo, gdyż kolejnym zaleceniem po wmasowaniu jest dokładne umycie twarzy letnią wodą.

Stosowanie w moim odczuciu nie należy do przyjemności- ziarna peelingujące są dość dużej wielkości (produkt zdecydowanie nie przeznaczony dla skóry wrażliwej!), a działanie kwasu powoduje delikatne uczucie podrażnienia i zaczerwienienie skóry. Dodatkowo dochodzi kwasowy zapach (naturalny, bo produkt nie zawiera substancji zapachowych!), co też nie umila sytuacji. Jednak dla efektu naprawdę warto się poświęcić, a z biegiem czasu zwraca się mniejszą uwagę na te negatywy.

Bezpośrednio po spłukaniu maseczki-peelingu skóra jest delikatnie zaróżowiona, na linii włosów nawet delikatnie czerwona, ale jednocześnie odczuwalnie czysta i rozjaśniona. Rozjaśnione również przebarwienia ! Pory zdecydowanie mniejsze! Cera jest promienna, błyszcząca naturalnym blaskiem.

Uwaga ! Producent zaleca zastosowanie po użyciu maseczki kremu odżywczego i o tym należy pamiętać. Skóra naprawdę potrzebuje odżywienia lub nawilżenia z racji rozluźnienia połączeń międzykomórkowych. To też dobry moment ma jej dokładne nawilżenie.

W ciągu kolejnych dni po zastosowaniu (najlepszy efekt oczywiście następnego dnia!) zauważałam zdecydowanie zmniejszone wydzielanie sebum, cera nie przetłuszczała się zbyt szybko, a kosmetyki makijażowe (podkład+puder) przyjmowały się o wiele lepiej. Pory były mniej widoczne, zmniejszone. przebarwienia rozjaśnione. Cera prezentowała się zdrowiej :) Ba ! Nie prezentowała! Ona była autentycznie zdrowsza, poprzez efektywne usunięcie warstwy martwych komórek naskórka !

Wspomniałam, że maseczka nie zawiera substancji zapachowych. Nie zawiera również barwników i parabenów.

Ten produkt to mój hit. Cenię Fitomed, że jest marką wypuszczającą do sprzedaży naprawdę przemyślane produkty, które faktycznie przynoszą korzyści skórze.

Maseczkę- Peeling K+K stosuję raz w tygodniu od roku i każdorazowo zauważam poprawę stanu cery:)

Świetny produkt

Powróciłam po raz drugi do tego peelingu, gdyż za pierwszym razem dobrze się sprawdził. Ponownie jestem zadowolona z działania tego produktu. Znowu uratował moją cere. Dzięki temu produktowi moje wypryski znikają, skóra jest wygładzona i rozświetlona. Peeling skutecznie rozjaśnia zaczerwienienia. Jest moim must have!

Ulubiony peeling

Używam tego peelingu już od wielu miesięcy. I nie wyobrażam sobie zamienić go na jakikolwiek inny.
Moja cera zawsze lubiła mechaniczne peelingi, nie należałam do wrażliwców. Jednak od pewnego czasu po "zdzieraniu" naskórka twarz stawała się jakby wysuszona. Stąd rozpoczęcie poszukiwań peelingów enzymatycznych. Niestety, po długim czasie mechanicznego oczyszczania większość peelingów enzymatycznych była dla mnie za słaba. Gdy trafiłam na produkt Fitomedu który jest połączeniem obu rodzajów wiedziałam że to jest to.
Skóra po użyciu jest dokładnie oczyszczona i wygładzona. Peeling bardzo dobrze radzi sobie ze wszelkimi skórkami, nie pozostawia na twarzy żadnych niechcianych "sucharków". Nie powoduje wysuszenia skóry. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia. Jest wydajny więc cenę uważam za niewygórowaną. Zaślepka w słoiczku chroni peeling przed wysychaniem produktu więc możemy w pełni go wykorzystać. Jak narazie jest to najlepszy peeling jaki używałam i na pewno pozostanie ze mną jeszcze na długo!

Super peeling

Nie jest to maska a raczej peeling enzymatyczny. Uwielbiam kwasy szczególnie jesienią, maska zawiera kwas mlekowy oczywiście nisko % ale zawsze. Po użyciu buzia jest gładka i mięciutka. Nie mam problemów z trądzikiem a raczej skórę, której kwasy potrzebne są przeciwzmarszczkowo. Polecam stosować raz w tygodniu w celu oczyszczenia twarzy z martwego naskórka i przygotowania do lepszego wchłaniania kremów i innych kosmetyków.

zbawienie

wróciłam do tej maseczki/peelingu po 2 latach- kiedyś moja skóra była zbyt zmasakrowana i wrażliwa, żebym mogła bezpiecznie z niego korzystać.
w niewielkim, plastikowym słoiczku zamknięty jest lekki "żel" z drobinkami korundu. zapach dla mnie prawie niewyczuwalny.
nakładam produkt na skórę na około 5-10 minut po czym zmywam okrężnymi ruchami wykonując masaż. po wytarciu buzi dzieją się cuda- skóra jest żywa, oczyszczona, napięta i promienna. po zalecanym przez producenta tygodniu codziennego używania nie ma mowy o żadnych zaskórnikach, suchych skórkach i innych niedoskonałościach. przebarwienia są rozjaśnione.

Kupiłam zachęcona dobymi recenzjami na Wizażu i przyznam że był to jeden z bardziej trafionych ostatnio zakupów!! Peeling naprawdę działa i widocznie oczyszcza skórę. Jeśli chodzi o kosmetyki przeciwtrądzikowe, oczyszczające jestem weteranką, dlatego też podchodziłam z rezerwacją do obietnic producenta. A tu niespodzianka!!
Skóra po użyciu jest gładka i miękka, jedyne o czym należy jednak pamiętać to aplikacja dobrego, odżywczego kremu tuż po zastosowaniu maseczki:)) polecam wypróbować ten kosmetyk!

Super zdzierak

Jeden z lepszych peelingów wyprodukowanych w Polsce . Po jego zastosowaniu skóra jest rozświetlona, odżywiona i wygładzona. Naprawdę produkt, który powinna przetestować każda kobieta borykająca się z przebarwieniami, niedoskonałościami czy drobnymi zmarszczkami mimicznymi. Świetnie złuszcza naskórek, naprawdę widać jego działanie. Niestety jest słabo dostępny, czasem można go znaleźć w aptece lub niektórych eko-sklepach. Warty swojej ceny, bo skóra wygląda jak po zabiegu u kosmetyczki.

Świetna

Produkt otrzymujemy w okrągłym opakowaniu z twardego plastiku. Ma prostą szatę graficzną zawierającą wszystkie najważniejsze informacje. Po odkręceniu wieczka naszym oczom ukazuje się dodatkowa zatyczka.
Produkt już na samym szczycie listy składników, zawiera najważniejsze substancje - korund i kwas mlekowy. To ważne, gdyż wiele firm szczyci się daną substancją, a potem ze świeczką można ją szukać. Poza tym znajdziemy w nim m.in. glicerynę i d-pantenol, a nie dostrzeżemy barwników, parabenów i środków zapachowych.Chociaż kosmetyk nie ma substancji zapachowych to czuć go lekko 'ziemiście'. Nie przeszkadza mi.
Konsystencja jest lekka, żelowa, dość żadna. Zatopiono w niej masę maleńkich cząstek korundu.
Po aplikacji cera jest świetnie wygładzona i miękka w dotyku. Sprawia wrażenie nawilżonej. Już po pierwszy zastosowaniu zauważyłam, że cera nabrała blasku i zdrowego wyglądu. Przy regularnym stosowaniu poprawił się koloryt cery. Nie zniknęły wprawdzie przebarwienia, ale - przy dobrym stanie reszty cery - nie są już tak widoczne i rzucające się w oczy.
Nie wiem czy kosmetyk wpływa na wydzielanie sebum, bo obecnie niższe temperatury sprawiają, że i tak nie mam z tym problemu. Na pewno jednak ma istotny wpływ na redukcję zaskórników. Dzięki temu, że łączę maseczkę z wcześniejszym wykonaniem 'parówki', wszelkie moje niedoskonałości na nosie stały się dogłębnie oczyszczone, a co za tym idzie - jaśniejsze i mniej widoczne. Dodatkowo ograniczyła się tendencja do pojawiania się drobnych niedoskonałości.
Trzeba mieć na uwadze, że drobinki korundu są dość mocne, przez to też po masowaniu może wystąpić delikatne zaczerwienienie. Skóra jednak nie piecze, ani nie szczypie.