KWC LogobyWIZAŻ logo
Uroda

Alterra Duschgel Bio - Hibiskus & Weisser Tee (Żel pod prysznic `Hibiskus i biała herbata`)

4,2 na 56 opinii

toothfairy
    10 listopada 2013 o 17:40
    3 / 5
    Jak to więkosć żeli Alterry
    Ot, żel. Ma konsystencję galaretki jak więkoszość żeli Alterry, kolor taki rudawy, można się pokusić o stwierdzenie, że herbaciany, pieni się znacznie lepiej niż inne wypróbowane przeze mnie żele tej firmy, ale mimo to jest średnio wydajny, ale nie jest go też jakoś dużo. Ma zapach dosyć świeży, delikatny z owocową-kwiatową nutą, wyczuwam tam też rzeczywiście woń herbaty (albo tylko sobie wmawiam), jest mocniej wyczuwalny w opakowaniu niż później pod prysznicem na skórze, a szkoda, ja wolę sobie raczej robić aromaterapię. Myje dobrze, daje przyjemnie uczucie odświeżenia, nie wysusza, mogłam sobie z nim pozwolić na rzadsze smarowanie ciała masłem, ale też nie nawilża, po prostu zachowuje się jak standardowy żel pod prysznic. Średniak, nie urzekł mnie na tyle żebym znowu po niego sięgnęła. Używam tego produktu od: miesiąca (używany przez 2 osoby) Ilość zużytych opakowań: jedno
    Używa produktu od:kilka miesięcy

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    CyberCytryna
    21 października 2015 o 13:54
    może być
    Był moment, że kupowałam w zapale wszelkie odmiany tego żelu. Za rozsądną cenę otrzymywałam kosmtyk o rozsądnej jakości i wydajności. Jednak odkryłam apteczne żele, które sa o wiele bardziej wydajne i podobniej (o ile nie bardziej) łaskawe dla skóry, dlatego już nie kupię. Żele mają w miarę krótki i neutralny skład, natomiast wiara, że te dobroczynne składniki sa w takim stężeniu, zeby coś zdziałać jest ułudą. Próbowałam chyba wszytskich "zapachów", łacznie z meskimi z tej gamy i róźnicy w działaniu nie widzę. Są dosc łagodne i nieszkodliwe dla skóry. W miare dobrze myją, są słabo wydajne, słabo się pienią (bo niby eko) i wcale nie takie tanie (wydajnosć/jakość vs pojemność). Krzywdy nie zrobią, ale będę je kupowac jedynie awaryjnie. Jedyny duży minus - wszytskie pachną jakoś tak kefirowo - taka kwaśna nuta się pojawia w lini zapachowej, bez wzgledu na to, jakiego rodzaju żel kupimy. Używam tego produktu od: 2 lat Ilość zużytych opakowań: mnóstwo
    Używa produktu od:rok lub dłużej

zab_ka
    2 kwietnia 2014 o 21:17
    Woow! ;]
    Używałam tego żelu do codziennego mycia twarzy. W takim układzie starczył mi na prawie 3 miesiące, za niecałe 5 zł to hit! Plus za skład - delikatny, nie wysuszał mi skóry. Minus za konsystencję - galaretka, która zawsze mi skapywała :( Obecnie testuję inny zapach i jest świetnie! Polecam :) Używam tego produktu od: 3 miesięcy Ilość zużytych opakowań: jedno skończone
    Używa produktu od:rok lub dłużej

berbelek
    27 stycznia 2014 o 22:43
    5 / 5
    Szkoda, że to edycja limitowana
    Skusił mnie owocowy zapach. Lekki i niezbyt słodki. Pięknie układa się na skórze. Szkoda, że to edycja limitowana, bo to mój zdecydowany faworyt wśród żeli Alterry. Kupiłam na wyprzedaży za 4,90 zł. Cena symboliczna, biorąc pod uwagę świetny skład bez parabenów, SLS i składników pochodzenia zwierzęcego. Żel jest bardzo łagodny. Przetestowałam go na mojej atopowej skórze. Nie wywołał żadnych podrażnień. Skóra po myciu nie jest ściągnięta. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Konsystencja jest trochę za gęsta i zbyt galaretowata. Odrobina nieuwagi i żel ześlizguje się po mokrej skórze. Używam tego produktu od: używałam przez ponad miesiąc Ilość zużytych opakowań: dwie butelki
    Używa produktu od:nie określono

Relativity
    5 grudnia 2013 o 1:22
    Porządny produkt
    Żele pod prysznic Alterry omijałam jak dotąd szerokim łukiem, głównie ze względu na szaloną zawartość alkoholu i drażniące kwaskowato-mdłe zapachy. Wersja z hibiskusem i aloesem alkohol ma na odległym miejscu w składzie (czwartym od końca) i nie pachnie spleśniałym kisielkiem. Zadziwiła mnie obecność soli morskiej, żel zawiera również wyciągi z liści herbaty i kwiatu hibiskusa, także jego nazwa jest w pełni zasłużona i nie wynika tylko z zastosowania substancji zapachowych. Kosmetyk pieni się bardzo przyzwoicie, lepiej nawet od niektórych odpowiedników SLESowych. Pachnie zgodnie z nazwą i bardzo subtelnie, jednak wystarczająco mocno, by umilić chwile pod prysznicem. W przeciwieństwie do wielu produktów myjących do ciała, jest to typowy i prawdziwy żel, lekki i glutkowaty. Spłukuje się bezproblemowo, dając uczucie mniejszej inwazyjności oczyszczania niż w przypadku stosowania produktów z SLES (fanki Coco Sulfate będą wiedziały, o co chodzi). Daje subtelny efekt gładkości skóry (czyżby zasługa soli morskiej?). Niestety, mimo całkiem przyzwoitego składu i niestresowania skóry, nie nawilża, miałam nawet wrażenie, że leciutko wysuszał przy intensywnym stosowaniu. Mam świadomość, iż nawilżanie czy też natłuszczenie nie jest głównym zadaniem produktów pod prysznic, znam jednak produkty drogeryjne radzące sobie z tym o wiele lepiej (nie ma nawet co porównywać z Babydream). Jak widać, alkohol i higroskopijna sól jednak robią swoje. Wydajność w normie, jedno opakowanie starczyło mi na miesiąc użytkowania, przy lekkim wsparciu ze strony wspomnianego Babydream. Ogółem jest to jednak naprawdę przyzwoity produkt o wysokim komforcie stosowania i nie wykluczam, że się jeszcze kiedyś na niego skuszę. Zwłaszcza, że produktów myjących bez SLES w polskim drogeriach jak na lekarstwo. Opakowanie ładniutkie i funkcjonalne, cena niska. Używam tego produktu od: miesiąca Ilość zużytych opakowań: jedno całe
    Używa produktu od:nie określono