Bourjois, Air MAT (Podkład matujący do twarzy)

Bourjois, Air MAT (Podkład matujący do twarzy)

Średnia ocena: 3.64/5

Kategoria

Podkład matujący Air MAT Bourjois zawiera ultra delikatne matujące pudry, ekstrakty z cynku i krzemionki, które pochłaniają nadmiar serum. Zaprojektowany, aby wygładzać, matować i chronić przed świeceniem, podkład, który ma długotrwałą formułę, zapewnia matowe wykończenie, maskuje niedoskonałości bez uczucia ciężkości i efektu maski.

fluidy
matujące
w tubce

Ciekawy produkt

Świetny podkład, wygląda bardzo naturalnie na twarzy , a przede wszystkim trwały oraz kolorystyka bardzo ciepła, odpowiednia. Mi odpowiada, polkecam wypróbować

Lubię go

Podkład kupiłam w sklepie Action. Niestety nie ma tam dużego wyboru kolorów więc wzięłam wersję ciemniejszą. Niestety za ciemną. Ale bogatsza kolorystyka jest dostępna w drogerii Rossmann.

Opakowanie - tubka o pojemności 30 ml. Zakręcane wieczko. Wygodne w użyciu. Szata graficzna jest bardzo prosta, ale prezentuje się ładnie.

Zapach i konsystencja - zapach jest delikatny, typowy dla podkładów ale szybko się utlenia. Konsystencja jest dość rzadka. Absolutnie mi to nie przeszkadza. Dzięki temu jest lekka.

Działanie - podkład z pewnością matuje. Mam skórę mieszaną i strefa T niestety często się przetłuszcza. Mat w przypadku tego podkładu dość długo się utrzymuje. Dla osób z cerą suchą, może wysuszać. Nie jest mocno kryjący. Zdecydowanie średnio kryjący. Nie tworzy efektu maski. Jest na naszej skórze niewidzialny. Podoba mi się ten efekt. Nie zapycha. Polecam wypróbować. Będę do niego wracać .

A miało być tak pięknie...

Początkowo byłam oczarowana, taki healthy mix ale o matowym wykończeniu i niesamowitej trwałości. Podkład jest pół-przejrzysty, okropnie podkreśla fakturę skóry. Na myśli mam tutaj to że włazi w pory, zmarszczki, wszystkie drobne linie i załamania. Nigdy nie miałam na twarzy suchych skórek/placków. Kupiłam odcień 02 vanilla, otworzyłam i już wiedziałam, że nic dobrego z tego nie będzie.
Kolor jest przerażająco żółty, dodatkowo oksyduje na skórze w stronę pomarańczu

Cool

Uwielbiam ten podkład. Ma bardzo dobre krycie. Fajnie tuszuje niedoskonałości , nie podkreśla suchych skórek na twarzy . Ma dość gęstą konsystencję, z którą fajnie się pracuje. Podkład jest długotrwały nie ściera się ani również nie oksyduje. Bardzo dobrze współgra z bronzerem, różem i rozświetlaczem. Ma matowe wykończenie co mi się bardzo podoba.

Nie lubimy się...

Jedno wielkie nie... nie matuje, nie trzyma się na twarzy, nie wygląda dobrze, nie za tę cenę! Wyświeca się i ciemnieje, znika ze strefy T, zbiera się w porach i załamaniach skóry... omijajcie.

Zbyt mało odcieni

Kupiłam ten produkt z ciekawości. Wybrałam odcień 02 vanilla, myśląc że dla mojej cery będzie on idealny. Niestety jednak okazał się zbyt ciemny wręcz pomarańczowy. Użyłam go tylko raz i mimo swojego kolorytu, trwałość jest bardzo dobra. Kryje w stopniu średnim.
Następnym razem wypróbuje jaśniejszy odcień :)

Mało odcieni

Podkład moim zdaniem sam w sobie jest rewelacyjny, wrecz idealny do mojej cery (a to już spory wyczyn) - jakoś daje wytrwać na mojej twarzy te 12-14h. Jedynym minusem dla mnie jest zbyt mała gama kolorystyczna. A właściwie jej brak, bo odcienie mamy tylko trzy. Z czego: najjaśniejszy wpada w różowe tony, pośredni już jest ciemny (ja go rozjaśniam i muszę dodać całkiem sporo rozjaśniacza), no i ostatni to już taki ciemny ciemny. Pomimo tej wady, bardzo często do niego wracam. Krycie tez ma przyzwoite i widać, ze to nie jest produkt tylko z nazwy przeznaczony do cery mieszanej/tłustej.

Nie dla mnie

Podkład na początku wydawał mi się bardzo dobry i lekki, jednak chyba nie jest dla mnie. Odcień nie dopasowuje się do koloru skóry i nie utrzymuje matowego efektu na długo. Jak na podkład ma dość ładny zapach. Nie uczulił mnie i nie podrażnił, jednak nie sprawdził się na mojej cerze. Oddałam go mamie, która jest z niego zadowolona.

Dosyć dobry lecz niedługotrwały

Podkład całkiem przyjemny dla cery. Nie podrażnił, nie uczulił, nie zrobił też efektu maski po nałożeniu. Ładnie wtopił się w skórę. Nie jest też za ciężki, nie zatyka porów. Jest jednak mało trwały, w połowie dnia mało go zostawało mi na buzi. Odcienie wszystkie są dosyć żółte/pomarańczowe. I mimo tego że jest to podkład matujący, słabo matuje cerę. Podkład dobry na codzienny, lekki makijaż.

Mój ulubiony

Kupiłam go ponieważ bardzo lubię produkty do makijażu Bourjois postanowiłam dać mu szanse i jestem miło zaskoczona już malutka ilość wystarczy aby pokryć całą twarz. Nie lubię mocno kryjących podkładów bo nie mam takiej potrzeby bardziej zależy mi na wyrównaniu kolorytu a ten jest idealny. Mam lekko czerwona skórę a piękny kolor z żółtym pigmentem super go wyrównuje. Nie tworzy maski na skórze i idealnie dopasowuje się. Na skórze pozostaje długo i nie zapycha moich porów. Nie jest on moim zdaniem mocno matujący ale do moich potrzeb jest idealny. Mam skórę lekko mieszaną a mat utrzymuje się przez cały dzień. Nie wiem jakby poradził sobie z tłusta cera.

Dla mnie to hit i do skóry mieszanej z lekkimi przebarwieniami POLECAM!!!

Nie

Niestety podkład nie sprawdził się na mojej twarzy. Dawałam mu kilka szans u siebie jak i u koleżanki z bardziej tłustą cerą.Waży się.Zbyt wysusza,powodując uczucie maski,jest tępy,cieżko go rozprowadzić,trzeba długo nim pracowac. Krycie dobre ale powodujące sztuczność maski. Utlenia się. U mnie się nie sprawdził totalnie.Cera mieszana.

Mistrz

Długo szukałam idealnego podkładu dla siebie i w końcu go znalazłam ;). Cena jest w porządku, ale można kupić go taniej na promocji w sieciówkach. Spełnia obietnicę producenta. nie rozumiem czemu ma tak słabe oceny.