Chanel, Poudre Universelle Libre (Puder sypki)

Chanel, Poudre Universelle Libre (Puder sypki)

Średnia ocena: 3.64/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Maskuje wszelkie niedoskonałości cery. Jego aksamitnie miękka, bezolejowa struktura, nie zatyka porów. Dzięki zawartości silikonowych mikrosfer puder utrzymuje się na twarzy bardzo długo, nie wałkuje się , nie gromadzi w załamaniach linii mimicznych. Zawiera mikropigmenty odbijające światło.

sypki
bez silikonów

Dobry

Długo czekałam z zakupem tego pudru, ale w końcu się zdecydowałam na odcień 20. Jest drobno zmielony i daje piękny satynowy efekt wykończenia, jakiego inne produkty tego typu mi nie dały. Pięknie wygląda na twarzy, dzięki czemu wygląda na wygładzoną. Skóra jest zmatowiona, nie błyszczy się.

Naprawdę lubię

Mam skórę mieszaną w kierunku suchej i ten puder bije na głowę wszystkie drogeryjne a nawet mojego dawnego ulubieńca od Too Faced. Nawet po kilkunastu godzinach pracy wygląda nieskazitelna i kompletnie nie wymaga poprawek w dodatku jest bardzo wydajny!

Dobry puder

Na codzień niekoniecznie sięgam w ogóle po puder sypki. Używam go okazjonalnie.

Puder Chanel dobrze matuje skórę i wyrównuje koloryt. Jest delikatny i lekki. Nie zapycha skóry i dlugo utrzymuje się na skórze dając fajny efekt. Dzięki drobinkom zawartym w pudrze światło sie odbija i mamy na twarzy naturalny efekt

Opakowanie jest dość masywne, ale bardzo eleganckie. Przy stosowaniu zgodnie z instrukcją puder nie sypie się naokoło.

Bardzo lubię ten puder.

Efekt nieskazitelnej i ściągniętej cery jednocześnie.

Puder jest drobniusieńko zmielony. Chyba nie miałam jeszcze aż takiego miału jeśli o tego typu produkty chodzi:)
Przyjemny, aksamitny w dotyku i dość mocno się pylący jednocześnie.

Jako żem bladolica, zdecydowałam się na najjaśniejszy, biały odcień kosmetyku o numerze 10 Libre. Ten dobrze współgra z kolorytem mojej cery, nie bieląc jej dodatkowo. Nie wiem natomiast jak sprawdziłby się w przypadku cer ciemniejszych, czy również stopiłby się z ich kolorem,czy raczej rozjaśnił buźkę. W przypadku mojej, bladej twarzy sprawdza się idealnie.

Do aplikacji recenzowanego używam gąbeczki, choć dołączony do pudru puszek jest całkiem przyjemny dla skóry i zdarza mi się ją czasem nim musnąć w pośpiechu. Generalnie jednak preferuję nakładanie pudrow sypkich blenderem. Nawet pędzel odszedł w kąt na rzecz gąbek właśnie.
Puder dobrze się rozprowadza i jak już wspomniałam wcześniej nie bieli mojej jasnej twarzy. Z jednej strony po jego zastosowaniu cera wygląda nieskazitelnie z drugiej jednak lekko ją napina przez co czuję delikatną maskę na twarzy, mimo że puder jest na niej nie widoczny. Gdy mam mocno przesuszoną cerę potrafi podkreślić jakieś skórki, ale generalnie przy dobrej pielęgnacji raczej tego nie robi. Ładnie ujednolica i matowi twarz na długi czas. Wystarczy jedna ( w moim przypadku) poprawka w ciągu dnia w strefie T.
Puder dobrze współgra z podkładem jak i resztą kolorówki takiej jak brązer, róż i rozswietlacz.
Nie podrażnia, nie zapycha ani nie uczula mojej mieszanej, skłonnej do przesuszeń cery.
Utrwala makijaż aż do wieczornego jego zmycia.

Z jednej strony jestem zadowolona z efektu jaki daje na twarzy, gdyż jak już wspomniałam wcześniej makijaż po jego zastosowaniu prezentuje się trochę jak podrasowany Photoshopem;) Cera jest gładziutka i ujednolicona
Z drugiej natomiast czuję lekkie jej ściągnięcie ,napięcie co nie do końca jest super przyjemnym uczuciem,ale też nie przeszkadza jakoś mega mocno. Na pewno nie użyje go gdy moja cera jest w gorszej kondycji za sprawą przesuszenia, gdyż kosmetyk ten nieprzyjemny efekt jedynie spotęguje. W lepszych dla niej okresach ,czy na większe wyjścia sprawdzi sie super.
Ogroma gramatura produktu natomiast sprawi,że recenzowany starczy mi na dłuuuugiii okres czasu,więc cena mimo iż początkowo może odepchnąć po przeliczeniu na miesiące ,a nawet lata stosowania okaże się wcale nie taka wygórowana.
No i to w końcu Chanel, no nie? ;P

No nie jestem zachwycona

Mam wersję clair, którą męczę już od dawna. Puder jest faktycznie drobniutko zmielony, ale wygląda trochę sucho na skórze. Jest efekt takiej przypudrowanej twarzy, sam puder potrafi być widoczny. Poza tym jest bardzo jasny i dla cer ciemniejszych niż bardzo bladolice będzie za jasny i będzie bielił. Dość dobrze i na długo matuje. Ogólnie nie jest zły ale szału nie ma. Moich oczekiwań nie spelnił.

Bardzo dobry !!!

Jeśli ktoś szuka pudru, który jest niewidoczny na twarzy a daje pożądany - matowy efekt to jest to naprawdę świetna opcja. Już 3 lata temu chciałam go kupić, ale ciągle wydawało mi się, że może nie jest on taki wyjątkowy, żeby zabulić na niego aż tyle kasy. Ale jest...świetny:) Nie dziwię się, że jest to kosmetyk wszech czasów, ponieważ jest:
+ pięknie, drobno zmielony
+ nie zmienia koloru podkładu po aplikacji
+ wystarczy leciutko dotknąć nim skóry a już widać efekty
+ bardzo wydajny
+ matuje na cały dzień
+ nie zapycha
+ opakowanie - poręczne, wygodne i aż 30g produktu !!!

Jedyna wada to cena: ja moje opakowanie zakupiłam na stronie perfumerii Douglas - czasem mają na niego jakieś promocje. Po za tym polecam, bo warto :)

Najlepszy

Mam sucha wrazliwa skore w strefie T przetluszczajaca jak dla mnie ten puder jest najlepszy pieknie wykancza makijaz wygladza i co wazne nie wymaga poprawek nie trzeba w ciagu dnia sie,,dopudrowywac,,
W bardzo cieple dni trzyma sie idealnie nie zapycha porow.Jestem kobieta po 40tce puder z powodzeniem nadaje sie do cery dojrzalej nie ma potrzeby nakladac go duzo wystarczy minium zeby osiagnac spektakularny efekt
Efekt trzyma sie od rana do wieczora bez poprawek bylam naprawde pozytywnie zaskoczona polecam goraco

Klasyk.

Posiadam puder w odcieniu 20 Clair. Niby odcień transparentny a ja bym go tak nie określiła. Kolor beżowo-żółty. Dla jasnych karnacji w przedziale MAC N/NC10-N/NC20. Puder bardzo drobno zmielony. Dosłownie mgiełka. Przez co jest strasznie lotny. Mnie to nie przeszkadza, ale wiem, że są osoby, którym będzie. Dla mnie bezzapachowy. Genialnie utrwala makijaż, bez efektu pudrowości. Dla cer suchych takich jak moja idealny puder do zagruntowania korektora pod oczami oraz do utrwalenia makijażu. Pamiętajmy, że to czy puder wygląda ciężko pod oczami czy nie świadczy przede wszystkim nasza pielęgnacja, gdyż akurat ten puder sam w sobie ciężki nie jest. Nie stosuję metody bakingu (czy jeszcze w ogóle ktoś to robi ???? na szczęście ta głupkowata moda robienia sobie na własne życzenie tynku na twarzy powoli odchodzi do lamusa) więc się nie wypowiem czy się do tego nadaje czy nie, ale podejrzewam, że jak w przypadku 90% pudrów utrwalających - NIE :) Puder jest bardzo "lekki" nie tylko przez swoją miałkość ale również przez odczucie na twarzy. Nigdy nie używam puszka, zawsze wklepuję puder w skórę dużym pędzlem z włosia naturalnego, po czym omiatam z nadmiaru. Przy mojej suchej cerze mniej znaczy lepiej :) Polecam osobom stawiającym raczej na naturalny look. Nie jest to puder w stylu mur-beton, nie jest też pudrem dodającym dodatkowego krycia. Nie wiem czy przy cerach bardzo tłustych się sprawdzi lub komuś kto lubi taki stricte mat, mat ... Wątpie. Cena rewelka biorąc pod uwagę, że to Chanel i biorąc pod uwagę, że mamy aż 30 gram !

Bardzo prawdopodobne, że po skończeniu tego ogromnego opakowania zaopatrzę się w następne, ale tym razem w wersji kompaktowej. Ale to ze względu na moje prywatne preferencje, po prostu wole pudry prasowane.
Ogólnie świetny puder, polecam.

Za ciężki na wykończenie

Kupiłam ten puder jako niby następcę Vitalumiere Fond de teint poudre libre, ponieważ ten już nie był dostępny w sprzedaży a Pani w Douglas przekonała mnie do niego.

O ile Vitalumiere używałam samodzielnie od razu na krem, nakładając pędzlem kabuki, o tyle poudre universelle libre ewidentnie się do tego nie nadaje. Zaczęłam wiec używać go zgodnie z przeznaczeniem, tj. jako puder wykończeniowy. Po nałożeniu na podkład/krem bb, nakładałam go lekko omiatając pędzlem. Wg mnie jest za ciężki na baking, bo bardzo go widać na twarzy i przyciemnia podkład (zrobiłam kilka podejść do takiego nakładania i za każdym razem wyglądało to źle już po godzinie). Ma tez chyba 4 odcienie kolorystyczne i trzeba trafić z kolorem.
Jeżeli nie potrzebujecie długotrwałego utrwalenia i tylko ujedwabienia cery, to on może się sprawdzić, bo po lekkim omieceniu nim twarzy zostawia taki jedwabisty filtr. Stosunek ilości produktu do ceny tez jest dobry, bo kupujecie aż 30g.
Kluczową kwestią przy jego zakupie jest odpowiednie dobranie koloru, bo można sobie zaszkodzić kupując za ciemny.

Chanel jak to Chanel

Używałam odcienia 50 Peche. Puder otrzymałam od koleżanki w ilości 1/3 opakowania, która spokojnie starczyła mi na wyciągnięcie wniosków.

Opakowanie produktu jest typowe dla marki - eleganckie i cieszące oko. Patrząc na stosunek gramatury do ceny uważam, że jest to opłacalny zakup. Sam puder mnie nie powalił na kolana... Piszę z perspektywy swojej cery - mieszanej. U mnie jest bardzo widoczny na twarzy, próbowałam go z różnymi podkładami i efekt zawsze był ten sam - po nałożeniu bajka, a później to tak niespecjalnie. Fakt faktem, ładnie rozświetla cerę w taki dyskretny sposób. Kolor też nie należy do najjaśniejszych i w chwili obecnej nie używałabym go przez to, że jestem blada. Latem wpasował się idealnie.

cudny

Bardzo długo przymierzałam się do zakupu tego pudru. Szukałam po wszelakich stronach opinii i porównywałam go z innymi. Dziś, mamy na rynku tyle produktów, że nie wiadomo co wybrać.
Nie pożałowałam zakupu! Puder robi dokładnie to czego oczekiwałam. Używam go głównie pod oczy w małych ilościach do utrwalenia Touche Eclat z YSL i sprawdza się znakomicie. Nie ciastkuje się, nie obciąża tej delikatnej sterfy ani też nie przyciemnia korektora!
Kiedy raz na czas używam podkładu (L'essentiel z Guerlaina) również utrwalam go tym pudrem i wygląda znakomicie. Nie włazi w zmarszczki, ale też mam ich jeszcze nie wiele. Nie wysusza i nie bieli. Nie ma efektu flashbacku przy zdjęciach.
Ogromna pojemność w porównaniu do tego typu produktów z innych firm. Podoba mi się minimalistyczne ale eleganckie opakowanie. Nie do torebki, ale mi to zupełnie nie przeszkadza.
Polecam!

Poki co najlepszy....

Bardzo dobry jakosciowo puder.
Matuje bardzo ładnie nie tworząc tzw płaskiego matu.
Po użyciu nie muszę dodatkowo w dzień pudrować buzi bo świetnie się trzyma. Nie bieli twarzy.