Chanel, Poudre Universelle Libre (Puder sypki)

Chanel, Poudre Universelle Libre (Puder sypki)

Zobacz oferty

• Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Maskuje wszelkie niedoskonałości cery. Jego aksamitnie miękka, bezolejowa struktura, nie zatyka porów. Dzięki zawartości silikonowych mikrosfer puder utrzymuje się na twarzy bardzo długo, nie wałkuje się , nie gromadzi w załamaniach linii mimicznych. Zawiera mikropigmenty odbijające światło.

sypki
bez silikonów

Najlepszy

Mam sucha wrazliwa skore w strefie T przetluszczajaca jak dla mnie ten puder jest najlepszy pieknie wykancza makijaz wygladza i co wazne nie wymaga poprawek nie trzeba w ciagu dnia sie,,dopudrowywac,,
W bardzo cieple dni trzyma sie idealnie nie zapycha porow.Jestem kobieta po 40tce puder z powodzeniem nadaje sie do cery dojrzalej nie ma potrzeby nakladac go duzo wystarczy minium zeby osiagnac spektakularny efekt
Efekt trzyma sie od rana do wieczora bez poprawek bylam naprawde pozytywnie zaskoczona polecam goraco

Klasyk.

Posiadam puder w odcieniu 20 Clair. Niby odcień transparentny a ja bym go tak nie określiła. Kolor beżowo-żółty. Dla jasnych karnacji w przedziale MAC N/NC10-N/NC20. Puder bardzo drobno zmielony. Dosłownie mgiełka. Przez co jest strasznie lotny. Mnie to nie przeszkadza, ale wiem, że są osoby, którym będzie. Dla mnie bezzapachowy. Genialnie utrwala makijaż, bez efektu pudrowości. Dla cer suchych takich jak moja idealny puder do zagruntowania korektora pod oczami oraz do utrwalenia makijażu. Pamiętajmy, że to czy puder wygląda ciężko pod oczami czy nie świadczy przede wszystkim nasza pielęgnacja, gdyż akurat ten puder sam w sobie ciężki nie jest. Nie stosuję metody bakingu (czy jeszcze w ogóle ktoś to robi ???? na szczęście ta głupkowata moda robienia sobie na własne życzenie tynku na twarzy powoli odchodzi do lamusa) więc się nie wypowiem czy się do tego nadaje czy nie, ale podejrzewam, że jak w przypadku 90% pudrów utrwalających - NIE :) Puder jest bardzo "lekki" nie tylko przez swoją miałkość ale również przez odczucie na twarzy. Nigdy nie używam puszka, zawsze wklepuję puder w skórę dużym pędzlem z włosia naturalnego, po czym omiatam z nadmiaru. Przy mojej suchej cerze mniej znaczy lepiej :) Polecam osobom stawiającym raczej na naturalny look. Nie jest to puder w stylu mur-beton, nie jest też pudrem dodającym dodatkowego krycia. Nie wiem czy przy cerach bardzo tłustych się sprawdzi lub komuś kto lubi taki stricte mat, mat ... Wątpie. Cena rewelka biorąc pod uwagę, że to Chanel i biorąc pod uwagę, że mamy aż 30 gram !

Bardzo prawdopodobne, że po skończeniu tego ogromnego opakowania zaopatrzę się w następne, ale tym razem w wersji kompaktowej. Ale to ze względu na moje prywatne preferencje, po prostu wole pudry prasowane.
Ogólnie świetny puder, polecam.

Za ciężki na wykończenie

Kupiłam ten puder jako niby następcę Vitalumiere Fond de teint poudre libre, ponieważ ten już nie był dostępny w sprzedaży a Pani w Douglas przekonała mnie do niego.

O ile Vitalumiere używałam samodzielnie od razu na krem, nakładając pędzlem kabuki, o tyle poudre universelle libre ewidentnie się do tego nie nadaje. Zaczęłam wiec używać go zgodnie z przeznaczeniem, tj. jako puder wykończeniowy. Po nałożeniu na podkład/krem bb, nakładałam go lekko omiatając pędzlem. Wg mnie jest za ciężki na baking, bo bardzo go widać na twarzy i przyciemnia podkład (zrobiłam kilka podejść do takiego nakładania i za każdym razem wyglądało to źle już po godzinie). Ma tez chyba 4 odcienie kolorystyczne i trzeba trafić z kolorem.
Jeżeli nie potrzebujecie długotrwałego utrwalenia i tylko ujedwabienia cery, to on może się sprawdzić, bo po lekkim omieceniu nim twarzy zostawia taki jedwabisty filtr. Stosunek ilości produktu do ceny tez jest dobry, bo kupujecie aż 30g.
Kluczową kwestią przy jego zakupie jest odpowiednie dobranie koloru, bo można sobie zaszkodzić kupując za ciemny.

Chanel jak to Chanel

Używałam odcienia 50 Peche. Puder otrzymałam od koleżanki w ilości 1/3 opakowania, która spokojnie starczyła mi na wyciągnięcie wniosków.

Opakowanie produktu jest typowe dla marki - eleganckie i cieszące oko. Patrząc na stosunek gramatury do ceny uważam, że jest to opłacalny zakup. Sam puder mnie nie powalił na kolana... Piszę z perspektywy swojej cery - mieszanej. U mnie jest bardzo widoczny na twarzy, próbowałam go z różnymi podkładami i efekt zawsze był ten sam - po nałożeniu bajka, a później to tak niespecjalnie. Fakt faktem, ładnie rozświetla cerę w taki dyskretny sposób. Kolor też nie należy do najjaśniejszych i w chwili obecnej nie używałabym go przez to, że jestem blada. Latem wpasował się idealnie.

cudny

Bardzo długo przymierzałam się do zakupu tego pudru. Szukałam po wszelakich stronach opinii i porównywałam go z innymi. Dziś, mamy na rynku tyle produktów, że nie wiadomo co wybrać.
Nie pożałowałam zakupu! Puder robi dokładnie to czego oczekiwałam. Używam go głównie pod oczy w małych ilościach do utrwalenia Touche Eclat z YSL i sprawdza się znakomicie. Nie ciastkuje się, nie obciąża tej delikatnej sterfy ani też nie przyciemnia korektora!
Kiedy raz na czas używam podkładu (L'essentiel z Guerlaina) również utrwalam go tym pudrem i wygląda znakomicie. Nie włazi w zmarszczki, ale też mam ich jeszcze nie wiele. Nie wysusza i nie bieli. Nie ma efektu flashbacku przy zdjęciach.
Ogromna pojemność w porównaniu do tego typu produktów z innych firm. Podoba mi się minimalistyczne ale eleganckie opakowanie. Nie do torebki, ale mi to zupełnie nie przeszkadza.
Polecam!

Poki co najlepszy....

Bardzo dobry jakosciowo puder.
Matuje bardzo ładnie nie tworząc tzw płaskiego matu.
Po użyciu nie muszę dodatkowo w dzień pudrować buzi bo świetnie się trzyma. Nie bieli twarzy.

Jest w porządku, jednak nie zachwycił mnie

Puder Chanel kupiłam w Sephorze za około 230 PLN.Biorąc pod uwagę jego gramaturę oraz stosunek do ceny i wydajność, zakup jest względnie opłacalny.

Otrzymujemy ładne, ciężkie i eleganckie opakowanie z dużą zawartością produktu. Zabezpieczenie pudru jest klasyczne, lekko "blokuje" jego wydobycie się mały puszek. Produkt nie nadaje się do zabierania w podróż, niestety nie mamy dodatkowej nakładki w środku, która zabezpieczałaby jego wydobycie się.

Puder jest bardzo dobrym produktem - delikatnie matuje, ale nie "spłaszcza" skóry po przypudrowaniu. Myślę, że najlepiej sprawdzi się u osób z ceną normalną, suchą i mieszaną. U osób ze skórą tłustą może być zbyt mało matujący i utrwalający.

Jedynym minusem jaki zaobserwowałam jest to, że zdarza mu się lekko zmienić kolor w miejscach, gdy skóra przetłuszcza się bardzo mocno. Nie jest to wina podkładów, z którym go używałam. Mam w swojej kolekcji jeszcze kilka pudrów (m.in. MAC czy chociażby transparentny z Golden Rose), które nie robią mi takich niespodzianek.
Nie zdarza się to za każdym użyciem - mam wrażenie, że tylko w momencie, gdy moja skóra naprawdę szaleje. Nie jest to jednak dobry sygnał i przez to nie wystawiam mu 5 gwiazdek.

Niewątpliwie jest to produkt dobry, godny polecenia, o przyjemnej teksturze, dający bardzo ładny i naturalny efekt na skórze.

ulubiony

Bardzo się polubiliśmy. Uwielbiam go za satynowe wykończenie i ultra gładkość jaką nadaje skórze.
Ładnie wtapia się w podkład, matowi skórę na bardzo długo (najdłużej ze wszystkich pudrów, których do tej pory używałam), jest niesamowicie delikatny - drobno zmielony i lekki.
Nie robi efektu ciastka, nie roluje się i nie ściera - wytrzymuje na skórze cały dzień nawet w trudnych warunkach. Do tego doskonale utrwala makijaż i sprawia, że skóra wygląda naturalnie. Aplikacja gąbeczką potęguje wrażenie idealnie gładkiej cery.

Zaczęłam go stosować mając skórę tłustą z niedoskonałościami i niestety wtedy się nie sprawdził, czekał na półce na lepsze czasy. Teraz przy skórze mieszanej z tendencją do przesuszania sprawdza się doskonale.
Używam koloru 30. Naturel, który jest idealny dla mojej jasnej cery - skóra wygląda naprawdę ładnie i zdrowo. Wyglądam w nim po prostu na wypoczętą. Czego chcieć więcej

To produkt, w którym można się zakochać i tak właśnie było w moim przypadku

Świetny, ale to opakowanie...

Od razu zaznaczam, że wypowiadam się jako osoba, która zawsze jest tym pudrem obdarowywana. Gdybym sama miała wydać na niego tyle kasy, prawdopodobnie, o ile po jego użyciu nie zamieniłabym się w Charlize Theron, byłabym zawiedziona.
Ale do rzeczy - jest niesamowicie wydajny. Nie używam dużo pudru, ale stosuję go niemal codziennie - każde opakowanie zużywam ok. 2 lata.
Wykończenie jest satynowe - a więc bardzo naturalny efekt. Trzyma się na skórze bardzo dobrze, zazwyczaj w ciągu dnia nie potrzebuję poprawek. Nie ma mowy o efekcie maski, jakimś ciastkowaniu makijażu czy zapychaniu.
Zapach - tradycyjny, pudrowany (duh).
Gąbeczka - bardzo dobrej jakości, nie ma problemów z jej myciem i szorowaniem, wszystko dzielnie przetrwa i po wszystkim jest jak nowa.
Opakowanie jest, że tak powiem, lanserskie. Stworzone, aby ładnie prezentowało ekskluzywną markę na toaletce. Ale pod względem praktyczności - bardzo słabe. Kupując ten puder, na pewno trzeba się wyposażyć w jakiś dodatkowy mini-kosmetyk, który będzie nam towarzyszył w podróży i poręcznie w torebce. Chanelki po prostu nie wyobrażam sobie tachać w torebce czy walizce.
Nawet przetrzymywanie go w domu może stanowić problem. Od kiedy zaczęłam malować się w łazience, to trudno mi zorganizować tam miejsce dla tego, bądź co bądź, wielgaśnego pudełka.

nie do końca o taki efekt mi chodziło

Bardzo długo pragnęłam mieć ten puder. Aż w końcu mama na wymianę z innym odsypała mi do pudełeczka 5 g tego pudru w kolorze 25 peach. Po zużyciu tych 5 g ciesze się, że nie zdecydowałam się na jego zakup. Byłabym bardzo rozczarowana.

rozczarowanie to pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy kiedy myślę o tym produkcie. Nie jest zły ale zdecydowanie brakuje mu wyjątkowości.

Na twarzy wygląda bardzo przeciętnie. skóra niejednokrotnie w moim odczuciu wygląda tak jakby staro? niejednolita struktura skóry jest podkreślona do granic możliwości. Kompletnie nie o to mi chodziło.

puder się delikatnie utlenia w granicach normy

nie maskuje porów przez co wydają się większe niż sa w rzeczywistości.

nie z każdym podkładem się lubi

ładnie matuje, trzyma dosć długo w ryzach podkład. Za to duży plus.

zapach lekki nienachalny.

za tę kosmiczną cenę jaka jest w sephorze nie kupiłabym go. w drogerii internetowej też nie. produkt przeciętny nie wart ceny.

Używam tego produktu od: 1,5 mc
Ilość zużytych opakowań: odsypka ok 5 g

W końcu się polubiliśmy

Puder zakupiłam już półtora roku temu, ale na początku mi nie podpasował. Myślę, że po prostu to nie jest produkt do jakichś zadań ciężkiego kalibru i wtedy, kiedy potrzebowałam silniejszego zmatowienia, nie dawał sobie rady na dłuższą metę.

Teraz, kiedy moja skóra się uspokoiła i jest mieszana, nie tłusta, to bardzo się polubiliśmy :)
- ładnie stapia się czy to z podkładem, czy to z cerą jeśli nałożymy go na gołą skórę
- nie tworzy szpachli, nie jest widoczny, tylko delikatnie ujednolica koloryt, czy podkład
- w tej chwili bez problemu utrzymuje sebum w ryzach, ale tak jak mówiłam, przy tłustej skórze sobie nie radził
- mat jest subtelny, dodatkowo delikatnie rozświetla skórę
- w ogóle twarz wygląda w nim po prostu ładniej
- duża gramatura i wysoka wydajność
- nie zapycha, nie wysusza, nie wyrządza żadnej szkody
- cena jest wysoka, ale wyjąwszy okres, na który go odstawiłam, używam go już jakieś pół roku i nie zużyłam nawet połowy

Jedyny minus jaki mogę zauważyć, to duże opakowanie, które jest nieporęczne żeby zabierać ze sobą do kosmetyczki (no i puder się niestety nadmiernie przez sitko wysypuje jeśli nie stoi nieruchomo), ale ja przesypałam część pudru do mniejszej puderniczki po innym pudrze i jest dobrze :)

Ech... :/

Nie mam ostatnio szczęścia do Chanel...

Nie wiem... nie jestem zadowolona z tego pudru. Trudno mi właściwie wskazać dlaczego. Puder utrwala na jakiś czas makijaż. Co do tego nie mam zarzutów, choć zawsze mógłby dłużej. Problemem jest efekt jaki zostawia na twarzy. Nie do końca wiem o co chodzi (jedna z Was przede mną też pisała o takim wrażeniu), ale po jego zastosowaniu twarz jest brzydsza, jakaś taka zmęczona. Stosowałam go na różne podkłady (głównie YSL i Dior Forever) i z każdym w różnym stopniu, ale jest to samo. Najlepiej wygląda nałożony na gołą twarz.
Gdyby nie cena dałabym mu 3, 3+