Choć żel, guma czy pasta do włosów najczęściej używane są przez mężczyzn, sprawdzą się również w damskiej kosmetyczce. Ich zastosowanie jest naprawdę różnorodne. W przeciwieństwie do pianki czy lakieru do włosów, nie tylko utrwalają, lecz także modelują fryzurę. Trzeba jednak na nie uważać! Nieprawidłowe zastosowanie produktu może dać efekt sklejonych strąków na głowie.

Reklama

Jak działa żel do włosów?

Żel do włosów najlepiej sprawdzi się na włosach krótkich. Jest to produkt, którym nie można wymodelować ciężkich, długich kosmyków, a jedynie delikatnie usztywnić i utrwalić fryzurę. Trzeba również pamiętać, że zbyt często nakładany żel, może przesuszyć włosy. Jak używać żelu do włosów?Bardzo ważne jest to, aby żelu używać w umiarze. Inaczej możemy osiągnąć efekt sklejonych, nienaturalnych włosów. Można go nakładać zarówno na suche, jak i wilgotne włosy. Małą ilość żelu wcieramy we włosy i modelujemy fryzurę. To świetny kosmetyk do wykonania fryzury typu "mokra włoszka".Zobacz także: Pianka do włosów - jaki rodzaj wybrać i jak używać?

Jak działa pasta do włosów?

Pasta do włosów nie tylko pozwala na precyzyjne wymodelowanie fryzury, ale również jest matowe, dzięki czemu efekt wygląda bardzo naturalnie. Świetnie sprawdzi się zarówno przy krótkich, jak i przy długich włosach. Nałożona w odpowiedniej ilości jest zupełnie niewidoczna, a do tego niezwykle wydajna. Można by ją uznać za kosmetyk idealny, gdyby nie to, że łatwo obciąża włosy cienkie i rzadkie.Jak używać pasty do włosów?Pasta do włosów przeznaczona jest przede wszystkim do modelowania i ujarzmienia niesfornych kosmyków. Pastę należy nałożyć w małej ilości na wybrane partie włosów, omijając ich nasadę.

Reklama

Jak działa guma do włosów?

Z gumą do włosów bez problemu wyczarujemy niemal każdą fryzurę. Jest ona niezwykle sztywna i świetnie utrwala włosy. To rozwiązanie nie jest odpowiednie dla osób z przetłuszczającymi się, cienkimi lub rzadkimi włosami. Może je bowiem bardzo obciążyć. Przy częstym używaniu bardzo wysusza włosy.Jak używać gumy do włosów?Bardzo małą ilość kosmetyku nakładamy na opuszki palców i lekko rozgrzewamy. Tak przygotowaną pastę wcieramy w wybrane kosmyki i gotowe! Ten kosmetyk nakładamy tylko i wyłącznie na suche włosy.

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama