Mon Ami, Kałamarz

Mon Ami, Kałamarz

Eyeliner firmy Mon Ami pozwala osiągnąć za każdym razem precyzyjne i równo wykonane linie na powiece. Jest odporny zarówno na wodę jak i pot. Poręczny pędzelek i precyzyjna końcówka pozwoli nawet najmniej wprawionym osobom na wykonanie idealnej w całej swej długości kreski, a zgrabne i ciekawe opakowanie będzie ozdobą każdej kosmetyczki.
Kałamarz jest dostępny w dwóch wariantach- czarnym i ciemnobrązowym.

Ponieważ nie zgadzam się z poprzednimi recenzjami, napiszę własną :)

Zalety:

+ cena, jakość opakowania, dostępność (kupiłam w osiedlowej drogerii za 16 zł, a jakość eyelinera dorównuje znacznie droższym, których wcześniej używałam)

+ wysycha na powiece po paru sekundach od aplikacji, dzięki czemu nie ma szans, żeby cokolwiek mi się odbiło na górnej powiece

+ bardzo intensywna czerń

+ na moich powiekach jest trwały, utrzymuje się cały dzień bez poprawek, nie rozmazuje się, nie blaknie, nie pęka itd. itp. Ale ja nigdy nie pocieram oczu rękoma ani nie wychodzę w eyelinerze na basen - takich ekstremalnych sytuacji pewnie by nie wytrzymał

+ aplikator to coś w rodzaju patyczka, takie lubię, umiem obsługiwać i do takich jestem przyzwyczajona

+ nie podrażnia oczu, ale nie jestem alergikiem

Wady:

- i tu jest pies pogrzebany. Bo o ile kocham i uwielbiam eyelinery w kałamarzu, to ten patyczek jest wyjątkowo... trudny dla mnie w obsłudze.
Wymaga wyjątkowej precyzji i "pewnej ręki", dlatego że jego końcówka jest nieco krótka i każdy manewr patyczkiem od razu widać na naszej powiece.
Gdyby patyczek był ciut dłuższy, dałoby się nim gładko pociągnąć linię wzdłuż rzęs.

- jeszcze a propos aplikatora: trudno namalować nim cieniutką kreskę, bo produkt nabiera i aplikuje odrobinę za dużo tuszu. Ale piszę to jako osoba, która po prostu jest miłośniczką jak najcieńszych kresek, których niemal nie widać.

UWAGA:
Powyższe wady wynikają z mojej nieporadności, wiem o tym i zaznaczam: jeśli macie pewną, stabilną rękę i malujecie kreski na co dzień, to będzie produkt idealny. Je jeszcze uczę się go obsługiwać, kreski malowałam do tej pory dość rzadko, stąd narzekania.

Samą jakość tuszu, pojemność i cenę oceniam na piątkę z plusem. Gwiazdkę odejmuję tylko dlatego, że jeszcze nie umiem namalować sobie tej idealnej, cieniutkiej kreski wzdłuż linii rzęs. Kiedy tylko uda mi się to zrobić, eyeliner otrzyma 4,5 gwiazdki :)

Ilość zużytych opakowań: jedno, w trakcie

Może być

plusy:
+ szybko zasycha
+ intensywna czerń

minusy:
- mało precyzyjny
- mało trwały

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ dość niska cena
+ fajne opakowanie
- słaba dostępność

Nie dla mnie.

Jakoś nie jestem zachwycona tym eyelinerem
plusy dałam za kolor, trochę za trwałość i za sztywny pędzelek i cene.
Minusem dla mnie jest to że bardzo podrażnia i szczypią mnie po nim oczy, oraz że długo schnie . Kupiłam go 2 razy, ale jestem pewna że do niego już nie wrócę.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

ani ziębi ani grzeje

Mój pierwszy i jak do tej pory ostatni elajner. Fakt, faktem ciężko mi wychodzi namalowanie kreski, a jak już na jednym oku jakoś wyjdzie to na drugim nie. Jednak ten produkt nie spełnia moich oczekiwań ze względu na to, że szybko się rozmazuje, a kolor czarny już po pół godzinie przypomina grafit.

Plusy:
:) "pędzelek" którym można nałożyć elajner

Minusy:
:( szybko się zmywa
:( kolor blaknie i nie jest czarny już po pół godzinie
:( kreski po godzinie wyglądają jak narysowane flamastrem szkolnym

Używam tego produktu od: od 2008

W porządku

Kosmetyk jak najbardziej ok, ale niestety nie jest ideałem.

Trochę plusów:
+ łatwo się nakłada,
+ kreska jest czarna, a nie czarnopodobna,
+ cena jest świetna,
+ zamawiałam przez internet i dojechał do mnie następnego dnia :),
+ jest bardzo wydajny, używam go codziennie od 6 miesięcy, czasem używa go też moja mama i wątpię, żebyśmy były w połowie.

Ale niestety ideałem moim nie jest, gdyż i ponieważ:
- przy moich nadwrażliwych na niemal wszystko oczach rozmazuje się dość szybko,

No cóż, chwilowo nic lepszego nie znalazłam (a sporo tego było), więc zostaję przy nim, ale będę szukać dalej :)

Naprawdę dobry

Nie mam dużego porównania, przed nim używałam eyelinera z miss sporty oraz pisaka z revlonu, ale jest najlepszy z nich wszystkich. Łatwo się nakłada, dzięki krótkiemu aplikatorowi, czerń jest PRAWDZIWA a nie jakaś wodnista jak w revlonie.
Ogólnie mam problem z malowaniem kreseki, często łzawią mi się oczy i wtedy wszystko spływa, dodatkowo mam dosyć tłustą powiekę. Koleżanka np. używała tego samego pisaka z revlonu co ja, i była nim zachwycona a ja go wyrzuciłam.
Więc jak na tak trudne warunki Mon Ami sprawdza się bardzo dobrze, a po nałożeniu bazy pod niego jest bardzo trwały.
Polecam ;]

Używam tego produktu od: 2 mcy
Ilość zużytych opakowań: 1 cała, druga na kupnie

może kiedyś

Przed nim miałam tylko 1 eyeliner, i rzeczywiście - ten był miłym zaskoczeniem. Przede wszystkim to że w kałamarzu no i gąbeczka zamiast pędzelka - początkowo było to dużo wygodniejsze, prosta kreska wychodziła znacznie łatwiej. Z czasem widzę wady - niesamowicie łatwo się ściera, każda łezka czy przetarcie oczu to już rozmazanie; nie da się zrobić idealnie cienkiej kreski, automatycznie wychodzą grubsze; czerń aby była czarna wymaga przynajmniej dwukrotnego przeciągnięcia; z czasem uodporniłam się jakoś na łatwość nakładania, kreska wcale nie wychodzi taka perfekcyjna a do tego gruba.
Mimo to jest i masa plusów, nie powiem: cena, wygoda użytkowania, no i w sumie łatwość zmywania.
Dobry, zdecydowanie, może wrócę, ale szukała będę czegoś lepszego :)

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

używam tego produktu od 3 lat jestem zachwycona idealna kreska

idealna kreska jak zrobię rano utrzymuje sie do konca dnia nie rozmazuje sie i łatwo sie zmywa intensywny czarny kolor łatwo się rysuje mój KWC. Bardzo przyjemny aplikator zawsze mam w swojej kosmetyczce. Czasami trzeba przetrzeć pędzelek bo moze pojedynczy wlosek odchodzić ale tak nie ma zadnych minusow jak dla mnie

Ilość zużytych opakowań: 4 normalne

Najlepszy

Jest tani, ma najlepszy aplikator z wszystkich jakie próbowałam. Kreska niemal zawsze jest idealna. W dodatku trzyma się bardzo długo, nie ściera się. A najlepszym sposobem na to żeby wytrzymywał dłużej jest pomalowanie jednej warstwy, zaczekanie aż wyschnie, przypudrowanie i nałożenie drugiej warstwy. Rewelacja!

wporządku

ma sztywny pedzelek przez co łatwiej jest malowac sie, aczkolwiek do wszystkiego trzeba sie przyzwyczaic. przy pierwszej aplikacji nie bylam zbyt zadowolona, ale przy kazdym kolejnym razie przekonywalam sie do tego produktu coraz bardziej.

aby czarny byl czarny trzeba pociagnac 2 razy.

wytrzymuje calonocna impreze w nienaruszonym stanie.

bardzo dobry produkt w niskiej cenie :)

Używam tego produktu od: kilku miesiecy

Super

eyeliner miło mnie zaskoczył
przede wszystkim jest dość tani co z pewnością nie przekłada się na jego jakość , jest bardzo wytrzymały w porównaniu do innych jakich używałam ; intensywny kolor; łatwo zrobić równą kreskę ; nie rozmazuje się ; wydajny
polecam !

Najlepszy !!!

Najlepszy eyeliner w dodatku bez kosmicznej ceny.
Używam brązowego, bo i tak jest ciemny, a wygląda naturalnie.
Bardzo dobra końcówka, a przy tym łatwa aplikacja. (Nie wiem jak dziewczyny malują się tymi cienkimi pędzelkami, albo flamastrami, które od razu zasychają...)
Czasami jak jest z początku zbyt twardy to wykorzystuję zakrętkę z końcówką ze zużytej buteleczki i od razu śmiga.
Miałam raz z Pierre Rene, bo ma identyczne opakowanie, ale niestety uczula mi oko i zaraz zaczynam je trzeć, więc odpada.
Mon Ami wystarcza na długo, ponad rok codziennego stosowania. Prawdopodobnie za sprawą kulki, która jest w środku i po potrzęsieniu rozprowadza tusz wewnątrz buteleczki.
Jest kiepsko dostępny, ale pani w sklepie zamawia go dla mnie.
Zakupiłabym sobie granatowy i zielony, jeśli byłby w ofercie.
Szczerze naprawdę polecam !! KWC

Ilość zużytych opakowań: ok. 8