Obagi, C-Cleansing Gel with Vitamin C (Żel oczyszczający dla skóry normalnej i przetłuszczającej się)

Żel głęboko oczyszczający: odświeża skórę, oczyszcza, zmniejsza wydzielanie serum, łagodzi. Ekstrakt z lucerny doskonale nawilża skórę, jest widocznie gładsza i zdrowsza. Olej z ogórecznika lekarskiego redukuje wydzielanie sebum, wygładza powierzchnię skóry. Składniki żelu zapobiegają powstawaniu niedoskonałości, jednocześnie wykazują działanie łagodzące, kojące. Odpowiedni dla skóry normalnej oraz normalnej w kierunku przetłuszczającej się.

oczyszczanie twarzy
mieszana, tłusta, normalna
odświeżające, łagodzące, nawilżające, oczyszczające
w tubie
żel

Moim zdaniem najlepszy

Dobrze, że przed zakupem nie czytałam recenzji na wizażu, bo patrząc na oceny, pewnie bym zrezygnowała z zakupu ;)

Dla mnie to najlepszy żel do mycia twarzy, tak jak dla całego internetu anglojęzycznych recenzentek.

Mam cerę 35+, tłustą, z rozszerzonymi porami, tendencją do wyprysków i przesuszenia. Kupowałam już chyba wszystko: żele apteczne, drogeryjne, eko, mleczka, micele, szmatki Glov... I ten jedyny uznałam za coś tak dobrego, że nie będę szukać dalej.
Żel jest drogi, ale bardzo wydajny - do umycia wystarczy kropla. Dobrze oczyszcza, łagodzi, uspokaja. Nie wzmaga przetłuszczania, leczy trądzik, wyciąga brud z porów.
Do oczu nie polecam - szczypie.

Wysusza

Żel dobrze oczyszcza skórę, odświeża, ale trzeba bardzo uważać żeby nie dostał się do oczu, bo niesamowicie piecze. Kosmetyk jest wydajny i przyjemny w stosowaniu, ale bardzo wysusza. Nawet przy stosowaniu raz dziennie i przy mieszanej cerze.

Zwyczajny

Cena zupełnie nie idzie w parze z działaniem.
Owszem, żel bardzo ładnie oczyszcza skórę, jest łagodny nawet dla bardzo wrażliwych oczu, a skóra po jego użyciu nie jest napięta. Produkt praktycznie ma same plusy, ale nie kupię go ponownie, bo żeli o podobnym działaniu znam kilka, a mają dużo niższe ceny.
Nie zauważyłam wpływu witaminy C na moją skórę.
Jak na tą cenę produkt ma bardzo przeciętne opakowanie - za ta kwotę mogłoby być dużo bardziej eleganckie.