Les Parfums De Rosine, Un Zest de Rose EDP

Les Parfums De Rosine, Un Zest de Rose EDP

Un Zest de Rose łączy nuty cytrusowe z mieszanką jaśminu, zielonej herbaty i tym razem bladożółtej róży, a całości dopełniają zmysłowe nuty piżma, mate i ambry. Zapach idealny dla kobiety czułej, naturalnej, prostolinijnej i szczerej w działaniu. Jej świat jest przejrzysty i pełen światła.
Perfumy powstały w 2002 r. zaprojektowane przez François Roberta i Delphine'a Collignon. Świeże i delikatne nuty dają poczucie schludności i elegancji.
Róża - antyczna róża, bladożółta, niemal biała

Nuta głowy - esencja lemonki, Bergamotka, skórka pomarańczowa, suszone owoce
Nuta serca - róża, zielona herbata, jaśmin
Nuta bazy - mate, szara ambra, piżmo

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
wody perfumowane
kwiatowe

letni zapach

Zapach lekko słodkawy, delikatnie cytrusowy, owocowy, później przechodzi w herbaciano-różany. Całość dopełnia delikatny jaśmin.
Cytrusowa nuta zostaje gdzieś w tle przez cały czas. Moim zdaniem bardzo fajny zapach na lato. Wydaje się być mało pospolity, ponieważ nie jest ani typowo herbaciany ani typowo różany.

Trwałość: na mojej skórze ok 7h

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbki

Niskie loty

Wiele się po nim spodziewałam - Rose dEte mi się spodobało, a Un Zest ma bardzo obiecujące nuty. Nuta głowy - piękna - subtelna, wdzięczna, zwiewna. Zielona herbata i cytrusy, kojarzy się trochę z Funny! trochę z Fleurs dOmbre Rose. Później dołącza do tego słodziutka, różana konfitura, ale tylko w tle - wciąż dominuje początkowa lekkość. A później niestety już tylko zapach szamponu/żelu pod prysznic :( Kwiatek - sratek, niestety... chwilami ujawnia się ładna, szyprowa róża, ale to za mało, szczególnie za taką cenę. Trwałość ok, ale ogólnie zapach dość anemiczny (poza nutą głowy) i bardzo bliskoskórny
Buteleczka ładna

Używam tego produktu od:?
Ilość zużytych opakowań:próbka

subtelny

Zapach delikatny, subtelny, kobiecy... Ładny tyle, że jak dla mnie zdecydowanie za mało w nim róży... Niby jakaś jest ale bardzo przytłoczona innymi nutami: głównie herbaciano-jasminową. Zapach dosc prosty, banalny, mało odkrywczy ale może się podobać:) Bezpieczny na każda okazję. Nie wiem czy kiedys kupie, bo drogi... Za to bardzo trwały.
Flakon typowy dla Rosine ale ok;)

Ilość zużytych opakowań: próbka

Piękna cytrusowa róża

Piękny różano-cytrusowy zapach. Trwały i do tego subtelny. Na pewno jeden z ładniejszych różanych zapachów, bo nie jest sztuczny i nie gryzący. Polecam do spróbowania.
Mała aplikacja z próbeczki, ale może kiedys u mnie zagości, przecież jestem maniaczka różaną :-)

Używam tego produktu od:1 aplikacja

Green tea?

Ladny, cytrusowo-herbaciany zapach. Przypomina mi niesmiertelna Green tea Ardenki. I mysle, ze na tym moglabym zakonczyc recenzje. Nic odkrywczego, taki zapach dla nastolatki z grubym portfelem. Podoba sie kazdemu i nic nie wnosi do mojego swiata zapachow. Ale urody nie mozna mu odmowic. Flakon taki jak wszystkie Rosine - bardzo ladny, ale prosty.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:probka

Soczyste orzeźwienie

Un Zest nie wiedzieć czemu kojarzy mi się z majem..gdy przyroda bujnie rozkwita i pulsuje sokami.On jest taki własnie zielono-soczysty.Jak świeża łodyga rózy z której kapie aromatyczny sok.Zapach jest nieco ostry ale przy tym bardzo świeży.Róża pokazana w Un Zest jest zielona i chłodna.Prześliczny zapach na cieplejsze dni i bardzo trwały.Flakonik jak wszystkie u Rosine to istne cudo

Ilość zużytych opakowań:2 próbki