BingoSpa, Sól do kąpieli

BingoSpa, Sól do kąpieli

Pojemność 1 350 g

Naturalnie grube kryształy ze złóż oligoceńskich zawierają potas, wapń, magnez, żelazo. Dzięki temu kąpiel z "Sel de Mer" Bingo wzbogaca skórę w niezbędne mikroelementy.
Naturalne bogactwo zostało wzbogacone odżywczymi składnikami:
- Ekstrakt z lnu i rumianku
- Ekstrakt sosnowy
- Ekstrakt z brzoskwini i Retinol
- Ekstrakt Ginkgo i minerały morskie

Wszechobecny piaseczek:(

Uwielbiam długie kąpiele z dużą ilością piany lub poprostu z aromatyczną solą. Zakupiłam wersję brzoskwinia z retinolem bo liczyłam na świeży, owocowy zapach. No niestety bardzo się zawiodłam... zapach jest duszący, ostry, strasznie chemiczny - po kontakcie z gorącą wodą jest jeszcze gorzej:(
Cenie sobie gruboziarniste sole, ale tym razem podziękuję. Poza tym po rozpuszczeniu soli pozostaje mnóstwo piasku w wannie!
Niby jest informacja na opakowaniu że pozostaje 1% nierozpuszczalnych iłów, ale dlaczego 1% to tak dużo piachu w mojej wannie? Często dodaję do kąpieli trochę oliwki i wówczas prosto z wanny muszę biec pod prysznic bo cała jestem oblepiona tym piaseczkiem - jak po zabawie na plaży.

Bardzo tani produkt, ale mi brakuję do niego cierpliwości. Muszę go do końca wymęczyć bo data ważności już się kończy:)

Używam tego produktu od: ok. 3 lat stoi na półce
Ilość zużytych opakowań: używany okazjonalnie

Paskudny drapak!

Nie przepadam za solami do kąpieli, wolę obfitą pianę w wannie ;), jednak od czasu do czasu sięgam po produkty tego typu ze względu na zawarte w nich mikroelementy, poza tym niektóre sole barwią wodę, co umila kąpiel :)
"Brzoskwiniowa" sól Bingo ma bardzo ładne opakowanie i... więcej plusów nie widzę...
Po pierwsze zapach w opakowaniu jest bardzo intensywny, wręcz agresywny (w wodzie na szczęście go nie czuć), w niewielkim stopniu przypomina brzoskwinię, wyczuwam w nim chemię. Kryształki są bardzo grube, dlatego sól absolutnie nie nadaje się do peelingu, ale o tym wiedziałam już przy zakupie (opakowanie jest przeźroczyste, więc wyraźnie widać, że sól jest gruboziarnista), więc mniejsza z tym.
Główny zarzut - po rozpuszczeniu się soli na dnie wanny pozostał jakiś dziwny osad (piasek, żwirek?), poza tym mam wrażenie, że grube, kanciaste kryształki porysowały moją nową trójkątną wannę... :(
Być może dostarcza skórze mikroelementów (taka informacja zawarta jest na opakowaniu), chociaż nie da sie tego sprawdzić, ale z pewnością emalii nie służy :)
Od miesięcy "Sel de Mer" stoi na półce nieużywana, przynajmniej ładnie wygląda w opakowaniu i pasuje do kolorystyki mojej łazienki. Tyle.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: jedno (niecałe)

niezła

Kiedys kupiłam, zuzyłam i ostatnio znowu wpadła mi w ręce...Tania ta sól, wydajna, jest jej dużo ( dokładnie 1350 g!) - i słuzy mi do uprzyjemniania kąpieli. Nie mam zbyt wielkich oczekiwań, zatem spełnia je bez trudu ;). Woda robi sie po niej przyjemnia zielona ( mam wersje sosnową), a ja mam poczucie, ze cos tam jeszcze robie dla skóry...Zapach jest ostry w opakowaniu, w wodzie praktycznie znika. Ech, te stare szyszki do kapieli - wtedy pachniała cała łazienka...;) Rozpuszcza sie całkiem nieźle, mnie tam te drobiny nie przeszkadzają...Ogólnie, jak sól - to bingo ;)

Używam tego produktu od:lat z przerwami

Chcesz się tanio posolić?

To zachęcam.
Produkt na normalnym, przeciętnym poziomie w nieprzeciętnie niskiej cenie.
Zacznę po kolei, bo to pierwsza recenzja tej soli.
Opakowanie duuuuże, w formie plastikowego słoika z nakrętką, nie żaden worek...
Zapachy takie sobie - nie rażą, ale i nie zachwycają. Mam zapach sosnowy - zielony i pachnie trochę jak kostka do toalet, trochę jak odświeżacz powietrza, ale w sumie nie jest nieprzyjemny. Rozważałam jeszcze zakup brzoskwiniowego - pachnie umiarkowanie syntetycznymi owocami. Niebieski to typowy zapach morski - zero morskiego powietrza, oczywiście.
Przejdźmy do kąpieli.
Całkiem fajnie barwi wodę, na skórę działa jak przeciętna sól. Nie widzę żadnych rewelacji, ale i nie szkodzi w niczym. To, co mi okropnie przeszkadza to wielgachne kryształki, które zanim się rozpuszczą (a trwa do dłuuugo) po prostu drapią w pupę. Nie da się na tym wysiedzieć.
I jeszcze jedna wada: zupełnie nie nadaje się do peelingu, ale to akurat dotyczy większości znanych mi soli.
Czy polecam?
To zależy od tego, co kto lubi. Mnie sól do kąpieli nie jest niezbędna, więc nie kupię więcej produktu, którego używanie nie sprawia mi przyjemności. Za tę dychę wolę kupić kartonik Michałków :)

Używam tego produktu od: kilka razy użyłam