L'Oreal Paris, Rouge Signature (Matowa szminka w płynie)

L'Oreal Paris, Rouge Signature (Matowa szminka w płynie)

Średnia ocena: 3.64/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Wyjątkowa pomadka w płynie marki Loreal z precyzyjnym aplikatorem, którym z powodzeniem wykonać można idealny makijaż ust.
Posiada bardzo dobrą pigmentację i lekką konsystencję a dzięki zastygającej matowej formule zapewnia trwałość przez wiele godzin nie wysuszając ust.

Dostępna jest w 12 intensywnych kolorach.

w płynie
Efekt
matowe

Pozytywne zaskoczenie z małym "ale"

Matowa pomadka w płynie Rouge Signature od L'Oreal zaskoczyła mnie swoją delikatną konsystencją. Nakładając ją na usta czuję jakby to była akwarelowa farbka. Często się zdarza, że matowe pomadki tworzą wysuszającą usta skorupę. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Precyzyjny aplikator wygodnie sunie po ustach zabarwiając skórę. Jednak przez to, że jest to lekka, płynna formuła jedna warstwa może być niewystarczająca. Ale mimo wszystko nawet 2 lub 3 pociągniecia wyglądają na ustach naturalnie i nie stają się one przesuszone. Z kolei trwałość jest bardzo dobra dopóki czegoś nie zjemy. W tym czasie pomadka zaczyna schodzić z ust od środka. Szczerze mówiąc liczyłam na bardziej długotrwały efekt, chociaż nie jest najgorzej.

Zaskakująca

Szminkę kupiłam w odcieniu 105 I rule, ponieważ miałam ochotę na kolejną matową pomadkę w odcieniu brudnego różu. I kolor właśnie nie do końca przypadł mi do gustu, ponieważ ma nieco fioletowe tony. Kiedy porównywałam ją na ręce z innymi matowymi pomadkami w tej tonacji to ta szminka wypadała najbardziej fioletowo. I to jest właśnie największy, a może jedyny, minus tych pomadek, że kolory są jakieś takie... nienaturalne. Poza czerwieniami, które są klasyczne i ładne, inne kolory wypadają moim zdaniem słabo, są albo zbyt pomarańczowe, zbyt fioletowe, zbyt brązowe.

Sama pomadka ma bardzo ładne opakowanie, aplikator ma formę łezki, którą wygodnie nakłada się produkt. Dla mnie największym zaskoczeniem jest formuła - bardzo lekka, wodnista, praktycznie niewyczuwalna na ustach. Pomadka, choć matowa, jest bardzo komfortowa, nakładamy na usta coś na kształt wody zabarwionej pigmentem, która po chwili zastyga na mat.

Szminka utrzymuje się na ustach bardzo dobrze, mój kolor zjada się bezproblemowo, po jakimś czasie, jak to zwykle z matowymi pomadkami bywa, zaczyna zjadać się od środka, ale nie w jakiś nieestetyczny sposób. Bez problemu można ją poprawić.

Jestem z niej zadowolona, ale z pewnością już jej nie kupię, bo kolory są, jak na mój gust, zbyt abstrakcyjne.

Dobra, ale ma pewne minusy

L`Oreal Paris, Rouge Signature w kolorze 105 I RULE zakupiłam skuszona wieloma pozytywnymi opiniami recenzentek, po testach kosmetyku. Wybrałam jeden z bardziej stonowanych kolorów, bo akurat takiego matu brakowało w moich zbiorach.
Moje pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Szminka ma bardzo ładne i eleganckie opakowanie, delikatny, przyjemny zapach i kolor na żywo równie atrakcyjny jak na zdjęciu. Szminka wyposażona jest w wygodny aplikator w kształcie łezki, dzięki czemu kosmetyk można nałożyć precyzyjnie w każdych warunkach. Jej konsystencja jest płynna - taka kremowa, przyjemnie się rozprowadza na ustach. Co mnie zaskoczyło, to średnia pigmentacja - być może to kwestia koloru, ale aby uzyskać pełne krycie muszę nałożyć dwie warstwy kosmetyku. Z minusów, muszę jeszcze zwrócić uwagę na to, że ona dość długo zastyga na ustach. Polecam poczekać te parę minut, bo nim się "utwardzi" bardzo łatwo ją rozmazać... Po zastygnięciu Rouge Signature ma ładne wykończenie (jednak nie jest to jakiś super-mat, lekko odbija światło) i jest dość trwała. Z plusów: nie wysusza ust i wygląda naprawdę ładnie po utrwaleniu.
Nie wiem czy zdecyduje się jeszcze na zakup którejś z tych szminek, głównie ze względu na długi czas zastygania, ja zazwyczaj wszędzie się spieszę i jeśli się akurat zapomnę to nieświadomie mogę sobie zrujnować makijaż rozmazując Rouge Signature po twarzy ( a uwierzcie mi rozmazana np. przez włosy na wietrze - na skórze momentalnie jest już bardzo trwała...) Za tę cenę spodziewałam się troszkę lepiej dopracowanego kosmetyku.

Jedna z lepszych

Świetny aplikator bardzo dobrze rozprowadza pomadkę na ustach. Fajnie się nosi, ale u mnie nie utrzymuje się długo. Lubię neutralne kolory, ale mam ochotę zakupić trochę bardziej wyrazisty kolor, dlatego z pewnością sięgnę po inny kolor tej szminki.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

L`Oreal Paris, Rouge Signature (Matowa szminka w płynie)

L`Oreal Paris, Rouge Signature to matowa szminka w płynie, która nadaje ustom wyrazistego koloru. Aplikator nie jest duży, ale przyjemnie wygięty i praca z nim jest łatwa. Po pomalowaniu ust trzeba odczekać dłuższą chwilę, by produkt nabrał ładnego matowego wykończenia. Jej trwałość określiłabym jako pół-trwałą. Zjada się równomiernie.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

L`Oreal Paris, Rouge Signature (Matowa szminka w płynie)

Rouge Signature ma do zaooferowania bardzo dużo przyjemnych dla oka kolorów. Niestety jestem zawiedziona trwałością.
Kolor matowy pięknie się prezentuje na ustach.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Zaskakująco lekka formuła i mat to zalety tej szminki

Matowe szminki w moim makijażu bez wątpienia są moim pierwszym wyborem. Jestem im wierna i ten efekt w makijażu lubię najbardziej. Kiedy po dość długiej przerwie udało mi się dostać do testowania wymarzonego zestawu bardzo się ucieszyłam bo przecież kolekcji matowych szminek nigdy za wiele.

Otrzymałam pomadkę w kolorze 117, jest to nude jednak 2-3 tony ciemniejszy wpadający w ciemny beż i kolor mlecznej czekolady. Takiego odcienia matowej szminki nigdy nie miałam, więc pomyślałam, że warto spróbować.

Jeśli chodzi o samą szminkę, ma bardzo wygodny lekko wygięty aplikator, który ułatwia aplikację. Umożliwia łatwe przesuwanie aplikatorem po ustach i pokrycie ust w całości. Pigmentacja szminki jest zadowalająca, kolor jest kryjący i na szczęście równomiernie pokrywa usta. W tego typu kolorach to dość ważne, bo takie kolory szminek od razu uwidaczniają prześwity czy nierównomierną aplikację.

Zaskakująca jest formuła szminki, która podczas aplikacji nie jest jeszcze matowa, dopiero po kilku sekundach od aplikacji usta pokryte są kolorowym matem. Pomadka zastygając nie wysusza ust, nie klei i nie obciąża. Trwałość szminki to jej zaleta jednak mój kolor zaczął się po 2 godzinach zjadać od środka ust, więc wymaga poprawek jednak konsystencja szminki i jej efekt matu to rekompensują.

Jestem zadowolona ze szminki, noszę ją w torebce - niespotykany kolor jak i mat to bez wątpienia duży plus. Polecam dla dziewczyn, które po pierwsze uwielbiają matowe wykończenie ust a po drugie szukają nietuzikowych kolorów szminek i lekkiej a kryjącej formuły!

Dobry kolor, słaba trwałość

Mialo być pięknie, trwale i spektakularnie, a wyszło jak zwykle... Kolor jest co prawda piękny, nakłada się całkiem nieźle, wygląda zjawiskowo, ale szybko się ściera i to bez jakichś wielkich powodów. Jestem wykładowcą, mam przerwy co Mniej więcej dwie godziny i to już wystarczyło, żeby kolor przestał być tak intensywny. Ściera się, choć jedynie mówię i piję wodę/sok, więc największym minusem jest tu jak dla mnie zbyt słaba trwałość. Mam lepsze pomadki, nawet tej samej firmy, więc da się to zrobić solidniej.

Plusy są jednak też spore - dość wygodna aplikacja (choć wolałabym nieco mniejszy i węższy aplikator), ładna gama kolorów, piękne opakowanie, neutralny zapach i smak. Szybko wysycha, więc ładnie wygląda, tylko potrzebuje mało ekstremalnych warunków albo częstego poprawiania makijażu.

Na ostatnim zdjęciu widać jak wyglądają usta po 3 godzinach gadania i picia. :P

Ciekawy produkt

Prawdziwy mat, który jednak może lekko wysuszać. bardzo łatwo się rozprowadza, pomaga w tym aplikator w kształcie serduszka. Dzięki niemu można precyzyjnie nałożyć kolor na usta. Niestety czasami podczas nakładania robią się prześwity.
Pomadka jest bardzo trwała, szybko zasycha i długo utrzymuje się na ustach, ciężko ją zmyć.

Długotrwały efekt

Szminka bardzo dobrze się u mnie sprawdza. Po nałożeniu wytrzymuje długi czas bez ścierania, kolor jest cały czas wyrazisty. Jej intensywny bordowy odcień przyciąga zdecydowanie spojrzenia. :) Opakowanie wyposażone jest w wygodny aplikator, przy pomocy którego produkt bardzo łatwo nakłada się na usta. Jedynym minusem jest to, że wysusza usta.

Sex appeal w płynie

Szminka, która sprawi, że wszyscy Cię zauważą. Nie jest dla nieśmiałych dziewczątek, tylko dla pewnych siebie kobiet. Łatwo się rozprowadza i doskonale kryje. Pozostaje na swoim miejscu przez cały wieczór i nie wymaga poprawek.

Bardzo fajna

Posiadam pomadke w kolorze 104 I REBEL, fajna lekka konsystencja pomadki sprawia że jest niewyczuwalna na ustach, mega super wygodny aplikator którym można rysować kontur ust, bardzo ładne opakowanie, dobra pigmentacja. Pomadka utrzymuje się długo na ustach choć blaknie w ciągu dnia i bardzo lekko się zjada od środka, ma możliwość dokładania przy czym nie robią się żadne grudki. Formuła jest wodnista przy czym nie mogę uzyskać jednolitego koloru na całych ustach i muszę się bawić i dokładać. Nie zasycha na całkowity mat przez co odbija się na szklankach itp. Po całym dniu noszenia odczuwam lekka suchość ust. Ogólnie jestem z niej zadowolona i może kupię inne kolory.