L`Oreal Paris, Rouge Signature (Matowa szminka w płynie)

L`Oreal Paris, Rouge Signature (Matowa szminka w płynie)

Wyjątkowa pomadka w płynie marki Loreal z precyzyjnym aplikatorem, którym z powodzeniem wykonać można idealny makijaż ust.
Posiada bardzo dobrą pigmentację i lekką konsystencję a dzięki zastygającej matowej formule zapewnia trwałość przez wiele godzin nie wysuszając ust.

Dostępna jest w 12 intensywnych kolorach.

w płynie
Efekt
matowe

Rozczarowanie?

Na szminkę, zwłaszcza na kolor 105 I Rule, czaiłam się ostatnie miesiące i nigdy nie było mi po drodze z cenami 40-50zł i to na promocji. Poza tym, kiedy w końcu dostarczyli testery byłam nieco zniesmaczona. Kolor "wierzchni" taki, jakbym tego chciała chłodny różowy nude, ale jego "bazą" jest neonowy róż, który po swatchu testera został mi na ręku do następnego dnia, nie mogąc domyć go nawet olejkowymi kosmetykami... tak więc pozycja L'oreal Signature została przeniesiona na "może kiedyś kupię".
Na przełomie kwietnia i maja Superpharm dało naprawdę spory rabat na kosmetyki do makijażu i kosztowała 20,10zł. W końcu cena, którą mogłabym śmiało za nią dać. Kupiłam... i dalej mam takie samo, zniesmaczone zdanie na jej temat. Ba, skusiłam się także na kolor 109 I Savor, czyli już totalnie róż (miał być jasny...ale o tym poniżej).
Konsystencja jest dość rzadka jak na matową szminkę w płynie, ale myślę, ok, w końcu ma być lekka w noszeniu. Owszem, jest praktycznie niewyczuwalna na ustach, ale nie idzie za tym dobra pigmentacja.
O ile krycie wydaje się dość dobre, przez chwilę od nałożenia, po byle piciu, a już na bank po jedzeniu, pomadka znika, tzn. jej kolor "wierzchni" i zostaje tylko ta neonowa baza. I ta neonowa baza, jak i swatch, trzeba naprawdę mocno ścierać z ust. Wygląda to jak różowy zakreślacz. Tak więc pomadka trwała, ale tylko w bazie, w kolorze, który nakładamy już nie. Podobnie sytuacja wygląda z kolorem 109. O ile ten neon pod spodem jest nieco łagodniejszy, tak "góra" czyli ładny różyk nie kryje w 100%, są prześwity, złazi ultra szybko, w zasadzie zostaje mi cała na maseczce. Trwałość? Żadna. Chyba, że postawimy na zakreślaczową bazę, no to nie do zdarcia...
Być może kolory ciemniejsze, na które się nie skuszę, lub brązy, tak nie robią, nie wiem. Ale naprawdę nie jest warta swojej ceny, nawet tej promocyjnej. Opakowanie przepiękne, kolor w opakowaniu fajny, aplikator bardzo dobry i precyzyjny, konsystencja leciutka.... ale co poszło nie tak z pigmentem? Klops.

Najcudowniejsza matowa szminka

Najlepsza matowa szminka, jaką miała przyjemność używać. Wygodny, bardzo precyzyjny serduszkowy aplikator, piękne satynowo-matowe wykończenie, wspaniała formuła. Nie ściera się. Szeroka gam kolorystyczna

Skąd taka wysoka ocena?

Kolejna pomadka L'Oreal i po raz kolejny nie rozumiem dlaczego oceny są tak wysokie. Jestem bardzo rozczarowana tą pomadką (jej trwałością). Jeszcze w niepamiętnych czasem zapamiętałam sobie, że L'Oreal to marka bardzo dobrej jakości. Może tak jest, ale póki co nie w tym z czym ja mam styczność, co sprawia, że zaczynam się do nich zniechęcać.

Fakt, pomadka ma bardzo przyjemną formułę, nakładanie jej jest bardzo przyjemne i pozostawia przyjemne, aksamitne uczucie, aplikator jest precyzyjny, kolor jest ładny, matowy i już po jednej warstwie może być satysfakcjonujący, ALE co z tego, jeżeli pomadka utrzymuje się do pierwszej kawy.

Kupiłam kolor nude (110). Cena w sklepie to rzekomo 70 zł, ale ja ponoć załapałam się na jakąś super promocję i kupiłam za 20 zl. Tylko to sprawia, że nie jestem na siebie zła za wyrzucone pieniądze w błoto - szminka jest warta 20 zł, ale 70zł czy nawet 50zł to zdecydowana przesada!

Zaletą jest też to, że wybralam własnie ten kolor nude, i moim celem bylo zmatowienie ust do pracy, by makijaż wyglądał naturalnie, więc nawet jak szminka znika po porannej kawie, to nie ma aż takiej tragedii.

Kobieca i słodka

Pomadkę kupiłam kilka miesięcy temu na promocji. Wprawdzie pomadek ci u mnie dostatek,. ale jak na prawdziwą Wizażankę przystało, wiecznie mi mało.

Mam chłodny typ urody. Jestem Zimą, która udaje Lato- to znaczy mam naturalnie ciemne włosy, czarne brwi i rzęsy, ale włosy od wielu lat rozjaśniam do poziomu 8-9. Brwi i rzęsy nadal mam ciemne , więc się śmieję, że udaję panią Lato, jeśli chodzi o typ urody. Do twarzy mi w odcieniach chłodnych. Recenzowaną w tym miejscu pomadkę kupiłam w odcieniu 105, czyli takiego zgaszonego, raczej chłodnego różu.

Zapach szminki jest nieco sztuczny, ale przyjemny- słodki, z lekką owocową nutą. Aplikator jest nieco za duży, ale nie jest to jakiś ogromny minus.

Szminka długo, długo zasycha. Nakładam dwie warstwy, więc naprawdę czekam spory kawałek czasu, zanim mój makijaż usteczek jest gotowy. Za to , kiedy zaschnie- wygląda naprawdę pięknie. Szminka jest trwała, można w niej jeść pić. Oczywiście nie wytrzymuje całego dnia, niemniej te kilka godzin spokojnie trwa na ustach. Schodzi w miarę równomiernie.

Szminka wymaga w miarę gładkich, zadbanych ust, wtedy leży na nich równomiernie. Nie wysusza ust, nadaje im za to piękny , tak modny teraz matowy wygląd.
Podczas noszenia jest praktycznie niewyczuwalna.

Nie jest to pomadka ideał, ale na pewno jest to przyzwoita, dobra szminka. Warto polować na nią na promocji. Ja wypróbuję z pewnością również inne odcienie.

Jedna z lepszych

Na samym początku pragnę zaznaczyć, że szminka nie jest typową matową szminką. Ma piękny mat do którego zastyga ale jej wodnista konsystencja sprawia, że praktycznie nie czujemy jej na ustach. Pigmentacja jest bardzo okey. Mam pomadkę w odcień ceglastej czerwieni ( takiej z pomarańczowym wręcz tonem). Pomadka również wytrzymuje spożywanie posiłków pod warunkiem, że nałożymy jaj cieką warstwą i damy czas dobrze zastygnąć. Jeśli zaś jemy coś bardziej tłustego to zjada się jak każda matowa pomadka, ale wyróżnia ją to, że schodzi tak ładnie z ust, że nawet nie widać tego schodzenia. Dodatkowo kiedy tak schodzi barwi lekko usta, zachowuje się jaki taki naturalny tint do ust który robi bardzo ładny efekt. Jeśli chodzi o konsystencje i trwałość jest to napewno jedna z lepszych pomadek na codzień. Jeśli mówimy o imprezach napewno leciutko po jakimś czasie trzeba będzie jej poprawić. Ale dla takiego wygodnego nie wyczuwalnego wręcz noszenia myśle, że warto ja czasem poprawić :)

Trwała propozycja

Pomadkę upolowałam na promocji. Spodobało mi się opakowanie i ciekawa formuła. Wybrałam odcień 105 I Rule. Myślałam, że będzie on brudno różowym kolorem, a okazało się, że nieco bardziej wpada w fiolet. Niemniej jednak ciekawa, nietypowa propozycja odcienia. Aplikacja produktu na ustach jest łatwa, gdyż opakowanie posiada bardzo fajny aplikator umożliwiający precyzyjne nałożenie pomadki. Ja klasycznie nakładam dwie cienkie warstwy, co zapewnia mi estetyczny efekt. Pomadka posiada matowe wykończenie utrzymujące się długo na ustach. Wygląda bardzo dobrze i nie jest wysuszająca. Nie tworzy grudek i równomiernie się zjada. Ma przepiękne eleganckie opakowanie, któro kusi do zakupu przyciągając wzrok. Cena regularna jest przesadna. Lepiej polować na promocje lub kupować ją online. Myślę, że gama kolorystyczna jest ciekawa i można dobrać ładny odcień dla siebie zarówno na dzień jak na wieczorne wyjście.

Całkiem ok ja za tę cenę

Jak za tę cenę to nawet ok, nie jest ona wygórowana. Jedyny mankament tej szminki to to, że jak dla mnie ma za duży aplikator, gdzie przy małych ustach jak moje jest to problem na początku. Potem się można przyzwyczaić. Długo się trzyma na ustach, nie czuć że się ją ma

Używa produktu od: próbka

Słaba trwałość, dziwna formuła

Zdecydowanie nie kupię. Wierzchnia warstwa pomadki schodzi wyjątkowo łatwo, jak na tę cenę i markę, natomiast spodnia (coś co zachowuje się jak tint - dużo jaśniejszy, jaskrawszy ślad wżarty w skórę) nie chce zejść żadnymi środkami...

Niewyczuwalna

Kolor, który posiadam to 110 I empower
Pomadka ma dość duży wygięty aplikator w kształcie łezki. Pomimo tego że mam dość duże usta, na początku miałam problem przyzwyczaić się do aplikatora. Mniejszy by był lepszy i bardziej precyzyjny. Z czasem można się jednak do niego przyzwyczaić.
Kolor, który mam nie daje pełnego krycia przy pierwszej warstwie, mam wrażenie że nawet przy dwóch to krycie nie jest pełne. Może to jednak być spowodowane moim naturalnym kolorem ust oraz tym, że kolor 110 jest bardzo jasny.
Pomadka ma wodnistą formułę przez co jest kompletnie nie wyczuwalna na ustach, na cały dzień można zapomnieć, że ma się pomalowane usta.
Niestety wchodzi trochę w załamania i zmarszczki ust, może to być trochę widoczne w postaci małych 'rozstępów' na ustach, ale myślę że inni tego nie zauważają, bo jest to naprawdę niewielkie i bardziej widzę to ja niż inne osoby.

bardzo dobra

Jest to naprawdę niezły produkt. Nie wiem tylko czy nazwa szminka jest odpowiednia bo bardziej przypomina tint niż szminkę. Jest bardzo lekka i dobrze się nosi. Utrzymuje się bardzo długo, po kilku godzinach trochę wysusza ale nałozenie nawilżającego balsamu jej nie szkodzi. Kolor wręcz wgryza się w usta jak tint i ciężko się go pozbyć. Jaśniejsze kolory maja dobre krycie a ciemniejsze kolory po jednej warstiwie mogą prześwitywać ale druga juz załatwi sprawę!

Najlepsza!

Nie spodziewałam się, że tak się z nią polubie. Jest prześwietna! Lekka w swojej formule wtapia się w usta i utrzymuje przez wiele godzin. Bardzo ładnie równomiernie się zjada, nie grudkuje się. Dzięki temu że jest bardzo lekka, a wręcz wodnista to nie wysusza ust. Porownalabym ja może do tintu? (choć tintow nienawidziłam, a ja kocham!) Bądź co bądź jest genialna i żałuję tylko że stacjonarnie dość droga!

Lubię

Zakupiłam szminkę w kolorze "I rule". Szczerze powiedziawszy kolor na ustach różni się bardzo od swatcha na ręce, który wykonałam testerem w drogerii. Na ręce kolor wydaje się być brudnym różem, gdy pomalowałam się w domu pomadką to kolor jednak okazał się być jasnym odcieniem fioletu. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, nie miałam nigdy pomadki w kolorze fioletu, zawsze gustowałam w brudnych różach więc mała odmiana mi się przyda.
Opakowanie pomadki jest zgrabne, łatwo się zamyka i otwiera. Pędzelek jest dobrze wyprofilowany, łatwo i dokładnie aplikuje się produkt. Trwałość jest rewelacyjna, jedna z bardziej trwałych pomadek, z jakimi miałam do czynienia. Szminka utrzymuje się kilka godzin, nawet podczas jedzenia i picia. Ściera się ładnie, nie zostawia nierównych plam.
Jedyny minus dla mnie to zbyt mała gama kolorystyczna, chętnie przetestowałabym szminkę w innych kolorach.