Biomika, Teeth Whitening Activated Organic Charcoal (Proszek do wybielania zębów)

Organiczny proszek do wybielania zębów z Aktywnym Węglem stworzony na bazie węgla aktywnego. Bezpiecznie wybiela, poleruje, wzmacnia szkliwo i oczyszcza jamę ustną z obecnych bakterii. Sekret działania tkwi w utlenionej wersji węgla aktywnego, który wykazuje zdolność do pochłaniania różnych substancji i zanieczyszczeń.
Aktywny węgiel pozwala zadbać o zdrowie jamy ustnej, zapobiegając wnękom, brzydkiemu zapachowi z ust i chorobom dziąseł. Bezpieczny dla zębów nie uszkadza szkliwa.

Składniki aktywne:
Węgiel aktywny - ma ogromne właściwości pochłaniania różnych substancji i zanieczyszczeń. Jest substancją nietoksyczną dla ludzi a dla zębów jest nieszkodliwy, ponieważ nie pochłania minerałów. Dodatkowo nie ingeruje w szkliwo oraz strukturę zębów.

paski wybielające, pasty do zębów
oczyszczające, odświeżające, wybielające
bez fluoru
<50

Całkowicie nie działa

Proszek niby wybierający ale nie wybielił nic.... Tymbardziej zębów. Drobinki fajne, mocno drobne, smakowo też ujdzie ale działanie znikome. Proszku używałam codziennie przez dwa miesiące, do opakowania była dołączona szczoteczka do mycia drewniana z bardzo miękkim włosiem. Trochę mnie to denerwowało bo lubię myć średnimi i czuć że w ogóle myję, ta jest za łagodna.
Kolejnym minusem jest to że proszek barwi zlew typu nowego, i dodatkowo po każdym myciu trzeba dodatkowo myć jeszcze zlew, jest to uciążliwe.

ZALETY:
nie ma zalet

WADY:
brak konkretnego działania
barwił mi nowy zlew w łazience po czym musiałam za każdym razem go szorować więc bez sensu..

Bezpieczne wybielanie zębów

Proszek do wybielania zębów z węglem aktywnym z drzewa kokosowego to w 100% wegańska naturalna alternatywa dla pasków wybielających. Proszek w delikatny sposób poleruje zęby usuwając osad i przebarwienia, tym samym wybiela oraz (podobno) wzmacnia zęby.
Produkt można stosować codziennie, szczotkując zęby przez 2-3 minuty. Po użyciu proszku zęby barwią się na czarno, więc po aplikacji zaleca się dokładne wypłukanie lub krótkie wyszczotkowanie zębów zwykłą pastą.

Opakowanie to 30g proszku i jest niezwykle wydajne.

Moje zęby bardzo polubiły ten wybielający proszek, nie wiem czy są wzmocnione, ale z całą pewnością nie zostały podrażnione czy osłabione.
Proszek smakuje jak znane wszystkim tabletki węgiel, drobinki są malutkie jak cukierpuder- z całą pewnością proszek ten jest bardziej delikatny niż wybielające pasty do zębów z drobinkami.
Używam go raz na jakiś czas przez 3-4 dni, gdy chcę pozbyć się z zębów osadu i muszę przyznać , że jestem z efektu bardzo zadowolona.
Cena w granicach 25-30 zł więc całkiem przyzwoicie.