Tołpa, Dermo Face, Strefa T, Chusteczka z kwasami do ekspresowego peelingu

Tołpa, Dermo Face, Strefa T, Chusteczka z kwasami do ekspresowego peelingu

Właściwości produktu:
-dokładnie myje i oczyszcza całą twarz
-rozjaśnia i nadaje skórze jednolity koloryt
-usuwa obumarłe komórki skóry.

oczyszczanie twarzy, demakijaż twarzy
mieszana, wrażliwa, tłusta
złuszczające, nawilżające, oczyszczające
pakiet
chusteczki / płatki

Warto spróbować,warto wracać

Tołpa to popularna polska marka,która jest na rynku wiele lat.Charakteryzuje się łatwą dostępnością,przystępnymi cenami i szeroką ofertą.Znana z dodawania do swoich kosmetyków torfu lub borowiny.
Lubię eksperymentować z produktami z kwasami,dlatego zwróciłam uwagę na tę propozycję.Należy ona do serii 'Strefa T ' i rekomendowana jest dla cery wrażliwej,tłustej,mieszanej o szarym kolorycie,a nawet alergicznej.
Zawiera kwasy AHA w tym glikolowy i nie ma w składzie substancji odzwierzęcych oraz nie zawiera składników jakich unikam.
Artykuł jest przeznaczony do domowego ,nieprofesjonalnego zabiegu złuszczającego,jest więc bezpieczny,producent zaleca po 15 s spłukać preparat wodą.
Produkt ma formę plastikowej saszetki w biało-zielonej szacie graficznej z dodatkiem napisów.Najważniejsze informacje są zawarte na opakowaniu.
Opakowanie zostało podzielone na 2 części,co pozwala na wykonanie dwóch osobnych zabiegów eksfoliujących.Każda z połówek ma wyraźne miejsce do przerwania,więc nie potrzebujemy do otwarcia nożyczek.
We wnętrzu znajdziemy białą chusteczkę materiałową,która jest dosyć sztywna i szorstka,średnio przyjemna dla skóry.
Chusteczka jest delikatnie nasączona,nie 'tonie w substancji czynnej,a przecierając nią buzię nie ma wrażenia,że cokolwiek się nakładało. Zapach produktu okresliłabym jako delikatnie wyczuwalny i neutralny,nie ma jakiś charakterystycznych nut.
Podczas działania peelingu nie odczułam żadnego pieczenia,a po zabiegu skóra nie była ani podrażniona ani wysuszona.
Zaryzykowałam nawet dłuższe trzymanie preparatu i moje odczucia były wtedy nawet lepsze.
Po kilku zastosowaniach zauważyłam,że nieładny koloryt mojej skóry się poprawił,wygląda ona na zdrowszą ,a wągry stały się mniej widoczne.Poprawiła się również jej tekstura,a podskórne guzki zostały zniwelowane.
Produkt jest łatwo dostępny w znanych drogeriach,widziałam go również w innych sklepach.
Cenę nie uważam za wygórowaną,ale w razie potrzeby można polować na promocję.

Super efekt...

Chusteczki kupiłam zachęcona poleceniem koleżanki, w opakowaniu znajdują się 2 chusteczki dość mocno nasączone, dzięki temu wystarcza na użycie na twarzy, szyi i dekolcie. Zapach delikatny, dla mnie nie drażniący. NakładNakladam według zaleceń z opakowania i zmywam z okolic na które wcześniej nałożyłam. Później stosuje standardową pielęgnację jak co wieczór, serum, krem. Rano buzia jest pięknie nawilżona, gładka, promienna. Przy regularnym stosowaniu nie ma mowy o suchych skorkach czy przebarwiebiami, bo skutecznie sobie z nimi radzi. Nie zdazylo mi się żeby produkt mnie uczulił lub podrażnił, a zużylam już wiele opakowań. Duży plus za opakowanie, które rozrywamy i spokojnie możemy odłożyć drugą chusteczkę na następny raz, są pakowane osobno. Polecam serdecznie i na pewno będę wracać bo efekt jest tego wart.

Są niezłe.

Chusteczki kupiłam na wypróbowanie, bo lubię produkty marki Tołpa z serii dla cery z problemami. Głównie skusiło mnie to, że mają kwas glikolowy.
Opakowanie zawiera dwie chusteczki., które są dobrze nasaczone. Produktu użyłam na noc, ze względu własnie na kwasy. Działanie mają dobre, choć delikatne. Na pewno mocno odświeżają skórę, dają jej ładniejszy koloryt i delikatnie złuszczają. Podczas użycia może wystąpić pieczenie. Uważam, ze czas deklarowany przez producenta (15 sekund) pozostawienia do wchłonięcia jest za krótki, aby był efekt. Kiedy za drugim razem użyłam chusteczki pozostawiłam ją na około minutę, 1,5 minuty i myslę, że efekt był lepszy i co najważniejsze nie zrobiłam sobie nim krzywdy. Polecam do zastosowania od czasu do czasu.

Szybki patent na dodatkowe oczyszczanie

Wpadłam na te chusteczki spory czas temu, szukając dodatkowego sposobu na oczyszczanie mojej wtedy mocno zanieczyszczonej twarzy. Zaczynałam wówczas swoją przygodę z kwasami i uczyłam się powoli „z czym to się je”.
Kupując jedno opakowanie, mamy w nim dwie chusteczki w osobnych przegródkach. Chusteczki są nasączone kwasami AHA oraz kwasem glikolowym o lekkim, ale nie minimalnym stężeniu. Nie posiadają żadnych drobinek, co mogłoby powodować podrażnienie. Stosujemy chusteczkę na oczyszczoną skórę twarzy, przecierając nią całą twarz. Odczekujemy chwilę, aż płyn się wchłonie, po czym zmywamy i przechodzimy do dalszej pielęgnacji, tj. tonik, serum, krem.
Skóry wrażliwe bądź niemające styczności z kwasami mogą czuć delikatne szczypanie, jednak jest to dość typowy efekt przy tego typu składnikach aktywnych.
Stosowanie chusteczki regularnie ma wpływ na odnowę naskórka, minimalizację porów, pojawienie się nowej, rozświetlonej skóry. Aktualnie używam jej doraźnie, ponieważ mam w swojej kosmetyczce sporo preparatów z kwasami, ale wybieram ją często na podróż, bo jej forma jest wygodna i zajmuje mało miejsca.
Polecam i będę polecać, bo warto.

Rewelacyjna i taka łatwa w użyciu

Kiedyś, dosyć dawno temu, miałam przyjemność używac tych chusteczek od Tołpa, ale potem wycofali je i już nie mogłam ich dorwać.. Długo zastanawiałam się czy ta obecna wersja będzie równie skuteczna i czy będę się nią tak samo zachwycać.. i cóż, kupiłam, przetestowałam, zrobiłam zapasy. Jest równie świetna :)

1 saszetka to dwie chusteczki. Peeling twarzy trwa kilkanaście sekund i nie wymaga zmywania a jedynie przemycia wodą, czekania na działanie itp, od razu działa. Nadaje się do cery wrażliwej i alergicznej, dzięki temu, że nie zawiera drobinek i nie wymaga pocierania. To niezwykle prosty ale bardzo skuteczny produkt. Chyba ze wszystkich kosmetyków Tołpy jest to najlepszy produkt. A używałam wiele i dalej w sumie używam.

Chusteczka ściąga wszystkie suche skórki, bardzo dobrze złuszcza martwy naskórek. Zawiera 10% kwasów AHA i kwas glikolowy. Moja skóra po tej chusteczce ma wyrównany koloryt, jest idealnie gładka (złuszcza to, co powinna), usuwa nadmiar sebum, pory są oczyszczone i zmniejszone a na drugi dzień po jej zastosowaniu mam skórę jak nową. Stosuję ją na noc, po niej nakładam krem nawilżający i idę spać.

Także moja skóra po tej chusteczce jest gładka, pory zwężone i dużo mniej widoczne, koloryt wyrównany i bym nawet powiedziała, że nie mam szarego ocienia tylko już normalny, taki zdrowy i leciutki glow. Skóra po prostu wygląda promiennie i zdrowo.

To jest opcja też super na wyjazdy ale w związku z tym, że ma w składzie kwasy to trzeba pamiętać o filtrach potem na co dzień, jak wystawiamy skórę na promienie słoneczne, żeby nie pojawiły się przebarwienia albo jakaś reakcja niepożądana.

Świetny, prosty, szybki i wygodny produkt.

Wykorzystała: kilka próbek

Idealna na wyjazdy

Od dłuższego czasu jestem wierna peelingowi enzymatycznemu 3 enzymy z Tołpy, więc ze względu na zaufanie do tego typu produktów tej marki postanowiłam wypróbować na dłuższym wyjeździe chusteczki :).

Jedno opakowanie to saszetka, typowa jak dla maseczek. Zawiera dwie chusteczki w dwóch komorach. Chusteczki wyglądem i fakturą przypominają standardowe, popularne mokre chusteczki np. dziecięce. Są miękkie i tarciem nie podrażniają skóry. Są bardzo dobrze nasączone. To, co mi przeszkadza to fakt, że jednak jedna chusteczka to trochę za dużo jak na jednorazowy peeling, można ją sobie np. przeciąć na pół i mieć z jednej chusteczki dwa zabiegi, ale z drugiej strony opakowanie nie pozwala na to, aby pozostawiona na następne użycie chusteczka utrzymała swoją mokrość i aby przechowywanie to było higieniczne. Można spróbować z czystym słoiczkiem.

Chusteczką przecieramy twarz, odczekujemy około 15 sekund (ja zawsze trochę więcej, ale też niespecjalnie liczę czas) i zmywamy, a następnie stosujemy swoją standardową pielęgnację.

Wygoda zastosowania peelingu i krótki czas, jaki jest wymagany do osiągnięcia efektu, są zniewalające biorąc pod uwagę skuteczność produktu. Rzeczywiście, następnego dnia skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej oczyszczona, a przy regularnym stosowaniu zmniejsza się ilość zaskórników i niedoskonałości na skórze.

Cena chusteczek jest dość wysoka, ale uważam, że jest to idealny produkt np. na wyjazdy albo na okresy, w których mamy zdecydowanie mniej czasu i siły, aby utrzymać swoją rutynę pielęgnacyjną. Jeśli jedną chusteczkę przetniemy sobie na dwa razy i znajdziemy sposób na jej przechowywanie to cena już nie wydaje się być taka wysoka jak na 4 zabiegi.

Bardzo polecam! Jestem pozytywnie zaskoczona działaniem chusteczek.

Dobry dodatek do pielęgnacji

Po przetarciu twarzy chusteczką, czuje się lekkie pieczenie, jednak nie jest to uciążliwe. Przez około 30s twarz jest zaczerwieniona, ze względu na obecność kwasów w składzie. Myślę, że nie daje takiego efektu jak klasyczny, kremowy peeling, jednak jak na produkt tego typu efekt jest zadowalający szczególnie po kilku użyciach. Ważnym plusem jest również fakt, że chusteczki są osobno zapakowane, przez co po użyciu jednej, kolejna jest nadal zabezpieczona, przez co nie wysycha. Jednak jak na dwie chusteczki, cena 12zł to jak dla mnie dużo. Stworzenie peelingu w chusteczne jest idealną alternatywą, kiedy jestęsmy np. w podróży i nie chcemy brać pełnowymiarowego produktu w postaci kremowego peelingu.

Szybko, tanio, skutecznie

Jeden z moich ulubionych kosmetyków tołpy. Kupuję namiętnie nie zależnie czy jest akurat na nie promocja.
Wystarczy przetrzeć, poczekać 15 s (!) I zmyć. Mój hit :)
Na początku odczuwa się lekkie pieczenie, mrowienie, ale jest one normalne. Tak też jest napisane na opakowaniu, z resztą są to kwasy. Po chwili przestaję. Po zmyciu twarz jest przz chwilę lekko zaczerwieniona.

Opakowanie na plus. Dwie osobne przegródki zapewnią nam, że chusteczka nie wyschnie.
Chusteczki są dosyć duże, jak dla mnie, dlatego przecinam na pół i z jednego opakowania mam 4 sztuki :) ważne żeby dobrze zamknąć odciętą część np. podwójnie zwinąć i użyć klamerki.

Lubię te chusteczki jak i inne firmy tołpa.

Tak dla ekspresowego efektu

Odkąd odkryłam te chusteczki, coraz rzadziej sięgam po peeling drobinkowy. Używanie jest bardzo proste, nie wymaga specjalnych przygotowań i szybkie. Przy aplikacji może trochę szczypać i spowodować zaczerwienienie skóry, ale to przechodzi. Jedynym minusem jest miejscowo łuszcząca się skóra przez dzień lub dwa, jak to po peelingu.
Robię już drugą serię zabiegów i na pewno to nie koniec.

Szybki i skuteczny peeling kwasami. Te chusteczki skutecznie radzą sobie z martwym naskórkiem i sebum. A jakie to proste. Pocierasz. Czekasz 15 sek. Zmywacz wodą. Natłuszczasz a skóra jest widocznie odświeżona. Znika szary odcień i świecenie. Wraca równowaga. Mocno zmniejsza widoczność porów. Można zabrać ze sobą w podróż. Wygodne w użyciu i skuteczne.