L'biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów suchych i zniszczonych

Cena PLN 17.00

Intensywnie regenerujący szampon Biovax opracowany został przez specjalistów w celu zagwarantowania suchym i zniszczonym włosom jak najlepszej kondycji.
Szampony Biovax to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie.
Unikalną cechą szamponu jest bogata w substancje odżywcze receptura oraz kremowa konsystencja.
Biovax dba nie tylko o zdrowie i kondycję włosów, ale również zapewnia im gruntowną ochronę i bezpieczeństwo. Wysoka jakość oraz skuteczność działania szamponu potwierdzona jest przez Mistrza Świata Fryzjerstwa Artystycznego.
Biovax to gwarancja zdrwoych włosów, dzięki zawartości naturalnych ekstraktów i substancji ochronnych:
- kompozycja ekstraktu z cynamonu i emolientów silnie nawilża i regeneruje przesuszone włosy, nadając im piękny połysk. Zabezpiecza przed utratą wilgoci utrzymując naturalną barierę lipidową skóry głowy. Zmiękcza i wygładza włosy,
- 100% ekstrakt z henny ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki.
Nie zawiera substancji drażniących:
- bez parabenów,
- bez SLS,
- bez SLES,
- bez glikolu propylenowego.
Substancje te mogą powodować podrażnienia skóry, a nawet stany zapalne. Przyczyniają się do powstawania łupieżu, swędzenia i wysuszania się skóry głowy. Receptura oparta została o naturalne i bezpieczne substancje aktywne.

Włosy
wymagające prostowania
wzmacniające, nawilżające, regenerujące
bez silikonów, bez SLS i SLES, hipoalergiczna, bez parabenów
Skóra głowy
normalna, sucha i wrażliwa
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów farbowanych

tylko poprawny

Mam włosy średniej długości, niskoporowate, gęste, proste, przyklapnięte na czubku głowy. Szampon kupiłam z myślą o poprawieniu kondycji moich włosów przed nadchodzącą zimą.

Czy coś pomógł?

Nie pomógł.

W zasadzie jedyne co robi ten szampon to oczyszcza. Taki sam efekt mogę uzyskać używając najtańszego szamponu ziołowego z tym, że ten drugi dodatkowo włosy mi poplącze. Po biovaxie włosy są proste i łatwo je rozczesać.

Teraz sprawy natury technicznej.
Szampon zapakowany jest w małą, poręczną buteleczkę, a ta dodatkowo w kartonik. Wszystkie informacje podane są zarówno na butelce jak i na kartoniku.
Otwór dozujący jest optymalnej wielkości. Dozuje idealnie.
Sam szampon ma lekko perłowy kolor.
Myję włosy dwukrotnie. Przy pierwszym myciu pieni się słabo, przy drugim mam masę gęstej piany. Jak już pisałam szampon nie plącze włosów, ale lepiej użyć odżywkę.

Na moje włosy zbawiennego wpływu nie ma. Zdecydowanie lepiej sprawdza się u mnie mycie włosów płynem Facelle. Druga sprawa Biovax jest bardzo niewydajny. Jedna buteleczka wystarcza mi na ok.3 tyg, a jednak do najtańszych on nie należy.

W wielkim skrócie. Powrotów nie będzie.

Używam tego produktu od: październik 2015
Ilość zużytych opakowań: jedno 200ml

zawsze do niego wracam

Moim największym problemem włosówym jest to, że bardzo szybko sie przetłuszczają i to że są suche na końcach. Przyznać się muszę bez bicia, że w ogóle o nie nie dbam.. rzadko stosuje odzywki, ew. od wielkiego dzwonu.
Ten szampon ma podstawowy plus i tylko z tego powodu zawsze do niego wracam: mianowicie, włosy są baaardzo długo świeże. Wieczorem jeszcze moge iśc na impreze, wystarczy je odpowiednio ułożyć, może zakęcić na lokówce.. i gra.
Natomiast napewno- plącze włosy, mało wydajny, wysoka cena.
Troche wysusza włosy, mam wrażenie że są bardziej puchate. Ale chyba nawet lubie ten efekt. Daje tylko 3,5 gwiazdki, bo mógłby być nieco tańszy, przy tej pojemności.
Fatalnie się go spłukuje.
Szukam dalej, ale pewnie zawsze gdzieś tam w łazience będzie na mnie czekał.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 10 cale

Idealne dopełnienie maski z tej samej serii.

Zanim zaczęłam używać BIOVAXu moje głosy były ekstremalnie zniszczone przez farbowanie i agresywne zabiegi pielęgnacyjne (przede wszystkim prostowanie i suszenie). Jestem bardzo zadowolona z efektów jakie uzyskałam dzięki kuracji szamponem i maską z tej serii. Jestem przekonana, że przy użyciu samej maski rezultat nie byłby taki sam.
Szampon nie należy do najprostszych w użyciu, ale po kilku myciach opanowałam technikę posługiwania się nim. Zawsze myję głowę dwa razy. Przy pierwszym myciu używałam symbolicznej ilości szamponu – nie pienił się mocno, ale było widać, iż zmywa z włosów, co trzeba. Przy kolejnej aplikacji używam większej ilości produktu, który pieni się jak szalony. Wtedy wykonuje masaż głowy, a następnie zostawiam pianę na 5 minut na włosach.
Gdybyśmy chciały poprzestać pielęgnację naszych włosów na użyciu samego szamponu, to niestety czekałoby nas rozczarowanie. Uważam, że użycie maski jest niezbędne, aby bezboleśnie rozczesać włosy, nadać im blask i miękkość.
Na szczęście należę do osób, które nie wymagają od szamponów cudów w postaci regeneracji włosów czy ułatwiania ich rozczesywania. Według mnie ma on przede wszystkim myć. I w tym jest naprawdę dobry. Włosy i skalp są oczyszczone, dodatkowo kondycja skóry mojej głowy nigdy nie była tak dobra.
Zapach, konsystencja, wydajność, cena produktu – wszystko w normie, nie mam żadnych uwag.
Polecam serdecznie używanie produktu wraz z maską, z której również jestem bardzo zadowolona, ale o niej już w osobnej recenzji. (:

Używam tego produktu od: grudzień 2014
Ilość zużytych opakowań: jedno duże (z pompką)

Jak najbardziej polecam. Lepszego szamponu nie ma.

Ten szampon diametralnie różni się od zwykłego szamponu, w jego składzie nie ma silnych detergentów ale łagodne, uzyskiwane z kokosa.
Po około miesiąca stosowania (myję głowę co dwa dni) zauważyłam dużą różnicę mojego stanu włosów. Włosy zmieniły się nie do poznania 😳. Mam włosy cienkie, rozjasniane, były w kiepskim stanie nawet po przemyślanej pielegnacji, odkąd zaczęłam używać tego szamponu są nawilżone, gładkie, sypiace sie i proste (Przedtem się falowaly).
Wiele z was narzeka na to ze się nie pieni dostatecznie, mam na to taki sposób ze po nałożeniu niewielkiej ilości zaczynam szybko pienic produkt i otrzymaną pianę rozprowadzam w dół włosów.
Polecam używać z maską biowax z tej samej serii albo latte. 👌

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Jedno; 200 ml

nie polecam

Kupiłam ten produkt skuszona ogólną opinią tej firmy, sama miałam już jedwab, serum wzmacniające i były świetne. Moje włosy są suche i zniszczone więc pomyślałam, że właśnie takiego produktu mi potrzeba. Kupiłam go w promocji za 13zł i żałuję zakupu. Pierwsze mycie to jakaś tragedia.
-nie pieni się
-ciężko się rozprowadza
-plącze włosy
-włosy wychodziły mi garściami
-po wyschnięciu miałam szope na głowie
-miałam takie siano, ze nic tylko konia karmić
-mogłabym spokojnie pójść na konkurs sobowtórów Hagrida z Harrego Pottera
-włosy były szorstkie, połamane, rozdwojone
-za drugim razem po umyciu wyglądały lepiej
-za trzecim razem poddałam się w trakcie mycia
-na moje bardzo długie włosy się nie sprawdza, teraz boję się kupić maseczkę i odżywkę

Ilość zużytych opakowań: pół

Nie kupię go ponownie

Zdecydowanie nie polecam. Osobiście widzę w nim tylko same minusy:

- cena w stosunku do pojemności
- mało wydajny, bardzo szybko się kończy (przy moich długich włosach musiałam sporo go nałożyć)
- ciężko się rozprowadza
- już podczas mycia straszliwie plącze włosy
- gdybym nie używała żadnej odżywki, podczas późniejszego rozczesywania musiałabym pozbawić się połowy włosów z głowy... ponieważ byłyby tak splątane

Nie wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: 2014

Kupię na pewno!

5 za:
* wydajność produktu
* zapach
* efekt miękkich włosów
* przy regularnym stosowaniu widać super rezultaty - włosy nabierają blasku
* włosy lepiej się układają

Minusem może być cena - ok 17 zł / 200 ml. Mimo wszystko kupię go na pewno. Mam również maskę z tej serii i mogę śmiało powiedzieć, ze BioVax uratował mi włosy. Polecam.:)

Używam tego produktu od: 3miesięcy

Nie różni się niczym od zwykłego szamponu.

Wraz z maseczką kupiłam ten szampon, aby "ujednolicić" trochę pielęgnację. O ile maska sprawdziła się świetnie, to szampon już pozostawia trochę do życzenia, ale konkrety - dość treściwa konsystencja bardzo trudno się rozprowadza na włosach, a że mam je dość długie, to potrzebowałam sporo szamponu by porządnie umyć głowę.
Poplątanie włosów owszem było, ale nie w strasznym stopniu. Szampony bez silnych detergentów plączą włosy, podobnie jest z szamponami dla dzieci, więc można się tego spodziewać.
Wypadania nie zauważyłam.
Zapach ma prześliczny, ale ilość (bardzo mała buteleczka) i wspomniana już wydajność nie są warte ceny (za ten szampon zapłaciłam podajże 18zł).

Nie polecam.

omijajcie z daleka

Specjalnie zalozylam konto zeby moc ostrzec przed tym szamponem. Strasznie placze wlosy. W trakcie stosowania tego produktu stracilam ogromna ich ilosc. Na szczescie jest malo wydajny i skonczyl mi sie po miesiacu. Odetchnelam z ulga.
Poza tym, ze pozbawil mnie znacznej ilosci wlosow, trudno sie splukiwal i czesto wlosy przy glowie wydawaly sie jakbym nie zrobila tego zbyt dokladnie, pomimo ze zajmowalo mi to duzow wiecej czasu niz przy innych szamponach.
Wlosy swoim wygladem przypominaly siano, chodz po pierwszych razach po uzyciu szamponu, zdawalo sie ze bedzie zgola inaczej.
Reasumujac NIGDY WIECEJ!!! SZKODA WLOSOW!!

Nigdy więcej

Na szampon skusiłam się bo uwielbiam maski do włosów tej firmy. O ile maski są rewelacyjne, to ten szampon, to ich całkowite przeciwieństwo.
słabo się pieni,
plącze włosy,
nie poprawia ich kondycji, nawet bym powiedziała, że wyglądają gorzej
nie nawilża,
włosy są tępe w dotyku,
a co najgorsze spowodował u mnie łupież z którym nie miałam problemu od ładnych paru lat.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Średnio

A nawet bardzo średnio.
Kupiłam ten szampon, by oczyścić włosy z silikonów. Wcześniej korzystałam z maski i ta sprawdzała się świetnie, ale niestety, szampon juz tak mnie nie zachwycił. Słabo się pieni, trzeba go sporo by pokrył wlosy (a nie mam wcale za długich), na dodatek dziwnie pachnie. Włosy rzeczywiscie oczyszcza, ale nie nadaje sie do długotrwałego stosowania. Wystarczyło 10 dni by skóra zaczęła swędzieć, dodatkowo pojawiło sie sporo łupieżu.
Myślałam, że razem z maseczką naprawią mi włosy ale się zawiodłam. Pewnie dokończę opakowanie, ale bede go używać 1,2 na tydzien.

Rozczarowanie

Po tym jak pokochałam szampon Biovax z trzema olejami, postanowiłam wypróbować jeszcze inne produkty tej firmy. Niestety szampon do włosów suchych ostatecznie oceniam nisko.
Początkowo byłam zadowolona. Zaczęłam go używać jakoś po zrobieniu encanto, więc wiedziałam, że codzienne mycie włosów przez pierwsze 2-3 tygodnie to norma. Tylko że później wcale szampon na dłużej nie odświeżał, w przeciwieństwie do jego brata...W dodatku zupełnie mniej się pieni, czego niezbyt rozumiem. Stosowanie metody kubeczkowej na szczęście pomaga i szampon wytarza wtedy dużo piany, ale jednak ja preferuję \'normalne\' mycie włosów. Na drugi dzień po myciu budzę się z włosami szorstkimi i sterczącymi w każdą stronę (efektu tego nie ma jak używam innego szamponu). Skubaniec, mimo małej ilości wytwarzanej piany, jest cholernie wydajny i nie mogę go skończyć. Zaczęłam go po prostu mieszać z innymi szamponami. W ogóle nie spełnia obietnic producenta - włosy na pewno nie są bardziej nawilżone.

+ przyjazny, delikatny skład
+ nie podrażnia skóry głowy, nie powoduje łupieżu, włosy dobrze się rozczesują
+ wydajność

- nie nawilża
- włosy są krótko świeże
- sam z siebie mało się pieni
- cena w porównaniu do działania (ok 20 zł za butelkę)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 200ml