Apis, Żurawinowa Witalność, Ujędrniający krem do twarzy z żurawiną i olejkiem arganowym

Formuła kremu będąca połączeniem składników intensywnie regenerujących, nawilżających, pobudzających odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki zastosowaniu ekstraktu z żurawiny, aloesu, marokańskiego olejku arganowego, kolagenu i elastyny spowalnia proces powstawania zmarszczek, ujędrnia i wygładza. Obecność filtrów UVA/UVB (SPF15) chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego odpowiedzialnego za fotostarzenie się skóry.

Zmiana składów w kosmety

Kilka lat temu produkty tej firmy miały inne składy i wtedy były naturalne.
Dziś po zmianie składów z naturalności pozostała tylko nazwa.
Wystarczy poszukać w sieci dawne recenzje które były na fb firmy ale zostały ukryte bo dokładnie opisywały całe zdarzenie ze zmianą składów

Sredni

Miał piękny skład i lekko nawilżal, ale bez jakiegos efektu wow. Nie zdołałam nim nigdy uratować suchej cery, nie odnotowałam też zadnych jego właściwości ujedrniających. Był dla mnie średnio przyjemny w użyciu ze wzgledu na sporą zawartość tlenku cynku zapewne, choć jest to minus w plusie, bo faktycznie zawierał filtry i chronił przed słoncem. Miał calkiem ladny skład i był wydajny, mogł się sprawdzić w roli zwykłego dziennego kremu do niewymagającej młodej cery. Kremowałam nim też kilka razy włosy i sprawdził się pod tym wzgledem. Ten cudowny zapach to po prostu budyń malinowy z dzieciństwa. Kupiłabym go drugi raz tylko dla zapachu i cudownej konsystencji żelowego musu. Kolor rownież był ładny- jogurtowy róż. Uroczy w opakowaniu, niewiele robił na skórze.

szukam godnego następcy

Recenzuję starą wersję kremu (nowa wersja ma swoją własną stronę KWC).

Mój ulubiony krem do pielęgnacji skóry twarzy (mieszana, ze skłonnością do niespodzianek, bardzo płytko unaczyniona, niecierpiąca słońca). Używałam go codziennie, rano i wieczorem, na twarz, szyję i dekolt od jakichś 3 lat i miałam ogromną nadzieję, że będzie towarzyszył mi jeszcze długi czas. Kilka miesięcy temu okazało się, że producent zmienił skład kremu. Niestety - na gorszy.

+ zachęcający skład
+ szybko się wchłania
+ nie pozostawia tłustej warstwy
+ nadaje się pod makijaż
+ raczej niekomedogenny
+ wydajny (1 op./~4 miesiące)
+ dobry stosunek jakości do ceny

- dostępność (wycofany z produkcji?)
- nowa wersja jest gorsza od starej

Być może najtrafniej zareklamuję ten produkt wspominając, że nawet mój cierpiący na awersję do kosmetyków partner podbierał mi go ;)

było pięknie a wyszło jak zawsze

Zamówiłam żurawinowy Apis po raz kolejny a w paczce przyszła nowa wersja, najpierw myślałam że tylko opakowanie ale niestety, skład również zmienili... Teraz już są konserwanty, wspaniały Phenoxyethanol nie mógł być pominięty, oczywiście. Dno i porażka, żeby z tak dobrego kremu robić świństwo jakich wiele na rynku. Więcej nie kupię. Producent liczy na to, że klientki nie zauważą zmiany i kupią ponownie.

fajny

To już mój trzeci krem z tej serii! Wydaje mi się, że ten krem ma najlepszą konsystencję z poprzednich (inne lekko galaretowate).
Plusy kremu:
* lekki
*nadaje się pod makijaż
* nie zapycha
* nie ma uczucia ściągnięcia
*zapach (lekki, faktycznie żurawina)
* proste, ładne opakowanie
*cena i pojemność (super !!!!)

Nie wiem natomiast czy faktycznie można nazwać go ujędrniającym, ale za tą cenę nie oczekuję takiego działania.

Całkiem przyjemny

Krem kupiłam zachęcona opiniami na wizażu. Jego plusem jest zdecydowanie naturalny skład, miła konsystencja i przyjemny zapach. Nie zauważyłam jednak efektu nawilżenia, tym bardziej ujędrnienia, a mam 23 lata, moja skóra nie jest więc wymagająca. Krem nie zapycha i nadaje się pod makijaż.

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Hmm...

Kupiłam go zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami na Wizażu i blogach, które podczytuję. Mam cerę dość kapryśną. Do tej pory nie znalazłam kremu, który byłby moim KWC. Większość z nich mnie zapycha, więc bez ustanku szukam specyfiku o przyjaznym składzie, który dogadałby się z moją skórą.

Plusy:
-niska cena
-lekka konsystencja
-wydajność
-dobrze nawilża
-przyjemny skład
-SPF15

Minusy:
-zapycha! nigdy nie miałam takiego wysypu, jak po nim
-niehigieniczne i tandetnie wykonane opakowanie
-chemiczny zapach
-kiepsko się wchłania
-nie nadaje się pod makijaż

Nie polecam dziewczynom, które mają cerę skłonną do zapychania. Krem sprawdził się z powodzeniem do ciała, ale nie kupię go ponownie.

Zostanę z nim na dłużej :)

Od bardzo dawna poszukuję dobrego kremu do mojej przetłuszczającej, a zarazem suchej skóry (zwłaszcza na czole i wokół oczu). Dodatkowo chciałam aby był, jak to sie teraz mówi anti-age (lepiej zapobiegac niz leczyc) ale do rzeczy:

- przyjemny, nie drażniący nosa zapach przypominający jogurt poziomkowy :)
- fajna konsystencja, na twarzy ma poślizg, jest jakby pół-żelowy
- dzięki temu jest wydajny
- nawilża w przyzwoitym stopniu, szału nie ma ale przynajmniej można nałożyć drugą warstwę gdyż
- krem dobrze sie wchłania pozostawiając na twarzy lekki film (zapewne przez olejki)
- twarz sie po nim nie lepi, zyskuje gładkość
- bardzo fajny skład, patrząc na niego rzeczywiście można spodziewac sie działania przeciwzmarszczkowego
- stosunek cena-jakość (na DOZ-ie 13 zł)
- filtr, niby niski ale jak sie siedzi w domu to w pochmurny dzien można spokojnie wyjść z psem i nie bawić się w nakładanie filtru na 10 min.

Minusy
- czasami twarz zaczyna się po nim szybko swiecić ale zauważyłam, że częste peelingi (zwłaszcza enzymatyczne) niwelują ten mankament
- filtr mogłby być większy (myślę, że 25 spokojnie dało by się załatwić ;) )

Ogólnie krem godny polecenia, nie sprawdziłby się chyba tylko na tłustych cerach. Jeśli tracicie wiarę w kremy z przystępną ceną wypróbujcie własnie TEN!

Używam tego produktu od: miesiaca

świetny krem

zacznę od plusów, bo ich zdecydowanie więcej

+śliczny zapach
+wydajny
+duże opakowanie
+cena!
+szybko się wchłania
+po wchłonięciu cera jest napięta, byłam szczerze zdziwiona, bo jeszcze bo żadnym kremie uczucie nie było aż tak dostrzegalne, na opakowaniu napisane że wspomaga proces powstawania zmarszczek więc wszystko się zgadza! (na szczęście nie potrzebuję jeszcze takich kremów)
+ ... ale przeznaczony również do intensywnej regeneracji i nawilżania, chroni przed UV (kocham ten krem za to!)
+szybko się wchłania

-niestety nie nadaje się pod makijaż, podkład ciemnieje
-duże opakowanie jest też minusem-zaczynam się obawiać czy zużyję go przed datą ważności! :-O

Piękny skład i działanie

Uwielbiam za:
skład [SKŁAD!!]
działanie nawilżające
szybkie wchłanianie przed porannym makijażem
dużą pojemność
niską cenę
polskie pochodzenie
fakt, że nie zapycha

Na noc używam olejków albo innego kremu,
ale na dzień tylko ten!
Nie lubię zapachu, ale innym może się podobać.

Uwielbiam testować nowości, ale temu kremikowi pozostanę wierna!

Krem idealny? Dla tłustoskórej - tak!

Do pokochania? Być może...

Zerknijmy na skład:
olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, olej arganowy (już na trzecim miejscu!), ekstrakt z żurawiny (nawilża, działa liftingująco, spowalnia procesy starzenia), aloes, kolagen, elastyna, tlenek cynku i tytanu (które dają ochronę UV), Palmitynian askorbylu (przeciwutleniacz), witamina C... i czego chcieć więcej? Ja przed taką mieszanką padam na kolana i biję pokłony wieczyste, inne kremy mogą uczyć się takiego składu.

Co o samym kremie:
- ogromna pojemność - 110 ml, co nastręcza trudności w wyrobieniu się ze zużyciem przed nieuchronnym końcem ważności (6 miesięcy od otwarcia), na co składa się jeszcze jeden czynnik, a mianowicie
- konsystencja - delikatna, bardziej żelowa (co sprzyja zwiększonej wydajności), ale przy tym formuła jest tak bogata, że naprawdę, gdyby się nawet chciało, to nie da się tego kremu nałożyć więcej
- delikatny, kwaskowaty zapach, żurawinowy
- spore opakowanie, trochę producent zabawił się z użytkownikami i w rzeczywistości wewnętrzna część jest mniejsza, a dno jest wyżej niż to, na którym stać normalnie powinno, ale jestem w stanie wybaczyć tego psikusa
- tani jak barszcz w porównaniu do wydajności i jakości -12-13zł, dostępny na dozie i w internetach, stacjonarnie nie widziałam.

No i najważniejsze, czyli działanie:
Moja tłusta skóra zakochała się na zabój, bo to wreszcie krem, który nie jest tak bogaty, że aż ciąży na skórze, a zarazem nie pozostawia po sobie spustoszenia. Skóra po zastosowaniu kremu jest naprawdę porządnie nawilżona, lekko napięta i widocznie szczęśliwa. Żadnych suchych skórek. Żadnych placków - pustyń. Żadnego podrażnienia. Za to niewielki błysk, który wybaczam, bo to nie krem matujący. Matu krem nie zapewnia i tego nie wymagałam.
Oczywiście nie ma mowy o żadnym zapychaniu, bo nie miałoby nawet co zapchać w tym kremie.
Świetnie współpracuje z makijażem mineralnym, jednak radzę odczekać 5-10 minut po nałożeniu kremu, żeby się ładnie wchłonął, a powłoczka nie przeszkadzała w malowaniu się proszkami. Nic się nie warzy, to zapewniam.

Jednak pamiętać trzeba, że w sytuacjach ekstremalnych - jestem w trakcie używania kwasów - ten krem sobie nie da rady, ale bardzo łatwo można go wspomagać, np. kwasem hialuronowym, daje wtedy równie świetne efekty.

Polecam skórom tłustym, szukającym lekkiego, ale nawilżającego kremu, dla suchszych może to być za mało. Gdyby nie moja testerska dusza i suchar w wersji max, to kolejne opakowanie zjawiłoby się u mnie. Niemniej przy każdym innym niewypale wracam do niego!

Używam tego produktu od: września
Ilość zużytych opakowań: w końcówce pierwszego - na pewno nie ostatniego

dobry

Te krem sprawdził się u mnie w okresie wiosenno-letnim do stosowania na dzień. Fajnie nawilżał skórę, szybko się wchłaniał. W sam raz na lato pod makijaż. Nie zauważyłam aby zapychał. Natomiast nie zauważyłam również jakiś super efektów jego używania. Krem ok, ale bez szału. Teraz jest już dla mnie zbyt lekki, dobrze że właśnie go kończę.
Minusem jest dla mnie zapach oraz zbyt duże opakowanie przy krótkim terminie ważności.