Receptury Babuszki Agafii, Zioła i Zbiory Agafii, Naturalne syberyjskie mydło do kąpieli `Czarne mydło Agafii`

Cena PLN 40.00

Syberyjskie mydło o właściwościach pielęgnacyjnych. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu zapach. Mydło nie zawiera sztucznych barwników i składników zapachowych. Zawartość składników pieniących przydaje mu delikatności. Ma postać żelu. Mydło przeznaczone do pielęgnacji ciała i włosów. Polecane osobom z problemami skórnymi: łojotok, egzemy, łuszczyca. Można go stosować jako żel pod prysznic i jako szampon do włosów. Pielęgnuje, regeneruje i odżywia skórę ciała i włosy.

zapachowa
mydła
nawilżające, oczyszczające
w słoiku
w żelu

u mnie się nie sprawdziło

Słowem wstępu - nie jestem zwolenniczką wielofunkcyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych, w myśl zasady "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" i kolejny raz ta zasada sprawdziła mi się w życiu. Mydło zapakowane w odkręcany pojemnik, ma bardzo gęstą żelową konsystencję, ciemny kolor i ziołowy/leśny (?) zapach. Bardzo wydajne, mocno się pieni. Jako produkt do mycia ciała jakoś przejdzie - dobrze myje, dokładnie oczyszcza skórę, ale działa wysuszająco, więc nie jest to produkt dobry dla posiadaczy skór suchych i bez porządnego nawilżenia skóry po myciu ani rusz. Do włosów - tragedia. Nie dość, że bardzo wysusza włosy po długości, to dodatkowo wysusza skórę głowy. Producent poleca to mydło jako kosmetyk dla osób z problemami skórnymi jak egzemy czy łuszczyca - w moim odczuciu takie osoby powinny raczej omijać to mydło szerokim łukiem. Sama mam suchą skórę ciała, a mój skalp jest bardzo wrażliwy i lubi się mocno przesuszać, podrażniać - ten produkt zadziałał u mnie jak płachta na byka już po jednorazowym myciu. Oddałam koleżance, która nie ma problemów skórnych i jej podpasowało, więc za to plusik.

Bardzo dobry produkt. Można umyć nim całe ciało i włosy - jest naprawdę skuteczny i świetnie odświeża skórę głowy. To nie jest typowe mydło

Nazwa może błędnie wskazywać na fakt, że jest to typowe mydło. Tak więc na wstępnie skreśla się go do mycia skóry głowy. Nic bardziej mylnego. To, jak dobrze ten produkt myje skórę głowy, nie podrażniając jej przy tym... to jest jakiś obłęd.
To tak słowem wstępu.

Opakowanie / konsystencja / zapach
W mojej ocenie jest to po prostu bardzo zbity żel/ szampon. Kolor ma ciemnobrązowy. Sama nie wiem, co przypomina mi zapach, ale nie jest drażniący i męczący. Daje odczucie, że jest to produkt naturalny (ma lekko iglastą woń? Jakby pochodził od sosny, jakkolwiek to brzmi :)) Produkt jest zamknięty w plastikowej tubie. Na dodatek całkiem ładnej, choć dla mnie etykieta jest dość nieczytelna. Nie skupiam się jednak na niej tak bardzo.
Dostałam to mydło od taty. Generalnie jest fanem kupowania rzeczy, które mają dziwne etykiety (dzięki Tobie, tatko, poznałam genialny produkt do mycia ;))
Konsystencja, tak jak już wyżej wspomniałam, jest gęsta. Nakładając ją na palec nie ma mowy o upadku na ziemię, ale tylko pod warunkiem, ze nasza skóra jest sucha. W przeciwnym razie automatycznie żel ześlizguje się z ręki, no i mamy klops. Nie podoba mi się to, że jest dostępny w tubie, często zalewałam go wodą pod prysznicem, co nie wiem czy nie jest mniej higieniczne? Nie mniej jednak produkt tylko delikatnie się rozpuszczał, nie wytrącał się dziwny osad ani zapach, także wszystko było git, mimo że nie lubiłam już potem tej rozwodnionej papki.
Muszę tutaj dodać, że bardzo ciekawym zjawiskiem są tu liście schowane w mydle. Nie mam pojęcia, co to za roślina. Ale zdziwiłam się, gdy pierwszy raz ujrzałam je w produkcie. Pierwszy raz widzę takie coś od strony producenta. W mojej ocenie nie przeszkadzały mi w niczym, dodawały uroku i bardziej naturalnej natury produktu.

Działanie
Wystarczy odrobina tego mydła, by dobrze go spienić i dokładnie umyć nim głowę /partię ciała. Jest super-ekstra wydajny. Używałam go minimum 3 miesiące. Nie myłam nim codziennie włosów, ponieważ ma dość średnią moc. Na samym początku musiałam się upewnić czy na pewno jest to bezpieczny produkt do mojej skóry głowy. Można uznać, że jest to mydło, które generalnie nie nadaje się do mycia włosów przez niskie ph, ale nic bardziej mylnego. To po prostu jest żel/szampon do mycia.
Po pierwszym użyciu go w celu oczyszczenia skóry głowy byłam zakochana. Genialnie wydłużał świeżość moich włosów. Dodawał im lekkości, odbijał od nasady. Włosy były miękkie, nie było mowy o dodatkowym wysuszeniu. Nie zostawiał tłustej warstwy na nich. Po prostu cud i miód.
Patrząc na działanie na skórę ciała nie stwierdzam nadmiernego wysuszenia skóry. Uważam, że jest to produkt uniwersalny, bardzo wysokiej jakości.
Myślę, że idealnie nada się w podróż.

Bardzo lubię ten żel. Widziałam, że tata kupił kolejne opakowanie, coś czuję, że wkradnie się tu mały chochlik, który zgarnie mydło dla siebie ;)
5/5

Oczekiwałam czegoś lepszego

Mydło do kąpieli Babuszki Agafii kupiłam jakiś czas temu przy większym zamówieniu z innymi kosmetykami. Liczyłam na spektakularny efekt ale jednak się go nie doczekałam.

Na początku używałam tego kosmetyku jako szamponu do włosów ale powodował duże przesuszenie, włosy plątały się i musiałam używać też więcej odżywki lub maski żeby załagodzić sytuacje i nie wyrwać wszystkich włosów przy rozczesywaniu. Jako szampon do włosów kosmetyk bez problemu się rozprowadzał i dobrze się pienił. Ma nieco specyficzny zapach ale mi nie przeszkadzał. W momencie kiedy postanowiłam go używać jako mydło do kąpieli nie powodował przesuszenia skóry ale też nie pienił się zbytnio. Chciałam go szybko zużyć, bo nie spełnił moich oczekiwań.

Opakowanie jest nietypowe dla tego typu produktów, częściej można w takim spotkać maskę do włosów. Wygodniej by było gdyby był on w buteleczce.

Ja raczej nie wrócę już do tego kosmetyku chyba, że czegoś innego z firmy.

Jedna z lepszych rzeczy w połączeniu z rękawica peelingującą.
Super konsystencja, nie za gęsta, nie za rzadka.
Fajnie złuszcza naskórek z rękawicą peelingującą, ale nie ma po nim uczucia ściągniętej skóry.
Polecam przed goleniem taki peeling.
Ma dość specyficzny dla niektórych zapach.

Rewelacyjny kosmetyk do ciała

Najlepszy produkt jaki miałam!
Nadaje się absolutnie do wszystkiego.
Nie powoduje żadnych wyprysków ani nie przesusza skóry.
Pachnie troche jak perfumy Gucci Bloom.
Ma gęstą konsystencję. Jest bardzo wydajny, wystarczy tylko trochę a on się bardzo mocno pieni. Ma fantastyczny skład.
Używam go do ciała, twarzy i włosów.
Wszędzie sprawdza się świetnie. Bardzo mocno nawilza moją suchą i podrażnioną skórę. Uważam, że każdy powinien mieć ten produkt w swojej kolekcji bo naprawdę warto! :)

Kupiony w: Drogeria Jasmin

Mydło jest naprawdę cudowne, nie wysusz skory jak tradycyjne mydło, ładnie pachnie dobrze się pieni, jest wydajne dodatkowo myśle nim pędzle do makijażu i do tego również super się nadaje ponieważ dobrze je domowa a włosie nie jest sztywne. Ogólnie świetny kosmetyk dla całej rodziny

Hit

Moje ulubione mydło - stosunek ceny do jakości, zapach, wydajność, nie ma się do czego przyczepić. Używam ja, mąż i dzieci, również bardzo często do włosów. Na moje przetłuszczające się działa bardzo dobrze, lepiej niż wiele szamponów.

Świetny i uniwesralny

Używam zarówno do ciała jak i włosów. Skóra jest miękka i ładnie pachnie, a włosy nie są obciążone, byłam ciekawa czy sprawdzi się na włosach i byłam zaprawdę zakończona jak dobrze włosy wyglądają po tym mydle. Dodatkowo jest bardzo wydajne i ma fajny skład.

Idealny szampon oczyszczający

Stosuje mydlo jako szampon. Idealnie oczyszcza moje włosy. Przez dwa dni są lekkie, oczyszczone i miękkie. To była moja ostatnia deska ratunku, włosy zaczęły mi się tak mocno przetłuszczać, że po jednym dniu były okropnie tłuste. Dotychczasowe odżywki i szampony mocno je obciążyły. Włosy umyłam dwa razy pod prysznicem. Niesamowita zmiana już po pierwszym użyciu. Nie używam odżywki, ponieważ włosy po myciu są jak po odżywce. Czyste, sypkie i nawilżone. Nie polecam go do mycia ciała, może wysuszyć skórę. Plusem jest wydajność. Mała ilość starczy do mycia. Pachnie trochę jak krem Nivea.

Nie dla każdego

Jeżeli nie macie większych problemów skórnych, możecie z powodzeniem używać tego mydła do skóry głowy, jest to produkt dokładnie oczyszczający, o specyficznym, ale przyjemnym zapachu. Dobrze się pieni, dzięki czemu jest wydajne. W moim przypadku po dłuższym czasie spotęgowało problem z przesuszeniem skóry głowy, więc pytanie czy aby na pewno jest to odpowiedni produkt do stosowania przy egzemie i łuszczycy?

Przyzwoity produkt

Czarne mydło jest zrobione z 37 ziół, które mają łagodzić zmiany skórne typu AZS, egzemy, łuszczycę itp. Zużyłam kilka opakowań tego mydła, ale nie pokuszę się o stwierdzenie, że jakoś znacząco złagodziło moje zmiany skórne. Fakt, skóra po użyciu swędziała odrobinkę mniej, ale nie zauważyłam jakiegoś dużego efektu. Mydło można używać do mycia ciała jak i włosów. Bardzo dobrze oczyszcza włosy i są po nim miękkie. Dobrze by się sprawdziło u mężczyzn, którzy lubią używać jednego produktu do wszystkiego.

Kocham to mydło.

Kocham to mydło ponieważ znajduje się ono w dużym i ładnym oraz stonowanym kolorystycznie opakowaniu. Pomiędzy wieczkiem a produktem jest dodatkowe plastikowa zabezpieczenie, daje to 100% mydło się nie wyleje. Mydło ma ciemny brązowy kolor i żelową konsystencję. Pachnie ziołami i łatwo się rozprowadza po skórze i skutecznie czyści. Myję tym mydłem nawet włosy. Mydło przy regularnym stosowaniu starcza na długo. Mydło ma naturalny skład, co dla mnie stanowi bardzo dużą zaletę i można je kupić w promocyjnych cenach. Moje dzieci też je często stosują a córka uwielbia się nią bawić pod prysznicem przez hej konsystencję.