Receptury Babuszki Agafii, Zioła i Zbiory Agafii, Naturalne syberyjskie mydło do kąpieli `Czarne mydło Agafii`

Zobacz oferty

eBioStyle

ezebra
Średnia ocena: 4.91/5

zobacz więcej ofertzwiń

Syberyjskie mydło o właściwościach pielęgnacyjnych. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu zapach. Mydło nie zawiera sztucznych barwników i składników zapachowych. Zawartość składników pieniących przydaje mu delikatności. Ma postać żelu. Mydło przeznaczone do pielęgnacji ciała i włosów. Polecane osobom z problemami skórnymi: łojotok, egzemy, łuszczyca. Można go stosować jako żel pod prysznic i jako szampon do włosów. Pielęgnuje, regeneruje i odżywia skórę ciała i włosy.

zapachowa
mydła
nawilżające, oczyszczające
w słoiku
w żelu
>250ml

Kosmetyk do wszystkiego :)

Jeden z moich ulubieńców od dłuższego już czasu. Bardzo dużo dobrego słyszałam o tym produkcie, jednak kupiłam go przypadkiem na promocji. Ani razu nie pożałowałam tego zakupu. Cena może początkowo trochę przerażać, ale uwaga - mydło Babuszki Agafii jest na maksa wydajne.

Czarne mydło jest konsystencji na wpół żelu i galaretki, ciemnego koloru i o wyrazistym ziołowym zapachu. Producent często na wierzch produktu dodaje liść :) Produkt jest w dużym okrągłym słoiczku z odkrecaną nakretką. Prosta, minimalna etykieta dopełnia całości :)

Składowo przedstawia się bardzo fajnie, ma dużo wyciągów i ekstraktów ziołowych, nie zawiera silnych detergentów. Na włosach pieni się bardzo dobrze, wystarczy naprawdę niewielka ilość, aby wytworzyć pianę niezbędną do umycia włosów. Dobrze sprawdza się również do mycia ciała, oczyszcza skórę, ale nie zostawia jej wysuszonej. Niektórzy stosują mydło również do mycia twarzy.

Podsumowując, jest to naprawdę przydatny produkt w łazience. Dzięki szerokiemu zastosowaniu sprawdzi się niemal u każdego, a do tego ten naturalny skład. Polecam :)

Pomogło przy przetłuszczajacych sie włosach

Po mydło siegnełam po polecaniach szampponu do przetluszczajacych sie wlosow. W czasie, gdy moje wlosy nie dawały rady "trzymać" wygladu nawet przez 24h to mydło uratowalo mnie;)

MOJE WLOSY
Gdy siegnelam po mydlo byly baaaardzo przetluszczajace sie, oczywiscie placzace sie i ciezkie do rozczesywania. Dodatkowo wypadalo ich dosc duzo

MYDLO
#KONSYSTENCJA
Mydło jest w postaci czarnej galaretki, wiec nie kazdemu moze podejsc taka wersja kosmetyku. W pudełku oprocz galaretkowatej masy znajdziemy rowniez listki brzozy, co jest dosc ciekawym dodatkiem i sprawia, ze kosmetyk wydaje sie byc jeszcze bardziej naturalny ;)

#SKLAD
Duzo składnikow naturalnych, ale nietstey też zawiera w swoim skladzie SLS.
Wśród naturlanych substancji aktywnych na które warto zwrócić uwagę możemy znaleźć:
*Dziegieć - czyli tradycyjny środek ludowy na łupież.Polecany osobom borykajacym sie z ŁZS
* Wosk górski – ałtajski (Ozokeryt)- chroni skórę i włosy przed wysuszeniem
* Pyłek kwiatowy (Glikol propylenowy ambrosioides Chenopodium) - stymuluje wzrost nowych komórek, powinien wpływać na porost włosów ;)

Oprócz tego mamy dużo naparów ziołowych (m. in krwawnik, pokrzywa, rumianek, miodunka...), dużo wyciągów (żywica sosnowa, niedżwiedzie ucho, szyszki olchy...) i olejków (cedrowy, dahujski, łopianowy...)

#ZAPACH
Dzięki tak wielu ziołom, olejkom etc w składzie mydło ma śliczny, świezy, cedrowo-ziołowy zapach. Mi się mega podoba, lubie takie bardziej drzewne zapachy

#DZIALANIE
+ zmniejsza przetłuszczanie sie wlosów
+nie wysusza
+nawilża! jest dobry i dla ciała i dla skóry
+ unosi włosy u nasady
+ nie plącze
+pięknie pachnie
+fajnie się pieni
+wydajny
+ włosy nabieraja blasku
+ chyba lekko stymuluje porost włosów ;)

Polecam, zwlaszcza gdy minimalizujemy ilosc kometykow na wyjazdy bo jest naprawde super!

Zapach kwiaciarni w opakowaniu

Dla mnie jest to zapach unisex ,mój mąż więcej używał tego kosmetyku niż ja.
Zapach bardzo przypominający kwiaciarnię.
Świetnie domywa ciało i bez problemowo się spłukuje.
Opakowanie mogło być bardziej poręczne,ponieważ pod prysznic wlatuje do niego woda,ale pewnie był by problem ponieważ jest bardzo gęstym mazidłem.
Minus mały ,że jednak po nim muszę nawilżyć ciało (choć ja to zawszę robię) ale nie wysusza.
Cena ok 20 zł za 500 ml,ale przez opakowanie produkt dość szybko się kończy.
Jeśli znajdę w dobrej cenie myślę,że wrócę do niego,ale tęsknić nie będę.

Uniwersalne, cudowne!

Ulubione mydło na wyjazd. jeden kosmetyk, a umyjesz siebie, włosy, ręce i całą rodzinę włącznie z psem - jeśli zajdzie taka potrzeba
Dałoby się nim nawet prać
Pięknie pachnie, pięknie myje
Niesamowicie uniwersalne
Cena ok do jakości
Nic tylko będę polecać ;)

pozytywne zaskoczenie

zapach jest trudny do zdefiniowania ale przyjemny, użyłam do mycia włosów i jestem zadowolona- na długie włosy wzięłam 2 porcje wielkości orzeszka laskowego, ładnie się pieni, włosy rozczesałam, mam nawet zdefiniowane loki :O
co świadczy o nawilżeniu.

Wszechstronny

Produkt jest bardzo wydajny zamknięty w wygodnym opakowaniu starcza na naprawdę długo. Mydło ma konsystencję lekko żelową i jest wygodnych dawkowanie chociaż trzeba go nabierać rękoma mi to nie przeszkadza. Używam tego mydła zarówno do mycia ciała jak i włosów doskonale nawilża i pielęgnuje. Włosy jakby się mniej pezet puszczały po jego stosowaniu. Polecam

Fajny produkt pod prysznic

Produkt polecany jest do pielęgnacji ciała i włosów - ja używałam go jedynie jako płyn pod prysznic. Wybrałam ze względu na dobroczynne działanie licznych składników roślinnych - jest ich tutaj aż 37, z bardziej znanych wymienię uczep trójlistny,
pokrzywe zwyczajna, rumianek pospolity, szałwię czy glistnik jaskółcze ziele. W środku opakowania pływa sobie prawdziwy liść.

Produkt nie jest do końca naturalny, ponieważ na 2 miejscu składu ma SLS, jednak nie spowodował u mnie przesuszenia skóry. Po kapieli czułam raczej wspaniałe odświeżenie i oczyszczenie, dodatkowo mydło ma bardzo ładny, delikatnie ziołowy zapach, który długo pozostaje na skórze. Delikatnie się pieni i łatwo zmywa nie brudzac przy tym wanny.

Pewnym mankamentem jest to, że zawartość opakowania bardzo łatwo wylać przez przypadek, najlepiej gdyby producent zdecydował się na opakowanie z pompka.

Polecam wypróbować i z checia kupię ponownie.

Oj chyba nie takie naturalne! Wszędzie ten wszechobecny SLS.... Nie dajcie się zwieść opakowaniu

Uwielbiam kosmetyki wielozadaniowe!
Mydło ma gęstą, maziowatą konsystencję. Dojrzałam nawet w opakowaniu zanurzone liście... Pachnie intensywnie, ziołowo i kwiatowo. Dobrze się pieni, nawet niewielka ilość wystarczy, aby stworzyć gęsta pianę. Stosowałam go zamiast żelu do mycia ciała i swoje zadanie oczyszczające spełnił.
Używałam mydła do oczyszczania twarzy w końcowym etapie demakijażu i przyznam, że też sprawdziło się świetnie pod względem oczyszczania, jednak jest jedno ale! Produkt ma w swoim składzie SLS i mocno wysusza skórę.
Dlatego nie polecam osobom borykającym się z łojotokiem. Nie polecam również w roli szamponu, gdyż splącze nasze włosy, a tym bardziej farbowane lub rozjaśniane - to zabójstwo.

Niestety fajny skład został tutaj zepsuty przez obecność SLS-u. Nie jest to zatem w pełni naturalny skład i nie dajcie się omamić opakowaniem, które wprowadza nas w błąd myśląc, że oto mamy ziołową recepturę - samo zdrowie!
W dodatku na opakowaniu jest bardzo długa lista składników i w warunkach sklepowych bardzo trudno odszukać te chemiczne dodatki, ale jednak są tu obecne. jeśli spodobała się wam formuła mydła to polecam czarne mydło marokańskie, które ma 100% skład roślinny naturalny.
Zakupione mydło zużyję pod prysznicem, ale czy kupię ponownie? Oczywiście, że nie! Czuję się przez producenta oszukana.

Dobre do mycia ciała, do włosów się mi jednak nie sprawdziło

Babcia Agafia ma w swoim asortymencie wiele ciekawych kosmetyków. To czarne mydło moim zdaniem jest naprawdę dobrym produktem do pielęgnacji ciała. Jak już wspomniałam mydło nie sprawdziło mi się do pielęgnacji włosów, ale do ciała naprawdę daję radę :)

Mydło otrzymujemy w naprawdę dużym opakowaniu - 500ml które wystarcza na naprawdę długo. Jest to produkt bardzo wydajny ze względu na swoją konsystencję - jest to dość gęsta galaretka w ciemnym, prawie czarnym kolorze. Zapach produktu jest ziołowy, naturalny a zarazem przyjemny i delikatny. Zdarza się że w opakowaniu znajdziemy cały liść albo jakąś małą gałązkę co jeszcze bardziej podkreśla naturalne pochodzenie produktu - zawiera bowiem aż 37 substancji naturalnych. Osobiście preferuję wyjęcie niewielkiej ilości produktu w osobną miseczkę i dopiero stosowanie pod prysznicem czy w wannie aby nie moczyć całego opakowania i zawartości - produktu. Dosłownie niewielka ilość wystarczy aby dokładnie umyć całe ciało. Mydło nie pieni się zbyt mocno co świadczy o jego naturalnym składzie - im więcej piany tym więcej chemii w produkcie. Mimo iż nie pieni się zbyt mocno to przyjemnie się go używa, dobrze się rozprowadza na skórze, można też stosować je gąbką lub myjką do ciała. Skóra po umyciu jest ładnie oczyszczona, odświeżona a przy tym nawilżona. Nie ma uczucia ściągnięcia na skórze czy jakiegoś dyskomfortu. Mydło to polecane jest do pielęgnacji cer problematycznych i powiem szczerze że odkąd je stosuję to stan moich ramion i pleców zdecydowanie się poprawił a niestety mam tendencję do tworzenia się niedoskonałości. Delikatnie pielęgnuje skórę trądzikową (ramiona i plecy, nie stosowałam na skórę twarzy) przy czym nie podrażnia i nie wysusza skóry.

Jedyny minus jaki mogę zauważyć i do czego mogę się przyczepić to pielęgnacja włosów. Mydło polecane jest do mycia również włosów niestety w moim przypadku nie zdaje to egzaminu. Fakt, dobrze oczyszcza włosy jednak w moim przypadku zbyt mono je plącze podczas mycia i później mam problem z rozczesaniem ich. Włosy są nawilżone, wygładzone i się nie puszą, dodatkowo nie są ani przesuszone ani przetłuszczone jak to czasem bywa przy niektórych produktach. Mydło naprawdę daje radę z myciem włosów jednak niestety nie moich. Problem z ich rozczesaniem zdecydowanie zniechęca mnie do stosowania tego produktu na włosy.

Podsumowując, babcia Agafia znowu pozytywnie mnie zaskoczyła. Mydło jest naprawdę dobrym produktem, spełnia obietnicę producenta, do tego jest to produkt o naturalnym składzie. Przyjemne w stosowaniu, bardzo wydajne do tego naprawdę tanie i łatwo dostępne. Dodatkowo poprawia stan skóry z tendencją do niedoskonałości ramion i pleców. Naprawdę produkt godny polecenia, myślę że sprawdzi się każdemu.

Super produkt !

Super produkt,sprawdza mi się idealnie do mycia twarzy,ciała,jak i włosów.
Mydło nie wysusza włosów.
Bardzo wydaje.Super dla osób z buzią problematyczną.Mydlo ma delikatny i bardzo przyjemny zapach,naturalny skład, konsystencja przypomina żel.
Doskonale oczyszcza i łagodzi.

Mydło

Od kilku lat jestem zachwycona tym produktem i wszystkim bardzo serdecznie polecam. Mydło jest bardzo wydajne i świetnie nadaje sie do mycia ciała i włosów. Uwielbiam je też za zapach, jest niepowtarzalny! Zużyłam juz kilka opakowan i z pewnoscia kupie ponownie :)

Nie polecam do mycia cery ze skłonnością do łojotoku

Mam skórę z tendencją do wysuszenia, dlatego moja twarz produkuje dość sporą ilość sebum. Myślałam że to czarne mydełko dobrze sobie z nią poradzi, ale niestety SLES to dość silny detergent i cera jest mocno wysuszona, ściągnięta. Fajne do mycia włosów, mydło świetnie wygląda dzięki dodatkowi liści, bardzo podoba mi się mocno ziołowy zapach.