Garnier, Essentials, Żel - krem oczyszczający do skóry suchej

Garnier, Essentials, Żel - krem oczyszczający do skóry suchej

Nawilżający kremożel, przeznaczony do demakijażu i oczyszczania skóry suchej i wrażliwej bez ograniczeń wiekowych. Oparty na naturalnych składnikach roślinnych delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę bez efektu wysuszania i ściągania. Aksamitna konsystencja nie zawiera mydła i doskonale się rozprowadza. Produkt pozostawia skórę czystą, odprężoną, delikatną w dotyku i doskonale nawilżoną

Nie bez minusów, ale lubię mimo to

Pierwszy raz na ten żel trafiłam na jakiejś wyprzedaży.
Wcześniej jakoś nigdy mi się nie rzucił w oczy. A szkoda bo to dobry produkt jest.
Za pierwszym razem kupiłam jedno opakowanie na próbę, szybko jednak polubiłam na tyle by kupić dwa kolejne opakowania.

Żel jest zamknięty w standardowej dla firmy zgrabnej butelce z bezawaryjną pompką.
Szata graficzna bardzo przyjemna dla oka.

Konsystencja bardziej kremowa niż żelowa. Emulsyjna.

Zapach niby delikatny ale bardzo chemiczny. Jednak po spienieniu nie uprzykrza mycia.
Pieni się dobrze i równie dobrze myje, a na tym zależy mi bardzo.

Mam cerę w kierunku suchej, mimo to trądzikową. Również wrażliwą.
Ze względu na dużo blizn potrądzikowych i przebarwień z nimi związanych na co dzień używam podkładów długotrwałych i mocno kryjących. Dlatego priorytetem jest dla mnie (szczególnie wieczorem) solidnie wymyć buzię.
I ten produkt to robi dobrze. Przywiera do buzi (może nie tak jak żele do cer problemowych tej samej firmy, ale jednak) przez co mam wrażenie że przyciąga cały bród, dobrze się rozprowadza i pieni co uprzyjemnia mycie.

Zawsze po umyciu twarzy żelem stosuję płyn micelarny. Na szczęście po tym produkcie niewiele miał on do zrobienia. Jedynie z tuszem żel nie dawał sobie tak dobrze rady.

Stosowałam go w różne okresy roku.
Dwa opakowania wykończyłam latem i wtedy nie miałam absolutnie żadnych zastrzeżeń.
Ostatnie opakowanie postanowiłam użyć teraz - zimą.
I niestety zauważyłam po umyciu ściągnięcie, wysuszenie. Nie jakieś bardzo duże ale na tyle dające o sobie znać że zaczęłam się temu produktowi przyglądać czy to aby na pewno on jest winny temu zjawisku. Niestety tak.
Nie zdewastował mi cery, skóra nie była rozwścieczona niemniej zaliczył drobnego minusa.

Podsumowując:
Uważam że to produkt dobry dla cer mieszanych, normalnych trądzikowych.
Dobrze domywa, a o to przede wszystkim chodzi.
Zimą zalecam - szczególnie sobie :) - rozwagę. Ta pora roku daje skórze wystarczający wycisk i przesuszenie, nie należy jej jeszcze dokładać nieodpowiednimi kosmetykami.
Z tym łagodzeniem które obiecuje producent też bym nie przesadzała.
Zimą dla mnie efekt był zupełnie sprzeczny, latem żadnego łagodzenia jako takiego nie odczułam. Był delikatny ale skuteczny.
Wydajność dobra - starczył na ponad miesiąc codziennego stosowania 2 razy dziennie.

Ja do tego produktu bardzo chętnie wrócę ale wiosną i latem. Wtedy był dla mnie na piątkę.

Nie do suchej cery!

Mimo, iż producent poleca ten produkt do suchej cery - wysusza! Po 2 tygodniach używania na mojej twarzy pojawiły się suche plamy! To jedyny nowy kosmetyk, jaki używałam a po odstawieniu żelu-kremu z Garniera nie pojawiają się nowe.

Pachnie OK, trochę za chemicznie dla mnie, ale ok - tu jest ten różany zapach, bo ekstraktu z róży nie ma w składzie.

Jedyny plus - opakowanie - bardzo wygodne. Cena niska, ale co z tego, jeśli produkt zmieni Twoją skórę w skorupę. BUBEL!

Dobry.

Fajnie oczyszcza. W przeciwieństwie do kremu nie uczula. Może dlatego, że jest do mycia i trzeba spłukać ;) więc ma krótki kontakt z cerą. Ma fajny zapach, konsystencję.

Chyba trochę wysusza.

Nie wiem czy kupię ponownie, bo pewnie skuszę się na coś innego ;)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Tak!

Produkt uważam bardzo fajny:
- cena niska- kupiłam w promocji za 9.90zł
- zapach- przyjemny, nie nachalny
- opakowanie- bardzo wygodne z dozownikiem
- wydajność- dużo piany, niewiele żelu
- oczyszczanie- porządne

Mimo tego iż żel jest przeznaczony do skóry suchej, ja wlaścicielka cery mieszanej idącej w kierunku normalnej postanowiłam go zakupić. Nie wysusza, nie ściąga, świetnie zmywa makijaż i oczyszcza pory.
Jestem na prawdę zadowolona.
Nie wiem czy kupię ponownie mimo świetnego działania, gdyż jestem wielbicielką zapachów, a ten jest bardzo delikatny i przyjemny,ale nie podbił mojego serca. Gdyby ziaja miała kozie mleko do mycia twarzy była bym w 7 niebie!

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

Niby dobry, ale...

Jestem \\\\\\\'szczęśliwą\\\\\\\' posiadaczką cery mieszanej i wrażliwej - błyszczące czoło, a na policzkach skóra normalna w kierunku suchej. Od czasu do czasu stosowałam winogronowy żel z tej serii i niestety strasznie wysuszał, dlatego zdecydowałam się na żel - krem do skóry suchej.
Używałam go przez kilka lat (Garnier był moim pierwszym żelem do mycia twarzy) i mimo jego wad nie myślałam o zmianie. Ogólnie żel świetnie oczyszczał cerę, ale nie stosowałam go do demakijażu (do tego wykorzystuję płyn micelarny) tylko do codziennego mycia twarzy rano i wieczorem. Niestety bardzo wysuszał i ściągał skórę. Ponieważ i tak zawsze nakładam krem nawilżający, myślałam, że tak \\\\\\\'musi już być i kropka\\\\\\\'. Jednak ostatnio zmieniłam pielęgnację twarzy na delikatniejszą i przekonałam się, że istnieje dużo lepszy żel do cery suchej, który nie wysusza.

Zalety:
- pozostawia uczucie czystości
- konsystencja - kremowa, przyjemna, łatwo rozprowadza się na skórze
- dobrze się pieni
- wygodna buteleczka z pompką
- wydajny - wystarcza na kilka miesięcy
- zapach - delikatny, nie męczy
- dostępność i cena

Wady:
- wysusza i ściąga skórę pomimo, że jest przeznaczony właśnie do cery suchej (!)

Mimo, że teoretycznie zalet jest dużo więcej, to raczej nie użyję go ponownie. Wiem już, że istnieją inne żele do mycia twarzy, które nie powodują przesuszenia mojej skóry.
Jednak dla mniej \\\\\\\'delikatnych\\\\\\\' cer może być jak najbardziej w porządku.

Używam tego produktu od: kilku latIlość zużytych opakowań: dużo

************************-
Edit: Zmniejszyłam ilość gwiazdek w tym oraz w zielonym garnierze, gdyż dopiero teraz wiem, jak powinno wyglądać prawdziwe oczyszczanie twarzy. Niedawno skończył się mój ziołowy żel do mycia twarzy i przed zamówieniem kolejnego uznałam, że wykorzystam resztkę tego. Koszmar! Nie wiem, jak tyle lat mogłam go używać
- strasznie chemiczny zapach,
- bardzo ściąga i wysusza skórę.
Nie wrócę już do drogeryjnych żeli do mycia twarzy.

Idealny żel do mycia twarzy

Dla mnie ten produkt nie ma żadnych minusów.
Używam go codziennie. Jest bardzo wydajny. Dokładnie zmywa makijaż. Nie szczypie, ładnie pachnie. Po zastosowaniu czuję i widzę że mam czystą skórę. Sprawdza się znakomicie.

Z innych recenzji wynika, że żel nie nawilża i powoduje ściągnięcie skóry. Rzeczywiście produkt nie nawilża, jednak uważam, że skóra sucha (a do takiej jest skierowany ten produkt) potrzebuje po oczyszczeniu nałożenia odpowiedniego kremu. W moim przypadku jest to krem odżywczy bądź półtłusty i żadnego ściągnięcia nie czuję.

Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

niestety nie :(

Zakupiłam, bo uwielbiam mleczko i tonik z tej samej serii, jednak na tym produkcie bardzo się zawiodłam :(

ZALETY:

* dobrze zmywa makijaż
* wydajne
* nie uczula
* bardzo ładne i funkcjonalne opakowanie z pompką

WADY:

* okropny zapach
* potrafił zaszczypać w oczy
* okropny, gorzki smak, jak trafił na usta
* mocno ściągał i wysuszał skórę

mieszane uczucie,bardzo!

ogólnie,zapach dosyć okej,natomiast działanie.
To tak,bardzo fajnie się myje tym twarz,może się wydawać,że przez konsystencję i wygląd będziemy mieć bardzo nawilżoną twarz,bo jest to do skóry suchej,lecz w moim przypadku było na odwrót. Po wysuszeniu twarzy ręcznikiem,cała skóra była taka ściągnięta i spięta,bardzo to przeszkadzało,więc zawsze po użyciu,po prostu szybciutko kremuję twarz i to tyle.
Dlatego piszę,że bardzo mieszane uczucie.

plusy
-odświeża
-cena
-opakowanie,wygląd,zapach
-daje uczucie czystości
-poręczne opakowanie!
-wydajny

minusy
-wysusza
-ściąga skórę

Używam tego produktu od: paru miesięcy (nie codziennie)
Ilość zużytych opakowań: 1 zaczyna się kończyć

wysusza!

Wcześniej stosowałam ten żel w wersji do skóry normalnej i mieszanej. Ponieważ lekko wysuszał mi skórę (normalna/mieszana) postanowiłam zmienić go na ten. A tu niespodzianka! Wysusza jeszcze bardziej! W dodatku podrażnia, mimo, że moja cera nie jest szczególnie wrażliwa, nie mam też skłonności do alergii i bardzo rzadko reaguje negatywnie na jakiekolwiek kosmetyki.
Mam już dość, resztę zużyję chyba do mycia rąk.

+ niezła cena
+ wygodne estetyczne opakowanie
+ dobrze zmywa makijaż
+ dostępny w każdej drogerii

- wysuszył i podrażnił skórę! i to nie jest wina tylko kranówki, inne żele nie powodowały takiego efektu (nawet ten do skóry tłustej). Po tym kosmetyku moja skóra łuszczy się (!), jest ściągnięta i piecze
- okropny chemiczny zapach. Używam kosmetyków aptecznych, śmierdzącego szamponu z rzepą, ale zapach tego żelu wyjątkowo mnie odrzuca. Skoro już ładują do niego tyle chemii, powinien pachnieć lepiej ;)
- podrażnia oczy - gdy choć niewielka ilość kosmetyku dostanie się do oka lub gdy nie spłuczę go wystarczająco dokładnie, powoduje silne pieczenie
- w ogóle się nie pieni - pewnie miało to dawać złudzenie mycia się nawilżającym, kremowym mleczkiem a nie wyżerającym skórę żelem z SLS, solą i innymi ciekawymi składnikami...

Podrażnił i wysuszył

Mam cerę mieszaną, strefa T przetłuszcza się, a reszta jest bardzo sucha(w tym roku to się zmieni;) ). Skórę twarzy mam wrażliwą i alergiczną, pierwszy lepszy kosmetyk może spowodować niezłe kuku...
Moja starsza siostra miała ten żel dwa lata temu. Jak to często u mnie bywa różne kosmetyki podkradam:>
Bardzo wygodne opakowanie-z pompką. Takie jest dużo wygodniejsze niż np. zakręcane tuby. Gdyby takie pompki były w każdym opakowaniu żelu do mycia twarzy to życie byłoby łatwiejsze;)
Konsystencja była dobra, gęsta,a le łatwo się rozprowadzało produkt na skórze. Zapach delikatny.
Żel dobrze mył i oczyszczał. Ale strasznie podrażniał i wysuszał co w moim przypadku dyskwalifikuje kosmetyk. Na początku wszystko było ok, ale po kilku dniach kiedy myłam twarz to myślałam, że nie wytrzymam-skóra szczypała, piekła. Byłą podrażniona i wysuszona-na policzkach mnóstwo suchych skórek. Podrażniania i zaczerwienia podczas jego używania były normalką. Po 1,5 tygodnia codziennego używania zaprzestałam tego podkradania i moja cera się uspokoiła. Zdecydowanie nie polecam, szczególnie dla wrażliwej skóry-on wysusza i podrażnia.

Używam tego produktu od: używałam 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście użyć

średni

(+) radził sobie z lekkim makijażem
(+) bardzo wydajne opakowanie z pompką

(-) po użyciu miałam uczucie ściagniętej skóry
(-) wysuszał
(-) strasznie szczypał w oczy
(-) malo przyjemny "chemiczny" zapach

Poprawny

Według mnie ten żel nie jest zachwycający. Buzię myję minimum 4 razy dziennie i może dlatego że robię to tak często to troszeczkę napina mi skórę. Poza tym jest średnio wydajny. Nie uważam że żel do twarzy jest do demakijażu ale czasami z lenistwa ;) zdarza mi się go do tego użyć i radzi sobie całkiem nieźle.

Plusy
+ładny zapach
+fajna konsystencja
+wygodna pompka
+ fajnie zmywa make-up
Minusy
- mało wydajny
- przy częstym używaniu napina skórę
- skóra jest lekko podrażniona co mija po kilku minutach.

Ilość zużytych opakowań: jedna buteleczka