Receptury Babuszki Agafii, Domowy szampon Agafii do codziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów

Domowy szampon Agafi na każdy dzień został stworzony z wyciągu 17 syberyjskich ziół, szyszek chmielu, łupin cebuli, żytniego chleba i propolisu w połączeniu z wodą ze stopionego lodu. Szyszki chmielu wzmacniają włosy, żytni chleb i wywar z łupin cebuli przywracają zdrowy wygląd a propolis zapobiega występowaniu problemów. Szampon na bazie stopionej wody w połączeniu z sprawdzonymi domowymi środkami wzmacniającymi zapewnia delikatną i efektywną codzienną pielęgnację.
Nie zawiera SLS, parabenów, silikonów, PEG i produktów ropopochodnych.

Składniki aktywne:
- Wyciąg z żytniego chleba (Secale Cereale Seed Extract) - uelastycznia włosy, ma działanie regenerujące.
- Wyciąg z łupin cebuli (Allium Cepa (Onion) Root Extract) - ma działanie dezynfekujące, wzmacniające, zawarta w nim siarka ogranicza przetłuszczanie się włosów.
- Wyciąg z szyszek chmielu (Humulus Lupulus Extract) - zapobiega wypadaniu włosów, stymuluje ich wzrost, opóźnia siwienie, działa przeciwłupieżowo, ogranicza świąd skóry głowy i przetłuszczenie włosów.
- Propolis - ma działanie przeciwzapalne, regenerujące.

Herbal Water Complex - 17 ziół
- Różan dahurska (Rhododendron Dauricum) - działanie oczyszczające i rozjaśniające przebarwienia skórne.
- Oman wielki (Inula Helenium) - działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie.
- Powojnik syberyjski (Atragene Sibirica) - reguluje i poprawia ukrwienie skóry.
- Kocanka piaskowa (Helichrysum Arenarium) - zawiera aktywne biologicznie substancje, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, delikatnie oczyszcza i pielęgnuje skórę.
- Nawłoć dahurska (Solidago Dahurica) - działa przeciwświądowo i antybakteryjnie.
- Iglica pospolita (Erodium Cicitarium) - działa antybakteryjnie, hemostatycznie i ściągająco, bogata w garbniki, sole mineralne, witaminy A i C.
- Gnidosz uralski (Pedicularis Uralensis) - łagodzi podrażnienia skóry.
- Malina kamionka (Rubus Saxatillis) - posiada właściwości nawilżające, odżywcze i przeciwzapalne. Zawiera witaminy A, C, H i wit. grupy B.
- Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica) - wzmacnia włosy, przeciwdziała ich przetłuszczaniu i wypadaniu, zapobiega łupieżowi.
- Mydlnica lekarska (Saponaria Officinalis) - zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
- Rumianek pospolity (Chamomilla Recutita) - działanie przeciwzapalne, kojące i odżywcze.
- Lepnica jenisejska (Silene Jenisseensis) - zawiera naturalne substancje pieniące, delikatnie oczyszcza i pielęgnuje.
- Różeniec górski (Rhodiola Rosea) - wygładza, oczyszcza i dezynfekuje skórę; chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, spowalnia procesy starzenia się skóry.
- Bylica mongolska (Artemisia Mongolica) - działa przeciwzapalnie, usuwa świąd, przyspiesza gojenie ran.
- Tarczyca bajkalska (Scutellaria Baicalensis) - działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, antyoksydacyjnie.
- Kokoryczka wonna (Polygonatum Odoratum) - działa przeciwzapalnie, odżywczo i ściągająco, przyspiesza gojenie ran i obrzęków.
- Jasnota biała (Lamium Album) - działa przeciwzapalnie i regenerująco.

wzmacniające, oczyszczające, przeciwłupieżowe, regenerujące, łagodzące
do włosów przetłuszczających się, do włosów wypadających, do włosów z łupieżem
bez parabenów, bez silikonów, bez SLS i SLES

Nie spełnił oczekiwań

Niestety szampon mnie zawiódł. Czytałam wiele pochlebnych opinii na temat szamponów od babuszki Agafii. Do tego cena dosyć niska.
Szukałam wmiarę delikatnego szamponu, który pomógłby odsapnąć mojej skórze głowy. Niestety moje włosy po nim przetłuszczały się coraz bardziej. Szampon słabo oczyszcza, do tego cieżko się spłukuje co jest dziane bo ma bardzo lejącą konsystencję. Do tego jest mało wydajny, musiałam nakładać dużą ilość na krótkie włosy.
Zdaje sobie jednak sprawę, że moja skóra głowy może być trochę problematyczna, dlatego nie przekreślam tego produktu całkowicie.
Zdecydowanie cena zachęca. Jakiś wielkich szkód też mi nie wyrządził.

Może być

Mam włosy do ramion, niezniszczone. niefarbowane, zdrowe, ale lubią się puszyć i chociaż niby są proste, często pojawiają się na nich niepożądane, dziwne fale. Nie mam dużych oczekiwań w stosunku do szamponów, ale też niewiele z nich mnie zachwyca. Ta Agafia wypada po prostu średnio.

Szampon jest dość łagodny, nie powoduje świądu ani przesuszenia skóry głowy. Włosy także nie są suche. Raczej nie plącze włosów, chociaż na zbyt łatwe rozczesywanie nie ma co liczyć. Jednak i tak zawsze używam odżywki lub maski, więc nie narzekam. Szampon na nietypową konsystencję, taką glutowatą i bardzo gęstą, jak świeżo zmielone siemię lniane, które postoi sobie przez jakiś czas w rozwodnionym kefirze czy jogurcie. Zawsze rozcieńczam go wodą na dłoni, w sumie jak każdy szampon. Pieni się dobrze. Zapach w porządku, nie za mocny.

Myję włosy zawsze co dwa dni, po tym szamponie przetłuszczają się w takim samym tempie jak po większości. Nie jest zły, po prostu znam lepsze i niczym mnie nie zachwycił, zatem więcej go nie kupię.

Dobry

Po każdym szamponie babuszki mam niemalże takie same włosy: mięciutkie.
Nie jest to efekt jakiego pragnę, ponieważ mam z natury oklapłe i cienkie włoski, więc chcę dodać im jakoś objętości. Jeszcze będę przez jakiś czas eksperymentować wśród babuszki, ponieważ moja mama kocha je i wciąż kupuje, a potem poszukam czegoś nowego.

Wszystkim, którzy nie mają mojego problemu gorąco polecam te szampony.
Gdybym miała gęstsze i grubsze włosy z pewnością kupiłabym go ponownie. Fajny skład, fajna cena, dobrze się pieni, milutki zapach i przede wszystkim - cudownie miękkie, nie puszące się włosy wyglądające baardzo zdrowo.

Świetny!

Kupiłam go przypadkowo w sklepie w rosyjskimi produktami i był to strzał w dziesiątkę! Szampon nie wysusza włosów i delikatnie je myje (chociaż nie każdemu może podobać się fakt, że w składzie ma delikatne środki myjące takie jak np. Magnesium Laureth Sulfate). Nie sprawia, że włosy po umyciu "skrzypią", dzięki czemu zużywałam mniej odżywki niż zwykle. Ma delikatny miodowo-ziołowy zapach i przyjemną konsystencję. Włosy po nim się nie puszą i mam wrażenie, że są bardziej ujarzmione, ale nie obciążone. Po olejowaniu musiałam myć włosy dwa razy, żeby dobrze zmyć oleje, ale nie przeszkadza mi to.

Ulubiony.

Kupiłam go dość spontanicznie, po przeczytaniu składu. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z MLS (chyba dzięki niemu domywa oleje), w internecie też nie znalazłam szczegółów na jego temat i byłam ciekawa, jak zareaguje na nie moja kapryśna skóra. Ona nie zareagowała w żaden sposób, za to włosy zachowują się bardzo dobrze.
W tym momencie największym problemem na mojej głowie są odrastające włosy, które są długości połowy pozostałych i odstają na wszystkie strony. Niczym nie mogłam ich przyklepać. Żadną maską, żadnym serum, żadną odżywką. Nie mogę powiedzieć, że nie pomagały, ale efekt nie był zbyt spektakularny. Aż w ręce padł mi ten szampon.
Na początku nie byłam zbyt optymistycznie nastawiona, ciężko było umyć nim włosy, miałam wrażenie, że są wręcz niedomyte, na dodatek były szorstkie. Ale zawsze najpierw sprawdzam, jak szampon spisuje się solo. Położyłam się spać z mokrymi włosami, rano przejechałam sobie po włosach i byłam w szoku. Nic nigdy nie dało mi takiego efektu, jak ten szampon. Najchętniej myłabym głowę tylko nim, ale wplatam też inne szampony, żeby ten się nie "przejadł" moim włosom, bo zdarzają się i takie atrakcje.
Za tą cenę naprawdę nie spodziewałam się tak dobrego efektu. Po jakimś czasie przyzwyczaiłam się do jego konsystencji, coraz się nim posługuje i nagle stał się wydajny. Kolejnym plusem jest przyjemny, delikatny zapach. Włosy wydają się być odżywione, ale chyba tylko mi się tak wydaje, bo nie jestem przyzwyczajona do takiej gładkości. Ale na pewno widzę, że powoli zaczynają być w lepszym stanie. Dodam jeszcze, że mam bardzo cienkie i delikatne, kręcone włosy, które łatwo przesuszyć i obciążyć (czasem nawet równocześnie). Z tym szaponem absolutnie mi to nie grozi ;)
Mam tylko nadzieję, że znajdę go w innym sklepie, bo w Wispolu (tam go kupiłam) lubią nie mieć niektórych rzeczy, a wykupiłam ostatni. Ale jeśli zniknie, to i tak gdzieś go znajdę, a przynajmniej bardzo mocno się postaram. Bo warto.

przeciętny

Zapach szamponu bardzo mi się podoba, przywodzi na myśl starą mydlarnię, w której mieszają się ze sobą zapachy mydła, ziół i roślin. Co do działania - niestety jest przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby. Na drugi dzień po umyciu włosy są już dość mocno przetłuszczone, więc chyba prawdę powiedzieli nazywając ten szampon "codziennym". Kolejny minus to fakt, że szampon jest rzadki i bardzo ciężko go spienić, muszę nakładać go na włosy dwukrotnie, i to w dość dużej ilości. Dla skóry głowy na szczęście delikatny, nie zauważyłam podrażnień ani łupieżu.

Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte

dobry

Uwielbiam rosyjskie produkty do włosów, głównie zw względu na ich naturalny skład.
Ten szampon bardzo przypadł mi do gustu. Bardzo dobrze oczyszcza on skórę głowy i włosy. Dzięki niemu włosy odzyskują blask i miękkość.

Po użyciu stają się bardziej mocne- jednak efekty można zauważyć dopiero po ok. 2-3 tyg po stosowaniu.
Naprawdę świetnie działa na włosy. Każda dziewczyna narzekającą na suchość, łamliwość, wypadanie włosów itp. powinna spróbować tego szamponu.

do tego niska cena, ładny zapach :) polecam w 100%
jedyny minus to dostępność- u mnie w mieście tylko w sklepie z ekologicznymi produktami.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszej butelki

Żaden tam rosyjski skarb...

Szampon kupiłam z czystej ciekawości po przeczytaniu huraoptymistycznych recenzji w Internecie. Używałam innych kosmetyków rosyjskich, z których byłam, ogólnie rzecz ujmując, zadowolona.

Szampon kupiłam w jednym ze sklepów internetowych za ok. 12 zł. Butla zrobiona jest z dosyć twardego plastiku, ma imitować szklaną butlę. Pomysł na ładną i taką retro butelkę nie był zły. Zły okazał się natomiast twardy plastik – szampon nie wylatuje z opakowania sam po jego przechyleniu, butlę trzeba mocno nacisnąć, co przy tak twardym materiale jest naprawdę trudne! Szata graficzna jest ładna, taka ‘domowa’. Uwielbiam zapach tego szamponu – ziołowo miodowy, bardzo kojący i przyjemny. Konsystencja średnio gęsta o perłowym kolorze.

Skład jest pełen różnych wyciągów z ziół, olejów oraz propolisu. Do tego, w szamponie możemy znaleźć delikatne detergenty: Magnesium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, a tekże mydlnicę lekarską; emulgator w postaci Glyceryl Oleate; poprawiacze konsystencji: Sodium Chloride, Guma Guar; oraz kompozycję zapachową.

Moje włosy są bardzo dobrej kondycji, nigdy nie sprawiały mi żadnych problemów w pielęgnacji. Mam włosy gęste, miękkie i z naturalnym połyskiem, obecnie sięgające za ramiona. Jedynie zimą lubią się elektryzować, podejrzewam, że jest to związane z działającym ogrzewaniem centralnym.

Szampon bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i same włosy, ale trzeba się przy tym trochę napracować. Kiedy nakładam go na włosy, produkt zaczyna się po nich ślizgać, muszę dosyć długo wmasowywać go, aby dobić się do samej nasady i skóry głowy. ‘Winę’ za to ponoszą moje grube i gęste włosy, podejrzewam, że osoby z cienkimi kosmykami nie będą borykać się z takimi problemami. Kosmetyk pieni się ładnie, ale znowu – wymaga to ode mnie nie lada cierpliwości, aby tę pianę uzyskać. Nie używam żadnych odżywek po umyciu włosów, nie odczuwam takiej potrzeby, mimo, że włosy zaraz po umyciu są tępe, sprawiają wrażenie szorstkich i niemiłych w dotyku. Odpowiada za to cała plejada ziół, która może plątać włosy do tego skłonne oraz wysuszać skalp. Ja jedynie rozczesuję je na mokro i pozostawiam do wyschnięcia.

Moja czupryna po wyschnięciu jest gładka, lśniąca i zdecydowanie delikatna w dotyku. To co jest dla mnie największą niespodzianką to uzyskana objętość. Szampon babuszki Agafii odbija moje włosy od nasady, nadając fryzurze lekkości oraz ładny kształt. Kosmetyk zdecydowanie nie przedłuża swieżosci, myje włosy z taką samą częstotliwością jak przy innych szamponach.

Szampon nie miał żadnego negatywnego wpływy ani na moje włosy, ani na skórę głowy: nie spowodował łupieżu, swędzenia, przesuszenia. Ale z drugiej strony też specjalnie nie zachwycił. Poza objętością zachowuje się dla mnie jak większość drogeryjnych szamponów, które stosowałam. Do tego dochodzą problemy w aplikacji szamponu, co nie umila mi jego sosowania. Czy kupię ponownie? Raczej nie.

PS. Miałam okazję stsosować też inne szampony Agafii i, szczerze powiedziwszy, nie zauważam między nimi istotnej różnicy. Na moich włosach wszystkie zachowują się tak samo.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: kończę butlę