Mixa, Optymalna Tolerancja, Płyn micelarny do skóry bardzo wrażliwej i reaktywnej

Średnia ocena: 3.64/5

Płyn micelarny do demakijażu Optymalna Tolerancja to preparat, który idealnie nadaje się do demakijażu skóry bardzo wrażliwej i reaktywnej. Niezwykła formuła zawiera micele, które umożliwiają usunięcie makijażu i zanieczyszczeń bez potrzeby pocierania.
Twarz i powieki są skutecznie oczyszczone z makijażu. Wrażliwa skóra jest odświeżona i ukojona. Fizjologiczne pH 5,5, identyczne z pH skóry.
Płyn wzbogacony kojącym pantenolem, znanym z właściwości łagodzących.

oczyszczające, odświeżające, łagodzące
hipoalergiczna, bez alkoholu, bez parabenów
płyn
demakijaż twarzy
wrażliwa, alergiczna / atopowa

Strzał w dziesiątkę

Większość płynów micelarnych i innych specyfików do demakijażu oczu powodowała u mnie pieczenie i łzy, na szczęście znalazłam Mixę i mimo, że czasem kupię coś innego na spróbowanie to zawsze wracam do niego.
Bardzo dobrze zmywa makijaż, nie uczula, nie wysusza nie powoduje pieczenia, jest genialny do wrażliwej i suchej skóry.
Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy mają delikatną skórę.
Zdecydowanie mój faworyt :)

Ulubiony

Mimo, że zmywam nim tylko makijaż oczu to dla mnie jest najlepszy. Delikatny, skuteczny, nie podrażnia i w dodatku wydajny. Dla mnie super, mimo iż stosowałam inne płyny micelarne i te tańsze i te droższe. Polecam!

Genialny

Używam go tylko do demakijażu oczy (i czasami do całej twarzy) i muszę powiedzieć, że jest niezastąpiony. Nigdy mnie nie podrażnił, nie uczulił, nawet kiedy dostanie się do oka nie sieje w nim spustoszenia. Jak na razie ideał. Cena też w porządku więc jak najbardziej polecam wszystkim wrażliwym cerom.
A, i naprawdę dobrze zmywa makijaż (bez niepotrzebnego tarcia skóry): wystarczy nasączyć waciki i na sekundę przyłożyć do oka.

Faworyt wśród płynów micelarnych.

Używałam tego płynu kilka miesięcy temu i byłam z niego bardzo zadowolona. Kupiłam go po przetestowaniu toniku Mixy, który bardzo przypadł mi do gustu i zachęcił do bliższego poznania marki.
Przez dobre dwa lata (lub nawet dłużej) byłam wierna płynowi micelarnemu Biodermy. Jednak nawet w cenie promocyjnej 1+1 w drogeriach Super-Pharm trzeba było za niego trochę zapłacić. Poza tym miałam wrażenie, że z czasem owe promocje robiły się coraz mniej opłacalne. Zakup płynu Mixy okazał się strzałem w dziesiątkę.

Plusy:
+ Produkt dokładnie zmywa makijaż, po jego aplikacji skóra nie jest zaczerwieniona ani podrażniona (mam cerę tłustą, ale wrażliwą).
+ Zapach, z tego co pamiętam pachniał delikatnie.
+ Opakowanie, dużo lepsze od tych Garnier, grubszy plastik, kilka razy mi upadła i nie pękła. Przetrwała również podróże samolotem.
+ Według mnie cena, jest to porządny produkt, który i tak raz na jakiś czas można kupić w promocji.
+ Wydajność standardowa.

Zaznaczam, że nie maluję oczu (nie używam ani cieni, tusz kilka razy do roku) więc nie wypowiem się jak płyn zmywa tego rodzaju kosmetyki. Ze standardowym zestawem podkład+korektor+puder nie ma żadnych problemów.

W mojej opinii produkt nie ma minusów. Kiedy mi się skończył kupiłam płyn micelarny Garnier (wersję różową) a teraz męczę wersję z olejkiem arganowym. Jak tylko ją zużyję wrócę do tego produktu, bo ze wszystkich płynów micelarnych jakich używałam ten okazał się najlepszy.

Jak na razie najlepszy

Lekki, przyjemny, nie uczulający, nie wysuszający, nie podrażniający. Mam cerę problematyczną i potrzebowałam czegoś do demakijażu, co jej jeszcze bardziej nie zaszkodzi. Po wielu nieudanych próbach padło na Mixa i na wszelki wypadek wzięłam wersję dla skóry wrażliwej, choć moja tak do końca wrażliwa nie jest ;)

PLUSY:
+dobrze zmywa makijaż,
+nie zostawia lepkiego filtra,
+nie uczula, nie podrażnia,
+nie powoduje wykwitu nowych niedoskonałości,
+całkiem wydajny.

MINUSY:
-cena (polecam kupować na zapas na promocjach),
-nie do końca radzi sobie z żelowym eyelinerem i tuszem do rzęs,
-szczypie mnie w oczy, ale z tego co zauważyłam to mnie każdy produkt do demakijażu (czy to buzi, czy oczu, czy tego i tego) szczypie w oczy,
-odświeża skórę, ale wągry jak były tak są, rozszerzone pory jak były, tak są.

Dobry, ale bez rewelacji

Łagodnie oczyszcza skórę, koi, nie podrażnia. Cena jak na tę objętość niewygórowana. Produkt ma jednak wadę: nie zmywa tuszu więc i tak trzeba użyć dodatkowo płynu do demakijażu oczu. Wygodne zamknięcie, ale butla dość spora - niewygodna w podróż.

Bardzo lubię

Delikatny, ale skuteczny. Zgodnie z obietnicą producenta łagodnie oczyszcza nie podrażniając przy tym wrażliwej skóry. Kupiłam go kiedy byłam po kwasach i moja skóra niemiłosiernie się łuszczyła. Mam kapryśną, przetłuszczającą się buzię, więc w "normalnych" okolicznościach bym po niego nie sięgnęła. Wszystkie inne płyny były drażniące, Mixa nie zrobiła mi krzywdy. Zupełnie bezzapachowy, nie pozostawia uczucia lepkości. Płyn jest też bardzo wydajny. Jedyny minus to regularna cena za produkt, ale Mixa często jest na różnych promocjach, więc to tylko takie czepianie się, żeby nie było za słodko :-)

Subtelne i delikatne cudo

Mam dosyć wrażliwą skórę ze względu na to, że choruję na Atopowe Zapalenie Skóry ( na szczęście na razie mam bardzo delikatne objawy) i przez to moja skóra jest też bardzo sucha. Dostałam ten płyn w prezencie, sama zapewne nigdy nie zwróciłabym na niego uwagi w drogerii. Jest bardzo delikatny i nie podrażnia skóry, wszelkie zaczerwienienia jakie wychodzą mi na twarzy po demakijażu znikają. Skóra jest świeża i promienna, a także dobrze oczyszczona po całym dniu, czy nocy (bo rano też lubię oczyścić sobie twarz, ponieważ często jest nieświeża po spaniu). Płyn ten jest też bardzo wydajny - mam go już ze 3 miesiące, a używam go codziennie (wystarczy parę kropel na wacik i oczyszczam całą buzię!). Jedynym minusem jest to, że gdybym faktycznie chciała nim zmywać makijaż z oczu to nie podoła - jest zbyt delikatny. Raczej nadaje się jako wykończenie demakijażu (po mleczu, albo czymś dwufazowym). Ale polecam wszystkim, którzy mają wrażliwą skórę, na pewno będziecie zadowolone!

Bardzo skuteczny i delikatny.

Bardzo delikatny płyn, niewielka ilość całkowicie usuwa makijaż. W ogóle nie podrażnia, nie szczypie w oczy, nie powoduje ich łzawienia i zamglenia. Nie wysusza, matuje, pozostawia skórę gładką, czystą i miękką. Nie szkodzi cerze trądzikowej. Plus za butelkę z "normalnym" otwarciem.

Idealny

Zdecydowanie polecam. Zużyłam już kilka opakowań tego płynu i nigdy mnie nie zawodzi. Niekiedy użyje jakiegoś innego który stoi w łazience ale żaden nie zmywa tak szybko i dobrze makijażu. Dodam, że maluję się raczej mocno. Nie wiem co więcej napisać bo wad póki co nie zauważam.

Najlepszy płyn dla mojej skory

Sprawdziłam ich wiele, ale tylko ten spełnia moje oczekiwania. Idealny do skory wrażliwej. Bardzo delikatny. Nie podrażnia mojej skory. Pomaga utrzymać ja w czystości i w walce z wypryskami.

Przeciętniak

Kiedy zaczynałam przygodę z płynami micelarnymi i odkryłam ten, byłam zachwycona - nie szczypia i buzia nie jest czerwona! Teraz jednak kiedy trochę rozgościłam się w temacie, dostrzegam jego wady:
-kiepściutko domywa makijaż, nawet sam tusz do rzęs jest problematyczny
-buzia się klei
-oczy trochę czerwone