Catrice, Liquid Camouflage High Coverage Concealer (Korektor w płynie wodoodporny)

Zobacz oferty

Średnia ocena: 4.86/5

jokasklep.pl
Średnia ocena: 4.61/5

zobacz więcej ofertzwiń

Catrice Liquid Camouflage High Coverage Concealer Waterproof - korektor w płynie oferujący optymalne krycie. Jest mocno napigmentowany, dzięki czemu doskonale maskuje niedoskonałości pod oczami (cienie, sińce) i na twarzy (przebarwienia, piegi, zaczerwienienia).

Trwała i wodoodporna formuła korektora Catrice Liquid Camouflage High Coverage zapewnia nieskazitelny makijaż na wiele godzin. Ma właściwości wodoodporne, więc niestraszne mu upały i deszcze.

Konsystencja korektora Catrice Liquid Camouflage High Coverage idealnie stapia się z cerą i równomiernie rozprowadza. Wygodny aplikator dozuje odpowiednią ilość produktu i ułatwia nakładanie go na skórę. Korektor jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

Dyskusyjny jako korektor, dobry jako baza pod cienie

Każde podejście do zrecenzowania korektora Catrice przyprawiało mnie niemal o ból głowy, ponieważ jest on bardzo dobry, ale nie w tym, do czego miał służyć. Taka zagwozdka. Zebrałam się w końcu w sobie i napiszę parę zdań, w czym problem.

Wybrałam kolor 005 Light Natural i lepiej trafić nie mogłam - jasny, idealnie pasujący do mojej cery lubiącej delikatnie żółte tony. Do opakowania i gąbkowego aplikatora nie mam zastrzeżeń, typowe, spełniające swoją funkcję. Korektor jest dość gęsty, treściwy, ale nie znam kryjącego, wodoodpornego kosmetyku, który byłby lekki jak piórko. Coś za coś. Stosowany przykładowo na policzkach (zaczerwienienia) kryje bardzo dobrze i nawet trwale, ale dość topornie. Po prostu go widać, potrafi też podkreślić pory i suche skórki, jeśli akurat będą (nie)uprzejme się pojawić. Pod oczy High Coverage Concealer w moim przypadku nie nadaje się w ogóle. Żyłam sobie w optymistycznym przekonaniu, że pomimo dojrzałej już skóry nie mam mocno widocznych zmarszczek wokół oczu, a jedynie drobne linie. Recenzowany "kamuflaż" wyprowadził mnie z błędu. Wygląda na to, że okolica patrzałek to u mnie jedna wielka zmarcha. A serio to korektor podkreślił istniejące linie tak, że prezentowały się gorzej niż bez niego. To chyba powinno być odwrotnie?

Wspomniałam o tym, że produkt sprawdził się w roli, do jakiej nie został stworzony. Otóż trafiłam kiedyś na informację, że niektóre korektory (a na pewno właśnie ten) dobrze zastępują bazę pod cienie do powiek. Ot po prostu można zaoszczędzić na jednym kosmetyku. I wiecie co? To prawda. Liquid Camouflage Catrice nałożony w minimalnej ilości na powiekę dobrze się rozsmarowuje i faktycznie przedłuża bytność cieni na powiekach. Na żadnej części twarzy nie wytrzymuje obiecanych dwunastu godzin, ale mam cerę tłustą, co przenosi się również na powieki i nic nie utrzymuje się aż tak długo.

Summa summarum: korektor pod oczami wypada bardzo słabo i niekorzystnie, na pozostałych częściach twarzy kryje dobrze, ale mało subtelnie, natomiast nieoczekiwanie okazał się dobrą bazą pod cienie, kreski etc. Właściwie tylko dzięki temu uzbierał aż trzy gwiazdki. Cieszy mnie bardzo fajny wachlarz odcieni i pomoc przy przedłużeniu makijażu oczu, ale dalej będę szukać swojego ideału.

Kolejny warty uwagi korektor

Mój kolejny ulubieniec jeśli chodzi o korektory :)
Przypadła mi do gustu jego kremowa konsystencja, bardzo fajnie kryje i rozjaśnia cienie pod oczami.

najlepszy korektor

wspaniały korektor, zawsze ratuję moją buzię, idealnie współgra z cerą, zakrywa wszystkie przebarwienia potrądzikowe, czasem ma problem zakryciem cieni pod oczami, czasami lubi sie ścierać lub uwydatniać suche skórki

jeden z ulubionych lekkich korektorów

Korektor ma średnie krycie, ale ładnie stapia się z cerą i równomiernie rozprowadza. Nie zbiera mi się w załamaniach i wygląda lekko co est dla mnie ważne. Nie wysusza i moja delikatna skóra pod oczami nie cierpi za wiele dzięki jego właściwościom

Uwielbiam

Zdecydowanie jest to jeden z moich ulubionych korektorów. Bardzo dobrze kryje, dużym plusem jest dość spora gama kolorystyczna i dostępność produktu :)
Zużyłam już kilka opakowan.

Nie dla mnie

Korektor ma bardzo dobre krycie, jest trwały i wodoodporny ale niestety ma też wady. Korektora potrzebuje głównie do zakrycia moich sińców pod oczami i ten korektor radzi sobie świetnie ale strasznie wysusza i podkreśla moje zmarszczki o których nawet nie miałam pojęcia, że mam. Gdyby nie wyglądał tak ciężko byłby moim ulubieńcem.

Jestem na Tak!

W momencie gdy zaczęłam mieć problem z przebarwieniami i trądzikiem sięgałam po wiele korektorów. Zaczynając od drogeryjnych kończąc na wysokopółkowych. Aż po drodze natknęłam się na ten. Stwierdziłam, że protestuje bo może akurat on mnie uratuje. I tak właśnie było. Korektor bardzo ładnie wtapia się w skórę,nie odznacza i przede wszystkim przykrywa nawet największe zaczerwienienia. Pod oczami często mam zaciemnienia, jakieś krostki. Tam również prezentuje się przyzwoicie. Jestem zadowolona i szybko go nie zastąpie

Korektor

Jak na korektor w tak przystępnej cenie.. i o tak dobrej dostępności mogę powiedzieć tylko tyle, że spełnia swoje zadanie. Mimo, że jest gęsty, nie przesusza skóry pod oczami, ładnie zakrywa co ma zakrywać, jak dla mnie super, jestem już po 3 oakowaniach i napewno wrócę po kolejny, odcienie też spoko

Rozczarowanie po czasie

Kochałam ten produkt. Bardzo. Niestety z biegiem czasu, coraz mniej podobał mi się efekt tego korektora pod oczami... Robi mi Saharę pod okiem, zbiera się w zmarszczkach, dość ciężko wygląda. Plusem jest na pewno jego krycie.

Kiedyś lubiłam, dziś nie używam

Kiedyś byłam fanką tego korektora, nie używałam innego, albo robiłam to bardzo rzadko. Kiedy byłam na kursie wizażu, prowadząca kazała mi użyć w końcu czegoś innego niż Catrice :)
Ta miłość z biegiem czasu i z biegiem zaawansowania mojego makijażu całkowicie się ulotnila.
Na dzień dzisiejszy zastanawiam się czym było to spowodowane. Czy moja okolica pod okiem była młodsza, mniej wymagająca, czy po prostu nie byłam nauczona zwracac uwagi na pewne rzeczy z bliska.
Skłaniam się ku temu drugiemu.
Do rzeczy. Korektorowi z Cartrice zdecydowanie krycia odmówić nie można, formuła też do mnie przemawia gdyż nie jest gęsta, a ja skłaniam się ku kosmetykom bardziej wodnistym. Cena jest kolejnym czynnikiem, który przemawia na rzecz tego korektora. Kilkanaście złotych za produkt wodoodporny, o fajnej konsystencji i porządnym kryciu to zdecydowanie nie jest wygórowana cena.
Myślę, że korektor znakomicie sprawdziłby się do kamuflowania niedoskonałości, przebarwień. To na pewno, ale do okolicy pod okiem... Jak dla mnie absolutnie nie. Ale, że ja głównie potrzebuje korektorów pod oko, to u mnie odpada calkiem.
Wygląda pod okiem strasznie sucho. Tworzy u mnie wręcz skorupę, która wygląda mega nieestetycznie. Wchodzi w każdą linie pod okiem przez co poprostu postarza. I tu już na nic nie zdają się jego pozostałe plusy w postaci krycia czy wodoodpornosci.
Od razu mówię, że używam kremów pod oczy, pod makijaż, na noc, pudruje okolice pod okiem sprawdzonymi pudrami. Nie jest to kwestia przesuszenia skóry czy innych produktów. Po prostu, nie dogadamy się. Przy czym oczywiscie nie neguje, że u innych może się sprawdzać i leżeć ładnie, jak każdy kosmetyk oczywiście.

Zawsze mam go w kosmetyczce

Spełnia swoje zadanie jak na korektor o średnim kryciu, nie powoduje przesuszenia skóry pod oczami, nie wchodzi nieestetycznie w zmarszczki. Bardzo wydajny produkt. Łatwa dostępność, duża gama kolorystyczna oraz cena na plus wielki plus.

Wysusza, tworzy maskę pod oczami, podkreśla zmarszczki

Mogę winić tylko siebie, bo przecież nie lubię i nie potrzebuję mocnych korektorów. Ale był w promocji, opinie ma świetne...

Opakowanie jest OK. Mała gąbeczka, dość miękka. Dobrze się odkręca.

Kolor - jasny, całkiem nieźle wygląda na skórze. Nie zmienia się z czasem.

No to na tyle zalet. Moja skóra jest dojrzała, pod oczami cienka, ale bez specjalnych cieni czy przebarwień. Potrzebuje lekkiego krycia i nawilżenia.

Oczywiście korektor nakładany na krem pod oczy. Nakłada się trudno, rozprowadza się topornie. Bardzo szybko zasycha. Tworzy pod oczami nie lekkie rozjaśnienie (co lubię), ale maskę. Po jakimś czasie zaczyna osadzać się w zmarszczkach i bardzo je podkreśla. Po całym dniu wysusza skórę.

Próbowałam dać mu szansę. Na różne kremy. Na serum plus krem. Mieszany z kremem (tu sprawdził się najlepiej, ale bez rewelacji).

Niestety wylądował w koszu. A do łask wrócił mój sprawdzony korektor. Co za ulga!

2085