Christina Aguilera, Christina Aguilera EDP

Christina Aguilera, Christina Aguilera EDP

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Najnowszy zapach sygnowany nazwiskiem Aguilery (pażdziernik 2007).
Niezależność, prowokacyjny styl i niebywały seksapil Christiny Aguilery stanowią inspirację nie tylko dla światowych artystek. Jej wizerunek jest wytyczną także dla wielu młodych kobiet na całym świecie, które za jej przykładem chcą poczuć się jeszcze bardziej kobieco i opanować do perfekcji sztukę uwodzenia. Nowy zapach Christiny Aguilery ma dodać im odwagi i sprawić, że poczują się pewniej i bardziej seksownie.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: owoce egzotyczne, mandarynka, czarna porzeczka
nuta serca: peonia, jaśmin, soczysta śliwka
nuta bazy: wanilia, ambra, piżmo.

<50ml, 50 - 100ml
orientalne, kwiatowe
Rekomendacja
na dzień, na wieczór
wody perfumowane

67% jesień/zima 33% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

Koronkowa robota? hmmmm...

Jakąś szczególną fanką Krysi nie byłam nigdy, ale potrafiłam (i nadal potrafię) docenić jej mocny, charakterystyczny wokal, a i seksapilu nigdy jej nie odmawiałam. Ponadto mam do niej sentyment... Była bowiem na topie, gdy byłam dzieckiem. Aguilera to kobieta bez wątpienia urodziwa, wyróżniająca się z tłumu popowych wokalistek i seksowna, lecz absolutnie nie jest przy tym wulgarna. Chce być słodka - będzie słodka. Chce być mroczna - będzie mroczna. Chce być zwyczajna - będzie zwyczajna. Trochę w niej Marilyn Monroe, trochę Dity von Teese, trochę Madonny, trochę Avril Lavigne. Jest jak kameleon.

Z niewiadomych przyczyn miałam jakieś obiekcje przed używaniem perfum sygnowanym nazwiskiem aktorek, piosenkarek, czy innych modelek. Do dziś mi one towarzyszą, bo ciągle odnoszę wrażenie, że to 'taniocha' zapachowa... Dlatego też omijałam te perfumy. Pewnie nigdy bym ich nie poznała, gdybym nie otrzymała kilku próbek, które zużyłam. Zresztą ten flakon... Jako bardzo młoda dziewczyna ogromnie mi się podobała ta czarna misterna koronka i urocza czarna kokardeczka... w ogóle ten falujący kształt! - no mogłam na nią patrzeć i patrzeć, z czasem jednak zaczęłam zauważać w nim coś chamskiego, tandetnego i wykonanego "na siłę". Jednak koniec końców w tej mieszaninie uczuć, przeważała sympatia. Dziś oceniam ten flakon przez pryzmat sentymentu i mojego dawnego podziwu - stąd max. ocena :) niemniej jednak uważam, że zarówno on, jak i reklama wprowadza człowieka w błąd i tak naprawdę nijak ma się do zapachu... Ale o tym zaraz!

Ten zapach bardzo wyraźnie przypomina mi Carachela "Amor Amor" (wersja festiwalowa: różowo-fioletowo-granatowa) przez swojego rodzaju metaliczną ciężkość i swego rodzaju tropikalną słodycz, która uderza nas przy otwarciu. Czarna porzeczka wyraźnie tu dominuje i choć owoce egzotyczne, ananas i tangerynka próbują się przebić, to właśnie ona je zatrzymuje i rozstawia towarzystwo po kątach. Dopiero z czasem wyrywają się jej ze smyczy i zaskakują swoją obecnością. Dochodzi też do głosu śliwka i dość agresywny jaśmin, co w połączeniu z czarną porzeczką splata się w uwodzicielski, dobrze rozdzielony warkocz. Piwonii tu, prawdę mówiąc nie wyczuwam, ale możliwe, że to ona odpowiada za ten pieprzny klimat całej kompozycji. Albo to sprawka białego piżma? Może oba składniki mają z tym coś wspólnego, bo zawsze świetnie się sprawdzają w duecie. Wanilia z bazy całość pięknie nam otula całość kompozycji. Jest naprawdę wyrazista! A bursztyn? Połyskuje w tle, jednak jest dość subtelny.

Nie uważam, by to były zmysłowe perfumy... Owszem, są sexy, ale jest to seksapil pokroju "Amor amor" Carachel - nuty coli, metaliczność czarnych owoców i słodka wanilia. To nie jest żaden buduar, który prezentuje Christina, a raczej obcisłe dżinsowe spodnie z dziurami, skórzana kurtka, ciężkie buty i ciemne okulary. No, ewentualnie podarte pończoszki i koszula w kratę ukradziona swojemu chłopakowi. ;) Więcej tu rock'n'rolla, niż koronek, gorsetów, pasów do pończoch. Czy mi to odpowiada? Jak najbardziej tak! :)

Kobieca wanilia i jaśmin

Zapach jest przepiękny, czuć wyraźną wanilie i do tego nie jest przytlaczający. Długo sie utrzymuje. Żałuję że wcześniej się nie interesowałam tymi perfumami. Perfum idealny na dzień choć na wieczór też nie bedzie zły. Cena też super, ja swój flakon 75 ml kupiłam za 60 złotych.

• Flakon: 3

Ciekawy zapach

Po nutach i opisach spodziewałam się czegoś cięższego, a tu proszę- lekki, przyjemny, delikatny i bardzo ładny zapach. Przypomina mi Naomi Campbell Private- tylko jest delikatniejszy i nie ma takiej mdławej końcówki jak Naomi.
Ciepły, słodko- świeży, troszkę kremowy, ale delikatny- tak go czuję. Nie sądzę, żeby był w stanie kogoś męczyć.
Niby delikatny, ale dość trwały i wyczuwalny.
Rozpylacz działa super, buteleczka bardzo poręczna, co dodaje fizycznej przyjemności z używania, a niestety nie wszystkie flakony mają tę zaletę.

Wykorzystała: kilka próbek

Piękny zapach

Perfum ma piękne opakowanie flakon taki kobiecy i subtelny. Zapach jest lekki i przyjemny delikatnie kwiatowe. Trwałość jest na plus bo utrzymuje się nawet dość sporo. Cena jest tylko dość wysoka.

Wielopoziomowy i nietuzinkowy zapach

Za co tak kocham perfumy Christina Aguilera, że co jakiś czas muszę nabyć chociażby 15-mililitrową buteleczkę? Powodów jest wiele. Pierwszym z nich jest sentyment. Perfumy te towarzyszyły mi przez wiele lat, gdy było cudownie lub niekoniecznie wspaniale w moim życiu.

Sama buteleczka jak piękna, bardzo w moim guście – opływowy kształt kojarzy mi się z kobiecą figurą, jest też ozdobienie imitujące koronkę, większe pojemności posiadają kokardkę przy szyjce flakonu, a mniejsza na ten przykład 15 ml. idealnie mieści się do małej torebki.

A zapach? Jest słodki i naprawdę wielopoziomowy.

W nucie głowy jest tu pełen energii egzotyczny mix owoców, w którym wyczuwalnie pierwsze skrzypce grają ananas i śliwka.

A teraz wyobraź sobie, że schodzisz z plaży w bikini popijając drinka z egzotycznymi owocami. I tu właśnie zapach zmienia się diametralnie. Przebierasz się w szykowną garsonkę i idziesz do biura. Zapach ewoluuje i egzotyka odchodzi na dalszy plan, a pojawia się zapach piwonii oraz jaśminu, gdzieś w tle nieśmiało z egzotycznego koszyka wystaje tangerynka. Całość zamknięta jest w nutach zapachowych towarzyszących najdłużej czyli, wytworna czarna porzeczka spowita wanilią, z piżmowo-bursztynową melodią, które nadają elegancji.

Christina Aguilera – Christina Aguilera to jedne z moich ulubionych celebryckim zapachów. Uważam, że fantastycznie się rozwijają na skórze, są w korzystnej cenie, a zapach nadaje się na wiele okazji. Minusem może być trwałość, gdyż dość szybo robią się blisko skórne, lecz mi osobiście to nie przeszkadza, bo lubię w ciągu dnia spryskiwać się perfumami.

Trwałość 3/5

Kompozycja: 5/5

Projekcja: 4/5

Cena: 5/5

Moja ocena: 4/5

Nuty głowy: Czarna porzeczka, owoce egzotyczne, ananas, tangeryna

Nuty serca: Śliwka, piwonia, jaśmin

Nuty bazy: Wanilia, bursztyn, białe piżmo

Mega kobiecy

Idealne perfumy dla kobiet którym potrzeba pewności siebie. Bardzo kuszący elegancki i ciepły zapach w którym możemy wyczuć nutkę orientalno-kwiatową. Perfumy idealne na randkę lub wyjątkowe okazje. Sprawdzi się zarówno w zimowe jak i letnie wieczory. Zapach utrzymuje się bardzo długo na ciele i ubraniu.

Kobiecy zapach

Perfumy znam od lat. Chętnie do nich sięgam (od czasu do czasu). Już od razu rzuca się w oczy piękny i elegancki flakonik z motywem czarnej koronki, ozdobiony czarną wstążeczką. Zapach jest orientalno-kwiatowy, kuszący, bardzo kobiecy. Jest trochę słodki, więc lepiej sprawdzi się na wieczór lub w chłodniejsze dni. Utrzymuje się na ciele przez kilka godzin. Perfumy dostępne są w trzech wariantach pojemnościowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To świetny pomysł na prezent. Cena nie należy do najniższych, lecz jest przyzwoita. Ja lubię i regularnie stosuję, chociaż mam innych ulubieńców.

Mnie nie oczarował

Widzę, że zapach zbiera wiele pochlebnych opinii lecz nie jest on dla mnie. Czegoś mi tutaj brak, jakiejś głębi i szlachetnosci. Po użyciu perfumy pachną bardzo intensywnie, słodko, niemal przyprawiaja o ból głowy. Jednak trwałość jak dla mnie mają kiepską. Kiedy zapach wietrzeje i ulatują nuty kwiatowe to co pozostaje na mojej skórze irytuje mnie jeszcze bardziej. Perfumy stają się duszne i "zakurzone".

Cena perfum nie jest wygórowana jednak mam wrażenie że tego typu zapach można dostać w jeszcze niższych kwotach. Buteleczka zdecydowanie na plus, uważam, że jest ładna.

• Flakon: 4

wyczuwalny miękki aromat herbaty

Już jakiś czas temu otrzymałam pudełko z perfumami Divy w którym to skład wchodziły perfumy Christina Aguilera Eau De Parfum i Christina Aguilera nocą Eau de Parfum, ze względu że pudełko wyglądało nie co kiczowato, nie miałam za bardzo ochoty je otwierać.

A tu w środku zaskoczenie, przepiękny koronkowy wzór, jak ze Moulin Rouge.

Oficjalnie Christina Aguilera jest opisany jako owocowy kwiatowy z nutami sorbet owocowych, herbaty blackcurrent, piwonii, jaśminu, piżmu i wanilii.

Podoba mi się zapach na dzień, wyczuwam miękki aromat herbaty, piżmy i jaśminu, który emanuje już z butelki Christina Aguilera, ale jest coś co zmienia kompozycje zapachową na moim ciele. Zapach po popryskaniu jest ostry, trochę jak kwaśne krople cytrynowe, a kiedy go wącham na butelce , sprawia, że chcę się nim popsikać.

Zaczęłam go stosować na ubrania, bo zapach jest miły, ale ulatnia się bardzo szybko, wiec raczej, jest to buteleczka, która mi towarzyszy w domu, gdy mam ochotę na miły nastrój.

Nadal jestem fanką głosu Christiny, ale nie będę fanką jej perfum.

Fajny, ale bez głębi

Słodkawy perfum z czymś ciekawym. Jest troszkę sexi, ale niezbyt elegancki. Określę go jako taki płaski, nie ma głębi. Jak miałam 20 lat to bardzo mi się podobał, teraz trochę mniej. Ogólnie ładnie pachnie, jest w nim coś fajnego i jest dość trwały. Fajna koronka na fikuśnej butelce, kojarzy się sexi. Fajny o każdej porze roku i każdej porze doby. Polecam!

Co tak... śmierdzi??

14 lat temu gdy byłam w ostatniej klasie maturalnej często z koleżanką zaglądałam do osiedlowej drogerii i na półce stały właśnie te perfumy które były moim wielkim marzeniem. Ale flakonik był bardzo drogi jak dla mnie na tamte czasy przykuwał uwagę swoim wyglądem i kształtem.
I tak o to teraz gdy perfumy już są cenowo dla mnie dostępne nabyłam mały flakonik i.. bardzo się rozczarowałam.

Jestem zaskoczona że zapach zbiera tak dobre opinie ale wiadomo wszystko rzecz gustu.
Jedni je kochają a drudzy nienawidzą.

Coś mi w nich śmierdzi.
Zaraz po rozpyleniu czuję dziwna woń, nie wiem co to takiego..
Delikatnie wyczuwam piwonie i troszeczkę wanilii, na pewno jakiś cierpki owoc ale nie wiem co jeszcze że tak mi po prostu dziwnie pachnie.

Wiele osób pisze że są one seksowne i kojarzą im się że spoconym ciałem.. mnie też tak pachnie tylko problem w tym że ja takiego zapachu nie znoszę.
Mam wrażenie że jest męczący dla mnie i otoczenia.

Muszę przyznać że zapach jest bardzo trwały. Niestety ja próbowałam go 2 razy z siebie zmyć i nadal go czułam jakbym co dopiero świeżo spryskala się z nimi.
Są dla mnie bardzo męczące :( flakonik perfum z marzeń młodzieńczych lat stoi sobie na półce nieużywany.
Wstydzę się ich używać bo wydaje mi się że one śmierdzą a nie pachną, czasami wyczuwam jakby środki do czyszczenia toalety :( plus do tego wypocone podkoszulki w koszu na brudne rzeczy.

Zapach skreślam ale Christiny nie gdyż miałam jej 2 inne zapachy które bardzo mi się podobały jednak te były moim marzeniem:)

• Flakon: 5

Trwałość mega w stosunku do ceny

Miałam te perfumy jako 20 latka tyle że wtedy nie znałam tak perfum, nie umiałam rozpoznawać ich jakości itp.
Teraz po 10 latach, po posiadaniu killerów zapachowych stwierdzam że perfumy te jak za te pieniądze mają mega trwałość. Kupiłam ponownie po tylu latach. Psikam się 3 psikmi dwa po bokach jeden za włosami przed pracą o godz 7:30. Jest godzina 21:30 leżę przed tv i dalej je czuję.
Są to perfumy które trwałością zamiatają wiele innych nawet droższych. Dobrze że idzie kupić tak dobre perfmy też i w dobrej cenie bo nie każdego stać na butelki za 300 zł.
Zapach jest seksowny, słodko- świeży. Piękny